» »

B&M vodni bloki

B&M vodni bloki

1
2
»

Matek ::

Heh, kak se mi zdi hecno, da dva slovenska strojnika inovirata na področju blokov, ene velke ameriške firme pa še kr kače pa spirale delajo:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boeing ::

Imagination is the key to success!

Pa to so že stari Grki vedli... američani so zadaj.
Prav jim je... zakaj pa ne berejo slo-techa :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Dante ::

ko je beseda ravno nanesla na modelarstvo in rezanje.. bi vprasal če mogoče kdo ve, kje bi se dalo izrazati nekaj kosov (dno, in ostale Al dele) za model avtomobila iz 5mm debele plošče iz Al zlitine. V mislih imam lasersko rezanje. Se mogoče kdo s tem ukvarja tudi posebaj za modelarje?

Hvala za pomoč!

D.

Boeing ::

Dante: se ne splača v samogradnji, pa tut za rezervne dele ne... ura laserja je hudimano draga... raje kupi originalno šasijo...sej če maš kak Mantuin avto, so šasije itak po 4, 5 jurjev... ni take frke...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

sinko999 ::

morphling1 kak naj rečem sam sem že delal npr z CFX ki je narejen za analize fluidov. Glede cene vem, ko kupiš program dobiš zraven računalnik 4free pa licenca je npr na leto 50.000 EU. Sam CFX je dokaj zaj... sem mislil da je kateri drugi program malo bolj prijazen uporabniku. Mam pač to možnost dobit kar nekaj programov.

LP
Ni? ni ve?no !

wince ::

Dante: je dosti ceneje kupit ze narejen model... preiskuseno in opusceno :D

Dante ::

Boeng, wince: hvala za nasvet :)

...vem da se najbolj ...(sploh:)) ) ne splaca, ampak sem pac ze tako dalec in sem toliko ze vlozil v ta model in truda in raznih izboljsav, tako da mi je to bolj v veselje in predvsem izziv.. model ki ga imam je CARSON in zanj ni prav veliko TUNING delov ce razumes. Problem je v bistvu v tem da sem model pocasi nadgrajeval iz osnovnega v dokaj konkurencnega, zato je bila potrebna marsikatera boljsa tehnicna resitev kot so si jo zamislili v osnovi se posebaj kar se tice togosti modela, po zamenjavi motorja pa je vse to prislo se tolko bolj do izraza:D . Kar se tice podvozja in ostalih Al delov imam ze vse zrisano v ACADU in dolocene dele tudi ze odrezane z laserjem iz (AlMg3) vendar je ta za podvozje premehek in pretanek, tam ko so mi ga rezali lahko rezejo Al le do debeline 3 mm.

Ker pa je prej nekdo omenil da nekdo pac dela to posebaj za modelarje sem vprasal ce ve kdo kaj vec o tem in kake so kaj cene.

Vem da sem malo zasel s teme, zato se oproscam:)) , vendar vidim da se tudi tu najde kak modelar, ki lahko pomaga s kakim nasvetom.

Hvala.

LP
D.

PS
To delam bolj iz veselja kot kaj drugega. Enostavno mi ni dovolj zanimivo ce gres v trgovino in si pac kupis najboljsi model, dosti boljsi obcutek je ce vidis da ga lahko izboljsas sam, vsaj meni :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dante ()

Boeing ::

Dante: ah, Carsoni so mimo... zdaj se dirka z francoskimi Nino-ti, zadeva je narejena iz kovanega duraluminija... njami ;)

sicer pa: see my sign :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

l33t ::

In kdaj lahko narocimo bloke?:D

LuGi ::

hehe :)) sam res kdaj :D upam da cimprej :> al pa tud ... :\

LuGi ::

Pf a ta tema je pa kr propadla :P :> Oživljam temo. :P :P :P :P :P :P

Jebiveter ::

Oj, morphiling1: Kaksen je razmak med luknjami za pritrditev hladnjaka pri AMD platah (predvidevam da je pri vseh enako, specificno me zanima za epox)?

