» »

slovnica - predlogi

slovnica - predlogi

koyotee ::

Ker opažam, da je vse več ljudi na forumu, ki nima OSNOVNEGA znanja iz slovenskega jezika, sem odprl to temo.

Uporaba predloga Z/S:

S se uporablja v primerih, kadar se beseda, ki sledi predlogu, začne na črke: T,S,H,Š,K,F,C,P,Č
Najlažje pa si zapomnemo stavek: Ta suhi škafec pušča.(Najbrž to poznate še iz osnovne/srednje šole)
Z se uporablja v vseh ostalih primerih.

Vsi ostali "grammar naziji" so vabljeni, da sodelujejo v tej temi in opozorijo forumaše na napake, ki se večkrat ponavljajo/izstopajo.

lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

k4vz0024 ::

Jaz predlagam, da bo treba FF dodati še skripto za preverjanje slovnice:D

jernejl ::

o otrocih, z otroki.

Pa me tale podrobnost ne moti na forumih, a opažam, da se zadnje čase kar veliko (kvazi) novinarjev in piscev v svojih prispevkih ukvarja "Z OTROCI" (vsakdo lahko za preizkus tole kar vpiše v google - s tem da je veliko napak pri večjih medijskih hišah že sproti popravljenih, ker jih bralci v komentarjih hitro opozorijo na to neumnost).

Mislim, da pri njih takšnega osnovnošolskega nepoznavanja slovnice ne bi smelo biti.

marsovcek ::

Uporaba dvojine je tudi marsikomu španska vas ;((

bluefish ::

Pa saj ne bi bilo tako zelo narobe, če bi se pojavljale le napake pri uporabi predlogov.
Večji problem je stil pisanja, uporaba slenga, pomanjkanje osnovnih ločil, vse pogosteje pa tudi smiselnost zapisanega.

Seveda je vsako dobronamerno opozorilo glede tega takoj zaznamovano z žalitvami, pošiljanjem v raznorazne jame ipd.

koyotee ::

enim ni pac jasno. razoleno mate ce kdo ni razumel je pac njegov problem.

moj problem je samo da grem nekaj razlagat katerim ne bo itak jasno. ne skrbet ne bom vec razlagal.


koliko napak najdete?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ta_ki_tke ::

Kojot, lotili ste se hvalevrednega, vendar po mojem Sizifovega dela. Iskanje napak v vašem drugem prispevku je brezupno, saj obtičim že pri nerazumljivem 'razoleno mate', lahko pa jih najdem nekaj že kar v prvem. Predlog Z/S bo kajpak predlog S/Z (abeceda), 'forumaš' je nepotreben srbizem za bralca ali sodelavca foruma, 'grammar nazi' pa nepotreben anglizem (sleng?) za nama podobne puriste. Nadvse zanimivo pa je, da se administratorji le redko obregnejo ob jezik pišočih na forumu, takoj pa poskočijo, kadar kdo uporablja majuskulo, kar je po njihovem smrtni greh. Ali mi lahko kdo pojasni, kdo si je izmislil to abotnost (domnevam, da kakšen Američan) in zakaj bi jo morali posnemati?

ta_ki_tke ::

Ker opažam, da je vse več ljudi na forumu, ki nima OSNOVNEGA znanja iz slovenskega jezika, sem odprl to temo

Dodatek.
Forum sicer res nima osnovnega znanja slovenskega jezika, vendar je avtor hotel povedati tole:
Ker opažam, da je na forumu vse več ljudi, ki nimajo (ne nima) osnovnega znanja slovenskega jezika, sem odprl to temo.

st0jko ::

koliko napak najdete?



Eno.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

koyotee ::

my bad :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

Ne vidim poante zakaj bi se moralo pisati slovnično pravilno na forumu, tudi govorite ne slovnično pravilno v trgovini, pri zdravniku, še manj pa med prijatelji. In na forumu, ko se srečuje/jo(mo) ljudje z podobnim zanimanjem, interesi res ni potrebno govorit (pisat) slovnično pravilno.

Približki bi bili dovolj.

sword ::

Ne vidim razloga, zakaj bi se na forumu moralo pisati slovnično pravilno, tudi v trgovini, pri zdravniku, še manj pa med prijatelji ne govorite slovnično pravilno. In na forumu, kjer se srečujemo ljudje s podobnim zanimanjem in interesi, res ni potrebno pisati slovnično pravilno.

Približki bi bili dovolj.


