» »

Prenosnik dela počasi

Prenosnik dela počasi

PurplePapet ::

Kolegica me je prosila če ji naložim nov Windows gor, ker je imela ta Win že dolgo gor in ji je začel delat počas, imela je Windows 7 Ultimate 32bit, jaz sem na novo namestil Win 8.1 Pro 64-bit, pa sem ugotovil da še bolj počasi dela kot prej, je to zaradi tega ker sem dal 64-bit namesto 32-bit ali pa je računalnik že sam po sebi star in slab? Prenosnik je pa Asus K52F-BBR5, Pentium P6100 procesor in 3GB rama. S tem da dela počasi sem mislil da spletne strani počasi nalaga, kopiranje datotek šteka pa še npr. kliknem desni klik na namizje in traja kar precej časa preden se kaj pokaže.

crniangeo ::

kaksno je kaj stanje diska ? kako je z ventilarorji ? so zamaseni ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

solatko ::

Lahko bi ji dal 32 bitni sistem. Poglej temperature procesorja, če so zapacana hladilna rebra (dekica iz smeti), ti procesor teče na najmanjšem množilniku in z enim jedrom. Z everestom ali aido64 poglej temperature. Problem je tudi izredno počasni disk, tu bi ogromen preskok naredil en 256GB SSD, ki imajo že kar sprejemljivo ceno. Tudi zamenjava RAM-a 1GB z 2 ali 4GB bi precej pohitrilo zadevo.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

dej poglej kater proces nabija cpu
#brezpodpisa

PurplePapet ::

hojnikb je izjavil:

dej poglej kater proces nabija cpu


Najbolj žre Malwarebytes, procesor je na 40%

hojnikb ::

izklopi malwarebytes potem..
#brezpodpisa

PurplePapet ::

Diska:

hojnikb ::

disk je bogi...
#brezpodpisa

PurplePapet ::

Pa se temparature

hojnikb ::

še pregreva se ti
#brezpodpisa

FX6300B ::

uff 80+C na laptopu to maš ti skor šporget :D predlagam da ga odpreš in spihaš prah itd. očistiš in na novo namestiš termanlo pasto ps. če neznaš ji raje reči naj da nekemu serviserju in naj tam naredijo da neboš odprl nakoncu pa sestavil in ti bo ostalo 20 šravfov(vijakov)

dvihtelic ::

najprej bi ga jaz razstavil in spucal tako kot se spodobi. Potem pa naj reskira 80€ in kupi ssd disk in bo prenosnik hiter.Moje mnenje

PurplePapet ::

Ja rekel ji bom da lah spucam samo če se kaj zgodi pač nisem jaz kriv al pa nej gre k serviserju da ji spuca

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Povej ji da bo treba tudi disk menjat. Najbolje da nabavi SSD in bo prenosnik poletel.

Blinder ::

Kasni diski grejo v te prenosnike mislim
mSata?

mogoce kaksen link do kakega osnovnega SSD za prenosnik iz ebay?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

solatko ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Ne splača se ti kupovat na eBay.
Delo krepa človeka

Blinder ::

pa pase to na prenosnik ce je sata?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dvihtelic ::

Kar se tiče glede pucanja nimaš nič hudega, tudi na youtube se najde kakšen guide kako se razstavi pa sestavi....kateri disk gre notri pa odvisno od modela prenosnika samo je 2.5...

solatko ::

Če imaš mSata priklop, poglej v Funtech-u, imajo tudi mSata.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ufek ::

Počasi. Najprej namesti iz asusa gonilnike (uporabi win7 64bit, ker za win8 jih ni), predvsem od intela (chipset driver, pod others: rapid storage driver, management engine interface, matrixx storage manager in pa nenazadnje VGA driver direkt od intela: http://www.intel.com/content/www/us/en/...

Sam sem mel enak problem na HP probook laptopu od sodelavke. Ko sem nardil format in namestil win8.1 se je vse grelo kot da je pečica, celo do te mere, da se je začel kar sam izklapljati (CPU je šel čez 100°, GPU čez 90°). Drugače nobenih sporov, Win8.1 je namestil svoje generične gonilnike. HP je nudil podporo le za win7, zato sem pobasal tiste gonilnike in voila, temperature so se ustalile in odzivnost je narasla.

