» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

DimmniBurek ::

Se ne briješ in je problem rešen.;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Robi :P ::

DimmniBurek je izjavil:

Se ne briješ in je problem rešen.;)

in si bedanec xD

CleanPower ::

js se z prince za enkratno uporabo, sicer so gillete boljše, ampak ne odtehta razlike v ceni.
prince=10 britvic za 1eur
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

kmetek ::

in kje se dobi ta prince?

connel ::

Če se ne motim, Hofer.

energetik ::

Glih sem preizkusil brivnik Balea od DM, s 5 rezili. Moram reči, da bom verjetno kar ostal pri njem, ker sama rezilna glava bolje stoji na ročaju kot pri Princu iz Hoferja, praktično je na nivoju Gillette Fusion. Prince sicer OK obrije, ampak sama glava se preveč vdaja pod pritiskom.
Kartuše pa pridejo mislim da okoli 1,5€ po komadu. Skratka zakon. Priporočam za preizkusit, ročaj + 2 kartuši pride 7€.

CleanPower ::

js sm iz prince za enkratno prešaltal na gillete sensor excell z dvema reziloma. razlika je velika.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Martin Krpan ::

Ja , samo na slabše.

CleanPower ::

na slabše? si ti ok?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

s51as ::

Žena kupila za rojstni dan philishave zverino in je super. Prej sem mel en starej model 15 let. Res ne obrije čist v nulo tako kot britvica, se pa da vseeno obrit v jutranjem polsnu brez da bi se obglavil zraven :)
It's just me myself and I

CleanPower ::

tle si poglejte kako se obriti brez da bi se obglavil:
aja btw tip uporablja gillete sensor excel
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

RockyS ::

Če se briješ vsak dan je to vredu ja.. če pa enkrat na 7-10 dni pa...

Spider9 ::

Kaj si pa sploh brije na tem videu? :)

Tle berem da vsi hvalte mach3, trenutno uporablam ene od balea britvice, pa komej zdrži eno britje. Je mach3 kaj boljši? Za kolikokrat imate eno britvico? Imam pač goščavo na faci nimam si kaj :). Razmišljam tudi o električnem brivniku, bi blo kaj boljše?
LP

energetik ::

Če imaš goščavo, bo z električnim kvečjemu slabše. Vsaj pri meni je bilo tako. Z mach3 in podobnimi nima veze kako so dolge kocine, z enim potegom gre večina stran. Z električnim sem se pa včasih matral in matral...

Spider9 ::

Pa trajajo britvice za kaj dlje kot eno britje? Verjamem da tistim ki imajo redko brado lahko uporabijo nastavke večkrat, pri nas pa dvomim. Cenovno se mi bi električni potem hitro izplačal, kako pa brije pa nevem. Pravijo da philipsov z 3 glavami bolje reže kot braunov z mrežico, če so to točni podatki?
LP

Looooooka ::

ce se redno brijes je z britvico hitreje.
Ok...brivnik(se posebej ce deluje pod vodo) obrije ulalala bolje, brez ureznin in gladko...ampak definitivno vzame vec casa.

s51as ::

Zdaj sem si nabavil še eno peno za britje od niveje in gre s temle philipsom na 3 glave super... lepo gladko, tekoče.. tudi če so "malo" daljše dlačice ni problema.

Edino kar nikakor ne gre, so dlakice pod brado, tam mi rastejo na vse strani in nikoli nikakor ne obrijem...
It's just me myself and I

CleanPower ::

ka se matrate. z eno staro žiletko vas obrijem use.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

gomzi82 ::

Če že mora biti žiletka, je lahko tudi cenena, pač jo imaš samo za enkrat, samo pri peni ne smeš šparat.
Drugače pa uporabljam philips s tremi glavami, tip modela je že zdavnaj zbrisan od uporabe.

damjan1980 ::

jaz uporabljam philipsovo serijo 8 z vgrajenim nivea cool skin in zadeva je vrhunska. uporaba klingic se mi zdi predpotopno pocetje proti tej zverini. braunovi brivniki pa so res boljda precej slabsi od philipsa

