» »

Težava pri nalaganju viste

Težava pri nalaganju viste

diNero ::

Pregledal sem kar velik del foruma, kar nekaj ljudi ima isto težavo kot jaz, vendar odgovora nisem našel. Torej:
nov računalnik -> vstavim cd z visto -> boot -> loading files -> vse ok, potem se pojavi zelen ekran in kurzor od miške in ne gre dalje.
Naj povem da sem potem naložil xp-je in zadeva deluje bp.

Torej prosim za pomoč in hvala za odgovore.

Lp, s1mon

vorantz ::

kolko časa si čakal?

diNero ::

probal sem z vsaj 3-mi različnimi dvd-ji, in pri zadnjem pustil vsaj 5 minut in nič. tam se ustavi, kurzor lahko premikam po ekranu in to je to....

Rotaidal ::

počakaj 10 min, če ne gre sprobaj drugi pogon.

diNero ::

1. pogon mislim da ni problem, ker ta računalnik uporabljam že približno 1 mesec in ni nobenih problemov (XP).
2. v sekciji OS/Windows Vista (vprašanja in odgovori) se na zadnjih 10-ih straneh večkrat pojavi to vprašanje, vendar brez odgovora, tako da očitno je problem drugje...
3. pač na začetku to ni bil problem, sem naložil XP, sedaj pa potrebujem Visto in sem probal več dvd-jev in težava ostaja.

TOP ::

pa ti tele DVD prebere v Win XP normalno.Probaj od tam inštalirat

diNero ::

čez 1 uro dobim še en dvd od kolega, in bom še zadnjič probal in šel vmes na kavo in pustil vsaj 30 min, če ne bo šlo bom pa probal še iz xp-jev pognat...
ampak vem da ni problem niti v dvd-ju, niti v pogonu. še enkrat: veliko uporabnikov je prijavilo že ta problem.

EDIT: nekje sem maloprej slučajno prebral, da naj poizkusim z updejtom BIOS-a.

Yaqwsx ::

nevem ce je to cd/dvd tezava, to nebi smelo ustavit sistema, kvecemu bi napisalo da diska ni noter..
to bol smrdi po pokvarjenem ramu ;)

diNero ::

takole, pustil sem zadevo na miru in po 10 minutah se je pojavila peščena ura in napis please wait, po nadaljnih 5 minutah pa je zadeva stekla. NEVERJETNO. (da nebo pomote govorimo o licenčni visti).
ker mi ni bilo nič jasno, vzamem drugi dvd in zadevo probam še enkrat in isto (10 - 15 min.). naložim isto visto na sosednji laptop, čakanje morda 20 - 30 sek.
torej uspelo je, vista je naložena, ampak razloga za tako čakanje še vedno ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452313 (1377) zuz3k
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264490 (64082) Seljak
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112202 (7218) Jst
»

Problem z namestitvijo Viste......grozn problem.

Oddelek: Operacijski sistemi
171638 (1156) icek

Več podobnih tem