» »

Gamerski comp do 1200 €

Gamerski comp do 1200 €

«
1
2

naty01 ::

LP

Kupujem comp v glavnem za igre, občasno pa tudi photoshop in podobne stvari.

Sem si nekaj sestavil, pa me zanima, ce je ok.

ASUS P6T - Intel X58 Chipset 205€
Intel Core i7 920 (2,67Ghz, 8MB) BOX - !!! D0 Stepping !!! 262€
Corsair Dominator 6144MB / 6GB 1600Mhz cl8 KIT 148€
Western Digital Caviar Black 1000GB / 1TB 32MB - WD1001FALS 96€
Corsair TX 850W 126€
ANTEC Nine Hundred Two 118€
Sapphire Radeon HD 4890 1024MB / 1GB Vapor-X 200€
SATA2 LG GH-22NS40 31€

Skupaj: 1186 €

Bi kaj spremenili ?
  • spremenil: naty01 ()

axee ::

Popolna izbira!

bluefish ::

Ja. Kupi.
Se bom tokrat izognil teženju o overkillu in podobnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Pepc619 ::

Sestava je OK, samo pomisli kje kupuješ. Mislim da kupuješ na dinokomp ne?
Prejšnja elektronika sploh ni dajala računov kolikor sem jaz slišal in dvomim da je z dinokompom kaj drugače. Jaz bi na tvojem mestu vsaj zaradi varnosti kupil pri agt.si/sestavi.si/funtech.

naty01 ::

pepc619

Jaz se nisem imel tezav z dinokompom ali bivso elektroniko. In o tem da elektronika ni dajala računov.....sploh ni res. Pri Dinokompu sploh nimas kaj za skrbet. Zrihtajo decki vse :D

LP

st0jko ::

Jaz bi za igre šel na cenejši AMD in CF 4890. To bi sele metalo fpsje v glavo pri igrah...
keks?

Mitja358 ::

Jaz bi za igre šel na cenejši AMD in CF 4890. To bi sele metalo fpsje v glavo pri igrah...

Jz tut. Bi vzel proc. Phenom II X4 940BE + 2x 4770CF ali pa kaj močnejšega in nebi bilo overkilla za igre kakor pri i7.

DJ MartiNi ::

Jaz bi za igre šel na cenejši AMD in CF 4890. To bi sele metalo fpsje v glavo pri igrah...

Mogoče bi za gamerski komp bilo razmišljanje v tej smeri celo boljše.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

vzemi sistem z x4 955 AMD in dobro plato z 790 FX čipsetom, za igre bo bolje.

Mitja358 ::

vzemi sistem z x4 955 AMD in dobro plato z 790 FX čipsetom, za igre bo bolje.

Misliš 790GX čipset in ne FX za igre ne?

__Devil__ ::

Jaz bom vzel podobnega, razen ohišja ter napajalnika.
Mogoče bi vzel rame od TeamGrou 1866mhz, se bolje obnesejo v navinanju.

Drugače pa kar dobra konfiguracija.

Kje pa si pa sestavil tole?

White&Nerdy ::

Jaz bom vzel podobnega, razen ohišja ter napajalnika.
Mogoče bi vzel rame od TeamGrou 1866mhz, se bolje obnesejo v navinanju.

Drugače pa kar dobra konfiguracija.

Kje pa si pa sestavil tole?


Dinocomp verjetno...

__Devil__ ::

bo kar držalo ja..

deadbeef ::

vzemi sistem z x4 955 AMD in dobro plato z 790 FX čipsetom, za igre bo bolje.

Mi lahko objasniš zakaj je to za igre "bolje" ?

White&Nerdy ::

Ker ni overkill. Kaj boš z i7 platformo, če je ne nucaš?

x45 ::

vzemi sistem z x4 955 AMD in dobro plato z 790 FX čipsetom, za igre bo bolje.

Mi lahko objasniš zakaj je to za igre "bolje" ?


core i 7 ne blesti v igrah, amd je boljši in precej cenješi.

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

__Devil__ ::

Ker ni overkill. Kaj boš z i7 platformo, če je ne nucaš?


Zakaj pa bi jo po tvojem mnenju moral nucat da bi jo porabo. Kaj je predober za igre? oz. ne rabiš tako močnega za igre? Milim samo tako, inf.

Kateri proc. bi dalje zdržal za igre? i7 920 al x4 955 ?

DJ MartiNi ::

Mi lahko objasniš zakaj je to za igre "bolje" ?