Spider9 ::

damjan1980 je izjavil:

jaz uporabljam philipsovo serijo 8 z vgrajenim nivea cool skin in zadeva je vrhunska. uporaba klingic se mi zdi predpotopno pocetje proti tej zverini. braunovi brivniki pa so res boljda precej slabsi od philipsa

Tole uporabljaš?

http://www.ebay.co.uk/itm/PHILIPS-NIVEA...
LP

energetik ::

damjan1980 je izjavil:

jaz uporabljam philipsovo serijo 8 z vgrajenim nivea cool skin in zadeva je vrhunska. uporaba klingic se mi zdi predpotopno pocetje proti tej zverini. braunovi brivniki pa so res boljda precej slabsi od philipsa
Dvomim da ta "zverina" tako zlahka opravi s 5mm brado. Z Baleo s 5 rezili je potreben en poteg in nato običajni popravki v nasprotni smeri, da se zgladi. Porabim enako časa, kot pri 1dan stari bradi.

s51as ::

Ravno danes zjutraj sem bril pridelek devetih dni. Kocine cca 5-6 mm, niso lih nekaj trde, lepo mehke. Najprej gel za britje nivea (nič kaj posebej za philips brivnike, pač iz müller police) potem pa PHILIPS RQ1250/16. Šlo je gladko in hitro, razen pod brado, kjer mi nikoli ne uspe, ker mi raste v vse smeri. Ampak to mi tudi s klinco ne rata kej bolje, razen če s tako silo pritisnem da me potem še cel dan vse peče, pa urežem se...
It's just me myself and I

CleanPower ::

kaj s klinco te peče, ko pa s philipsom drgneš po koži te pa ne peče? svašta...
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

s51as ::

ja pri brivniku je tako da je med rezilom in kožo mrežica... pri klinci je pa ni... po moje zato... al pa kej narobe delam, nikol me noben ni nauču :)
It's just me myself and I

RejZoR ::

Predvsem zato. S klinco boš vedno strgal kožo, pri električnih brivnikih pa je edina iritacija kože drgnenje mrežice ob kožo, kar je bistveno manj agresivno kot rezilo.

Sam imam Remingtona R5150 in se pod brado brijem tko da brivnik vlečem od ušes proti bradi po spodnji strani čeljusti. Sploh ne rabiš pritiskat, ker če boš, boš dlake stisnil ob kožo in jih bo še slabše pobiralo. Raje bolj na rahlo, pa večkrat potegneš čez isti del če v prvo ne pobere vse.
V delu kjer je adamov jabuk običajno čez slednjega premikam glavo brivnika levo in desno v horizontalni smeri, potem malo gor in dol ter od strani. Tud men tam dlake ne rastejo čist vse v isto smer in jih tko lepo pobereš. Spet ne pritiskaj preveč ampak lepo vleči brivnik po koži, mogoče ga samo mal nagneš, ko greš čez jabuk. Preostali spodnji del pa brijem od vratu proti glavi, torej nasprotno od smeri rasti dlak.

Tud zelo pomaga če npr hočeš obrit desni spodnji del čeljusti, da brado mal privzdigneš in glavo rahlo nagneš v levo. Tko si boš mal zravnal vrat z desnim spodnjim delom čeljusti in boš lažje pobral dlake z brivnikom. Isto storiš za levi del, samo da glavo nagneš v desno.

Je pa pri vsakem mal drugače, tko da ti mogoče ne bo čist isto pomagalo ampak imaš mal smernic zdej kako si pomagat.

Aja pa še en trik. Pri britju z britvico je fino če je koža lepo napeta ko vlečeš rezilo po koži. Pri električnem brivniku (vsaj pri rotacijskih ala Remington in Philips) pa včasih pomaga če se pred brivnikom ustvari rahla gubica, ko ga vlečeš po kožu, sploh kadar ga vlečeš v nasprotni smeri rasti dlak, ker bo potem dlake lepše pobiralo kot že je koža napeta in so dlake stisnjene ob kožo. Gubica namreč povzroči, da se dlaka dvigne od kože in jo rezilo hitreje zagrabi in odreže :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Primorec ::

