» »

pregrevanje hp prenosnika

pregrevanje hp prenosnika

«
1
2

T-Mac ::

pozdravljeni

zanima me kaj se dogaja z mojim hp-jem... ce je prizgan nekaj casa in delam na njem se toliko pregreje da ko potipam spodaj me kar spece in tudi tipkovnica je zelo vroca, potem neha delati windows vbistvu zamrzne in ga moram ugasnit in pocakati cca 10min da ga lahko nazaj prizgem, prej ga ne morem ker se takoj ugasne mislim da je prevec pregret da se ne prizge...

sedaj sem pa odstranil tipkovnica da je bol odprt pa se ne pregreva toliko, ceprou je se zmeraj ventilator zelo glasen, imam everest program ki mi meri temepraturo ki je : temp. osnovne plošče 78
temp.procesorja 92
temp. cpu 1 core1 je 42
napetost cpu jedro 1,1
temp. cpu 2 core2 je 43


ko pa tipkovnica ni bila odstranjena so bile pa temperature bistveno visje...

ali kdo ve kaj bi lahko to bilo?

hvala

mihec87 ::

Če je vroč ter ventilator dela na polno iz reže pa ne piha(konkretno) topel zrak-je zamašen hladilni sistem..

Letalec ::

Torej spihaj hladilnik procesorja, ker se ta zabije s prahom in nato ne opravlja več svoje funkcije. Ne škodi če to narediš recimo enkrat na mesec ali dva.

T-Mac ::

res je ventilator dela vcasih 5x prevec glasno piha pa ven iz ventilatorja bol malo in hladen zrak... hvala bom spihal pa me zanima s cim je najboljse spihati...

blackbfm ::

S kompresorjem. Če ga nimaš pejt na bencinsko črpalko.

T-Mac ::

ok hvala sporocim kaksno bo stanje

lp

DragonHeart ::

ne pretiravaj s kompresorjem, da ne uničiš ventilatorja. vsekakor pa ga moraš spihati, da bo lahko spet normalno hladil. Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.

mihec87 ::

Če je možno ventilator blokiraj z kakšnim kosom žice ipd da se ne more vrteti med pihanjem/sesanjem z kompresorjem/sesalcem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

T-Mac ::

ok hvala sem ze spihal in mislim da deluje boljse... moram ga pustiti sedaj kako uro in da vidimo...

blackbfm ::

Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.


Prenosnik *mora* prenest polno obremenitev brez dodatnega hlajenja.

hojnikb ::

Zamenjaj še termalno pasto oz podlogo, ker je to tut lahko vzrok za pregrevanje.
#brezpodpisa

solatko ::

T-Mac - Če ti iz rež piha hladen zrak, potem je zanič hladilnik - hatpie. Je pri nekaterih HP-jih kar pogost pojav. Toplota gre namreč od procesorja na grafično in nič na reže za izpihovanje. Ne bo pomagalo menjat termalno pasto, temveč je potrebno zamenjat cel hladilnik. Kar velik strošek, če boš to popravljal na pooblajščenem servisu, na eBay-u pa cca 15€.
Delo krepa človeka

T-Mac ::

hvala solatko bom najprej preveril kaksno je stanje ko hp deluje kako urco ce ne bo spremembe bom menjal hladilnik kar bo vrjetno kar precej dela ampak ni problema...

lp

solatko ::

Odvisno od modela, enim se da zamenjat hladilnik s tem, da odstraniš spodnji konec, druge je potrebno razdreti čist. HP ima izredno dobro podprt service manual, kjer imaš lepo narisano, kaj vse je potrebno razdreti in kakšna presenečenja te čakajo.
Morda je tudi že kak filmček na youtube za tvoj računalnik.
Se splača pobrskat.

Pa sploh ni potrebno čakat urico. Instaliraj everest ali aido64, daj na polno obremenitev in in v CPUZ glej kaj se dogaja. 5-10 minut je čisto dovolj.
Če ti množilnik znižuje, je to znak, da se procesor pregreva in ga sam znižuje, da dela z manjšo obremenitvijo.
Se zgodi, da ti dvojederni procesor deluje samo z enim jedrom na množilniku 6x od 12 ali več.
Delo krepa človeka

SLO_Matej ::

Tipično za HP. Kaj pa si ga kupil.