Zato ker bo AMDjeva platforma cenejša in bo s privarčevanim denarjem lahko vzel še eno grafično kartico, ki bo za igre precej bolj prav prišla, kot pa Core i7.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Tomson ::

Računalnik se kupuje glede na potrebe, vsaj če si malo pameten. In i7 kot je bilo rečeno, kljub temu da je super zadeva (obdelovanje photo/video/adudio) ni pa optimalna rešitev za igre. Zakaj? enostavno, ker pride PREDRAG za to kar ponuja v segmentu poganjanja iger. Če je nekaj npr. 10% boljše, kar v tem primeru niti ni in 100% dražje od alternative (ko sešteješ celo platformo) hitro ugotoviš da se ne splača. Potem raje vzameš AMD platformo ali pa če že hočeš Intel - C2D E8600 in boš v igrah na boljšem. In predvsem bistveno cenejšem. In kot pravi zgornji post, kupi dobro grafično kartico namesto 15% hitrejši procesor.

Če pa denar ni ovira, in bi rad imel doma zverino, go for it! ;((
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

__Devil__ ::

Torej, če maš denar in kupuješ komp. za dalj časa potem i7 ?

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Računalnik se kupuje glede na potrebe, vsaj če si malo pameten. In i7 kot je bilo rečeno, kljub temu da je super zadeva (obdelovanje photo/video/adudio) ni pa optimalna rešitev za igre. Zakaj? enostavno, ker pride PREDRAG za to kar ponuja v segmentu poganjanja iger. Če je nekaj npr. 10% boljše, kar v tem primeru niti ni in 100% dražje od alternative (ko sešteješ celo platformo) hitro ugotoviš da se ne splača. Potem raje vzameš AMD platformo ali pa če že hočeš Intel - C2D E8600 in boš v igrah na boljšem. In predvsem bistveno cenejšem. In kot pravi zgornji post, kupi dobro grafično kartico namesto 15% hitrejši procesor.

Če pa denar ni ovira, in bi rad imel doma zverino, go for it! ;((

Seveda e8600 za 250€. Bravo. Za ta denar že dobi i7 oz. amd Phenom II X4 955Be + 4GB rama.

Mitja358 ::

Torej, če maš denar in kupuječ komp. za dalj časa potem i7 ?

Mislim da je core i7 vredno vzeti samo v primeru photoshopa/rendiranja ...Če pa igraš igre pa vzameš definitivno AMD Phenom II in tukaj ni debate. Spet so tisti časi ko je bilo znano: AMD bolj za igre, Intel bolj za ostalo. In tudi če pride 6 jedrni procesor na podnožje i7 bo stal 700€ (vsaj tako je za zdaj znano). če pa bo amd izdal na AM3 podnožju 6-core porcesor, verjetno tudi 8 in 12 jedrni na am3 bo velikooo cenejši.
To je moje mišljenje.

__Devil__ ::

ja ampak i7 je novejši proc. in ni glih veliko razlike pomoje med fps-ji z x955. oz amd-jem.
Pa nove igre bodo optimizirane za 4 jedra torej bo bolje i7 potem, ker ma boljšo moč ?

pardon za mojo radovednost -.-

TOP ::

Stem da boš mogu na platah AM3 zamenjati nekaj biosov in nakoncu,boš ugotovil da bo najbolše novo plato kupit,kot si jo ti.Kaj ne Mitja

TOP ::

Res je Devil,sam uprašanje je spet kdaj bodo take igre začele ven hodit.Zdaj trenutno je edina GTA4.No jaz sem lih prejšnji teden dobil I7 in moram reč,da take nadgradnje nisem še nikoli imel,da bi tolk pridobil in to na viden način,ne po testih.Je pa res ni poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Mitja358 ::

Stem da boš mogu na platah AM3 zamenjati nekaj biosov in nakoncu,boš ugotovil da bo najbolše novo plato kupit,kot si jo ti.Kaj ne Mitja

Lol. Jaz sem imel prejšnjo plato že 3 leta in sem jo kupil ob single core procesorju. Laufal je gor Sempron, Athlon X2 3800+ in x2 4850+. Tako da je odslužila svoje.
Moral pa sem na vsak način sebi kupiti novo plato, tudi če bi tista podpirala tale procesor 7750+, ker sem tisti rač dal sestri. Kaj ti tu zdaj ni jasno?

EDIT: BTW ko sem jaz kupoval tisto plato še mi ni sanjalo nič o računalništvu in sem vzel najcenejšo. Zdi se mi da je bila če pretvorim v € okoli 55€. Če bi takrat dodal nekaj denarja bi lahko kupil ASUS M2N SLi al kaj že je in upgradal dosti bolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Tomson ::

"Seveda e8600 za 250€. Bravo. Za ta denar že dobi i7 oz. amd Phenom II X4 955Be + 4GB rama."

