» »

Internet se ne ceni več

1
2
3

trnvpeti ::

zanimivo, da t-2 ne da kaksen paket 3/3 in 5/5 na optiki
za manj denarja seveda :)

ali pa bilo zanimivo, 10/10 ostane isto, znizajo pa 20/20 na 20eur
in folk bi mnozicno presel na 20/20
in bi imeli povecan prihodek za kaksnih 40%

techfreak :) ::

Iz tega sledi, da ponudnik z vezavo že vnaprej ve, da uporabnik s storitvijo ne bo zadovoljen in veže uporabnika da ne bo menjal.

Na začetku niti ni bilo izbire, ker je bil Siol edini, ki je sploh ponujal kaj več kot ISDN povezavo. Tako, da tudi če ne bi bilo te pogodbe, bi vseeno ostal pri njih vsaj 2 leti.

darkolord ::

in bi imeli povecan prihodek za kaksnih 40%
In stroške višje za 60%. Juhu.

trnvpeti ::

in zakaj vecje stroske?
se pravi, ce ponudijo 3/3 in 5/5 se jim stroski zmanjsajo za koliko %?

vorantz ::

Jst mam siol telekom optiko in je dost boljše kokr t2 t2 je biu od cerkve pa še siol je porinu optiko v obstoječe jaške ne pa ruvu ceste kokr t2 od t2 čez 10let bojo pozabl kje so kabli in bojo use potrgal ker so kr po travnikih po sred ceste itd.. telekom siol cena 1mb/256kbs je 29eur optika 20/20 29eur in sam imam optiko že kak let in sem zelo zelo zadovoljen.Fora je k vlečeš od kakega serverja izven evrope potem je đabe tud če maš 50/50 k je povezava do tm 1mb hahahah


8-O
http://www2.arnes.si/~jlakov1/locila.htm
preberi si..ne bo škodlo

darkolord ::

Zdej majo pomoje precej optimalne cene.

Če bi ponudili 3/3 in 5/5, bi se število uporabnikov 10/10 paketa močno zmanjšalo. Precej ljudi ima T-2 optiko, ker je cenovno pač zelo ugodna (tudi v primerjavi s slabšimi paketi ostalih ponudnikov), ne pa ker potrebujejo 10 mega

Če bi ponudili 20/20 za nižjo ceno, bi iz 10/10 -> 20/20 šlo precej takšnih, ki downloadajo "na polno" in bi se potreba po kapacitetah verjetno precej zvišala. Poleg tega moraš še štet izgubo prihodka pri tistih, ki so sedaj na 20/20.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

zanima me racunica stroskov
za oba primera

darkolord ::

You first. Do takrat pa tole:

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

rekel si , da se stroski povecajo za 60%
obrazlozi

darkolord ::

Kot podlago sem vzel tvojih 40%, tko da morš najprej ti to razložit.

trnvpeti ::

sem ze razlozil:
10/10 14 eur,
20/20 20 eur
vecina uporabnikov gre na visje

ivanuscha ::

Pa kaki večino uporabnikov. Za večino uporabnikov je 10/10 vrh glave.

trnvpeti ::

ja je vrh glave
sam bi vecina razmisljala 20/20 za recimo 20eur(pac vsi zelimo vec in vec)

sedaj pa da se vidim hipotezo povecanja stroskov za 60%

darkolord ::

sam bi vecina razmisljala 20/20 za recimo 20eur(pac vsi zelimo vec in vec)
Sej pol bi vsi sli na 50/50 za recimo 50 eur (pac vsi zelimo vec in vec). Aja, ne.

Pozabu si sicer tudi na vse tiste, ki sedaj plačujejo 28 eur za 20/20, potem bi pa le še 20 eur.

Torej, če bi "večina" šla na višji paket, potem bi ta "večina" precej več downloadala in precej povečala potrebe po kapacitetah -> stroški.

trnvpeti ::

sedaj si na vrsti z hipotezo

darkolord ::

Sem že povedu.

10 megabit -> 20 megabit

20/10 = 2 <-- 2x več bandwidtha

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

torej tvoje predvidevanje je, da bi morali najeti dvakrat vecji link do tujine?
se kaksen drugi strosek pri isp-ju?

ja sem res pozabil na one iz 28 na recimo 20eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

wooted ::

poznam par primerov iz NM, ki so na 10/10 optiki, in vse kar znajo je brskanje pa youtubu.. jaz, ki bi pa potreboval optiko mi gre pa 10/10Gb žila 1km stran in je ne bojo napeljal še dooolgo ne:(

PrimozR ::

Ko je bilo govora o Telemachu (Spc), kdaj bo 100 Mbit v SLoveniji? Mimogrede, UPC je Telemach prodal neki drugi firmi. Trierin XL paket pa je verjetno trojček, kajne? V Trojčku ima namreč tudi Telemach 2 Mbit uploada.

Tilen ::

Ko je bilo govora o Telemachu (Spc), kdaj bo 100 Mbit v SLoveniji? Mimogrede, UPC je Telemach prodal neki drugi firmi. Trierin XL paket pa je verjetno trojček, kajne? V Trojčku ima namreč tudi Telemach 2 Mbit uploada.


