» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

gruntfürmich ::

Glih te kremce so slabe. Moreš razkužit ne pa namastit. Tko da nekaj z alkoholom.


če se boš z alkotom namazal po britju boš postal rdeč kot kuhan rak in vsi mozoljčki ti bodo ven stopili.
kakšna krema za pomirjanje - tebi prijetna, ne kolegu ki svetuje - in pa seveda čas. starejši kot boš, manj boš imel teh problemov z mozoljški in izpuščaji.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DOOM_er ::

kk se lohk urežete? :)) Jst sm se v petih letih 1x pa še to z enmu starmu wilkinsonam na eno želetko :))
Robots will steal your job. But that's OK

ivanuscha ::

Valda če ti pa puh raste...

CleanPower ::

ma kaj sploh še uporablate britvice. kupte si električne brivnike pa bo mir.

DOOM_er ::

pa ne morš se ornk obrit, na dojenčkovo rit :)). Pa še okrog brade se ne morš natančn :|
Robots will steal your job. But that's OK

CleanPower ::

ja valda da se loh. pa tut okol brade se loh sej majo gibljive/prilagodljiva glave.

T-h-o-r ::

a jaz si naj svojih 8 dlak brijem z električnim :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

DOOM_er ::

jap :8), CleanPower, ne morem se, najbrž bi rabu mal vaje :)), sam no sej une 3 minute k bi jih prdobu lohk reskiram enkrat na 14 dni :))

T-h-o-r ti se lahko postaviš med vrata na prepih. Je pa smešn moj fotr k je mel v vojski 5 kocin na bradi in si jih ni bril, ko sem gledov fotke sm dol padu, ko pa to smešn zgleda. Dobr da je moj dedi po matkini strani dost kosmt de mam uhka brado :)) in sem lohk p0l tr00 m3talC \m/, ne sej ne :))
Robots will steal your job. But that's OK

Saladin ::

ti si pa res strokovnjak za use. čudno da ti ne daš kakšnega patenta ven in izdeluješ novo britev...

Če bi bilo po mojem bi vsi moški hodili z brado naokoli brez kančka slabe vesti in diskriminacije proti njim.

Pri britju pa ne obstajajo več novi patenti - le nova pakiranja starih idej.

Edit:
OK, obstaja prostor še za kak plazemski, laserski in drug "übertec" brivnik.
Jeklena rezila pa so že obdelana do amena.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

kiFni ::

S koso.

BigWhale ::

Jest se z elektricnim brivnikom niti priblizno ne morem tako obriti kot z britvico. In po britju z elektricnim imam vec izpuscajev in mozoljev... :)

gruntfürmich ::

Če bi bilo po mojem bi vsi moški hodili z brado naokoli brez kančka slabe vesti in diskriminacije proti njim.

ne vem če te bo kdo diskriminiral zaradi brade. če pa je ne vidijo radi, se pa spomni pregovora: when in rome,...

lahko pa dolgo brado tudi tolmačiš kot zanemarjenost in s tem leglo bakterij; torej gre se tudi za zdravje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

Si pobrit po celem telesu? Obrvi se toleriram. Drugo je pa leglo bakterij!

DOOM_er ::

pol so tut lasje leglo bakterij :)), no pa sej brado si itak skos opereš, ko si pač opereš obraz 2x dnevno, tko da ne vidim nekih problemov da je nebi mel ker je "leglo bakterij"
Robots will steal your job. But that's OK

buneech ::

Začel z Gilette Fusion s petimi rezili, sedaj uporabljam Braun cruZer4 - body & face, aja, tut za pod tušem je dober, ker je vodoodporen. :)
Sem se kar navadil na električni brivnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

Saladin ::

sedaj uporabljam Braun cruZer4 - body & face, aja, tut za pod tušem je dober, ker je vodoodporen. :)

A je njegov trimer za brado nastavljiv (za različne dolžine)? In kakšna je kakovost izdelave?
Ter kakšna je folija oz. rezilo: Enojno ali dvojno?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

energetik ::

Če bi bilo po mojem bi vsi moški hodili z brado naokoli brez kančka slabe vesti in diskriminacije proti njim.

Jaz nimam slabe vesti in tudi nisem diskriminiran, če sem kosmat. Šef je ponavad še bolj kosmat kot jaz, pa tud punci je všeč.
Brijem se zato, ker me lastna brada bode in srbi in se boljše počutim obrit.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DOOM_er ::

ah, za lepoto je treba potrpet :))
Robots will steal your job. But that's OK

buneech ::

sedaj uporabljam Braun cruZer4 - body & face, aja, tut za pod tušem je dober, ker je vodoodporen. :)

A je njegov trimer za brado nastavljiv (za različne dolžine)? In kakšna je kakovost izdelave?
Ter kakšna je folija oz. rezilo: Enojno ali dvojno?