Letalec je izjavil:

Torej spihaj hladilnik procesorja, ker se ta zabije s prahom in nato ne opravlja več svoje funkcije. Ne škodi če to narediš recimo enkrat na mesec ali dva.

Ja, pri HP-ju morda res dobro, da se čisti mesečno.

DragonHeart je izjavil:

Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.

Ne pa niso. No, mogoče za HP-je. http://www.asus.com/Notebooks/Features/...

blackbfm je izjavil:

Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.


Prenosnik *mora* prenest polno obremenitev brez dodatnega hlajenja.

Točno tako. Se strinjam 100%.

amigo_no1 ::

T-Mac
Model ? Da vem čemu se moram izogniti.

Veš kaj je problem: danes je relativno hladno ~20C in se ti pregreva, kaj ko bo 30+ ?

Koliko je star prenosnik ? Ga imaš v naročju/postelji ali na mizi ? Ga uporabljaš v zelo umazanem okolju ?

temp.procesorja 92
temp. cpu 1 core1 je 42
napetost cpu jedro 1,1
temp. cpu 2 core2 je 43

Ne razumem teh meritev, zakaj za faktor 2 razlike med temp.procesorja in jedrom ?

Zgodovina sprememb…

T-Mac ::

Se opravicujem za zamudo. V glavnem spihal sem hladilnik procesorja in na novo nalozil celotni sistem in potrebno. Hp ze nekaj casa dela ok ventilator ni vec glasen, niti se ne pregreva (preveril s programom everest).

Imam pa sledci prenosnik: hp compaq nw9440 - mobile workstation, star je recimo dve do tri leta...

solatko: sem ze pregledal kako se odpre malo se pohecas in zrihtas, sem ga danes imel tudi ze odprtega, da bi ga na polno obremenil ga nisem ker se opravicujem tega se nisem pocel in ne vem kako...

amigo no1: model sem podal, to imas prav danes je bilo res hladneje kaj bo ko bo poletje dobro bi blo 100% preverit da se zrihta stvarca... pred tem ko sem ga spihal sem ga imel tudi podstavljenega na mizi da je imel spodaj prostora kakih par cm, sedaj ko je spihan je na mizi in se ne pregreva...

sedajsne meritve so sledece ko je prenosnik nepodstavljen:

temp. osnovne plošče: 49
temp. procesorja: 50
temp. cpu #1 core #1: 46
napetost cpu jedro: 1.3
temp. cpu #1 core #2: 47
temp. graf. proce.: 52

DragonHeart ::

blackbfm je izjavil:

Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.


Prenosnik *mora* prenest polno obremenitev brez dodatnega hlajenja.



prenosniki nikakor niso narejeni za prenašanje velikih temperatur. Ja, ko pridejo iz tovarne morajo prenesti max obremenitev vendar malo pobrskaj po forumih koliko poškodb je zaradi pregrevanja prenosnika...recimo uničen material in zato pokanje ohišja...ali pa enostavno pregrevanje procesorja, ker je hladilnik prešvoh:)

kupiš zunanji hladilnik za 20 eur in imaš mir. poleg tega je z zunanjim hladilnikom celotno ohišje hladnejše in je precej lepši občutek ko daš roke na prenosnik.


t-mac, tvoje temperature so normalne za prenosnik brez zunanjega hladilnika. Testirajše full load..če gre grafična le do 70, procesor pa recimo do 65 stopinj, je načeloma vse ok. Jaz vseeno dodam zunanji hladilnik preprosto zato da je lepši občutek ko daš roke gor saj nekako ne maram vroče tipkovnice..:P

Zgodovina sprememb…

T-Mac ::

DragonHeart: ok hvala... mi bi lahko prosim samo povedal kje testiram to kar si napisal full load

DragonHeart ::

kater program uporabljaš, ki ti ponavadi najbolj segreje računalnik? morda kakšno igro? Ali pa računalnik uporabljaš le za brskanje po netu?