Zanima me namrec, ce se da predelat moj vodni blok (custom za slot1) da bi pasal na AMDja? A se mogoce ti spolnes/imas skice tega bloka?
Prosim cimprej za odgovor.
Ker... .... ce se ne da predelat, pol bo treba pac kupit ta tvoj nov blok!:D

Se eno pitanje: Kje in za koliko si ti kupu pumpo?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Luknje okoli socket A so na dimenzijah 66 x 36 mm (centri). Malo se še spomnim bloka in mislim da ne bo šlo ker bi z vrtanjem skoraj sigurno zadel kak kanal, skice pa žal nimam več.

Jaz imam trenutno dve pumpi model Maxy-Jet 1000 , kupil sem jih pa v Btc-ju , pet trgovina zraven tržnice (zelena hala)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

Razdalje med CENTRI lukenj na platki so 66mm x 36mm in so standardizirane od AMD-ja. poslikaj blok, mogoče se pa res da predelat.

LP

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

morphling1 ::

Vidim da sva postala skoraj v istem trenutku Boeing , samo te moram popravit razdalje med luknjami so 66 in 36 mm.
Slikanje ne bo velik pomagal razen če ne misliš ultrazvoka ali pa rentgena :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jebiveter ::

Sej se na bloku vidi, kje si pri strani vrtal. Ima tudi narejen 3D model in bom takoj vidu al se da.
Kdaj pa bos imel nove bloke berajt? Pa po koliko?

ps: Koliko pa si dal za vsako pumpo?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

No tako bi se dalo verjetno ugotovit kam se da vrtat, čeprav ta blok ne bo najbolj primeren za kakšne xp/duron proce, takrat je bil mišljen kot Pelt blok.
Pumpa je bila okrog 7000 se mi zdi.

O novih blokih boste zvedeli več ko napišem test, Sergio mi je ravno danes obljubil da v sredo dobi Mlacomove blok, jaz bom dal zraven pet mogoče šest če mi bo Sergio posodil še svojega bakrenega spiralca. Se pravi Al,Cu B&M, potem pa moji tak design ki sem ga dal prvotno Boeingu za naredit (zelo podoben tistemu na slikici malo višje, le da nima centralnega pina ter sten v kanalu) potem pa še trije najnovjši designi od tega bosta dva imela popolnoma enak design le debelina dna bo različna. Se pravi ogromno dela saj hočem test narediti res dobro, in kar se da natančno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

krucymucy ::

No blok tud jest čakam, maxi-jet 1000 pa tudi ... bo še zastarela v škatli !!!
Točna cena je 6693,00 SIT :D

Morphling1: Kaj maš ti te pumpe v inline al maš rezervoar?

morphling1 ::

Inline seveda, rezervoar samo jemlje plac, je pa pri inline treba malo bolj premislit kako postavit cevi in odzračevalnik, da spuštiš ves zrak iz sistema, ko imaš to narejeno lahko cev zapreš in praktično pozabiš razen občasno malo prekontroliraš nivo vode, sploh če imaš silikonske cevi te se namreč malenkostno porozne in voda zelo počasi hlapi (ampak res zelo počasi), tako da vas ne bo grabila panika če bo nivo vode padel in boste mislili da kje pušča.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

...in potem narediš vodno, in potem postane edini problem izolacija okoli peltiera...

morphling1 me hoče že kakšno leto prepričati, naj že končno prodam peltier, ampak se mu (še) nisem pustil prepričati. bomo videli kakšni bodo rezultati ko bo zadeva vgrajena.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

:D ne, prodat pa ne, ta tvoj pelt bo z novimi t-bredi B postal kar uporaben, ker oddajajo toliko manj toplote, na grafični bi pa tako in tako sekal :)

ps. izolacija ni tak problem sam čas si moraš vzeti pa določen material rabiš in se da zelo dobro izolirat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

pelt+trafo gre definitivno na procesor. he he >:D

sicer pa... neopren je kar dober material za izolacijo, mar ne?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Jebiveter ::

Jest pocasi obupavam nad peltom, ker je izolacija taksem problem, da to ni res! Misli, da glede na to da proci oddajajo zmeraj manj toplote za spodoben OC rezultat ni potreben sloh pelt ampah samo dobro vodno!