Never! >:D

T-h-o-r ::

Ker opažam, da je vse več ljudi na forumu, ki nima OSNOVNEGA znanja iz slovenskega jezika, sem odprl to temo.

Uporaba predloga Z/S:

S se uporablja v primerih, kadar se beseda, ki sledi predlogu, začne na črke: T,S,H,Š,K,F,C,P,Č
Najlažje pa si zapomnemo stavek: Ta suhi škafec pušča.(Najbrž to poznate še iz osnovne/srednje šole)
Z se uporablja v vseh ostalih primerih.

Vsi ostali "grammar naziji" so vabljeni, da sodelujejo v tej temi in opozorijo forumaše na napake, ki se večkrat ponavljajo/izstopajo.

lp


sicer študiram jezikoslovje no

samo nehaj težiti s temi pravopisnimi pravili tu na forumu
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MTB ::

Koyotee, saj ne da bi te preveč kritiziral, tudi moja slovnica ni briljantna, ampak se v tvojem prvem postu skriva slovnična napaka.
Pa jo poišči!

P.S. Se pa popolnoma strinjam s tabo, da bi se lahko malce bolj potrudili pri pisanju.

Mercier ::

Jaz sem uvedel samodisciplinski ukrep, da se pri vskem "ko" (to je ljubljanski k, gringo) vprašam, če je bilo ustrezno. Kar deluje.

Mercier ::

V pojasnilo. Nimam nič proti krajšanju veznika kot. Sprevrženo prikrajanje izražanja, kjer je v končni fazi vse možno povedati tako, da k(o) zamenja večino predlogov, veznikov, zaimkov in kar je še tega, mi je dojadilo. Hec je seveda v tem, da se tako ne da povedati vsega.

klemenSLO ::

No, na vsako vejico res ni treba gledati. Nekateri pa bi se resnično lahko malo bolj potrudili.

Nekatera vprašanja na forumu so taka, da jih je treba prvo 3x prebrati, da lahko ugotoviš, kaj osebek sploh sprašuje.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

;-) ::

Mene bolj moti da se piše internetni sleng(LOL IMO IMHO WTF FTW) pa podobne reči ker če gre kak normalen brat forum je res nadležno, kako iz narečja pa bi že znal prebrat ali napačen predlog z/s.

bluefish ::

Samo LOL WTF in podobne fraze ne vplivajo na samo sporočilnost. Kdor pa s temi kraticami piše poste pa itak nima kaj pametnega za povedat.

;-) ::

z/s vpliva na sporočilnost?

jini ::

Po mojem mnenju je jezik namenjen temu, da se ljudje sporazumevamo. Z dlakocepenjem naj se ukvarjajo tisti, ki se jim ljubi oz. so za to plačani. Če torej neko objavo na forumu razumem (ne da bi jo moral 3x prebrati) in sem nanjo pripravljen odgovoriti, bom to storil. Če je ne razumem, pač ne bom odgovoril. Če tisti, ki je napisal slovnično skropucalo, ne bo dobil nobenega odgovora, bo enkrat verjetno že dojel, da ga nihče ne razume, in bo zastavil vprašanje drugače ali pa se bo pobral na kakšen drug forum.

bluefish ::

z/s vpliva na sporočilnost?
Ne. Sem imel v mislih pisanje v nekih kvazi narečjih, ki jih prav nihče ne razume.

Karaya 52 ::

Gotovo mora vsak pred svojim pragom pomest. Nekaj je šlamparija drugo je nepoznavanje slovnice in pravopisa, tretje je izražanje itd. Svoje poste gotovo dvakrat preberem, pa sem prepričan da je kup napak. Nekdo ti mora povedati kje ga serješ, drugače celo življenje napačno uporabljaš rodilnik ali kaj podobnega.

tx-z ::

Sej je res da to ni tok pomembn, ampak če ti napišš "s nalivnikom" al pa "z čebelo, z tankom" se pa res grdo sliš :))
tx-z

Ciklamen ::

Mene toliko ta S/Z ne moti, moti me edino to, da eni pišejo krakowe namesto krakove (kwa, kwa pa wem in podobne), to me pa ful razjezi. + to, kako eni postavljajo teme: daj ti meni to pa to povej ker mi računalnik ne dela. In zraven pišejo tak kot da so 10 letni otroci.
- End of the Post ->


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kotiček za slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10012473 (7811) Meizu
»

Neznanje predloga s in z (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211487 (9850) nagobčnik
»

Predlogi, ja tisti slovnični! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
787440 (4376) vorantz
»

Knjižna slovenščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512103 (10511) koyotee

Več podobnih tem