Tudi jaz sem sprobal skoraj že vse kar se sprobat da, imam rotacijskega philipsa, panasonica na mrežico, gillette fusion in en kup različnih žiletk z edwin jagger in feather brivnikoma..Moje ugotovitve so da za vsak način in frekvenco britja rabi brada en določen cajt da se navadi, potem je ok..Bistvena stvar je predpriprava, v tem je ves vic, da se koža in dlaka zmehča..Če se mi mudi je philipsov rotacijski najbolj hiter, ampak potem je koža ves dan razdražena.Predstavljaj si da se en kup rezilc zapelje 500krat preko ene točke na koži...No good..Malo daljši čas je z brivnikom na mrežico, iritacija manjša..Gillette fusion obrije dobro če se dobro predpripraviš, še vedno gre cirka 20x rezilo čez določeno točko na koži..Žiletke pa gredo samo 3-4x čez določeno točko na koži, tako da je iritacija, če seveda prav delaš najmanjša..
Če se briješ z rotacijskim brez pene potem odrezane delce dlake vpeštaš v pore, nato so problem vraščene dlake in mozolji..
Tko da poglejte si na youtubu kako se pripravljajo brit stari mački, pa jim koža pri 50 zgleda top..Pa nobeden ne uporablja pene iz konzerve, tisto je taka kemična natega, da potem rabiš še 10 drugih krem da škodo popraviš..
Vic je seveda v cajtu, noben se ne želi 15 minut brit, je pa potem treba vzet v račun stanje kože potem..Vsak brez problema plača 20 eur za 4 žiletke fusiona, za brivsko peno pa mu je škoda dat 1 eur..
Če recimo pogledate na specializirano trgovino za britje recimo shaving.ie boste od najbolj prodajanih znamk videli bolj malo (beri nič) brivske kozmetike, imajo za malo višjo ceno znatno boljšo robo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

damjan1980 ::

Spider9 je izjavil:

damjan1980 je izjavil:

jaz uporabljam philipsovo serijo 8 z vgrajenim nivea cool skin in zadeva je vrhunska. uporaba klingic se mi zdi predpotopno pocetje proti tej zverini. braunovi brivniki pa so res boljda precej slabsi od philipsa

Tole uporabljaš?

http://www.ebay.co.uk/itm/PHILIPS-NIVEA...


tocno to. in ta gel zraven dela cudeze. prej sem imel eno navadno philipsovo in tisto je neprimerno bolj drazilo kozo, ker je bilo na suho. pri tej zadevi pa drsi po kozi kot da je z oljem namazano. obrije tudi bolj gladko od prejsnje masine. sam sem bil tudi skepticen glede dolzine, ker se brijem priblizno 1x tedensko. prejsnja je imela tu resne probleme, predvsem ker je mrezica imela luknjice, kjer gredo dlake noter. ta pa ima podolgovate zareze, zato pasejo noter tudi daljse dlake in obrije brez problema.

Spider9 ::

No bom takšnega nabavil, vidim da tudi pri nas se dobi za isti dnar, če še koga zanima - http://www.ceneje.si/lepota-in-zdravje/...

Kje se pa potem te nivea kreme nabavijo?
LP

gunserman ::

Danes sem dobil na mail ponudbo za sledeči izdelek: Phillips HQ6906/16. Kdo ve je za kaj?

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

v mülerju

RejZoR ::

gunserman je izjavil:

Danes sem dobil na mail ponudbo za sledeči izdelek: Phillips HQ6906/16. Kdo ve je za kaj?


V Merkurju dobiš za isto ceno Philips HQ6920, ki ima še akumulator (tko da deluje žično al pa brezžično).
Vse ostalo je čist isto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CleanPower ::

S klinco boš vedno strgal kožo, pri električnih brivnikih pa je edina iritacija kože drgnenje mrežice ob kožo, kar je bistveno manj agresivno kot rezilo.

nebi reku. vsaj pri meni ni tako. seveda pa drži kolikor ljudi, toliko tipov kože.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

RejZoR ::

Jah nikoli ne moreš tko potegnit, da se ne bi dotaknil kože. pri električnem pa je vseeno ker se rezilo nikoli fizično ne dotakne kože. Tud če pritiskaš kot zmešan ne. Edina iritacija kože je pač samo drgenje in primer če cuka dlake med britjem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Če se rezilo ne dotakne kože pomeni, da nisi obrit gladko, ampak vedno ostane še malo dlake.
Tudi če se s Fusionom ali navadno klinco pravilno briješ, ni iritacije.

jype ::

RejZoR> Jah nikoli ne moreš tko potegnit, da se ne bi dotaknil kože.