Torej, sem pogledal blok in premeru, sam se ne da nardit v tem stanju kot je. Sem pa naredu nacrt, kako ga predelat, da bo ql za AMDja (vsaj za enkrat, da si malo opomorem za nakup M&B bloka - zec kake 2-3 mesece - upam da se bodalo se kakega dobit).

Za vse: kaksne so mere socketa?

morphiling1: Mi lahko poves, kako si zapru luknje pri strani bloka, ko si vrtal? Pa z kaksnim lotkomom si ga zacinu (najbrz z plinskim)? Najbrz bom mogu nardit se ene 2-3 luknje, da bo sla voda tudi nad jedrom.
Uh, ideja (bos razumu ko bom postal slikce): Koliko bi mogu pobrat materjala na zgornji strani, ce bi hotu prit do lukenj? Ker sem razmisljal, da bi naredu en "de-toure" preko jedra, sam bi moral zrezkat, ker zvrtat tako se ne bi dalo!
BTW: Kje dobis tako debel plexi? Ker bi jest tudi rabu nekaj tako debelega potem za pokrov.

Sergio: a ti tudi ustrajas z peltom?:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Zaenkrat procesorji ne oddajajo dosti manj toplote.Nov t-bred B sicer odda manj kot starejši ali palomino, samo če dvigaš vcore (daleč najbolj poveča oddano toploto),in frekvenco tudi tu hitro prideš čez 100W potem je pa problem majhnosti jedra in so zaradi večje gostote toplotnega toka, ti cpu-ji celo bolj zahtevni za hlajenje. P4 overvoltan ter navit čez 3GHz odda tudi prekleto veliko toplote, tako da za take primere ne pride v poštev nič drugega kot najmočnejši možen pelt, in vsaj v bližni prihodnosti se ne bo nič kaj prida spremenilo. Samo poglej trend zračnih hladilnilov v box verzijah, ti ne postajajo čisto nič manjši ampak samo večji ter če ne že kompletno bakreni pa vsaj z vtisnjeno bakreno ploščico na spodnjem delu.
Katere mere za socket rabiš (A, ali 370?)
Blok sem zatesnil z bakrenimi čepi enakega premera kot luknje, nato pa vse zalotal s plinskim gorilnikom.
Jaz pleksi kupujem pri enem obrtniku v Lj. (Pečenko na Gerbičevi na Viču)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jebiveter ::

Vprasanje:
1. Kje bi lahko dobil take bakrene cepe? A so standard velikosti?
2. Kako si stravu lot vmes med cep in obod luknje?
3. Kako za hudica se povezat na voljin ftp server?! Meni stalno vraca da se ne morem prijavit oz. da povezava ni mogoca! A je kaksen poseben password al kaj?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

1. Ja obstajajo bakrene palice različnih premerov (običajno v korakih po 2mm) ,ki jo narežeš na čepe.
2. Čep vstaviš v luknjo,nato pa oboje segreješ z plinskim gorilcem malo namažeš s cinolom, en greš samo s cin žico po obodu da se tali , lot ima to lasnost da ga potegne v vsako špranjo (kapilarni efekt) . Lahko pa narediš tudi tako segreješ luknjo jo namažes cinolom ter pociniš obod, enako narediš na čepu (daljšemu) , nato pa še vroči čep vtakneš v vročo luknjo :D ter še malo pociniš na vrhu med čepom in lunjo to bo 100% tesniv spoj. Nato samo odrežeš del čepa ki gleda ven iz luknje, ter vse lepo zbrusiš.
3. Misliš na svoj server, jaz mam sicer na arnesu,ampak password/username pa sigurno rabiš (enak kot pri tvojem dostopu na net) kje si pa konfiguriral ftp, v windows commanderju ? Pa imaš host name (port) napisan ftp.volja.net ?
Ali samo nimaš dostopa do te strani http://users.volja.net/tvoje uporabniško ime/
Preglej v windows commanderju kako imaš nastavljene atribute. Jaz imam za direktorije nastavljeno 755 za posamezne datoteke pa 644.
Drugega ti pa ne znam povedat
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jebiveter ::