Zgodovina sprememb…

T-Mac ::

uporabljam manjse programcke ki ne porabljajo veliko, iger pa ne igram... po netu pa seveda brskam

Mesar ::

Mam takega istega HPja pa še enega podobnega pa se mi noben ne pregreva.
Your turn to burn!

DragonHeart ::

potem bodo temperature skoraj zagotovo ostale približno takšne kot si jih prej izmeril...procesor okoli 50 stopinj, grafična pa tudi tam nekje. približno 1x na mesec na hitro spucaj hladilnik, pa bo vse ok.

Če boš imel voljo pa si kupi tisti zunanji hladilnik vendar glede na trenutne temperature to nikakor ni nujno.

ps.: temperature se sicer izmeri recimo s programom prime95. Ta program maksimalno obremeni tvoj procesor in tako takoj vidiš pri čem si.

testiranje s prime95:
1. poženeš program za nadzor temperatur
2. poženeš program prime95
3. klikneš JUST STRESS TESTING
4. obkljukaš In-place(maximum heat)
5. klikneš OK
6. program pusti teči kakih 10 minut (načeloma se ga sicer pusti dlje vendar itak takoj vidiš ali so temperature ok ali ne)
7. sproti preverjaj temperature, če bo temperatura procesorja do okoli 70 stopinj, je vse ok.
8. po željenem času ugasni program za testiranje temperatur.

Zgodovina sprememb…

T-Mac ::

ja zgleda da sem imel res zapacan hldilnik procesorja da se je tkole pregrevalo, res je da ga od samga zacetka nisem spucal ko sem ga kupil XD bom ga sedaj mesecno povprecno enkrat spihal

ja zunanji haldilnik pa bi prsu recimoma v postev poleti ko so visje temperature

hvala za ime programa in napotke bom pogledal in sporocim jutri ker jutri je delovni dan :)

se slisimo in sporocim stanje

lp

Mesar ::

najboljše, da ga prepihaš konkretno, ker jaz mam vse od HPja pa je oprema hladna ko špricer
Your turn to burn!

T-Mac ::

Mesar: res je treba dobro prepihat in je uredu, kakor kaze sedaj je bilo krivo to... 3 leta nic prepihano...

DragonHeart: nisem mogel iz svoje koze in sem ze danes testiral, po 10 minutnem testiranju so rezultati sledeci, rezultati ko sem se testiral...

temp. osnovne plošče: 48
temp. procesorja: 49
temp. cpu #1 core #1: 76 (73)
napetost cpu jedro: 1,3
temp. cpu #1 core #2: 76 (73)
temp. graf. proce.: 51

DragonHeart ::

kakšne so pa bile temperature med testiranjem?:D Ravno to je poanta testiranja, da vidiš koliko se ti sistem segreje:) Po testiranju se sistem zopet ohladi.

Ma glede na temperature ki jih imaš tu napisane mislim da imaš problem rešen. Procesor in grafična sta se ti je lepo ohladila nazaj na 50 stopinj.

blackbfm ::

prenosniki nikakor niso narejeni za prenašanje velikih temperatur. Ja, ko pridejo iz tovarne morajo prenesti max obremenitev vendar malo pobrskaj po forumih koliko poškodb je zaradi pregrevanja prenosnika...recimo uničen material in zato pokanje ohišja...ali pa enostavno pregrevanje procesorja, ker je hladilnik prešvoh:)


Tak prenosnik (nov, čist) ki ni zmožen odvajat svoje toplote nima oglaševanih lastnosti in je direkt za v reklamacijo.

Računalnika se načeloma nima zato da bi bil sam sebi namen, ampak zato da kaj narediš, naj bo to računsko zahtevna stvar (igre) ali pa ne (brskanje po spletu)). V normalnih pogojih mora delovat brez pre-grevanja pa magar če ga goniš 24 ur na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SLO_Matej ::

DragonHeart je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Priporočal bi ti tudi nakup dodatnega zunanjega hladilnika za prenosnik....najbolje takega ki ima čimvečji ventilator, da bo neslišen ampak vseeno učinkovit. zunanji hladilniki so must-have za prenosnike, če mene prašaš.


