» »

Električna kitara

Električna kitara

White&Nerdy ::

Ammm. Ni ravno strojna oprema ne, tak da ne vem če spada to sem. :/

No, kakorkoli, kupujem električno kitaro za igranje rock pesmi, kot so Ozzy, Nirvana, Stairway to heaven (kolk mi bo šlo), pa ostalo, dobro..
Kakšno, katero, pa naj bo še ojačevalec zravn.

res TOP cena, 200€.
Plz help, ker se na električne bolj malo spoznam. No klasično že vem 4 pesmi, pa bi rad na elektro špilal, ker je boljši filing za to..

lp!

Melanholija ::

White&Nerdy ::

http://forum.zidaric.net/ poglej tu


Hvala, ampak zgleda da so tam ljudje samo "profiji", majo 700€vredne kitare.:O
Gledal sem to: http://www.agencija-m4.com/komisijska/i... In mislim da kej boljšega za tako oz. nižjo ceno ne bom dobil, glede na to, da je poleg VSE kar nucam... Pa sem tudi bral na nekem forumu, da je en vzel ta komplet, pa baje dobr zveni. Na youtubu tudi priporočajo Ibanez za rock. Tak da bom verjetno kr to vzel.

SaXsIm ::

pa si ziher da hočeš v setu ojačevalec pa vse te pizdarije? Ker ponavadi je vse skupaj vredno en k. Js bi si na tvojem mestu kupil kakšno rabljeno epiphonko al pa squierco. Vzameš kakšnega kolega seboj, ki se spozna na rabljene zadeve, pa boš imel mnogo več za isti denar.
Drugače sem pa sam začel z akustično (oz el. akustično) kitaro.
SaXsIm

r5r ::

Električna akustična ima tuljave ali mikrofon?
And it makes me wonder.

SaXsIm ::

r5r, vem ni primerna za distorzijo. Drugače piezzote ponavadi. Ampak je fino, ker je na akustiki vse težje za zaigrati, pa si potem boljši :)
SaXsIm

r5r ::

Ima električna kitara vse strune kovinske?

To, da ima piezo element si nisem mislil, ker je kvaliteta obupna.
And it makes me wonder.

jype ::

r5r> Ima električna kitara vse strune kovinske?

Ja kako pa misliš da magneti pobirajo signal? Iz najlona?

SaXsIm ::

Električna kitara ima vse strune kovinske. Tudi akustična kitara ima vse strune kovinske. Samo klasična kitara ima najlonske strune (debelejše so potem ovite s kovino).
Drugače pa so piezo odjemalci zelo pogosti pri elektroakustičnih kitarah. Nekatere imajo zraven še mikrofon, pa imaš potem dva outputa.
Fishman je ena firma, ki dela ene izmed boljših pickupov.
SaXsIm

Music Man ::

http://forum.zidaric.net/ poglej tu


Hvala, ampak zgleda da so tam ljudje samo "profiji", majo 700€vredne kitare.:O
Gledal sem to: http://www.agencija-m4.com/komisijska/i... In mislim da kej boljšega za tako oz. nižjo ceno ne bom dobil, glede na to, da je poleg VSE kar nucam... Pa sem tudi bral na nekem forumu, da je en vzel ta komplet, pa baje dobr zveni. Na youtubu tudi priporočajo Ibanez za rock. Tak da bom verjetno kr to vzel.

Vsi tam pa tudi nis(m)o profiji :) Pa tudi kitara za 700€ je še daleč od profesionalne. Za to ceno (nova) spada kvečjemu nekako v nižji, pogojno višji srednji razred. Oglej si to temo na tistem forumu:
Katero kitaro naj kupim, imam X eurov in igram Y stil glasbe

Drugače če kupuješ za 200€ moraš najprej povedat, če bi rad izrecno novo (to odsvetujem) ali bi bil zadovoljen tudi z rabljeno. V primeru da kupuješ novo, boš za tako ceno dobil kakšen starter pack od Ibaneza kjer imaš notri kitaro, en švoh ojačevalec, trzalice, kabel, pas, torbo in uglaševalec. Mogoče še kaj zraven, ne poznam glih najbolje celotne vsebine takih paketov. Če pa kupuješ rabljeno, pa išči na Bolhi poceni Ibaneze, Corte in Yamahe. Te se meni zdijo za svojo ceno v tem cenovnem razredu še najbolj solidna izbira. Za ojačevalec poglej kakšne rabljene Roland Cube, lahko pa kupiš tudi rabljen Zoom multiefekt in špilaš na slušalke oz. na računalniške zvočnike.

