» »

Microsoft kupil domeno office.com

Microsoft kupil domeno office.com

Office.com

Ars Technica - Microsoft je od bruseljskega podjetja ContactOffice Group uspel pridobiti prestižno domeno office.com, medtem ko je dosedanji lastnik prešel na rezervno contactoffice.com. Obe podjetji ste nenavadno skrivnostni o predaji domene, tako da še ne vemo, koliko je Microsoft zanjo odštel, a zagotovo je šlo za lepo vsoto. Kaj bo na novi domeni, je še neznanka - za zdaj je tam sporočilo podjetja ContactOffice, da so dobili drug naslov. Ena izmed možnosti je, da bo office.com preprosto preusmeritev na office.microsoft.com, verjetneje pa je, da bo na novi domeni gostoval komplet Office Web Apps. Ta bo luč sveta ugledal prihodnje leto, z njim pa kani Microsoft tekmovati z Googlom in njegovimi Google Apps. Klik!

6 komentarjev

Elysium ::

Ena izmed možnosti je, da bo office.com preprosto preusmeritev na office.microsoft.com, verjetneje pa je, da bo na novi domeni gostoval komplet Office Web Apps. Ta bo luč sveta ugledal prihodnje leto, z njim pa kani Microsoft tekmovati z Googlom in njegovimi Google Apps.


Pa saj ima Microsoft že svoj Office (www.officelive.com). Jaz ga uporabljam že ene dve leti, se mi zdi. Res je, da ima nekaj minusov v primerjavi z Googlom ima pa tudi precej plusov v primerjavi z Googlom.

mtosev ::

dobro, a je to res novica da MS kupi domeno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

lepa ja. kr par težkih miljonov je bilo odštetih imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

ce je novica vsak release ubuntuja...razni odprtokodni programi...vsak release firefoxa...vsaka napoved, kako bo openoffice glihkar pozrl 90% trga...potem verjetno tole spada pod novice...ker konkurira glih vsemu temu.

AS50 ::

ce je novica vsak release ubuntuja...razni odprtokodni programi...vsak release firefoxa...vsaka napoved, kako bo openoffice glihkar pozrl 90% trga...potem verjetno tole spada pod novice...ker konkurira glih vsemu temu.

maš prav. relevantnost ni več pomembna.

poweroff ::

No, to pa je neracionalno obnašanje. Fliknili so par milijonov za to, da so dobili neko "prestižno" domeno, namesto, da bi denar namenili v razvoj.

Namesto da bi za stotinko tega denarja razmislili in si sami spomnili neko pametno domeno, kjer bi bile pa take vsebine, da bi domena nato postala prestižna.

Postajajo podobni IBMu konec 80-tih...
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft si je brž premislil glede oglasov v poštnem odjemalcu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
277493 (4413) zmaugy
»

Izšel Office 2016 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
5227810 (23963) s1m0n
»

Clip Art se dokončno poslavlja

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
127510 (5523) Matako
»

Microsoft osvežuje Windows Live

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
146363 (3526) KTr1sk
»

Microsoft kupil domeno office.com

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
64703 (2964) poweroff

Več podobnih tem