Prenosnik *mora* prenest polno obremenitev brez dodatnega hlajenja.



prenosniki nikakor niso narejeni za prenašanje velikih temperatur. Ja, ko pridejo iz tovarne morajo prenesti max obremenitev vendar malo pobrskaj po forumih koliko poškodb je zaradi pregrevanja prenosnika...recimo uničen material in zato pokanje ohišja...ali pa enostavno pregrevanje procesorja, ker je hladilnik prešvoh:)

kupiš zunanji hladilnik za 20 eur in imaš mir. poleg tega je z zunanjim hladilnikom celotno ohišje hladnejše in je precej lepši občutek ko daš roke na prenosnik.


t-mac, tvoje temperature so normalne za prenosnik brez zunanjega hladilnika. Testirajše full load..če gre grafična le do 70, procesor pa recimo do 65 stopinj, je načeloma vse ok. Jaz vseeno dodam zunanji hladilnik preprosto zato da je lepši občutek ko daš roke gor saj nekako ne maram vroče tipkovnice..:P

Haha. Za HP to že velja, samo preizkusi kdaj kakšen drug prenosnik. ;) Poglej si Asus IceCool Technology. Zagotavlja prav ta odličen občutek, saj je tam kjer imaš roke vedno hladen, pa tudi sicer se ne pregreva zaradi pametne postavitve komponent in odlične izvedbe hlajenja. Komponente pa tudi prav nič ne trpijo. Stvar enostavno funkcionira in je hladna dokler uporabljaš brez odpiranja, spihovanja itd. HP pač pa rabi intenzivno nego, da z njim sploh lahko delaš. :))

T-Mac je izjavil:

Mesar: res je treba dobro prepihat in je uredu, kakor kaze sedaj je bilo krivo to... 3 leta nic prepihano...

Ja, HP-ja kar redno čisti. Dve in pol leti star Asus hladen kot prvi dan in NIKOLI odprt, spihan, očiščen karkoli (ok, samo ohišje sem pa res nekajkrat s krpico obrisal, da se sveti kot novo :)).

blackbfm je izjavil:

prenosniki nikakor niso narejeni za prenašanje velikih temperatur. Ja, ko pridejo iz tovarne morajo prenesti max obremenitev vendar malo pobrskaj po forumih koliko poškodb je zaradi pregrevanja prenosnika...recimo uničen material in zato pokanje ohišja...ali pa enostavno pregrevanje procesorja, ker je hladilnik prešvoh:)


Tak prenosnik (nov, čist) ki ni zmožen odvajat svoje toplote nima oglaševanih lastnosti in je direkt za v reklamacijo.

Računalnika se načeloma nima zato da bi bil sam sebi namen, ampak zato da kaj narediš, naj bo to računsko zahtevna stvar (igre) ali pa ne (brskanje po spletu)). V normalnih pogojih mora delovat brez pre-grevanja pa magar če ga goniš 24 ur na dan.

Spet se strinjam 100%. Samo kaj, ko HP potem ne bi mogel prodati ničesar. >:D

T-Mac ::

DragonHeart: med testiranjem so bile take temperature:

temp. osnovne plošče: 48
temp. procesorja: 49
temp. cpu #1 core #1: 76 (73)
napetost cpu jedro: 1,3
temp. cpu #1 core #2: 76 (73)
temp. graf. proce.: 51

po testiranju pa:

temp. osnovne plošče: 49
temp. procesorja: 50
temp. cpu #1 core #1: 46
napetost cpu jedro: 1.3
temp. cpu #1 core #2: 47
temp. graf. proce.: 52

jaz tudi mislim da je problem resen ker hladilnik par let ni bil spihan in cisto vrjetno je bil kriv prah...

Hvala vsem za pomoc in pogovor

para! ::

A obstaja HP, ki se ne greje pretirano?

lp
Death before dishonor!

SLO_Matej ::

para! je izjavil:

A obstaja HP, ki se ne greje pretirano?

lp

Dvomim. Vsaj jaz ga še nisem videl.

