» »

Ogled kartoteke

Ogled kartoteke

c0dehunter ::

Zanima me, če je ogled kartoteke neke osebe dovoljen vsem? Ker vem da nekateri delodajalci to prej pregledajo in pri meni je tako naneslo, da imam notri že dva prekrška zaradi posedovanja marihuane.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Loki ::

prepovedan veliki vecini.
lahko pa zahtevajo potrdilo o nekaznovanosti oz. kaksen background check, ce je bolj obcutljivo delo (vojska recimo).
I left my wallet in El Segundo

C_maniak ::

prekrški ja niso v kartoteki?

c0dehunter ::

Si siguren?

Če bi imel kartoteko, bi moral dati prstne odtise, ne? Meni ni blo nič tega treba.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

C_maniak ::

ne vem, zdi se mi. potem bi imel še vse prometne preškrše in podobne stvari. kazniva dejanja so pa že druge zadeve.

imagodei ::

Prekrški, kolikor vem, ne gredo v kartoteko. IOW, če rabiš za kako delo potrdilo o nekaznovanosti, ti ga kamot izdajo, čeprav si v preteklih npr. 6 mesecih 3x plačal za napačno parkiranj, 2x za prehitro vožnjo in 1x za pogovor po mobitelu med vožnjo. Še celo, če bi povzročil kakšno prometno nesrečo ne gre v kartoteko (če te seveda ne preganjajo po KZ zaradi storitve kaznivega dejanja v zvezi s prometnimi nesrečami).

Je pa vprašanje, a si imel prekrške glede marihuane, ali kaj drugega?

Dodajam še DISCLAIMER: IANAL
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

c0dehunter ::

Kolikor vem, sta bila prekrška (6 let nazaj posedovanje 0,6g marihuane in dve leti nazaj posedovanje 0,3g marihuane). Na sodišču sem dobil le opomin, ki pa je bolj simboličnega pomena.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

AndrejS ::

Kaj pa kršenje javnega reda in miru ? Je to tudi v kartoteki.

;-) ::

Ne. Če dobiš kartoteko pol itak sigurno to veš!

Za kršenje javnega reda in miru ti ponavadi policaj napiše "operativnega". To je pač zaznamek. Ko te ustavi policaj in preveri dokumente mu iz centrale preberejo tudi tega "operativnega" npr da si že 1x mel marihuano itd. nič takega samo malo bolj te pogledajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tatvina

Oddelek: Loža
335639 (3530) K0l1br1
»

Kazen za posedovanje na hrvaškem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312662 (9291) OrkAA
»

Določitev količine prepovedanih drog za osebno uporabo [workthread] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8818434 (16516) Matija82
»

problem s policijo in travo... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30760416 (37324) donfilipo
»

motor in izpit in kazni

Oddelek: Loža
172227 (1914) jRk0

Več podobnih tem