» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

flood ::

ej a kopuje kdo glave britvice preko neta?
kje bi se dalo dobiti mach3 turbo najbolj poceni?


lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

djordjevic ::

@forplan: Žiletke od navadnega Fusiona pašejo na Fusion Power. Sprobano. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

PARTyZAN ::

Ja, ampak tudi te so še vedno svinjsko drage v slovenskih trgovinah. Jaz nameravam preklopit na Hoferjeve Prince. So neprimerljivo cenejše in enako obrijejo.

Alamar ::

DM britvice. Made in USA. Zelo fine in dokaj poceni.

forplan ::

@djordjevic: Ja to sm že davno sprobal

Zanimajo me tiste, ki jih imajo samo v Muller-ju. Se pravi neke dražje za navadnega in power
da se strinjam

ivanuscha ::

Jaz nameravam preklopit na Hoferjeve Prince


Katere Prince? Tiste za 1€ 10 kosov, bolj švoh brijejo. Ni primerjave z Gillete. Sem ravno za primerjavo kupil Gillete s tremi rezili za enkratno uporabo(3 v paketu za 3€) in res ne moreš niti približno primerjati s Prince. Tele Hoferjeve me vedno porežejo, nisem pa sprobal unih dražjih Prince, s tremi rezili.

PARTyZAN ::

Ne, alternativa Mach 3 Turbo style handle z zamenljivimi britvicami, ki ima 3 rezila. Pred Mach 3 sem to britvico imel, zdaj sem pa že kakšno leto na Mach 3, samo me vsakič pri srcu stisne, ko vidim v trgovini ceno rezil. Kot, da so iz platine. Takrat ko sem menjal iz Prince na Mach 3 nisem občutil razlike.

djordjevic ::

OK, ne vem, koliko britvic porabite, samo tistih 100€ na leto pa že požrem, da se ne porežem celi in da me po britju ne srbi vse. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

PARTyZAN ::

Hja, če se z cheap Prince robo nisem porezal in me koža po britju ni srbela res ne vem, zakaj bi denar metal skozi okno, če mi alternativa ponuja enako za manj.

Steinkauz ::

Princ s tremi rezili(mislm da 6 britvic(nastavkov) stane 4 eur) je čist ok. Če si nesposoben se boš isto porezal tut z gillete. Imam 3d mach in fusion pa so mi tele prince s hoferja isto, samo precej cnej.

PARTyZAN ::

Mislim, da štiri nastavki za Gillette Fusion stanejo ~10€, imam prav? Bom pogledal naslednjič, ko bom v trgovini.

erkgheoruugh ::

flood je izjavil:

ej a kopuje kdo glave britvice preko neta?
kje bi se dalo dobiti mach3 turbo najbolj poceni?


lp

Jaz sem jih ravno par tednov nazaj naročil preko ebaya. 10 kom pri tem prodajalcu.

djordjevic ::

Vsako tele ima svoje vesel'e.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PARTyZAN ::

Zakaj bi britvice kupoval v tujini? Koliko si pa imel poštnine za ta paket?

erkgheoruugh ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj bi britvice kupoval v tujini? Koliko si pa imel poštnine za ta paket?

Hmmmm....zaradi cene?
Poštnina pa piše, če izbereš državo Slovenijo. Cca 3EUR.

sss ::

Kakšno vprašanje PARTyZAN :D

Prišpara par evrov, pa še na dom mu dostavjo

Master_Yoda ::

Merkur 39c Slant Barber Pole:

 Slant

Slant



Merkur Progress Long handle:

 Progress

Progress



Z britvicami se trenutno eksperimentiram imam enih 10 paketov razlicnih (sample pack). Prav tako z peno/milom, trenutno uporabljam Mitchells Wool Fat Shaving Soap.

Copic pa mam navaden jazbecev (badger je jazbec right ?) si bom verjetno bolsega se nabavil.