1.,2.: Najlepsa hvala za pomoc!
3: SmartFTP napise: Cannot login.... potem ko poslje pass. Ne vem kaj mu je! tudi "dos" (unix) ftp napise enako! A ta trenutek srfam in pobiram mejl z identicnima usernemom in passom!;((
BTW: Kako pa prit do arnesovega ftpja? ce grem z ftpjem na ftp.arnes.si napise login incorerct! :'(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

VASkO ::

Volja FTP tudi meni ze dalj casa ne dela, se sploh ne sekiram

morphling1 ::

Sej se mi je zdelo da voljo neki zeza, ker en kolega tud ni mogel gor.
Za arnes moraš imet pa arnes account :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jebiveter ::

Za arnes moraš imet pa arnes account :D

DUH!:D :D

Itak, da mam, sam ne rata mi prijavit se na ftp server. Mah, bom jest jutri placal u payable server ki ga imam najetega pa bo slo.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

:D Čeprav ne vem kako da ti ne dela, host razor.arnes.si men dela čist lepo, uporabljam pa ftp connect od windows commanderja...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Tbread rev-A odda manj toplote kot Palomino, greje se pa BOLJ...vse se skriva v površini jeder, revzije b so pa...SUPER:)


morphling: kako napreduje drugi blok...? Pr nas je voda zdle itak mrzla ko..:) tko da še za pelt nism zihr, dalo se bi že ta vikend nardit, če bi men jutri artist1 prnesu grafo ostalo mam.

Še en par GB dsik je treba nekje staknit...

Pa s5 sm en dober ram staknu, samsung, čipi krneki sam da delajo na 190mhz FSB sicer nisem še skor nč testiru:) V prvo sm ga bootal pri 180mhz pol pa pri 190:)

Jebiveter ::

OK, koncno postelal server.
Kar se bloka tice, je pac tko kot sm mislu, da bi se dalo nabolje nardit. Ni nekaj v stilu novih B&M blokov a bo moglo bit dobro dokler ne zberem kesa z B&M blok!
Dej morphilin1 in se kdo , prosim pokomentirajte malo. Pa kake ideje se tudi ne bi branil.

A je to?

Tako naj bi zgledalo na "novo" modificiran blok.


Tak zgleda original. Uporabu bom del ze obstojecih kanalov.


Dejte primerjat zgornje dve slikici, da dobite priblizno predstavo o stvari.


Se slikca modificiranega bloka z postavljenim plexi "clipom" (drzalom), s katerim bo blok z 4 vijaki privijacen na plato (oz. proc, kakor vzames.)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Cool slikce, v katerem programu si to modeliral?
Se pravi misliš zrezat blok da bi uporabil samo zgornji levi del starega bloka.
Problem cross drilled blokov je da so zaradi ostrih ovinkov zelo restriktivni za pretok vode in s tem posledično pade prenos toplote, je pa blok še vedno boljši od večine zračnih hladilnikov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

Jebiveter... dobra ideja, saamo ma tak dizajn kar nekaj pomajnkljivosti... eno izmed njih je omenu že Morphling ( ostri ovinki), kot drugo pa je to, da sama oblika kanalov ne ustvarja nobene turbolence, kar restriktivno vpliva na prenos toplote na vodo...

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Malecky, kateri drugi blok misliš a za GF4 pelt varianta, končal sem Al H20 verzijo, za pelt verzijo sem pa že naredil cold plate tako da moram naredit samo še en navaden blok za hlajenje pelta pa da se privijači direktno na cold plate.
Sem pa bil pa te dni zaposlen z finiširanjem mojega novega bloka.
Preview, kaj moram stestirat sam da dobim plato ki bere diodo.

Pa eden še manjka,pa enega starejšega bom testiral samo zase za info in primerjavo in ga tudi ni na sliki
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ja to sem mislil morphling...

Sej js XFX še skoz nimam, tko da bom kmal skoču po novega silurota in je zadeva rešena!

dost živcu šlo...

sharp ::

Ej morph kje si dubu tist nosilec na bloku,ki ga lahko pripneš na podnožje od proca?