Jan3 ::

jst mam pavilion dv7. tku bom reku...HP ne kupavat. resda da je moj precej dober ampak ima tudi veliko problemov. še nedavno sme imel probleme z polnjenjem, potem z internetom, da ne omenjamo "pogostost" updating driverjev..uglavnem na servis se kr bojim it če pride še kaj narobe ker dvomim da bi znali pomagat.
čene pa igram igrce masivno pa imam stojalo pa se zunanji ventilator in moram reci, da laufa vse lepo in prav. malokdaj se mi je ventilator vklopil na 100% in potem hitro zmanjsal. dejanskih temperatur pa nevem.

moj nasvet..HP se pusti v vitrini v trgovini :)

blackbfm ::

Moj se ne greje pretirano oz da bi blo moteče, če je čist, gre pa za model 8540p. Bolj me moti da je hladilnik precej nedostopen je treba pol laptopa razstavit, pa še torx vijaki. Nekaj časa nazaj sem en star lenovo čistu, imel vse tip top spucano z novo pasto vred v manj kot 10 min, z normalnim orodjem ki je vedno pri roki..

technolog ::

Moj HP 4510s se sploh ne pregreva:


[rok@rok-laptop ~]$ sensors
acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1:        +60.0°C  (crit = +108.0°C)
temp2:        +31.0°C  (crit = +105.0°C)
temp3:        +42.0°C  (crit = +108.0°C)
temp4:        +42.0°C  (crit = +105.0°C)
temp5:        +20.0°C  (crit = +108.0°C)
temp6:        +30.0°C  (crit = +110.0°C)

SLO_Matej ::

blackbfm je izjavil:

Moj se ne greje pretirano oz da bi blo moteče, če je čist, gre pa za model 8540p. Bolj me moti da je hladilnik precej nedostopen je treba pol laptopa razstavit, pa še torx vijaki. Nekaj časa nazaj sem en star lenovo čistu, imel vse tip top spucano z novo pasto vred v manj kot 10 min, z normalnim orodjem ki je vedno pri roki..

Zakaj bi ga sploh pucal? Kupiš prenosnik, ki samo funkcionira brez stalnega odpiranja in čiščenja ... ;)

mihec87 ::

Pol pa jokate da se pregreva itd...je res teško še posesat računalnik takrat ko sesaš sobo(ni treba odpirat če delaš dokaj redno vsaj 1x na mesec 2)...

Prenosni računalniki so ponavadi v okolju kjer nalezejo na kupe praha oz čuda(postelja,kavč,krilo ipd..)

SLO_Matej ::

mihec87 je izjavil:

Pol pa jokate da se pregreva itd...je res teško še posesat računalnik takrat ko sesaš sobo(ni treba odpirat če delaš dokaj redno vsaj 1x na mesec 2)...

Prenosni računalniki so ponavadi v okolju kjer nalezejo na kupe praha oz čuda(postelja,kavč,krilo ipd..)

Kdo joka, da se pregreva? Sej pravim, moj Asus hladen kot prvi dan v zahvalo njihovi IceCool Technology.

blackbfm ::

S sesalcem je skoraj tako kot da ne bi.

Kdo joka, da se pregreva? Sej pravim, moj Asus hladen kot prvi dan v zahvalo njihovi IceCool Technology.


hladen je zato ker je čist, če pa ne bi bil je pa taka izolacija kot jo omenjaš še slabša za laptop

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mihec87 ::

Sam imam drugačne izkušnje z sesalcem če je na redni osnovi zadeva dela bp če imaš vsaj kolikor toliko sesalec..po 3h letih ko se vse zabije pač res ne pomaga drugega kot kompresor oz celo razdiranje...

Iz tovarne je vsak preosnik hladen, začne se ko se vlači po raznih dekah ipd...

P.s. tudi asusa sem že videl ko je med brskanjem po internet ali divx filmu ventilator žgal na polno-po kuri z kompresorjem je bil tiho kot nov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

SLO_Matej ::

blackbfm je izjavil:

S sesalcem je skoraj tako kot da ne bi.