Nastavek za trimer za brado je nastavljiv na 4 različne dolžine. Kakovost izdelave je super, vsaj meni je dokaj kvalitetno narejen.
Rezilo je enojno, folija je neka smartfoil, uglavnem, meni odgovarja.
Tukaj ga imaš predstavljenega: http://www.braun.com/global/cruzer/flas...

NazgulRR ::

Jaz sem ene par let uporabljal BIC britvice...tiste z dvojnim rezilom. Nisem bil kaj preveč navdušen..obrile so precej slabo in hitro si se porezal. Ko sem pa malo prebral to temo, sem se pa odločil kupit Gillete M3 Power Nitro. Wow..porežeš se zelo težko, pa še obrije te zelo dobro :).

Eno vprašanje mam...kako dolgo vam drži žjo ene britvice? A je treba pogosto menjavat?

jype ::

Odvisno, kako pogosto se briješ, pa kolk debele štore maš na ksihtu.

cortez ::

fantje važen je tehnika. Prvo dol, pol pa nategneš kožo, pa še tiste ostale kocine porežeš od spodaj gor. Važen je tud al se najprej s toplo vodo umiješ pa pol gor gel in pol rezat. Na koncu pa pol z mrzlo vodo zapreš pore. To je teorija, v praksi pa vsaj dela po svoje.

Gillete 5 pack, nekoč mach 3, včasih philips coolskin brivnik. obvezno gel (nivea, spar)

primer

forplan ::

Tisti ki uporabljate Gillette Fusion koliko stanejo tiste nove britvice?

Mogoče kdo jih kupuje preko ebay? se splača?
da se strinjam

PARTyZAN ::

Gilette Fusion britvice so 10€ (4 kosi), Fusion Power pa 15€.

Drag špas. :)

bluefish ::

kako pa je pri teh britvicah z N rezili pri čiščenju. Je kocine težko dobiti stran ali pa je simple?

DOOM_er ::

dokaj simple. No vsaj z mach 3 žiletkam niam nekih velikih problemov.
Robots will steal your job. But that's OK

Karaya 52 ::

Kot kaže je Gillett spremenil moške v metroseksualce. :)

PARTyZAN ::

Samo pod tekočo vodo daš rezilo z druge strani, pa gre vse ven.

mtosev ::

kak pogosto rezila menjate? pri meni en zdrzi 3 tedne do enega meseca potem je neuporaben.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mojsterleo ::

jaz uporabljam wilkinson quattro ze vec let in sem povsem zadovoljen. rezila menjavam, ko se obrabijo, kar je odvisno od tega, koliko ga uporabljam. priblizno en mesec pa sigurno zdrzi. moti me edino to, da so rezila relativno draga.

Okapi ::

Pa je kdo kdaj neposredno primerjal različne klince? Da bi recimo vzel 3-4 različne, in se istočasno pobril z njimi ter ugotavljal razlike med dragimi in cenejšimi? Ker imam grd občutek, da gre v večini primerov zgolj za tržni nateg.

O.

forplan ::

Gilette Fusion britvice so 10€ (4 kosi), Fusion Power pa 15€.

Drag špas. :)


In ali lahko daš potem Gilette Fusion britvice na Gilette Fusion Power?
Oziroma kakšna je razlika med njimi saj uno držalo vibrita in ne britvice?
da se strinjam

k4vz0024 ::

Men se zdi da so navadne želetke vse slabše kvalitete. Včasih s i se lahko obril 14 x pa je bilo še ostro danes pa komaj 5x. Je to še kdo opazil:(

DOOM_er ::

jst ko se brijem bolj na koledar mam eno želetko za 5 britij. Je res da mam po 14 dneh že skor talibansko brado, tko da mal bolj obremenjuje želetke
Robots will steal your job. But that's OK

mojsterleo ::

Pa je kdo kdaj neposredno primerjal različne klince? Da bi recimo vzel 3-4 različne, in se istočasno pobril z njimi ter ugotavljal razlike med dragimi in cenejšimi? Ker imam grd občutek, da gre v večini primerov zgolj za tržni nateg.

O.
jah jaz opazam predvsem to, da vec kot ima britvica rezil, boljse je britje. precej pomaga tudi gibljivost vsaj levo/desno, po moznosti pa "3d", saj s tem lepse obrijes in je manj poskodovana koza. recimo z wilkinson quattro sploh ne potrebujem aftershave kremic (sicer pa priporocam nivea after shave balsam), ker je koza minimalno razdrazena. verjetno z gilette britvicami ni nic kaj drugace. moti edino cena,saj recimo 8€ za paketek se mi zdi kar veliko. ampak kaj mores, tukaj skrtariti pac ne mores, ker what a man's gotta do a man's gotta do.