Priporocam http://www.shaving.ie/ za nakup ce koga zanima. clovek zelo hitro poslje, postnina je poceni (na paketih je napisano celo vecja, kot sem jo dejansko placal), ter hitra.

Glede cene britja z Double-edge: Porabim 1 britvico na teden (vsaki drugi dan se brijem), "paket" 10 pa stane okoli 2 EUR. To milo, ki ga zdaj uporabljam stane 7 EUR imam pa ga ze 2 meseca, ter se vedno ga je vec kot polovica.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Ne, sprašujem zato, ker je ponavadi poštnina draga. Dobro, če je samo 3€ potem je OK :>

PARTyZAN ::

Evo, paket štirih navadnih Fusion britvic stane 15€. Ripoff IMO.

Steinkauz ::

Glavna britvica stane tam tam z 3d mach. In pol folk reče ah bom kupu kr fusion, sej isto stane.
Britvice so pa precej dražje ja :)

Tilen ::

PARTyZAN je izjavil:

Evo, paket štirih navadnih Fusion britvic stane 15€. Ripoff IMO.



8 kom - 19 eur. S poštnino vred.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

energetik ::

Steinkauz je izjavil:

Glavna britvica stane tam tam z 3d mach. In pol folk reče ah bom kupu kr fusion, sej isto stane.
Britvice so pa precej dražje ja :)
Če dobr pogledaš tamle na fotki na levi so britvice za Mach3D po 3€/britvico. Za Fusion so 3.3€/britvico, če sm dobro preračunal. Tko da ni glih neke hude razlike.

flood ::

slabo računaš
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

energetik ::

Mach3: 11,89€/4 = ~3€
Fusion: 27,19€/8 = ~3,4€

PARTyZAN ::

Problem je samo, da ponavadi ko greš v trgovino ne misliš pol budgeta porabit za britvice. Glej 4pack/4pack. Tam so Fusion britvice 3.74€. Mach 3 britvice so tudi cenejše v 8packu.

BCSman ::

kupuje kdo preko ebaya žiletke za mach3? se dobi kaj bistveno ceneje kot v Slo?
edit: pa je ta fusion sploh uporaben če imaš gosto brado? sem ga probal pa bi moral 5x potegnit po isti liniji da bi sploh kaj dlak porezalo, ker je enostavno premalo prostora med posameznimi rezili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Tilen ::

Moraš se bolj pogosto briti. Za daljše dlake je Fusion no-go.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

energetik ::

Uf, hvala za to info. Potem bom kar pri Mach3 ostal ker pogosto britje je no-go zame.

Assass1n ::

Brijem iz bic za enkratno uporabo, mal cukajo sam so pa pocen :D

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Majo ::

V dm-u sem dobil zraven 8 britvic Mach 3 še en dodatno držalo z britvico mach 3 sensitive. Je dosti boljša, samo ne vem, kje jih kupiti.

Ganon ::

Kateri brivnik naj kupim, da se bom lahko bril na poljubno dolžino, tako da bi na primer vedno imel tisto "tridnevno" bradico. Ne maram britja na nulo.

Steinkauz ::

Brivnik za lase, pa daš na minimum dolžino pa je k da se nebi ene 2 dni obril :)

jalovec09 ::

Jaz uporabljam tole:




in to je vse, 1x/10 dni...mal pustim.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Jaz pa sem si zdaj v Hofru privoščil britvice od Prince. So zelo solidne, moram povedat, pa še bankrotirat ne rabiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bananovec ::


S to zadevo se brijem že 2 tedna. Obrijem se v istem času pa še efekt je boljši.
Stane pa 100€ @ Big Bang.
Glede na to, da sem na mesec zapravil cca 15EUR za klingice, se mi bo nakup hitro obrestoval. Če ne drugje, pa na koži.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

1x letno zamenjam britvico, tako da je strošek fusion sprejemljiv. Sedaj se spet bliža tisti čas, ko bom zamenjal.

