» »

Gamerski comp do 1200 €

Gamerski comp do 1200 €

1
2
»

luka66_6 ::

Kaj pomeni multitreading.


Vsako izmed 4-ih jeder i7 zna hkrati obdelovati dve podatkovni niti (multitreading).

__Devil__ ::

hvala za answer =).
Kaj folk svetuje? ni mi za brat -.-

Še vedno pa nevem kaj pa i7 z mizikami, avdiom ??
0k 0k, se bom potrudil pa prebral kaj o tem, če najdem kaj -.-

Valvoline ::

ko bodo igre začele podpirat multitreading bo amd zmrznil...

zato vzami i7.

Takrat bo standard 16 jedrnik,ne pa 4(oz virtualni 8) kot je i7

__Devil__ ::

ko bodo igre začele podpirat multitreading bo amd zmrznil...

zato vzami i7.

Takrat bo standard 16 jedrnik,ne pa 4(oz virtualni 8) kot je i7


pa ok no. Čez 4 leta mi bo ziher kaka manj zmogljiva novejša igra delala, vsaj na low details pa minimal resolution =). Na 24" colar-ju

blackbfm ::

Čez 4 leta bo najcenejši komp recimo za 200e pojedel tvoj i7 za šalo:D

__Devil__ ::

verjamem, škoda :'(

Tarzan ::

Nič škoda, juhuhu!
Sicer si se ti že lepo odločil, da boš dal 1400€ za računalnik in ti ne mislim soliti pameti, ti pa lahko povem, kako bi se - se bom, zadeve lotil sam. Kot prvo, nikakor ni pametno na vrat na nos skočiti v nakup in se zakaditi v najdražjo možno mašino. Ok, zadeva bo nekoliko dlje časa sposobna poganjati igre, ni pa nujno, da boš čez 3 leta še lahko igral nove zadeve. Pomisli, če bi dal 700€ za mašino danes in 700€ recimo čez dve leti, kako bi bilo igranje tekom naslednjih štirih let. Jaz sem prepričan, da bi se na moj način šlepal kako leto ali dve dlje, sploh če bi dve leti nekoliko raztegnil in drug računalnik vzel, ko bi bilo to pač potrebno. Lahko pa se seveda tudi motim.

__Devil__ ::

Nič škoda, juhuhu!
Sicer si se ti že lepo odločil, da boš dal 1400€ za računalnik in ti ne mislim soliti pameti, ti pa lahko povem, kako bi se - se bom, zadeve lotil sam. Kot prvo, nikakor ni pametno na vrat na nos skočiti v nakup in se zakaditi v najdražjo možno mašino. Ok, zadeva bo nekoliko dlje časa sposobna poganjati igre, ni pa nujno, da boš čez 3 leta še lahko igral nove zadeve. Pomisli, če bi dal 700€ za mašino danes in 700€ recimo čez dve leti, kako bi bilo igranje tekom naslednjih štirih let. Jaz sem prepričan, da bi se na moj način šlepal kako leto ali dve dlje, sploh če bi dve leti nekoliko raztegnil in drug računalnik vzel, ko bi bilo to pač potrebno. Lahko pa se seveda tudi motim.


Sem že veliko razmišljal o tem. Ampak problem je, da nimam oz. nebom imal priložnosti kupiti novega računalnika naslednje 3 -4 leta, torej zato sem se odločil za tako drag komp :8)

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Dejstvo je to:

Računalnik kupuješ predvsem za igre. Za 1400€ dobiš AMD platformo z 4jedrnim PhenomomII IN 2 grafični v Crossfire in tukaj se ti bo dosti poznalo pri igrah. Dosti bolj kot na I7 in eni grafična. Pri igrah igrah so vedno bolj pomembne grafične in Dve grafični sta vedno bolj zmogljivi od ENE grafične, pa ni važno kak procesor je zraven(brez ekstremov).