Jebiveter ::

morphiling1: QL bloki!:D Sam morem rec, da mi je bolj usec una (zdi se mi da prva) verzija, ki ima se bakreno ploscico med vodo in plexijem. Ne vem, a to kaj upliva na temp ampak glede na ozled je un lepsi...

Slikce (blok) zmodeliran v Rhinoceros 1.1 (ker dvojke ne dobim nikjer...). Je ql program za modelirat take stvari na brzino pa dokaj natancen (kar recimo 3dsmax ni ravno (vsaj nisem dobil obcutka, se pa ucim)). Edino kar pogresam je nastavljanje parametrov vsakega objekta po njegovem "stvarjenju" (to, da lahko spreminjas visino, sirono, dolzino, ... tko kot v 3ds).

morphiling1 + Boeing: Hvala za komentarje. Imam se eno idejo, da bi isti kos starega bloka uporabu, le da bi z zgornje strani nekako v sredini (nad jedrom proca) pobral baker, tako da bi prisel do kanalov in potem poskusu nekako (ne vem se, morem postudirat) izdolbu vn en kanal... Mah, bom probal zmodelirat pa narisat pa bom postal slikce.
Ce se ne bo dalo tako bom se pa zaenkrat zadovoljil z sedanjim planom (za Morgana 1000 bo dovolj - zaenkrat):\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Boško ::

Jebiveter: En namig - jaz sem z istim blokom imel veliko več težav s hlajenjem Durona 1000@1550, kot pa jih imam sedaj z hlajenjem XP-ja 1700+@1870!!!;)

L.p.

morphling1 ::

sharp, tisti blok je Magnum iz Mlacoma, je pa enostvna in dobra ideja, samo dobit je treba jekleno pločevino kak 1mm debelo ter odštancat luknje ven.
Jebiveter, ne tisto nič ne vpliva na temperature, in za durona 1000 bo tisti blok več kot dober
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jebiveter ::

OK, nova ideja - nove slikce!:D

U glavnem je ideja taka, da bi cimvec vode spravil cez jedro procesorja in ustvaril cimvec turbulence. Pri tem je pogoj, da se uporabi obstojece resourse in cimlazjo izdelavo. Torej...


Cimlazjo izdelavo dosezem z vrtanjem lukenj z navadnim svedrom (seveda na stabilni in tezki vertikalni bormasini)


Cimvec turbulence dosezem s tem, ko pustim navrtane lunkje "nazobcane" oz. ne pobrusim sten tako da tvori raven kanal.


Nastali prehod vode cez jedro prekrijem in zatesnim (tesnilo se ni vidno na sliki) z plexi pokrovom, ki hkrati sluzi za pritrditev bloka na plato.

This is it! Any comments?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

morphling1 ::

Edino kar me moti pri takem načinu designa (več vzporednih prehodov) je to da ne moreš dobro kontrolirat pretoka čez blok, voda gre po poti najmanjšega upora in težko ji boš dopovedal da gre čez vse prehode enakomerno, v bistvu lahko narediš enostaven test (blok boš moral žal naredit, pa pleksi pokrov) priključiš blok na pumpo in potem ločiš vhodno in izhodno vodo tako da se ne mešata, potem vzami injekcijo jo napolni s tinto in spusti kapljico pred vhod v pumpo, voda se bo hitro obarvala potem pa opazuj kako se obarvana voda širi po bloku ali če se slučajno v kakem delu celo zadržuje.
Kar se pa tiče turbolence ta je odvisna predvsem od hitrosti vode in če boš pustil kake velike nepravilnosti na površini ti to zelo bremza pretok, če maš dremel s tisto fino brusno kroglico pobrusi površino tako ta ne bo čisto gladka ne bo pa imela kakih napol odrezanih koščkov po površini.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Smorny ::

Off topic: prodam B&M 1.1 alu najboljšemu ponudniku. mail.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smorny ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712264 (7624) Boki_
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517252 (12334) the_unborn
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214836 (5380) Boeing

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875155 (3849) morphling1
»

Water Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231903 (1408) mico

Več podobnih tem