RejZoR ::

@Bananovec
Si pred tem že kdaj imel kakšnega od Philipsa? Npr kaj v stilu HQ6920 (zelo osnoven model) ? Predvsem me zanima kakšna je realna razlika med osnovnimi mrežicami, ki imajo samo ravne reže in s temi, kot ima tvoj, kombinacijo ravnih rež in okroglih luknjic. Oz kako se obnesejo glave najnovejših Philips SensoTouch 3D, ki imajo na sredini območje, ki naj bi lepše pobiralo daljše dlake. Proti tvojemu ima še bolj gibljivo trojno glavo samo stanejo pa kar precej več, tud čez 200 EUR. Sicer sem s trenutnim HQ6920 zelo zadovoljen, ampak mogoče bi ravno zaradi tega šel naslednjič stopničko višje...

Drugače pa je tole daleč najbolj ekonomična zadeva. 35 EUR sem dal zanj in se z njim brijem že več kot eno leto, sicer porabi nekaj elektrike, da se napolni ampak pa porabim zelo malo vode, samo toliko, da nakoncu britja splaknem rezila. Za Gilette navadna rezila (dvojna oz trojna) bi verjetno zmetal precej več pa še vedno sem bil ves rdeč in porezan (najraje ko je bilo najmanj treba) tud če sem ful pazil. Z električnim pa imam kožo redko rdečo, pa še to samo malo po vratu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jalovec09 ::

Bananovec je izjavil:


S to zadevo se brijem že 2 tedna. Obrijem se v istem času pa še efekt je boljši.
Stane pa 100€ @ Big Bang.
Glede na to, da sem na mesec zapravil cca 15EUR za klingice, se mi bo nakup hitro obrestoval. Če ne drugje, pa na koži.



V čem je razlika med brivnikom in britvico.

PARTyZAN ::

Da brivnik ne obrije tako temeljito, kot britvica.

Okapi ::

ampak pa porabim zelo malo vode,
Uauu, strašen prihranek! Koliko - 5 ali 10 centov na leto?>:D

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RejZoR ::

Največja je to, da se z brivnikom briješ na suho in brez pene. Sicer se da kombinirat ampak ni nujno. Z britvico in brez pene pa se boš bolj težko. Oz se da amapak se lahko kar namučiš.

Druga največja razlika pa je, da pri navadnem rezilu z njim dejansko praskaš po koži in odstranjuješ povrhnjico. Kar pomeni, da bolj draži kožo in po letih in letih britja boš imel bolj zjebano kožo kot nekdo, ki se ves čas brije z električnim. Razne kremce in balzami pomagajo ampak ne delajo pa čudežev. Pri električnem pa je med rezilom in kožo vedno zelo tanka plast kovine, neglede na tip brivnika. Zaradi tega se sicer ne moreš obrit tako gladko kot z rezilom, čeprav vsaj iz svojih izkušenj lahko povem, da se da. Potrebuješ sicer mal vaje in da pogruntaš kako se obnašajo tvoje dlačice brade in koža (kar je pri vsakemu drugače) ampak potem pa se da. Sploh z brivniki, ki imajo Lift&Cut, ki dlako potegne in odreže, namesto da jo samo odreže kot pač je.

@Okapi
Če bi znal povezat stvari bi iz tega lahko potegnil, da sicer porabi nekaj elektrike ampak zelo malo vode, tko da si nakoncu kar se tega tiče tam nekje na nuli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bananovec ::

RejZoR je izjavil:

@Bananovec
Si pred tem že kdaj imel kakšnega od Philipsa? Npr kaj v stilu HQ6920 (zelo osnoven model) ? Predvsem me zanima kakšna je realna razlika med osnovnimi mrežicami, ki imajo samo ravne reže in s temi, kot ima tvoj, kombinacijo ravnih rež in okroglih luknjic. Oz kako se obnesejo glave najnovejših Philips SensoTouch 3D, ki imajo na sredini območje, ki naj bi lepše pobiralo daljše dlake. Proti tvojemu ima še bolj gibljivo trojno glavo samo stanejo pa kar precej več, tud čez 200 EUR. Sicer sem s trenutnim HQ6920 zelo zadovoljen, ampak mogoče bi ravno zaradi tega šel naslednjič stopničko višje...