Pod črto pa - za 200€ ne boš dobil nič kaj posebno dobrega. Jaz sem toliko dal samo za en efekt pedalček :)

Bellzmet ::

Kupi Ibanez.

White&Nerdy ::

http://forum.zidaric.net/ poglej tu


Hvala, ampak zgleda da so tam ljudje samo "profiji", majo 700€vredne kitare.:O
Gledal sem to: http://www.agencija-m4.com/komisijska/i... In mislim da kej boljšega za tako oz. nižjo ceno ne bom dobil, glede na to, da je poleg VSE kar nucam... Pa sem tudi bral na nekem forumu, da je en vzel ta komplet, pa baje dobr zveni. Na youtubu tudi priporočajo Ibanez za rock. Tak da bom verjetno kr to vzel.

Vsi tam pa tudi nis(m)o profiji :) Pa tudi kitara za 700€ je še daleč od profesionalne. Za to ceno (nova) spada kvečjemu nekako v nižji, pogojno višji srednji razred. Oglej si to temo na tistem forumu:
Katero kitaro naj kupim, imam X eurov in igram Y stil glasbe

Drugače če kupuješ za 200€ moraš najprej povedat, če bi rad izrecno novo (to odsvetujem) ali bi bil zadovoljen tudi z rabljeno. V primeru da kupuješ novo, boš za tako ceno dobil kakšen starter pack od Ibaneza kjer imaš notri kitaro, en švoh ojačevalec, trzalice, kabel, pas, torbo in uglaševalec. Mogoče še kaj zraven, ne poznam glih najbolje celotne vsebine takih paketov. Če pa kupuješ rabljeno, pa išči na Bolhi poceni Ibaneze, Corte in Yamahe. Te se meni zdijo za svojo ceno v tem cenovnem razredu še najbolj solidna izbira. Za ojačevalec poglej kakšne rabljene Roland Cube, lahko pa kupiš tudi rabljen Zoom multiefekt in špilaš na slušalke oz. na računalniške zvočnike.

Pod črto pa - za 200€ ne boš dobil nič kaj posebno dobrega. Jaz sem toliko dal samo za en efekt pedalček :)



Hvala za tako obširno pojasnilo. Ampak je tudi res, da nočem met kake "fancy šmancy" kitare, ker nisem tak glasbenik. Glavno mi je da ma zvok od električne, (no, kr dober bi tudi lahko bil). Bom še premislil malo.

crush ::

http://forum.zidaric.net/viewtopic.php?...

to je super kitara za 200EUR. V vsakem primeru ti priporocam da gledas za rabljenimi kitarami, ker za 200eur je nova kitara bolj igracka kot instrument.

Za ojacevalec ti priporocam kak Roland Cube 15 (15W - ce rabis samo za vajo doma).

Lp

Toxic ::

Jaz mam doma en Roland Cube 18W ojačevalec pa ga ne rabim...Če rabiš ti prodam:P

White&Nerdy ::

Ja, mislim da ste me prepričali.:D
Bom spresrfal po bolhi za vsem tem.. Pol pa še v sredo učitelja ki me kitaro uči, vprašam, katero bi on vzel.

Aja, Kriplin1, pošlji mi ZS o ceni pa tko...;)

Bleeh ::

Jaz ti lahko prodam ojačevalec Line 6 spider III 15W sam je še mal močnejš.

White&Nerdy ::

Everybody PM me.:D

White&Nerdy ::

Torej. Odločam se med Ibanez GRX 70 in Cort M520. Cena je v bistvu ista. Kaj?

Music Man ::

Med tema dvema definitivno Cort.

White&Nerdy ::

Se mi je zdelo... Torej, vzel bom Cort-a. Če ma še kdo kakšno boljšo idejo, pa lohk reče na ZS, ali pa sem.