DOOM_er ::

ja no lohk tut ostaneš kosmat kot pravi moški :))
Robots will steal your job. But that's OK

BCSman ::

je slučajno kje možno testiranje brivnikov? saj da dam 200€ in pridem domov ter ugotovim da je vreden pol k*** verjetno ni prijetno.imam brutalno močno brado in tud gillete fusion ne obrije gladko. takoj po britju je videti kot da se 1 dan nisem bril.da ne govorim na vratu, kjer dlake rastejo v vse smeri in tudi pod kožo se vraščajo.

mojsterleo ::

priporocam ti, da se brijes po tusiranju. takrat je koza precej bolj gladka, naneses malo pene in ze rahli potegi britvice bodo postrgali vse kocine dol.

ivanuscha ::

V Hoferju majo komplet desetih žiletk Privilege za okol 1,5€. Zadeva sploh ni tok švoh.

Saladin ::

da ne govorim na vratu, kjer dlake rastejo v vse smeri in tudi pod kožo se vraščajo.

Sam se po vratu prvo pobrijem z trimerom na brivniku, šele potem z glavo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

DOOM_er ::

+1 za po tuširanju. Imam enake probleme, tko pa gre z mach 3 za đabe dol
Robots will steal your job. But that's OK

d0rK ::

Fotr je v Hoferju nasel brivnik in ziletke Prince. Pravi da je enak efekt za delcek cene.


Je kdo ze stestiral?

ivanuscha ::

Ja sej jst sem že napisal, da so Prince britvice iz Hoferja odlične. Vsaj tok dobre kot Gillete. Sicer sem sprobal samo une za enkratno uporabo. Stane pa paketek desetih 1,59€.

ZaOstali ::

gillete fusion vibrator je še najboljši.
Neki poceni sado-mazo britvice samo napol obrijejo , še prat jih nemorš prav. No za silo so že :D

Damiani ::

enkrat na teden uporabim mašinco za striženje las(20 eur), sam problem je ker vse okrog leti. Drugače pa si že dolgo časa lastim Mach 3, pa je prov kulski, sam pri meni ne pali več.

NazgulRR ::

Da malo obudim to temo-

Tiste, ki se brijete z Mach3..katere britvice kupujete? Obstajajo 3 različne (Mach3, Mach3 Turbo, M3Power) in vse pašejo na vse Mach3 ročaje (vseeno, če je na baterijo ali ne):

Mach3 The first three-blade razor, introduced in 1998, which Gillette claims reduces irritation and requires fewer strokes. It claimed five improved microfins, improved spring blades, and a pivoting head with greater flexability than previous Gillette products. It used a blue lubrication strip that faded as the razor was used to encourage users to change their blades more frequently.

Mach3 Turbo had ten microfins (as opposed to five on the original), a new grip and claims improved lubrication and "anti-friction" blades.

M3Power [...] The blades differ from Mach3 Turbo in having what Gillette says is a new blade coating which it describes as "PowerGlide". The lubrication and microfins are identical to Mach3Turbo.


(razlike med britvicami sem odebelil za večjo preglednost)

Cene so različne(4 kom: od 9€ za Mach3 pa do cca. 14€ za M3 Power), ampak a so dejansko razlike med britvicami? Npr. rezila na na Mach3 in M3 Power zgledajo popolnoma enako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

DOOM_er ::

mam navadno mach 3, še vedno zadovoljen
Robots will steal your job. But that's OK

whatever ::

Nek Braunov brivnik za dobrih 50 eur, mal boljši, kupljen ene 3 leta nazaj. Samo s trimom, po tavečjem, ne čist na nulo, vsakih par dni, cca 1krat tedensko, ko je brada že moteča. Neki cajta sem se mučil z Gillette mach 3, kar je od britvic so sicer te res najboljše, ampak nimam potrpljenja za to in sem se zmeraj mal urezal.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

whatever ::

Saladin je izjavil:

sedaj uporabljam Braun cruZer4 - body & face, aja, tut za pod tušem je dober, ker je vodoodporen. :)

A je njegov trimer za brado nastavljiv (za različne dolžine)? In kakšna je kakovost izdelave?
Ter kakšna je folija oz. rezilo: Enojno ali dvojno?


E, točno ta brivnik mam. Meni se zdi precej kvaliteten. O ostalem pa ne bi vedel.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gruntfürmich ::



ni ta, ampak podoben temu. pena, ki si jo sam naredim je veliko boljša kot iz tube, in tudi užitek je večji.:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131311 (21813) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824196 (16248) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838672 (28497) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514349 (11571) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346654 (6013) Saladin

Več podobnih tem