Drugače pa je tole daleč najbolj ekonomična zadeva. 35 EUR sem dal zanj in se z njim brijem že več kot eno leto, sicer porabi nekaj elektrike, da se napolni ampak pa porabim zelo malo vode, samo toliko, da nakoncu britja splaknem rezila. Za Gilette navadna rezila (dvojna oz trojna) bi verjetno zmetal precej več pa še vedno sem bil ves rdeč in porezan (najraje ko je bilo najmanj treba) tud če sem ful pazil. Z električnim pa imam kožo redko rdečo, pa še to samo malo po vratu.

V bistvu je to moj prvi brivnik, tako da nimam nekega širokega znanja o brivnik. Da pa vseeno ne bi že pri prvem zeznil, sem raje že takoj dal več. Se pa obrijem tako gladko kot z britvicami. V kombinaciji s peno pa je tudi super.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

RejZoR ::

Jezst sem vzel v štartu cenejšega, ker sem se prej tko zeznil, ko sem vzel dragega Brauna ampak mi nakoncu ni odgovarjal sploh. K sreči sem ga nato hitro prodal preko Bolhe (še dobro da nisem pacek in je bil v top stanju). Pol pa sem tega HQ6920 vzel za hec ker je bil tko hecno poceni in rotacijski tip, tolk da probam kako se obnese. Tud če se bi zafrknil se za 35 EUR ne bi tolk sekiral. Zdej ko pa vidim, da je fajn pa je lažje, ko veš kaj ti odgovarja in kaj moraš iskat. So pa pol finese, ki jih še vedno ne vem, zato pa pol tkole okol po forumih zbiram informacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Drugače pa od električnih najbolj gladko obrijejo tisti Philipsi, ki imajo Nivein gel. Zaradi gela lahko pridejo rezila bližje koži (kovinska mrežica je tanjša). Vsaj tako mi je zatrdil Philipsov inženir v razvojnem oddelku tovarne v Drachtnu, kjer delajo brivnike.
http://www.philips.co.uk/c/mens-shaving...

RejZoR ::

Ne vem zakaj bi rezilo lahko prišlo bliže, ko pa vmes dodaš še sloj gela? Bolj je fora tega gela, da še manj razdraži kožo, ker je še manj trenja. Ker ko premikaš glavo brivnika po koži ustvarjaš trenje. Gel pa ga kot lubrikant zmanjša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Ne vem zakaj bi rezilo lahko prišlo bliže, ko pa vmes dodaš še sloj gela?
Ker je tista kovinska mrežica med kožo in rezili pri brivnikih z gelom tanjša kot pri brivnikih brez gela (med drugim zaradi tega, ker gel hladi).

OK, da ne bom slučajno kakšne krive vere učil - tako je bilo leta 2004, ko sem bi na obisku v Philipsovi tovarni brivnikov. Ali je pri novejših modelih še tako, pa ne vem.

Inženir v razvojnem oddelki mi je, ko sem dovolj "pritisnil" nanj, priznal, da ti brivniki z gelom brijejo najbolje, oziroma najbolj na gladko, čeprav niso najdražji Philipsovi modeli. Najdražjih oziroma najzmogljivejših modelov pa ne delajo z gelom, ker med uporabniki niso najbolj priljubljeni. Za brivnike se namreč ljudje najpogosteje odločajo zaradi tega, da se ni treba briti "na mokro", ti z gelom so pa seveda mokri.

O.

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Yugos ::

mach 3 samo pod brado mi dlake postran rastejo in je nemogoče obrit do konca...

Robi :P ::

gillette fusion 5+1

Matija82 ::

master yoda, super link ! Naročil Muhleta/Muhleja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131285 (21787) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824172 (16224) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838635 (28460) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514346 (11568) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346654 (6013) Saladin

Več podobnih tem