White&Nerdy ::

Kaj mislite o tem ojačevalcu: http://www.bolha.com/oglas382884655/gla... ??
Crice/Watt razmerje je zlo dobro.:)

Music Man ::

Neka noname zadeva, jaz osebno raje ne bi jemal. Kot je že bilo omenjeno, raje poglej za kakšnim Roland Cube. Naprimer: 1, 2. Sicer je malo dražji, ampak boš dosti bolj zadovoljen z njim.

White&Nerdy ::

Neka noname zadeva, jaz osebno raje ne bi jemal. Kot je že bilo omenjeno, raje poglej za kakšnim Roland Cube. Naprimer: 1, 2. Sicer je malo dražji, ampak boš dosti bolj zadovoljen z njim.



OK. Bom zdej sam na Rolanda še cilau.
Hvala za vse fantje!

deadbeef ::

Roland Cube je za doma več kot dobr ojačevalec... glede kitar pa če hočeš mogoče malo boljšo si poglej kakšno Schecter :)

White&Nerdy ::

Roland Cube je za doma več kot dobr ojačevalec... glede kitar pa če hočeš mogoče malo boljšo si poglej kakšno Schecter :)

Ja, 350€ najcenejša na bolhi.:))
Če pa vidiš kje kako za 200€, pa mi sporoči.;)

White&Nerdy ::

Aja, še nekej.. Sem gledal malo review-e, pa je baje Cort X-6 boljša (zgleda pa seveda še bolj carsko:D). Bigbang jo ma za 240€...
M520 je dobla povprečje nekje 8.2, X6 pa 9.4 (21 uporabnikov je glasovoalo približno pri X6, pri M52 pa nekje 14 ali 18..).
Ne vem no, jst bi raje vzel X6...


Torej..

Cort M520 vs Cort X6!! (NON Slevenians voted for X6).

Pepc619 ::

Če hočeš kitaro za rock/metal potem Ibanez GRG 170DX, lepo šopa za svojo ceno(humbucker na necku in bridgu na sredi single coil).

Ojačevalec pa Roland Cube 30, ma najbolj naravno distorzijo oz. lahko rečem pravi metalski amp.

Music Man ::

MoulinRouge: po moje ne boš zgrešil ne z eno ne z drugo. Čeprav jaz osebno bi vseeno raje vzel M520, predvsem zaradi tega, ker ima X-6 imitacijo floyd rosa gor, kar se pa na poceni kitarah ne obnese - kitara se ti razglašuje, če uporabljaš floyd, prav tako jo je malce težje uglasit, če nisi vajen. M520 pa ima fiksen bridge, zato teh težav z njo ne boš imel. [edit] Na splošno bi se jaz držal pravila, da manj kot je premičnih delov na poceni kitari, boljša je ;)

Pa tudi pri teh internetnih reviewih bodi malce pozoren in ne glej samo na številčne ocene temveč na splošen opis kitare. Namreč če gledaš opis neke Epiphonke na Harmony Central, boš videl da dobiva same 9 in 10, potem pa pogledaš opis enega PRS-a za 4000€ in vidiš da dobi tudi ocene 7, 8, lahko pa še nižje. Vendar to niti pod razno ne pomeni, da je PRS za 4000€ slabši od Epiphona za 500€, temveč to, da Epiphona večinoma ocenjujejo začetniki, ki jim je to prva kitara, PRS-a pa večinoma izkušeni kitaristi, ki so dali čez roke že veliko kitar in na kitari opazijo vsako majhno napakico. Ena pikica v laku, pa bo ocena za izgled že 9 in ne več 10.

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

obvezno vse rabljeno kupit

ojačevalec - roland cube
kitara - nekaj z humbuckerjem in brez floyda! (floyd je zakon, ampak le originalen, ne tista licensed jajca + ne priporočam floyd za začetnika)

Pepc619 ::

Točno tako, če si začetnik sploh ne gledat na kitare z floyd roseom. Če ravno moreš met tremolo vzemi pa neki v stilu Ibanez GRG 170DX(to kitaro sem že navrhu omenil).

SodVina ::

Pazi tudi to, da ce bos kupoval prevec metalsko kitaro/ojacevalec, bos tezko dobil ven potem en clean kanal. Recimo jaz s clean na zgoraj omenjeni ibanezki nisem bil zadovoljen. Pravtako mi clean na roland cube ni vsec. Torej en normalen akusticen komad bo na taki konfiguraciji tezko odspilat. Za hardrock/metal je pa kul, ja.