Če si vse to že nardil, potem pa je res čas za pucanje praha in menjavo paste na čipu cpu-ja in gpu-ja. Btw tudi to sem naredil na tem laptopu in temp. so še padle za ca 5°.

BorutK-73 ::

Nobeni driverji ne bodo popravili diska.

ufek ::

Diska ne, temperaturo cpu-ja pa.

hojnikb ::

tudi to ne. Če je zapacan odznotraj, ti noben driver ne pomaga.
#brezpodpisa

ufek ::

Ja, ČE je. Saj sem napisal da so bili pri meni driverji krivi za pregrevanje. Pač naj najprej poskusi z driveri, pol pa demontaža. Je manj dela. Sicer pa pri njemu je prvi na vrsti disk, pol pa vse ostalo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

solatko ::

Gonilniki nikoli niso krivi za pregrevanje računalnika. Nosijo pa krivdo za sesuvanje sistema BSOD.
Pregreva se prenosnik vedno zaradi ene stvari in to je nepravilno delovanje hladilnega sistema - razlogi za to pa so -
prah,
počen heatpipe,
stara termalna pasta,
okvarjen ventilator.

Neodzivnost sistema je lahko vzrokov več, glavni pa so -
iztrošenost HDD-ja
zapacanost sistema
zlobne kode, ki tečejo v ozadju
dva ali več instaliranih antivirus poramov
segrevanje mašine in posledično zmanjševanje množilnika procesorja (intel).
Delo krepa človeka

PurplePapet ::

No, driverje sem namestil, nič boljše, sem poklical kolegico, je rekla da kar naj spucam, rekla pa da je star 5 let in da ni bil nikoli očiščen + nikoli zamenjana termalna pasta. Zdaj pa izvijač v roke pa gremo šraufat :P A če bo pa disk kupila more prav za prenosnike se pravi 2.5 inč in mSata

ufek ::

solatko je izjavil:

Gonilniki nikoli niso krivi za pregrevanje računalnika.


Še enkrat preberi moj prejšnji post. Pri Probooku je bil CPU preko 100° in GPU preko 90° z generičnimi gonilniki od Win8.1. Ko sem povozil generične s tistimi za Win7 (intelovi gonilniki) je bil takojšen padec za 40°! Tako da ja, gonilniki so lahko krivi za pregrevanje računalnika. ;)

solatko ::

ufek - Ne seri! Gonilniki nimajo niti malo veze z gretjem mašine. Pri HP je problem samo v tem, da gonilnikov ne pusti M$ pobirat direktno z njihove strani, niti za tiskalnike in zato pač windows naloži splošne gonilnike za vrsto naprave, da računalnik sploh deluje.
Za 10-ko, ki jo sprobavam od izzida 1-ga izdelka, ravno na HP Probook 4730s, vse deluje normalno, samo v upravitelju naprav je bilo kakšnih 7 trikotnikov s klicajem in napis, da gonilnik ni nameščen in ni potreben.
Seveda je bilo vse dopolnjeno z gonilniki za w7 in w8.1, tako da trikotnikov ni več, mašina pa ne dela nič bolje ali slabše, samo raznih nastavitev je več.

PurplePapet - Poišči tutorial za razkopat prenosnik, delaj pazljivo, če pa se nisi nikoli ukvarjal s tem, pa to raje prepusti nekomu, ki to obvlada.
Kot kaže ta posnetek, imaš dostop do vsega, takoj po odstranitvi spodnjega pokrova.



15 minut dela.
Rabiš samo del do 2.54 minute

Lahko pa se potrudiš in postopek posnameš, boš drugim veliko pomagal.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

PurplePapet ::

A se da kaksne izvijace za laptop dobit v merkurju ali kje drugje?

PurplePapet ::

Ok sem dobil v merkurju, zdaj sem spucal laptop in je bistveno bolje, ventilatorja se skoraj da ne sliši, temparatura pri full obremenitvi 60 stopinj, tudi internet in vse hitreje dela

ufek ::

solatko je izjavil:

ufek - Ne seri! Gonilniki nimajo niti malo veze z gretjem mašine. Pri HP je problem samo v tem, da gonilnikov ne pusti M$ pobirat direktno z njihove strani, niti za tiskalnike in zato pač windows naloži splošne gonilnike za vrsto naprave, da računalnik sploh deluje.