Mitja358: Ja, ampak E8600 se v igrah bolje obnese kot i7. Sicer pa sem napisal da je za te namene bestbuy AMD platforma, in kasneje, če pa že na vsak način Intel, potem pa raje E8600 kot i7. In prosim, ne reči da je cena i7 platforme ista kot za E8600! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

__Devil__ ::

Ja kar verjetno, da bom vzel i7. Zdaj bom "čakal" in igral igre, ki podpirajo 1,2 jedri, čez leto, mogoče 2 ali 3? pa bodo že verjetno izšle igre ki podpirajo vsa 4 jedra oz. 6 ko pridejo 6-jedrniki. Medtem bom seveda že menjal grafično kartico.

Denar pa ni ovira. To pa ne pomeni da imam neskočno denarja za komp. Če vzamem AMD me pride 1100 EUR prb. če pa vzamem i7 pa me prine nekje 1350 EUR. Torej ni tako zelo velike razlike.

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Mitja358: Ja, ampak E8600 se v igrah bolje obnese kot i7. Sicer pa sem napisal da je za te namene bestbuy AMD platforma, in kasneje, če pa že na vsak način Intel, potem pa raje E8600 kot i7. In prosim, ne reči da je cena i7 platforme ista kot za E8600! ;)

To maš prav, saj pri i7 je drag ram in predvsem plata. Sam če že se kupuje c2d se naj vzame E8500, ki ni dosti počasnejši od e8600 in 80e cenejši. Navije se pa itak isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Ja kar verjetno, da bom vzel i7. Zdaj bom "čakal" in igral igre, ki podpirajo 1,2 jedri, lez leto, mogoče 2 ali 3? pa bodo že verjetno izšle igre ki podpirajo vsa 4 jedra oz. 6 ko pridejo 6-jedrniki. Medtem bom seveda že menjal grafično kartico.

To si je bw delat take plane. Ko boš ti čez leta kupil i7 bo zunaj že veliko boljših in cenejših procesorjev.

__Devil__ ::

13. julija nekje naročim komp..

Mitja358 ::

13. julija nekje naročim komp..

i7?
Verjetno sme te narobe razumel. jaz sem razumel da boš na sedanjem rač igral single core in dual core igre, pol čez leta pa kupiš i7 ko bodo igre podpirale več jeder. Pardon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Tomson ::

Devil: Čakati 2-3 leta na igre ki bodo podpirale 4jedra je nesmisel. Takrat boš dobil osemjedrni procesor za pol manj denarja. Skratka, kupuj računalnik za danes, ne za jutri. Raje čez tri leta nadgradi( kar bo verjetno pomenilo menjavo platforme), zato nima smisla kupovat top end zadeve, ker čez 3 leta itak vse zastara.

Še enkrat, razen če € sploh ni problem. Potem si daj duška z i7. (ampak še vedno bi za igre prišel bolje in ceneje skozi z AMDjem)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

__Devil__ ::

13. julija nekje naročim komp..

i7?
Verjetno sme te narobe razumel. jaz sem razumel da boš na sedanjem rač igral single core in dual core igre, pol čez leta pa kupiš i7 ko bodo igre podpirale več jeder. Pardon.


ni sile.

Se delno strinjam s tabo Tomson.

TOP ::

Ja sam potle če že vzameš nekaj na 775 sistem je brez veze,prihaja I5 ki bo mel bolše performance za isti denar.Sam potle če čakaš pa spet ne prideš nikamor.Spet pa tle eni preveč ponavljate igranje iger.Mene zanima,kdo tle rabi komp sam za igre in nič drugega.Jaz mislim da takega uporabnika ni in tisti,ki že kupijo recimo X4 955 ali I7 ne bo pri igrah opazil nobene razlike,da dela slabše kot pa na dvojedrcu.Zato gledat teste in tiste sličice na sekundo je brezveze.Zato,če sedaj kupuješ PC nekupuj X2-X3 ali dual core,ker čez leto boš proc vrgel v smeti in kupu 4jedrnika in kakšna bo šele potle razlika v ceni.To je moje mišljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

__Devil__ ::

Zato,če sedaj kupuješ PC nekupuj X2-X3 ali dual core,ker čez leto boš proc vrgel v smeti in kupu 4jedrnika in kakšna bo šele potle razlika v ceni.To je moje mišljenje.


Keri proc. sedaj SPLOH kupiti ??