Kdo joka, da se pregreva? Sej pravim, moj Asus hladen kot prvi dan v zahvalo njihovi IceCool Technology.


hladen je zato ker je čist, če pa ne bi bil je pa taka izolacija kot jo omenjaš še slabša za laptop

Kakšna izolacija? Poglej kaj sploh je IceCool. Predvsem pravilna in smiselna postavitev komponent, da se kar najbolje hladijo. Drugače pa nisem nič posebno pazil, da bi bil čist. Je kar večkrat prenašan sem in tja in uporabljen tudi na kolenih itd.

bond007 ::

To maš še star prenosnik z dvojedrnim procesorjem, ki ni iz Ix serije? Potem undervoltaj zadevo z kakim rmclock. Temperature padejo tudi za 20 in več stopinj pri load, poraba se prepolovi, kaki dodatni ventilatorji neki...brezveze.

para! ::

Moj HP 4510s se sploh ne pregreva:

Sej, glede na specifikacije, bi moral bit mrzlo hladen (se nima kaj pregrevat). Problem so tisti močnejši prenosniki, kjer je not kakšna huda grafika kombinirana z i7 CPUjem. Tisto je pa vroče. Pa bi vrgel stran laptop že če je samo topel.
Death before dishonor!

blackbfm ::

Kakšna izolacija? Poglej kaj sploh je IceCool. Predvsem pravilna in smiselna postavitev komponent, da se kar najbolje hladijo.


Da fak? Saj pri laptopu itak nimaš kaj dosti čarat, ker ni placa. Da ima asus kaj boljše to rešeno je praktično nemogoče, tebe je njihov marketing mal opral.

Povej kateri model in komponente imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SLO_Matej ::

blackbfm je izjavil:

Kakšna izolacija? Poglej kaj sploh je IceCool. Predvsem pravilna in smiselna postavitev komponent, da se kar najbolje hladijo.


Da fak? Saj pri laptopu itak nimaš kaj dosti čarat, ker ni placa. Da ima asus kaj boljše to rešeno je praktično nemogoče, tebe je njihov marketing mal opral.

Povej kateri model in komponente imaš.

Ni me opral njihov marketing, temveč sem zgolj zadovoljen uporabnik njihovega prenosnika, ki deluje kakor je treba, brez kakršnegakoli pregrevanja.

Če ne verjameš, pač preizkusi enkrat Asusa, pa boš videl, da ta njihova tehnologija deluje. Sicer pa malo googlaj. Pač znajo nardit prenosnik, ki se ne pregreva, za razliko od HP-ja.

blackbfm ::

Čakam da poveš specifikacije...

SLO_Matej ::

para! je izjavil:

Moj HP 4510s se sploh ne pregreva:

Sej, glede na specifikacije, bi moral bit mrzlo hladen (se nima kaj pregrevat). Problem so tisti močnejši prenosniki, kjer je not kakšna huda grafika kombinirana z i7 CPUjem. Tisto je pa vroče. Pa bi vrgel stran laptop že če je samo topel.

Spet odvisno kako je vse skupaj izvedeno. Asus z močnim štirijedrnim i7 in GT 555M, pa se niti ob večjih obremenitvah ohišje ne segreva praktično nič (IceCool Technology). Je pa res, da iz reže za hlajenje piha kar vroče. Se pravi je hlajenje odlično izvedeno, saj dobro odvaja toploto in se ohišje niti slučajno ne pregreva. ;)

blackbfm ::

Ta komp ne more bit prav dost star, počak da se zasvinja pa boš pol povedal kako super deluje.

mihec87 ::

Eni ste mal trdi..Težava tega hp-ja ni v tem da bi ne hladil dovolj pač pa v tem da so bila hladilna rebra zabita(kar se naredi na vsakem računalniku-gdaj je odvisno od okolja ter časa..)..

In ja tudi opevan asus je žgal ventilator na polno ob minimalni obremenitvi ker je imel zabit hladilni sistem..

SLO_Matej ::

blackbfm je izjavil:

Ta komp ne more bit prav dost star, počak da se zasvinja pa boš pol povedal kako super deluje.

Ta res ni hudo star. Moj pa je star nekje 2 leti in pol, pa se še vseeno nikoli ni pregreval. ;)

Je pač treba znati narediti hlajenje, da se le-to takoj ne zapaca in deluje odlično tudi dlje časa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404517 (3286) solatko
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454375 (3643) solatko
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912728 (11258) imagodei
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386902 (5904) MasterTade
»

HP Pregrevanje (Pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151190 (997) adict123

Več podobnih tem