» »

Ponarejanje DNK sledov

1
2
»

Okapi ::

Ne glede na (ne)zanesljivost DNK je še vedno neprimerno bolj zanesljiva kot karkoli drugega, tako da ne predlagam nič drugega. Sled DNK je 100x lažje podtakniti kot ponaredil (na kraju zločina pustiš tuj čik, recimo), kar je bilo jasno že od vsega začetka, in se pri preiskavah tudi že ves čas kot možnost upošteva. Tudi ponarejeno DNK je mogoče brez težav odkriti.

O.

poweroff ::

tako da ne predlagam nič drugega.

Se pravi se delamo, kot da problem ne obstaja?

Šmenta, pričakoval bi, da boš predlagal da se vedno naredijo še testi za ponarejanje...
sudo poweroff

Okapi ::

Se pravi se delamo, kot da problem ne obstaja?
Če ne razumeš preprostih stvari, ti ne morem pomagati.

O.

poweroff ::

Jaz perfektno razumem kako stojijo stvari. Problem je tvoje izmotavanje. 8-)
sudo poweroff

Okapi ::

Če napišem, da možnost podtikanja dokazov upoštevajo in znajo brez težav prepoznati ponarejeno DNK, kaj ti še ni jasno? Predvsem pa, kakšen je tvoj briljantni boljši predlog za določanje starševstva, če DNK ne zaupaš?

O.

poweroff ::

in znajo brez težav prepoznati ponarejeno DNK

Kot sem pokazal v svoji novici - očitno ne.
sudo poweroff

Okapi ::

Očitno so jo prepoznali, ne? Prvič je vedno malo težje, ampak je šlo.

O.

noraguta ::

Očitno so jo prepoznali, ne? Prvič je vedno malo težje, ampak je šlo.

O.

ne niso jo distinkcijo so zaznali šele pao pravnem procesu. ani ti to še vedni ni jasno?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Okapi ::

distinkcijo so zaznali šele pao pravnem procesu.
In? Saj prej je niti niso potrebovali.

Predvsem pa - DNK je neprimerno zanesljivejša od vseh drugih testov, od pričevanja prič, od prisege na bibliji ... Tudi forenzični znanstveniki ne trdijo, da je 100% zanesljiva. Če bi kdaj poslušal ali bral kakšno izvajanje dokazov, bi slišal, da vedno govorijo o verjetnosti ujemanja DNK. In ta verjetnost je večja kot verjetnost, da je očividec res videl tisto, kar misli, da je videl, in od praktično vseh drugih možnih dokazov. Tudi verjetnost ponareditve DNK je manjša. Manjša je tudi možnost kakšne freaky napake. V čem je potem problem? V strahu pred tehnologijo, ki je ne razumeš najbolje? Ali v kar nekih predsodkih?

O.

poweroff ::

Hehe, po moje si pa ravno ti tisti, ki ne razume najbolj omejitev (te) tehnologije...
sudo poweroff

Okapi ::

Ti si tisti, ki se vztrajno izmika odgovoru na vprašanje, kakšne so alternative pri ugotavljanju starševstva.

O.

poweroff ::

Jaz se do tega vprašanja sploh nisem opredelil. Moja opredelitev do tega je tudi nepotrebna. Novica tudi ne govori o tem.

Če pa že sprašuješ: da, sem za to, da se starševstvo ugotavlja z DNK metodami, vendar je potrebno postopke ugotavljanja izboljšati in vse, ki postopke uporabljajo vedno jasno seznaniti z omejitvami in mejnimi primeri.

Sem pa proti DNK registru.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Ti si tisti, ki se vztrajno izmika odgovoru na vprašanje, kakšne so alternative pri ugotavljanju starševstva.

Priča ob rojstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Okapi bo trdil, da se priče lahko zmotijo ali lažejo... ali pa celo da gre lahko za nadomestno mati. Vsi se lahko motijo, le DNK testi se ne morejo...
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meje hrambe bioloških sledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7125582 (18348) AndrejO
»

Meje zbiranja bioloških sledi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
14638450 (35142) kuglvinkl
»

Ponarejanje DNK sledov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
639256 (7081) poweroff
»

Ali si lahko obetamo DNK profiliranje vseh državljanov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13615572 (12664) poweroff

Več podobnih tem