Tomson ::

Sam npr. čakam da cena Q9650 pade na 200€, potem je moj. Imam pa seveda 775 platformo, ki je trenutno še ne mislim menjat.
Če bi pa imel denar, bi brez pomislekov kupil i7, ker se veliko ukvarjam z obdelavo glasbe/audia/videa.

V končni fazi pa je odgovor odvisen od tvoje trenutne platforme, tvojih potreb in pa € v denarnici ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

__Devil__ ::

Sam npr. čakam da cena Q9650 pade na 200€, potem je moj. Imam pa seveda 775 platformo, ki je trenutno še ne mislim menjat.
Če bi pa imel denar, bi brez pomislekov kupil i7, ker se veliko ukvarjam z obdelavo glasbe/audia/videa.

V končni fazi pa je odgovor odvisen od tvoje trenutne platforme, tvojih potreb in pa € v denarnici ...


trenutna platforma? AMD sempron 3200+ 1,8 Ghz, navit na 1,9 Ghz, ker več ne zanm navit.

Kaj pa ma i7 z avdiom, videom.. ?

Moje potrebe so igre in da mi čez 4-5 let nebi štekalo ko bi odprl 10 zavihkov v Firefox-u npr. Tako kot mi sedaj na tem proc-u.

aja denar-ja dobim 1000 EUR za komp. max. 400 pa lahko dam jaz polek.

EDIT: s tem: MOJE POTREBE SO IGRE, sem mislim, da mi ne rabijo delavat 5 let igre na full detalje pa vse. Glavno mi je, da mi bodo vsaj delovale, pa če tudi na najmanjši resoluciji in vse na "low".
(vse to na Samsung t240)

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Ker si itak naklonjen i7, ne kompliciraj in nabavi. Pred kratkim sem kolegu sestavil naslednjo i7 konfiguracijo. Če ti kaj pomaga:

Ohišje ANTEC P183 (148€)
Napajalnik CORSAIR 620W Modularni 620HXEU (130€)
Osnovna plošča ASUS P6T i58X - Socket 1366 (220€)
Procesor Intel i7 920 2.66Ghz - socket 1366 (269€)
Ram A-DATA 3GB Kit DDR3 PC1333 (73€)
Grafična kartica GGIGABYTE Radeon HD4890 1Gb GDDR5 (235€)
Trdi disk: WesternDigital 640Gb 6400AAKS (64€)
DVD Pekač: PIONEER DVR-216 (25€)
--------------------------------
1.164€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

__Devil__ ::

jaz bom kupil pri agt najverjetneje. Problem pa je, da tam nimajo corsair napajalnikov in bom vzel tistega mushkin 850W kar pa mislim, da je še vedno "bestbuy" za svoj denar in na kvaliteto.

Prilaga še sliko, kako bo zgledal moj komp. In mislim, da se bo tole kar dobro obneslo.

 =)

=)

Tomson ::

Jup, kewl mašinca. :'( (i tata bi to imao)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

__Devil__ ::

Jup, kewl mašinca. :'( (i tata bi to imao)


kewl ? kaj to pomeni? :D

edit: kewl je ql. ne ?

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

kewl - cool - ql - kul ... skratka fajn mašina po domače.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LordTado ::

ko bodo igre začele podpirat multitreading bo amd zmrznil...

zato vzami i7.

Mitja358 ::

ko bodo igre začele podpirat multitreading bo amd zmrznil...

zato vzami i7.

In kdaj bo to? Leta 2012?

mag3 ::

AMD ze zdaj zmrzne proti i7

Mitja358 ::

AMD ze zdaj zmrzne proti i7

Npr. v igraj nej?

mag3 ::

v igrah tudi nima možnosti proti intelu

__Devil__ ::

ko bodo igre začele podpirat multitreading bo amd zmrznil...

zato vzami i7.


Ja saj sem že 99,9% odločen za i7.

Kaj pomeni multitreading. Podpiranse vseh 4 jeder? ali se motim? Ker amd x4 955 ima tudi štiri jedra. al?

blackbfm ::

Tok se ti gre za i7 potem pa sprašuješ kaj pomeni multithreading in kaj ima i7 z avdiom in videom:)) Raje še enkrat preberi temo in glej kaj folk svetuje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114832 (8246) galu
»

Novi komp za igre... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503733 (2809) gr33k3
»

Razlika med i7 920 in i7 920 D0

Oddelek: Kaj kupiti
181792 (1418) DaVidQ
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605954 (4590) Meizu
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014135 (9885) xnnx

Več podobnih tem