» »

Izdelava robota

Izdelava robota

primozzz1 ::

1. Rad bi naredil vozilo, ki bi poganjalo vsaj 600W elektromotor, prikropil bi ga na akumolator in bi se lahko vozilo po travi z naklonom do cca. 30°.
2. Programiral bi ga rad preko digitalnega kompasa (boljše ideje priporočljive), z namenom da bi vozilo lahko hitro programiral, da bi se peljalo po vsej "x" površini
3. Sem popolni začetnik

b0j3 ::

Predvidevam, da bi rad naredil kosilnico, ampak to niti ni tako pomembno.
Tako iz glave par komentarjev:
1. predlagam GPS in ne digitalni kompas.
2. kako misliš, da bi ga programiral preko digitalnega kompasa?
3. ni važno če si začetnik, samo da se ti da :)

dfajt ::

GPS se za majhne premike ne bo najbolje obnesel. Prav tako slabo deluje v bližini stavb in pod drevesi. V tem primeru bi ga bilo dobro kombinirati s kakšnim pospeškometrom.

madviper ::

Ce gre za kosilnico, bi lahk naceloma uporabo tudi RFID za dolocanje pozicije samega vozila.
I'd like to do something crazy!

Azrael ::

Ali še bolj primitivna rešitev, ki jo uporabljajo tudi profi rešitve, sprejemnik elektromagnetnega polja, ki ga oddaja vkopana žica na mejah parcele.

Ampak 600W je veliko moči za akumulator. Imaš sploh razčiščeno čemu naj bi vozilo služilo, kako bo vozilo izvedeno in take čisto elementarne stvari?

Programiranje je luksus in zidanje gradov v oblakih, dokler vozilo z vsemi potrebnimi specifikacijami ni niti na papirju v taki obliki, da je dejansko izvedljivo tudi v realnosti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

MeGreat ::

tista tretja točka ti bo velike probleme delala

primozzz1 ::

Ja vozilo bi uporabil kot kosilnico.

alexa-lol ::

sej to že obstaja
electrolux jih je mel če se prou spomnm

cucolino ::

jap, stvar dejansko ze obstaja.
Ni ravno na principu da jo vodis preko kompasa in dolocis do kje je tvoja meja, se pa zna na konc travnika ''robotek'' obrnit in it v drugo smer, kjer se ni pokosena trava. Po pokoseni ne vozi... :)
Vem da majo tole masinco tle v trgovini Stihl, tako da lahko grem pogledat za kaksno stvar natancnje gre, ker sem jo videl le na njihovi predstavitvi ko so kosili obcinski travnik :D
Tako da, ce zagradis parcelo, se ti pomoje ne splaca svoje delat. ;)

cucolino ::

ps: ''x povrsini''. Potem uporabi raje kaksen dober remote control, bos vsaj siguren da nebos sosedove trave kosil... :D

Willy White ::

Ta ideja sploh ni slaba, mi imamo tudi veliko površino za košenje trave pred bajto, še kako prav bi mi prišlo to. Sicer pa bi bilo meni bolj zanimivo z dalinjskim upravljanjem, pa lepo sediš na klopi in vodiš vozilo:)

;-) ::

Kaj pa ovire?

cucolino ::

Ta avtomatska se oviram dejansko izogne. (mislim da so kamencki lahko visoki do 3cm nekaj takega,) sicer ga obide. Nima kompasa/gps-a, kvecjemu prepozna kdaj je konec trave ali neka ovira. Torej, ce mas stik s sosedovo parcelo, mu bo pokosilo se njegovo, razen ce naredis linijo pokosene trave rocno, ali pa trak okoli svoje parcele. :)

P.s. meni bi bilo tud zanimivo z dalincem naredit.... saj sem rekel; tako bos tud siguren kje in kaj kosis :D

;-) ::

Z daljincem bi blo boljše pomoje, sicer ne poznam zadeve, samo vsaka parcela ma kako krtino ali kake ovire pa bi pomoje bilo tam okol treba dosti popravljat na roko.

Demolition ::

Mipe ::

Ne razumem ljudi, ki bi dali na stotine evrov za to šaro, če bi lahko samo desetaka tipu v roke zadegali, da vam pokosi travnik...

Dajte no, to ni tako težko! Brezposelni pa v jok.

cucolino ::

tako nekako... :D

RunoTheDog ::

Predvidevam, da sta tudi čas in poraba goriva večja ob takem košenju. =)

techfreak :) ::

Ne razumem ljudi, ki bi dali na stotine evrov za to šaro, če bi lahko samo desetaka tipu v roke zadegali, da vam pokosi travnik...

Nekateri pač radi izdelujejo stvari ... in če lahko naredijo nekaj uporabnega, zakaj pa ne?

superca ::

Takšne kosilnice že obstajajo od Robomowa

cucolino ::

Priceless... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Loža
922170217 (259) IL_DIAVOLO
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
295160 (3990) telexdell
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13439055 (16433) urosh

robotska kosilnica za trato

Oddelek: Loža
103694 (3472) Mavrik

Več podobnih tem