» »

Samsung SyncMaster 2333HD

Samsung SyncMaster 2333HD

frost666 ::

Lep pozdrav,

kupil sem si tale monitor/tv pa me zanimata naslednji stvari če kdo zna pomagati.

Ekran je widescreen (moj prvi) pa me zanima če je to normalno da na 16:4 razmerju slika deluje zelo razpotegnjeno, zlo nemogoče je gledat slike v nenaravni velikosti, mogoče kdo ve kje se to da nastaviti da bi bile slike takšne kot so slikane in ne razpotegnjene, pa ne gre se samo za slike ampak tudi za ikone, skratka vse kar ekran pokaže; resolucijo imam na 1280x1024 ter refresh rate na 60Hz.

Druga stvar se pa tiče kanalov. Zanima me zakaj mi ne najde tretjino kanalov, ki jih najde druga televizija v hiši, priključena je na isti razdelilec. Ne najde mi naprimer discovery channel ta bi mi pa prišel zelo prav...

LP in hvala za odgovore

frost666 ::

res nihče nebi vedel kako se to uštima? ne mi rečt da nobeden nima widescreena :)? aja 16:9 je razmerje sm narobe prebral....

LP

djordjevic ::

Hja, nastavi na 1920 X 1080.
No grave is deep enough to keep us in chains.

frost666 ::

na tej nastavitvi mi pa sliko potegne na desno stran in je na levi črno... aja pa še to ene 4x se mi je že naredil to da je ekran naenkrat ratal črn čez 3 sec je pa prišla nazaj slika, enkrat ne čisto nov.

frost666 ::

aja pa vsakič k ugasnem ekran se mi resetirajo nastavitve za kontrast, svetlobo,...

frost666 ::

cmon res noben neb vedu? k je res nadležno, ubistvu težko gledam ker sta svetlost in kontrast avtomatično do konca nabita...

__Devil__ ::

nesi na servis mogoče je kaj narobe z njim..

Okapi ::

Ali pa še bolje, za začetek navodila preberi:P

Ločljivost moraš imeti 1920 x 1080. Če slika ni centrirana, imaš komande, da jo spraviš na sredino.

Za svetlost in kontrast imaš pa mogoče kakšen ukaz save.

O.

frost666 ::

No kar se tiče resolucije mislm da sm kr uredu, na 1600x900 mam pa je ubistvu slika v razmerju. na tej k si ti napisal mi sliko v desno potegne in je kr okol 8cm neizkoriščenega zaslona... V navodilih ne piše skoraj nič razen tega kako se ekran ter nosilec sestavita... Kar se tiče programov jih sedaj imam 60 vendar je na nekaterih samo šum, slika pa čista. Zaenkrat me "zajebava" samo še ta nastavitev glede kontrasta in svetlosti, ps. ugotovil sem da se ekran "ugasne" samo takrat ko nastavitve spremenim, potem pa jih ponastavi. Glede ukaza save ga pa nikjer nisem zasledil pa sem šel že neštetokrat skozi menu...

LP

urosp ::

1280x1024 resolucija je ustrezala tvojemu staremu 4:3 zaslonu, pri 16:9 zaslonu pa kot vidiš je razlika v razmerju slike. Zato mora tudi v resoluciji biti razmerje popravljeno. Recimo 1280x1024 resoluciji na 4:3 zaslonu ustreza 1280x800 resolucija na 16:9 zaslonu. Enako pozornost zahtevajo tudi višje resolucije, če ne želiš imeti raztegnjene slike.
No zdaj pa bi še jaz imel eno vprašanje. In sicer razmišljam o nakupu tega enakega monitroja, pa me zanima, če bi bil tolko dober in odkrito povedal kako si z njim zadovoljen. Ti zdaj najde vse kanale, ali je kaka "frka", zaradi katere določenih ne sprejma (omenil si discovery)? Kako je s svetilnostjo? Če bi danes kupoval monitor za okoli 250€, bi si spet kupil tega? :))) No to je to. Hvala za pomoč!

frost666 ::

Kar se tiče slike sem zelo zadovoljen, kanale mi je našlo vse vendar na določenih moram sam ročno nastaviti zvok, drugače je samo šum. Kar se tiče nastavitev glede svetilnosti, kontrasta itd sem nastavil na računalniku ker mi še vedno resetira nastavitve. Bi sprobal tudi druge monitorje, drugače pa sem zadovoljen s tem zaenkrat ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372981913 (46749) hariscorale
»

Nov ekran - elipse

Oddelek: Pomoč in nasveti
325476 (4874) Opkow
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321195 (10224) lola0000000
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492610 (1954) Damiani
»

Nova anketa: kakšno je razmerje stranic vašega monitorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678097 (5327) strictom

Več podobnih tem