» »

Problem z monitorjem in grafično

Problem z monitorjem in grafično

d3n!5 ::

Imam monitor Benq 24' T24IWA in grafično kartico ATI Radeon 4870 x2 Sapphire.
Ko sem igral igre sem vedno mel naštimano na 85 hz in 1920*1200 resolucijo in je tako tudi delovalo, toda,
pred 2 dnevi sem restartiral računalnik, in ko sm hotu pognat igro mi je napisalo out of range.
Ker sem vedel da je prišlo do problema ali z resolucijo ali z refresh rateom sem računalnik ponovno zagnal.
Ko se je računalnik spet prižgal sem šel v direktorij igre, tam sem našel bližnjico do nastavitev kar prek windowsa.
Opazil sem da igre nisem več mofel naštimat na več kot 60 hz ker to sploh več ni bla opcija in tudi resolucija se mi je zamnjšala na 1600(ne morem izbrat 1920). To se mi sedaj dogaja v useh igrah, ne gre izbrat več kot 60 hz in 1600 resolucijo. Odšel sem v CCC in tam probal forcat na 85 hz in 1920 resolucijo vendar tudi tam več to ni bilo mogoče. Ker sem pomislis da je težava z driverji sem zbrisal driverje, jih počistil z driver sweeperjem in reinštaliral, vendar se nič ni spremenilo. Nato sem pomislil da 9.7 driverji usebujejo bug zato sem naložil starejše driverje.
Odšel sem v CCC in tam je sedaj bila opcija za izbrat 1920*1200 resolucija(vedar pod display options(vista) nisem mogel spet nastavit več kot 1600).
Forciral sem v CCCju na 1920 in je delalo vendar spet ko sem dal več kot 60 hz mi je napisalo out of range.Sedaj namizje v CCCju lahko nastavim na 1920 vendar igre še vedno ne morem(omejitev 1600) in tudi nemorem nastavit pod display options v personalization v visti.Da ne govorim o 60hz ki so odenkrat postali meja(prej sem lahko dal 85 hz brez problema).
Prosim če mi lahko pomagaste saj grafične zdaj ne morem izkoristit do konca in prav tako sem cod2 fanatik in sem se toliko navadil na 1920 resolucijo da sploh nemorem več igrat tako kot prej(pač navada=multiplayer:O)
Prosim če mi pomagaste in se vam že vnaprej zahvaljujem za vaše odgovore.

Pc:

Ati 4870 x2
4gb Ram
Intel quad q9400
Napajalnik green power 850w
Matična MSI P45 Platinum Zilent Limited edition

Hvala še enkrat za odgovore
  • spremenil: d3n!5 ()

imallears ::

pobriš vse driverje od grafe (tud z driver cleanerjem), pobriš driver od monitorja. pejd v safe mode, inštaliri driver od grafe, inštaliri driver od monitorja, pa pol probi.

d3n!5 ::

Driverjev za ta monitor ni, in v safe modu sm ze poskusu.

bluefish ::

Če je LCD, potem osveževanje itak nima pomena.

d3n!5 ::

4 leta igram cod2 na resoluciji 1920 in na vecjem refreshu, ko presaltas na manjse ma se kr velik pomeni, vrjami ;),
tk da ni sam refresh rate, ampak tud resolucija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d3n!5 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263775 (2088) ABX
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91200 (947) SasoS
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559697 (23935) Galaxy
»

sam 60 fpsjev???

Oddelek: Pomoč in nasveti
302463 (1700) stock
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382454 (2454) Mr.B

Več podobnih tem