Saj ni mišljeno, da bi. Menda se z britvijo ja ne briješ na suho?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()

RejZoR ::

Lej, pri elekričnem je to fizično nemogoče, ker je vmes tanek sloj kovine. Kar pa se gladkosti tiče, Remington kljub manjku Lift&Cut sistema kot ga ima Philips obrije izjemno gladko. Tako gladko, da se skoraj nič ne čuti in je koža praktično čist gladka. Suho raziranje seveda. Philips pa sicer pri dolgi bradi (par milimetrov) lahko mal cuka zarad Lift&Cut, ampak pa obrije na baby bottom gladko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T-h-o-r ::

v čem je fora, da želiš čist gladko kožo


a hočete vsi nek babyface
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

RejZoR ::

Jah, pač eni hočejo bit tko obriti kot se pač eni brijejo po celem telesu. Nekdo hoče imet brado, nekdo se brije na dan ali dva staro brado, nekateri hočejo imet čist gladko kožo kjer bi sicer bila brada itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Spider9 ::

Zakaj hočno baby face? Sj nočmo, sm babe težijo :P (ja sm copata :))
LP

energetik ::

Nekaterim težijo, da mormo bit kosmati. :)
Brijem se pa zato, ker sam sebe bodem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

CleanPower ::

zakaj baby face? npr. pri umivanju je bolši občutek, ko ne cukaš dlak, mogoče za koga bolši izgled itd...
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

jype ::

Ker nočejo da jih pika.

Unknown_001 ::

Gillette pena al pa gel (mi je ljubši za uporabljat)
+ običajnana klinca Gilletova ne vem kera ampak da se ji glave menjat, tak da ti ni treba nove kupit za vsak drek ko se ti rezilo obrabi.

Tiste fore turbo pa ne vem kaj še je pa čista marketinška poteza. Od take ki jo jst uporabljam se ne razlikuje velik.

Zgodovina sprememb…

Sycroft ::

Jaz resno razmisljam o uporabi brivskega rezila. A to kdo uporablja? Morda kdo ve, ce se da to kupit pri nas v kaksni stacuni? Sicer bo trajalo dalj casa ima pa cool faktor pa bolje obrije, namrec imam zelo trde kocine:)

Npr kaj takega

Unknown_001 ::

Zadnč sem gledu kak se en Rus s sekiro brije:P

Trde kocine?
Popolna rešitev = STIHL :D

CleanPower ::

@sycroft: s temu se pa nebi bril nikol, vedno pri frizerju(ki naj bi znal s tem delat), me peče vrat pol še cel dan.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Sycroft ::

Fora je u tem, da frizer ne uporablja takih ampak imajo takega k se da menjat "ziletke". To k bi jest mel je treba brusit:) pa nima kej pect ker ne smes pritiskat na kozo.

toplakd ::

Prešaltal iz Gillette Mach 3 + Gillette gel na Prince za večkratno + prince gel.
Po dveh mesecih uporabe mi ni nič žal da sem takrat za foro sprobal Prince (ker je pač poceni).
Gillette sem uporabljal vsaj 10 let.

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Shkorc ::

Sycroft je izjavil:

Jaz resno razmisljam o uporabi brivskega rezila. A to kdo uporablja? Morda kdo ve, ce se da to kupit pri nas v kaksni stacuni? Sicer bo trajalo dalj casa ima pa cool faktor pa bolje obrije, namrec imam zelo trde kocine:)

Npr kaj takega


Imam doma štiri taka rezila. Če ne pritiskaš in naštudiraš kote, ti ostane samo gladka, nerazdražena koža. Papa dlake...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131267 (21769) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824159 (16211) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838603 (28428) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514338 (11560) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346648 (6007) Saladin

Več podobnih tem