Ojacevalec Force(zgoraj link na bolhi) je od firme hohner. Gain je zanic, clean je pa zelo lep. Pa precej svoh je za svoje watte(ce ga kdo zeli imam 20w verzijo, prodam za male pare). Trenutno uporabljam behringer gmx-212(2x60w stereo za dobrih 200eur). Za to ceno sem zadovoljen (si je pa treba vzet cajt za nastavitve). Je pa po amplitudi malenkost glasnejsi od roland cube 30w (toliko o wattih ja). Kitaro sem za male pare(mislim da 180eur) kupil od firme bakers (les paul kopija). Po nekaj modifikacijah zadeva dokaj solidno spila... za ta denar seveda.

lp,
SodVina

edit: dodal linke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

crush ::

Točno tako, če si začetnik sploh ne gledat na kitare z floyd roseom. Če ravno moreš met tremolo vzemi pa neki v stilu Ibanez GRG 170DX(to kitaro sem že navrhu omenil).


Nisem probal se te kitare, ampak po izkusnjah, ki jih imam s proizvajalci bi si upal trdit, da je cort x-6 boljsa kitara (tremolo je pa pri obeh slab >:D)

White&Nerdy ::

:)Hmmmm.
Bom verjetno vzel Ibaneza.. GRG170DX (mi ga je tut učitelj to kitaro priporočo).
Tak da, je dobra izbira za take denarje?


EDIT: našel GRG270B (ima popravljeno to z razglaševanjem.. Ne razumem ravno vsega. Baje je kvaliteta izdelave boljša kot pri 170. Kaj menite? Dražja NI veliko več kot GRG170DX.
Se splača? Najceneje sem našel na M4 MusicStore ZA 258€.

Zgodovina sprememb…

Naabo ::

Mogoče boš v tejle debati našel kakšno koristno informacijo (gre sicer za električne kitare do 300 funtov-The MusicRadar community helps you choose).

Bellzmet ::

Jaz tudi priporočam Ibanez. Pa to potrjuje tudi trio Vai, Petrucci, Satriani - vsi Ibanez, gre pa res za top kitariste.

White&Nerdy ::

Jaz tudi priporočam Ibanez. Pa to potrjuje tudi trio Vai, Petrucci, Satriani - vsi Ibanez, gre pa res za top kitariste.


Ampak verjetno tudi top kitare ne? :)
No, sem prosu zdaj prijatla od mojga učitelja za kitaro, za nasvet, pa je bil tok prijazen, da bo šel enkrat v hartman pa se tam stavil, pa probal to GRG270B pa mi rekel če se mu zdi ok, ali ne (igra že kr nekej let električno).
Tak da.. Kul.:D


lp!

deadbeef ::

Jaz tudi priporočam Ibanez. Pa to potrjuje tudi trio Vai, Petrucci, Satriani - vsi Ibanez, gre pa res za top kitariste.


Dej ne bluzi neumnosti. Vsi ti top kitaristi so endorsani od ibaneza... valda da bojo tisto kitaro igral, ki jim plačajo oz. jih endorasjo. Kitara je kvalitetna tolk kokr plačaš zanjo.. več keša več muske. Kupi si pa tako, ki ti dobr sede v roke itd...

ilijo14 ::

jst ti lahko prodam električno kitaro za 250€ do ponedeljka pa še cel komplet. tukaj maš oglas: http://www.bolha.com/oglas382984399/kit...

Music Man ::

Jaz tudi priporočam Ibanez. Pa to potrjuje tudi trio Vai, Petrucci, Satriani - vsi Ibanez, gre pa res za top kitariste.

Ibanez, ki ga igrata Vai in Satriani ima z Ibanezom za 200€ skupen samo podoben videz in to je to. Ibanezi za 200€ se delajo v povsem drugih tovarnah, v drugih državah (Koreja, Kitajska, ...) in iz bistveno slabših materialov. Tako da to je IMO slab argument, če hočeš nekoga prepričat v nakup Ibaneza... Petrucci pa že dolgo ne igra več na Ibaneze, temveč na Music Mane.

Med Ibanez GRG170 in Cort M520 oziroma Cort X-6 bi se jaz še vedno odločil za Corta. Za isto ceno dobiš pri Cortu boljšo kvaliteto, ker se pač na ime ne morejo toliko šlepat kot Ibanez.