Ti ne seri! Menda ja vem kaj sem delal 2 tedna nazaj, kaj praviš? Pa ni bilo nobenih trikotnikov, Windows je sam namestil pač svojo sranje, ki misli da je zanj najboljše. Za ta Proobok, ki sem ga imel pa HP ne nudi več podpore za Win8 in up. Naredil sem samo svež install Win8.1 in čisto nič drugega in se je grel cpu na preko 100°, po namestitvi Win7 chipset gonilnikov pa se je čudežno temp. ustalila na cca 65°. A ti torej trdiš, da se mi je vse to samo sanjalo? :|

hojnikb ::

mogoče ti je kak proces zabijal proc do 100% :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

ufek - Prvi update w8.1 ti poštima strojne gonilnike, tudi če nič ne instaliraš sam. Procesor je bil obremenjen zaradi čisto druge stvari, na pa zaradi gonilnikov. Ti si delal eno, programi v ozadju pa drugo, ko sta oba končala, se je zadeva postavila v normalo, bi se pa tudi, če nebi enega gonilnika ročno instaliral.
Pri frišni instalaciji je vedno tako, da se mora sistem ulaufat z mašino, kar traja nekaj časa.
Lahko pa ti je procese gnal Chrome, nikakor pa zaradi gonilnikov.
Delo krepa človeka

krenos ::

Potemtakem se meni tudi pregreva? Zadnje dni opažam, da je zelo vroč in da ventilatorji delajo na polno.

Slikica:
 HP ProBook - Intel Core 2 Duo - Aida64 in temperature

HP ProBook - Intel Core 2 Duo - Aida64 in temperature



Problem je v tem, da je bil pred kratkim razstavljen in namazan, zato mi je to čudno.

Imam pa sicer priključenega v tole postajo:
 HP Probook docking station

HP Probook docking station



A se dobi še kakšna dodatna ventilacija za takšen dock, mogoče kdo ve?

ufek ::

@hojnikb in @solatko wtf mislita da sem noob? Menda vem uporabljat fucking task manager. To je prvo kar sem pogledal, da kaj nabija proc. In pa na sistemu ni bilo razen IE nič za brskanje, že stotič - popolnoma svež sistem, še antivirusnega ni bilo. Komaj sem se spravljal k nameščanju vsega sranja, pa se je na vsake 5 minut ugasnil od pregrevanja, dokler se nisem spravil gonilnika za chipset gor dat, potem pa kot dan in noč.

Sicer pa google it. Internet je poln teh problemov. Isti problem: https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y...

V glavnem dost mam trollanja, jaz vem kaj je bilo in to je to! Good day sirs.

Pentium ::

@Krenos: Da.

Zdaj zakaj se ti pa pregreva kljub čiščenju hladilnega sistema, pa ne vem. Lahko da je kdo zajebal pri apliciranju termalne paste, lahko so vijaki hladilnika premalo zategnjeni, lahko je ventilator slab, lahko je heatpipe počen, morda ni bil dobro sčiščen prahu. Lahko je kaj čisto tretjega..

Lahko pa še tudi napišeš, kateri ProBook imaš. Če je kakšen 4510s, zna biti ventilator delno zariban. Aja pa še, če ne boš kmalu saniral zadeve, boš kmalu iskal novega (prenosnik, seveda) ;)

solatko ::

krenos - Lahko je bila pri razdiranju poškodovana cev hladilnika, lahko je nepravilno namazana pasta na cpu in gpu (tudi na grafiki imaš previsoke temp.).
Si čistil sam ali si ga dal na servis?
Dodatne hladilne naprave ne rabiš, moraš pa uredit hlajenje računalnika (še enkrat razkopat).
Če ti ven piha hladen zrak, potem je počena cev in boš moral hladilno telo zamenjat.
Delo krepa človeka

krenos ::

Ko sem ga kupil (pred kratkim) je bilo rečeno, da je prepihan in namazan.

A je možno, da mi zato tudi računalnik konkretno šteka zadnje čase?
Ali se pri performansah to ne bi smelo poznati?

solatko ::

krenos - Intelovi procesorji imajo zaščito pred pregrevanjem, ki deluje tako, da ti niža množilnik in ugaša jedra, ko se tudi eno jedro, z najnižjim množilnikom pregreje, zadeva ugasne.
Ko se pregreva grafika, se začne kockanje, zaustavlja se slika in pri še večji temperaturi BSOD.

