» »

Neznanje predloga s in z

Neznanje predloga s in z

1
2
»

m0LN4r ::

Zanimivo ane, ördéča kapica in pös znajo, Türk pa Göthe sta pa Tirk in Géte pa jih ne bode v oči. Me zanima kak rečejo eni tle Möderndorfer. Moderendorfer?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

opeter ::

Sem slišal na Dnevniku (RTVSLO), da je novinarka rekla Miderndofer oz. na enem posnetku pravijo Mederndorf.

Recimo (glej od 1.36):
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

stalker ::

stara mama je izjavil:

stalker je izjavil:

Redko kateri štajerc uporablja predlog s. Kot primorca na faksu v Mb me je zbodlo vsakič, ko je kdo uporabil napačen predlog (Z tem, z sistemom itd). Vsakič. Zadnji 2 leti opažam, da je folk na Slo-techu čedalje bolj nepismen: predlog s/z, nebi namesto ne bi (nebo/ne bo), štajerski m namesto v-ja in ostale cvetke. To je še nekako znosno, ampak pisanje v narečju in še brez ločil... A so ti ljudje sploh hodili v osnovno šolo?

Imam predlog: namesto predlogov s/z razširimo s primorskega konca na vso Slovenijo predlog "szi". Pa ne bomo imeli več problemov szi predlogi. 8-)

In oglasil se je predstavnik tistih, ki ne poznajo dvojine.

Ne vem, kateri del Primorske imaš ti v mislih, ampak v našem okolišu jo uporabljmo.

stara mama ::

Pol pa nisi pravi primorc, ker vsaj tam okrog kjer se jaz gibam (Koper) je ne poznajo. In mi gre zelo na živce, ker nikol ne vem kaj je blo mišljeno. Mal hujš kot samo spotikanje ob predlogu.
Mogoče poznate predloge, ampak drugje pogorite na celi črti po dolgem in po čez.

Gledam in slučajno najdem tale post na ST glede vas:
https://slo-tech.com/forum/t253314/p161...

Zgodovina sprememb…

stalker ::

Primorska se razteza do Bovca na severu in skoraj do Logatca na vzhodu. Mi (prebivalci Vipavske doline) se štejemo za primorce. S prebivalci obalno-kraške regije nimam stikov, tako, da o tem veš ti več kot jaz.

Glugy ::

Primorska je pokrajina ki označuje prostor kjer ima morje svoj vpliv. Zato se tud severni Primorski reče Primorska. Verjetno ima marsikdo od vas v mislih obalne Primorce. Obalni Primorci pač očitno govorijo mal drugač kot na splošno Primorci. Sej to je povsod tak da imaš znotraj glavnih pokrajn potem še neka ekspertna območja ki spet mal drgač govorijo.

šernk ::

Tolminci govorijo drugače kot goričani in še drugače kot ajdovci, kras je razred zase itd.

pol imaš pa še vmes prehode med mešanico, praktično imaš skoraj vsakih 10km menjavo narečja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

facepalm ::

Jaz sem iz obale, pa se ni se zgodilo, da bi me v sloveniji kdo vprasal "kaj pa to pomeni?". Ce zacnemo z istrianscino, nas sigurno 90% slovencev ne razume, ampak ce govorimo tako, kot govorimo vsak dan v druzbi, se nas vecinoma da razumet. Dvojine pa res ne uporabljamo in pa namesto "pike" na koncu stavka dodamo "mona" :))))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Bellatrix ::

Mi primorci ne uporabljamo posebej s-ja in z-ja, ampak ju združimo. (zs ali sz, pa tudi szi).

Zs kuom boš kopou luknju za hrušku?
Szi lopatu.

:P

Szi kuom boš kopou luknju za hrušku?
Zs lopatu.

Oboje je prav. :D
People are quick to judge and slow to correct themselves.

gruntfürmich ::

drugje imajo slovnico da se stvari olajšajo, pri nas da se komplicirajo... z idiotom toporišičem smo si zabili zadnji žebelj v krsto.

btw, ne-bo, ne-bi se lahko piše skupaj ali narazen, kolikor vem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

Bellatrix je izjavil:

Mi primorci ne uporabljamo posebej s-ja in z-ja, ampak ju združimo. (zs ali sz, pa tudi szi).

Zs kuom boš kopou luknju za hrušku?
Szi lopatu.

:P

Szi kuom boš kopou luknju za hrušku?
Zs lopatu.

Oboje je prav. :D

No celo takole.
In pol je odprta tema, kako butasti štajerski konec slovenije ne uporablja pravilnega predloga.

Mare2 ::

stara mama je izjavil:


In pol je odprta tema, kako butasti štajerski konec slovenije ne uporablja pravilnega predloga.

Na SLO-TECHu lahko odpre temo vsak, ki ima tri minute časa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nagobčnik ::

gruntfürmich je izjavil:

drugje imajo slovnico da se stvari olajšajo, pri nas da se komplicirajo... z idiotom toporišičem smo si zabili zadnji žebelj v krsto.

btw, ne-bo, ne-bi se lahko piše skupaj ali narazen, kolikor vem...


Sevedalahkonapišešvseskupaj, teneboprišlapolicijaiskat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raba predloga s/z (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11113387 (10963) jype
»

Kotiček za slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10012314 (7652) Meizu
»

Predlogi, ja tisti slovnični! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
787396 (4332) vorantz
»

Ta suhi škafec pušča

Oddelek: Loža
306209 (5255) mtosev

Več podobnih tem