White&Nerdy ::

Ja, kaj pa med GRG270B pa ostalimi??

Music Man ::

Tudi za 270 sem istega mnenja. Kolikor gledam sedaj po Ibanezovem 2007 katalogu ima 270 malenkost drugačen vrat, pike namesto shark tooth inlayjev in drugačen tremolo - 270 ima imitacijo floyd rosa, 170 pa navaden tremolo. Razglaševali se ti bosta obe, to je dejstvo. To težavo imajo vse poceni kitare, zato je bolje kupiti kitaro s fiksnim bridgem. [edit] Malce nejasno sem napisal: če boš uporabljal tremolo, se ti bo razglaševala. Tremolo pa navsezadnje lahko tudi blokiraš s koščkom lesa, pa imaš mir potem :)

Sicer me ne razumet narobe, tudi tale Ibanez bo čisto solidna kitara, vendar kolikor sem jaz igral Cortov so bili vsi boljši od Ibanezov za isto ceno. Ampak navsezadnje je pa najbolj pomembno da vzameš kitaro, katera te bo navdihovala za igranje in ti bo užitek igrat nanjo. Tako da če ti je bolj všeč Ibanez, pač vzemi Ibaneza ;)

Zgodovina sprememb…

White&Nerdy ::

ok.. Hvala za mnenje.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Custom shop kitare so nekaj povsem drugega, kot to iz trgovine, se vidi predvsem po ceni (par 100€ proti par k€).

JanK ::

Si samo na hitro sposodim temo:

Ali kdo ve kje dobiti thumbpicks razen v BigBangu (jih nimajo) in svetu glasbe v BTCju (jih cakajo ze nevem koliko casa)

drola ::

Glasbeni center Čerin v BTC (stavba Müllerja) mislim, da jih ima.
https://drola.si

Pepc619 ::

Meh tako bom reku kar se tiče Ibanez GRG 170DX, ki so jo jaz lastim. Če hočeš metal ali hard rock igrat je odlična. Če pa hočeš dobit na njej čimbolj čiste cleane pa moreš preklopit med neck humbuckerjem in single coilom. Zdaj zgoraj se ne ravno strinjam da ma ta kitara slabe cleane. Na Roland Cubu se da precej lepo naštimat cleane. Daš malce chorusa in reverba zraven in je.

Jaz osebno s to kitaro in ojačevalcem zlahka dobim originalen Metallicin sound kakor za ritem kakor za lead. Distorzija na Roland Cubu je pobrana iz Mesa Boogie tako da niti slučajno neboš našu kakšne ''umetne'' distorzije kakor se najde pri npr. Line 6. Sam clean pri Roland Cubu pa je že zadosti tak da dobiš zvok za Metallicin One ali Fade To Black.

Aja pa še to, pri kitari Ibanez GRG 170DX se kitara zaradi tremola res malce razlašuje, ni pa tako hudo kakor vsi govorite da je (iz mojih izkušenj).

Heh sej bi si kupu en flying V samo šezmeraj nimam potrebe po novi kitari. Prvo je comp na vrsti :)

P.S: Za tiste ki še ne vejo:
Humbucker: Metal, Hard Rock
Single Coil: Kak star rock v stilu Jimija in podobno.

Aja in če mislite Hendrixa igrat vam bo uspelo dobit njegov sound samo z Stratom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

JanK ::

Eh, s "svetom glasbe" sem imel v mislih Glasbeni center Čerin. Tam jih ze mesec dni cakajo, pa se vedno ne vedo kdaj pridejo.

Infinity ::

zakaj pa se ne zapelješ na vič v bam guitar center?

JanK ::

@Infinity: Hvala za hint. So imeli. Pa se eno kitaro sem videl za katero so se mi zacele cediti sline :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

jype ::

Na Šmartinski 106 (južno od mimovrste/domenca vhoda) je tudi ena nova štacuna. MusicMax al nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11514910 (601) kriptobog
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510066 (78743) c3p0
»

Kitaristi katere inštrumente imate in kaj priporočate

Oddelek: Sedem umetnosti
171649 (1460) gkovac
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363252 (2253) icek
»

El. Kitara + Ojačevalec

Oddelek: Kaj kupiti
91455 (1358) kos1

Več podobnih tem