» »

Remote Desktop preko Routerja !?

Remote Desktop preko Routerja !?

M&M ::

Zdravo.

Zanima me ena zadevca v zvezi z Remote destopom. Stvar sem že nekaj časa uporabljal, pred kratkim pa sem si omislil Router, pa me zanima kako je s to zadevo sedaj. Prej sem do svojega računalnika dostopal enostavno z statičnim IP-jem, ki mi ga je dodelil kabelski operater, sedaj pa je ta IP "podedoval" router,... moj računalnik pa je le član lokalnega omrežja. Jaz pa bi rad dostopal do računalnika od drugod, ne le lokalno.

Kaj moram sedaj storiti. Verjetno so kakšne nastavitve na Routerju (D-link DI-604).

Ko sem iskal podobne teme, sem zasledil, da ima kar veliko ljudi isti router, zato lepo prosim če mi lahko kdo pomaga z natančnim opisom, kaj moram storiti.

Hvala!
M&M

Cokolesnik ::

Jaz sem kar nekaj tem napisal v zvezi s tem routerjem. V tej temi sem zbral vse aktualne povezave na aktualne teme.

Resitev za tvoj problem oz. delovanje remote desktopa prek routerja pa je naslednja:

1. v brskalniku odpri http://192.168.0.1, se prijavi in pojdi na gumb ADVANCED / VIRTUAL SERVER.
2. dodaj port 3389 in vpisi IP tvojega racunalnika, do katerega bi zelel dostopati (npr. 192.168.0.2).
3. ce bos zelel uporabljati remote desktop prek brskalnika in ne s programckom, ki je vkljucen v winxp, dodaj na enak nacin kot v 2. tocki se port 80 oz. tisti port, ki ga uporabljas za web server in je nastavljen v IIS (internet information services).
4. klikni na gumb APPLY in nato se RESET, da se spremembe osvezijo.

Zadeva bi morala steci. Poskusi se prijaviti tako da vpises svoj zunanji IP v naslov racunalnika, do katerega zelis dostopati.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

M&M ::

Sem že sam gledal to rešitev, pa nisem imel jajc sprobati.

To je šele moje prvo srečanje zrouterjem nasploh :8) .

Verjetno moram zadevo še ENEJBLAT???

A bi lahko namesto porta 3389 dal tudi kakšno drugo številko? Kakšno zvezo ima to?

Aja pa še nekaj.!

A mi bo router "zbudil" računalnik, ko bom poslal zahtevo za povezavo iz oddaljenega računalnika? Komp se mi zalavfa, če izključim in ponovno vključim omrežni kabel na routerju.

Kako pa potem računalnik izklopit preko remote desktopa??? To mi že prej, ko še nisem imel routerja ni uspelo.

LP
M&M

Cokolesnik ::

Verjetno moram zadevo še ENEJBLAT???

Odg.: da.

A bi lahko namesto porta 3389 dal tudi kakšno drugo številko? Kakšno zvezo ima to?

Odg.: port 3389 uporablja po defaultu remote desktop. Če ga želiš spremeniti, lahko to narediš po tem postopku, vendar to ni potrebno, če bo samo ena mašina dostopna prek remote desktopa v tvoji mreži.

A mi bo router "zbudil" računalnik, ko bom poslal zahtevo za povezavo iz oddaljenega računalnika? Komp se mi zalavfa, če izključim in ponovno vključim omrežni kabel na routerju.

Odg.: ja, bo zbudil, ker imaš očitno to nastavljeno v BIOS-u (wake on lan se reče opciji). Če tega ne želiš, to v BIOS-u izklopiš.

Kako pa potem računalnik izklopit preko remote desktopa??? To mi že prej, ko še nisem imel routerja ni uspelo.

Odg.: na daljavo se računalnik izkaplja, resetira, odjavlja uporabnika ipd. malo drugače. S pomočjo Task managerja. Poženeš ga tako, da z desnim gumbom klikneš kjerkoli v taskbaru (vrstici, kjer so locirane ikone zagnanih programov) in izberes Task Manager ter v njem meni SHUT DOWN in željeno možnost. Preverjeno deluje.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

M&M ::

WOL želim, zato ga ne bom izklapljal. V bistvu mam v Biosu našitimano Wake on PC-Card, ker imam LAN kartico eno čist navadno za 2,500 SIT, ampak računalnik vseeno prižge.

Najlepša hvala za vsa pojasnila. Danes popoldan bom sprobal, če zadeva res deluje, ko bom lahko stopil do kolega in "izkoristil" njegov računalnik. Če bodo kakšne težave bom pa še kaj vprašal :D

LP
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

M&M ::

Zadevo sem danes testiral.

Remote desktop dela OK, pa rač sem tudi lahko ugasnil, ni mi ga pa "prebudilo", ko je bil izklopljen, čeprav mi to naredi, ko iztaknem in ponovno vtaknem omrežni kabel

A bi boral še kje kaj nastavit ?

LP
M&M

Cokolesnik ::

Kar se tiče routerja ni kaj več za nastavljati.
Glede težavice z wake on lan bo moral pomagati še kdo...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

matto87 ::

Jaz sem odprl port 3389 na ruteru. Tudi firewall na računalniku na katerega se povezujem imam nastavaljen tako da dopušča oddaljeno povezovanje na tisti računalnik. Tudi na nastavitvah za oddaljeno povezovanje imam omogočeno da se ostali povezujejo na tisti računalnik. Če se znotraj mojega wireless omrežja povežem preko imena računalnika, deluje.

Če pa vpišem ip računalnika na katerega se želim povezati pa mi javi tole:
 napaka

napaka



Kaj bi mi še lahko preprečevalo da se ne morem povezati na tisti računalnik? Hvala za odgovore.

misek ::

Kateri IP si uporabil? Lokalni ali public?

matto87 ::

Public ip. A je pravilno? Ker predvidevam da če se bom zunaj svojega omrežja povezoval na ta pc mi lokalni ne bo dost pomagal.

misek ::

Morda je krivo to, da public IP router ne zna usmeriti nazaj v lokalno omrežje, če prihaja iz lokalnega omrežja. Kateri router in firmware je na njem?

matto87 ::

To je v bistvu wireless modem, ki se obnaša kot ruter. ISKRATEL Sinope 568.
Torej bom poskuso še nekomu drugemu rečt naj se poskusi povezat na moj pc izven omrežja in bom poročal o rezultatih.
Aja še to imam dinamičen ip, menda ne bi smelo to predstavljati težave.

misek ::

Če imaš dinamičen IP potem verjetno imaš uporabljen en dyndns servis?
Ja, naj se nekdo "od zunaj" proba povezati.
Kaj pa če v lokalni mreži vpišeš lokalen IP naslov od tistega računalnika z RDP? To dela?

matto87 ::

Ja če vpišem lokalen ip, potem tud gre.
In pravkar sem ugotovil, da se gre od zunaj tudi povezati na moj globalni ip. Tako da je bila tvoja predpostavka pravilna. :D
Samo znotraj mojega omrežja ne gre če vpišem globalni ip. Če se hočem znotraj omrežja povezovat na ta računalnik je potrebno vpisat lokalni ip, "odzunaj" pa globalnega.

Torej težava je rešena. Hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183574 (2380) slitkx
»

Ne morem dostopat do računalnika izven LAN-a

Oddelek: Omrežja in internet
221289 (995) Old Spice
»

Remot desktop problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151894 (1741) Omelo
»

Remote desktop pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
221677 (1267) K0K0
»

Remote desktop

Oddelek: Omrežja in internet
272695 (2021) eprasnikar

Več podobnih tem