To je moje mišljenje in tako bi ravnal jaz. Ti pa se sam odloči. Nekdo ti je prej že rekel da bo 200€ mašinca čez 4 leta pojedla tvojo pa ni važno kaj vzameš sedaj. Najbolj pametno je torej kupiti najboljše za danes in ne za jutri(ko te lahko avto povozi)
keks?

__Devil__ ::

Pa saj nebom igral samo iger. Tudi programi.. razen photoshopa.
Grafično pa mislim zamenjati v 1-2 letih.


EDIT: Ok. Saj čist malo pa že razmišljam o tem. sedaj komp za 700 eur, čez 3 leta pa spet enega za 700 oz 800 EUR. yay, zaje*a*o je :))

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Ma eni nonstop nabijate 2 grafi in kaj bo pridobil,največ bo če igra pri visoki resoluciji nad 1680x1050 do te resolucje ni neke razlike.In v ko igraš igro tud ne boš opazu razlike ali maš I7 ali maš X4 955 na obeh mašinah bo delalo lepo tekoče.Se strinjam z tvojim mišljenjem,jaz sem bil istega,zato sem šel na I7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

st0jko ::

Pa dobro.. kaj misliš da na AMDju pa noben program nebo delal? Prav vsi bojo delali popolnoma enako hitro(razen določenih par ki podpirajo multithreading(več kot 4 jedra)). Recimo določeni programi ti bodo delovali 5%slabše, večina iger pa 40% bolje na CF.

Najbolj pametno bi pa itak bilo zdaj zapravit ene 800€ za racunalnik(kjer pravtako dobiš quada in 4980) potem ti 500€ ostane, v dveh treh letih še našparaš 300 in čez 3 leta lahko spet kupiš best buy(tako kot je sedaj phenomII in 4890)

win.

@top
Saj ima 24" monitor? menda bo pa ja hotel igrat na full HD in ne 1280x768!? zato pa CF če že mora zapravit 1.4k
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

__Devil__ ::

Pa dobro.. kaj misliš da na AMDju pa noben program nebo delal? Prav vsi bojo delali popolnoma enako hitro(razen določenih par ki podpirajo multithreading(več kot 4 jedra)). Recimo določeni programi ti bodo delovali 5%slabše, večina iger pa 40% bolje na CF.

Najbolj pametno bi pa itak bilo zdaj zapravit ene 800€ za racunalnik(kjer pravtako dobiš quada in 4980) potem ti 500€ ostane, v dveh treh letih še našparaš 300 in čez 3 leta lahko spet kupiš best buy(tako kot je sedaj phenomII in 4890)

win.

@top
Saj ima 24" monitor? menda bo pa ja hotel igrat na full HD in ne 1280x768!? zato pa CF če že mora zapravit 1.4k


amm.. grafo mislim menjat čez 2 leti. če se mi pa LE splačalo bom vzel v CF.

TOP ::

Ne Stojko nisi razumel.Hotel sem reč,da na 4jernemu procu,naj bo AMD ali Intel lih tako delajo igre kot če je proc dvojedrni.Delajo lepo gladko.Nevem zakaj bi sedaj kupil dvojedrni proc potle pa ga vrgel proč in kupil 4jedrni.Tukaj govorim vse splošno naj bo AMD ali INtel.Meni je vse eno kaj bo kupil.Strinjam pa se z Devilom kako razmišlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

__Devil__ ::

Ne Stojko nisi razumel.Hotel sem reč,da na 4jernemu procu,naj bo AMD ali Intel lih tako delajo igre kot če je proc dvojedrni.Delajo lepo gladko.Nevem zakaj bi sedaj kupil dvojedrni proc potle pa ga vrgel proč in kupil 4jedrni.Tukaj govorim vse splošno naj bo AMD ali INtel.Meni je vse eno kaj bo kupil.Strinjam pa se z Devilom kako razmišlja.


Prvič na tem forumu se nekdo strinja z mano. Na bolje mi gre :D
EDIT: grafo bom menjal zaradi zmogljivosti in predvsem zaradi DX 11.