Očitno so te ob prodaji nategnili.
Če je samo prepihan imaš na režah med ventilatorjem in ohišjem dekco iz finega prahu. Če je čisto, moraš pri teh temperaturah čutiti precej močen, vroč veter, ki piha iz računalnika. V nasprotnem primeru, ko ti tuli samo ventilator, sape pa ni, je to vzrok.
Če je bil spihan, potem pozabi, da je bila menjana termalna pasta.
Vsekakor je vzrok za štekanje previsoka temperatura.
Če se spoznaš, razstavi prenosnik, odstrani hladilnik, očisti reže pri ventilatorju, daj na grafiko in procesor kvalitetno hladilno pasto, sestavi in preizkusi.
Če bo še vedno grelo, boš moral nabavit nov hladilnik.
Če si iz LJ ali okolice me kontaktiraj na ZS.

Za razdiranje najdeš tutorial na youtube.
Delo krepa človeka

Frenckie ::

Vidim, da mnogi pozabljate, da se v prenosnikih namesto termalne paste uporablja ''termalne trakove'' ali tako imenovan Thermal PAD.
Lahko je tudi kombinirano - procesor ima termalno pasto, grafika pa trak.
Če namesto traku uporabiš pasto, hladilno telo nima fizičnega kontakta s površino CPU-ja ali GPU-ja.

sirotka ::

Izklopi superfetch, dela kot noč in dan... sploh, če ti disk zabija.

solatko ::

Frenckie - Nisi še razkopaval novejših prenosnikov - termalnih trakov v novih prenosnikih ne boš našel, tako cpu, kot gpu, kadar gre za ločeno grafično, sta lepo namazana s termalno pasto.

sirotka - pri temperaturah, ki jih je dal OP, je edina rešitev izklopit računalnik in ga uredit - servisirat - očistit in po potrebi zamenjat hladilnik.
Delo krepa človeka

krenos ::

Hvala vsem za predloge.

Sem malo pogledal in opazil, da je zelo veliko prahu v reži pri ventilatorju.
Potem sem popihal s kompresorjem in je slo res kar ogromno praha ven.
Toliko o prodajalcu ... :(

 Takele so nove temperature po prepihu prenosnika

Takele so nove temperature po prepihu prenosnika



A bi blo še vedno smiselno odpret prenosnik in ga namazat s termalno pasto?

solatko ::

V Aidi poženi test - odpreš v mapi Tool in boš videl kakšne so temperature pod full obremenitvijo. Če ne presegajo 80 stopinj, ti ni potrebno storiti nič, če pa so višje, pa le zamenjaj termalno pasto.
Delo krepa človeka

krenos ::

Sem pomeril.

 Elitebook 8530p pod 100% obremenitvijo - 82 °C

Elitebook 8530p pod 100% obremenitvijo - 82 °C



 Elitebook 8530p po obremenitvi - 62 °C

Elitebook 8530p po obremenitvi - 62 °C



Verjetno bi bilo le fino tudi dodati ali zamenjati pasto, trgovcu ne verjamem, da jo je sploh dodal.

solatko ::

Temperature so v območju dovoljenega in ti še ni potrebno zamenjat paste, pozkusi še pretočnost rež pri ventilatorju. Vzemi šivanko in pazljivo počisti reže ob delujočem računalniku, tako da ti bo ventilator spihal ven koščke. Nimaš kaj zahebat, greš 1cm globoko, vsako režo po celi višini.

Pri testu vklopi tudi GPU, da vidiš kaj se dogaja z grafiko.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WHEA UNCORRECTABLE ERROR (ntoskrnl.exe)

Oddelek: Pomoč in nasveti
241665 (1246) filip007
»

Računalnik deluje počasi, miška deluje slabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
352425 (1649) Duhec
»

2 enaka prenosnika 2 različne WEI ocene

Oddelek: Strojna oprema
271400 (854) testni123
»

Ali je nakup SSDja smiselen

Oddelek: Strojna oprema
324951 (3817) solatko
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352762 (2078) userf480

Več podobnih tem