» »

Original ali "fake" baterija?

Original ali "fake" baterija?

Cebelcka ::

Jaz pa nameravam kupiti baterijo za moj fotoaparat Canon. Pa me zanima, če ima kdo izkušnje kako je s kopijami baterij. Je ful razlika v ceni (kopija cca. 10eur, original 40eur). Pa zdaj nevem... ali naj raje kar original baterijo kupim? :)Hvala

mtosev ::

samo eno informacijo: nekateri proizvajalci blokirajo fake baterije. das not fake in ne bo delalo ko prepozna da baterija ni original.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tilen ::

Potrebno malo prevagati ceno baterije glede na ceno aparata in kaj se ti lahko posledično zgodi z aparatom v kolikor ima fejk baterija napisane tudi kakšne fejk vrednosti gor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cebelcka ::

Aha zanimivo, ampak še vedno ne razumem zakaj taka razlika v ceni... Imam Canon ixus 860IS in bi rada samo da eno rezervo, ker še zdajšna mi zdrži zelo malo :(.

Calligula ::

Jaz imam z fake baterijami dobre izkusnje. Zascita ocitno ni problem in sem recimo na novem Canonovem HD kamkorderju brez tezav uporabljal kitajsko kopijo in je bila enakovredna originalu. Baterije niso vec velika znanost. Mas danes kar enako moznost, da ti original ali pa fake crkne. Itak jih na koncu skoraj iste firme delajo.

kuglvinkl ::

Jest mam s fake baterijami izredno slabe izkušnje. Sem probal na enem D200 fake zadevo in se skuri v 200 shotih. Z originalom se jih naredi čez 1000k. Tko da, se pač stegneš 60 evrov in to je to.
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Ja, maš vseh sort fejk baterij. Problem je, ker ne morš vedet, kakšna je njihova dejanska kapaciteta. Je pa vseen velik takih (po mojih izkušnjah velika večina), ki delajo čist uredu.

V najslabšem primeru jih kupiš 10 pa še vedno precej prihraniš (če ti jih ni tak problem vlačit s sabo).

kurjač ::

@Cebelcka
Imam enak aprat kot ti in sem nad originalno baterijo pozitivno presenečen. Poglej kako imaš nastavlen "IS Mode" Tu se da kaj prišparat.
Rezervno baterijo imam hahnel HL-5LHP 3,7V/1100mAh, ki je po zmogljivosti močnejša kot original. V praksi se žal izkaže za cca 30% šipkejšo.
Za moje potrebe še vedno super.

gorici ::

Tudi jaz imam slabe izkušnje z neoriginal baterijo. Nazivna kapaciteta je večja vendar v praksi zdrži 10-12 posnetkov -samo ali pa 2 min videa pol pa začne blinkat da je prazna in aparat ugasne.Zgleda da nisem imel srečne roke pri nakupu, pa niti ni bla tko poceni. Aparat je pa ixus50.

OZZY ::

Probem neoriginalnih kitajskih baterij je, da se pri nekaterih zna zgodit, da dajo notriže rabljene celice ali pa celice različni proizvajalcev. Pač kot to kitajci znajo ponarejat...Vse za dobiček.
Je pa res, da ko gor napišejo neko kapaciteto je v večini primerov pretiravanje. Npr..Za telefon..Če maš v telefonu li-pol baterijo 750Mah in kupiš neko ki piše, da je 1100Mah je ziher pretiravanje, ker z večjo kapaciteto se mora večat/debelit tudi baterija.
So sicer neoriginal proizvajalci, ki pa se dobro obnesejo.
Go with the flow.

Okapi ::

Jaz sem za Ixusa 850SI kupil rezervni akumulator Ansmann 850 mAh, ki sicer ni bil ne vem kako poceni, še vedno pa precej cenejši od originalnega (ki pa ga prav tako ne dela Canon, tako da itak ne veš, kakšen točno je). Glede na to, da ga uporabljam samo za rezervo, je več kot dovolj dober.

O.

Pyr0Beast ::

Sicer ti tudi pri original opremi nobeden ne more garantirati delovanja, zadeve pa ponavadi stojijo v skladiščih ohoho časa.

Načeloma ni neke razlike razen da; kitajci radi šparajo (na vsem) - to pomeni slabša zaščita baterije če gre kaj narobe, slaba kvaliteta celic, slaba izdelava.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Cebelcka ::

Najlepša hvala vsem za odgovore, se bom odločila kar za fake baterijo saj je isti sh.. :) Kitajska je kitajska;) Lep sončkan vikend vsem :)

Tomas 33 ::

Poglej za Hama baterije. Sem vzel za Ixus 55 pa deluje OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447452 (531) FireSnake
»

Baterija za prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527096 (2097) Han
»

Katere 18650 (in polnilec) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5313063 (11969) Jst
»

Polnilna nadomestna baterija za Canon

Oddelek: Kaj kupiti
9716 (569) Anney
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152967 (2080) energetik

Več podobnih tem