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Kaj ti bo DX 11 če pa ni igrc. Še za DX10 je vsega skupi 10 igrc. Tako, da tukej ta "predvsem zaradi DX11" daš stran. Zaradi zmogljivosti pa seveda :)

__Devil__ ::

Samo nekaj me zanima. Kakšno zvočno ima tale ASUS p6t Deluxe? ker vidim, da ima coax in optiko ter piše da je x-fi zvok. Pa me zanima, ker bom zvočnike (logitech z-5500) povezal na optiko in coax in je kaka razlika medn tole zvočno če povežem preko "bananic" na matično .. za filme pa muziko recimo. Ker če ni zvok zelo slabši od na matični kot na zvočni: ASUS XONAR dx potem nebi vzel zvočne in bi prihranil 70 EUR. =).

To pa zato, ker sem prebral, da preko optike in coax ni razlike kam jih povežeč, ker to sami zvočniki naredijo sami (odkodiranje/dekodiranje).

Za bananice pa nevem. Če je dobra kvaliteta zvoka na tej matični. Piše že tako, vendar kakšni so potem rezultati.

Pa še to. Z COAX in optiko se tut da filme pa muziko poslušat lepo al je ful razlika v zvoku in efektih na "bananicah" ?

Upam da vsaj del razumete in, da mi bo kdo skušal pomagati.

hvala!

Pepc619 ::

Ma ti kar kupi i7 sestavo. Rajši zdaj uživaj ker čez par let boš starejši in te mogoče igre ne bodo več toliko zanimale.

Vem da je neumen odgovor samo po eni strani tudi resničen.

__Devil__ ::

Ma ti kar kupi i7 sestavo. Rajši zdaj uživaj ker čez par let boš starejši in te mogoče igre ne bodo več toliko zanimale.

Vem da je neumen odgovor samo po eni strani tudi resničen.


Ja, upam, da ne :P. Če pa me bodo, pol pa si bom kupo xbox (če še bo), ga dal "flashat" pa igrce gor peko pa špilal :)). Če že.

Lp in ostajam na i7 platformi!

fajn se mejte, jaz grem na morje (kmalu) :D

:P

TOP ::

V kateri kraj,da gremo na eno pivo:D

__Devil__ ::

Hrvaška --> Vodice =)

T-h-o-r ::

your e-penis sucks
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

__Devil__ ::

whatever =)..

Mam še 2 vprašanji.

1. Ali naj kupim zvočno ali je dovolj dobra tale na matični, p6t deluxe??

2. Ali naj vzamem Antec nine hundred (100EUR) ali raje Antec Twelwe hundred (170EUR), Se mi res splača tako veliko ohišje jemat? z 12 sloti za dvd enote?. Antec 1200 ima tudi 3 ventilatorje za diske spredaj, jaz bom imel 2 v raid 0 načinu. Antec 900 pa ima 2 vetna. Torej se mi res bolj antec 900 splača.

Ali se motim? in je res antec 1200 prava zame?

Med tema 2-ma se odločam, ker sta mi najlepši in dobro hlajenje imata ter kvaliteta. No še 1x :D . ANTEC 1200 ali ANTEC 900 ?

Hvala! =)

T-h-o-r ::

nevem, če so sploh kakšni zvočniki pod 500€ dovolj dobri
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

__Devil__ ::

nevem, če so sploh kakšni zvočniki pod 500€ dovolj dobri


z-5500 so dovolj zame :))

T-h-o-r ::

http://www.nextag.co.uk/ACOUSTIC-ENERGY...


to je morda lahko dovolj dobro za tebe
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

__Devil__ ::

ok.. zvočne neom kupo (še). Pa antec 900 bo.

Lp! tudi tebi T-h-o-r ;) Im glory hunter...


-.-

Zgodovina sprememb…

Pepc619 ::

Zvočne definitivno ne rabiš, je integrirana zadosti dobra.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114838 (8252) galu
»

Novi komp za igre... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503735 (2811) gr33k3
»

Razlika med i7 920 in i7 920 D0

Oddelek: Kaj kupiti
181792 (1418) DaVidQ
»

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605958 (4594) Meizu
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014140 (9890) xnnx

Več podobnih tem