Hitro, hitro ;) V "slovenijI" ? Uh, ta je pa že malo preveč pesimistična. Tako hudo pa spet ni. XL je pa Trierin trojček, da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

trnvpeti ::

20/14 42%
20/10 100%
od kje 60%

Spc ::

Ja kolko uradno vem se zadeva začne nekje septembra.
Kolko je meni logično če že sedaj ponujajo 25/2 za 50€ bodo potem cene samo lahko padle kajti če bodo bonudili primer: 120mb/s/10 za 200€ potem pomojem niso nič naredili saj so samo dodali nov paket stari pa ostajajo nespremenjeni.
Tako bodo ljudje ostajali na navadnih starih paketih.
Pomojem bodo obstoječe pakete pohitrili in dodali par novih paketov.
Kakšne točno bodo pa cene / paketi pa še verjetno niti na UPCju ne vedo pač napovedali so nad 100mbit kot piše na njihovi strani oz. v pdfju.

Seveda pa se je treba zavedat, da bo z tem, ko bodo slovenski ISPji ponudili nad 100mbit bo postal GbE nujen standard v vsakem domu, saj drugače ne bo dovolj bandwidtha, da bi zadeva delovala in če kupec kupi recimo paket 70/20 mu še vedno 100mbit switch pobere samo 50mbit/s (realtek, level one in drugi bolj nekvalitetni switchi/routerji).

Potem bo tudi noro ko bo nekdo imel WRT54GL za primarni router saj ta router ne bo zmožen takih hitrosti in vse se bo moglo začet selit na GbE.

V Trojčku ima namreč tudi Telemach 2 Mbit uploada

To o trojčku ne vem
Na trieri imamo DVB-c kar pomeni, da upload/download ne trpi na račun tvja mogoče samo telefonije, ki pa tako in tako ne zasede dosti bandwidtha.
Če jaz sedaj naročim 25/2 imam to hitrost celo v uporabi samo za internet saj moj modem ne podpira drugega kot ip promet.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PrimozR ::

Ko je bilo govora o Telemachu (Spc), kdaj bo 100 Mbit v SLoveniji? Mimogrede, UPC je Telemach prodal neki drugi firmi. Trierin XL paket pa je verjetno trojček, kajne? V Trojčku ima namreč tudi Telemach 2 Mbit uploada.


Hitro, hitro ;) V "slovenijI" ? Uh, ta je pa že malo preveč pesimistična. Tako hudo pa spet ni. XL je pa Trierin trojček, da.


Dejansko naj bi switch naredili že do jeseni, začenši z Ljubljano. *Na DOCSIS 3.0

GbE ruterji pa še vedno 150 € in več. Vsaj spodobni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

l0g1t3ch ::

Jest bi bil že vesel če bi se dalo dobit kak 4/1 DSL paket. Sedaj imam 4/0.5 in mi je UL čist premajhen.

PrimozR ::

Sej vem da jokam, sam predstavli si 24/2 paket... :S

Spc ::

Če bodo predstavili 24/2 paket jaz ostajam na starem ( 12 / 2 ).
Torej pomojem z tem niso nič naredili samo nepotrebne pakete, ki pa jih pametni folk tako ali tako ne bo jemal.


Dejansko naj bi switch naredili že do jeseni, začenši z Ljubljano. *Na DOCSIS 3.0

GbE ruterji pa še vedno 150 € in več. Vsaj spodobni...

Kolko gledam te n routerje piše samo to, da imajo 4 portni gigabitni switch vgrajen.. nikjer pa ne piše, da je WAN port tudi gigabitni:
 Linksys gigabit router

Linksys gigabit router

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Valvoline ::

POroblem je v tem če bojo masovno začel z 50/50 ponudbami za ceno današnjih 1-5mb,bi pač folk hitro pogruntal da se teh 50/50 da porazdelit na 10x5mb med sosedi in bi vsak plačal po cca 3-5e če se lepo zmenijo :)

trnvpeti ::

ja zanimiva matematika
5x14=70 proti 1x50 z dobro opremo(qos,wired) pomeni skoraj 50m za vsakega soseda
pa vendarle ni dogovora med sosedi?

Valvoline ::

ja zanimiva matematika
5x14=70 proti 1x50 z dobro opremo(qos,wired) pomeni skoraj 50m za vsakega soseda
pa vendarle ni dogovora med sosedi?

V MB se že dogaja. Sestrična ma skupi z sosedi 20mb razdeljenih na 6 stanovanj.Tam kjer je blokovsko naselje no problemo. Pr hišah je delitev mal bl zakomplicirana.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

pametno :)
jaz dam zastonj, pa imajo vsi rajsi svoj internet :)

Spc ::

trnvpeti> sej nihce ne rabi vec kot 10/10

Evo tukaj je test 7mbit/s video z mojim video filtrom, 50 slik na sekundo.

http://www.netsky.org/SpcVideo/Bruta.htm
**Rabite vsaj dual core processor 2.5GHz

Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=XMlWiKT04CY

Mogče bo pa take bitrate-e en dan omogočal youtube ali podobne strani...
Plus tega je fajn če je večji upload če foto studio pošiljaš RAW ali TIFF datoteke iz svojega fotoaparata..
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

trnvpeti ::

se pravi (še ne)rabis za video?
pa profi fotograf si, in posiljas raw v razvijanje vsakodnevno recimo?
evo, prvi, ki zna razlozit :)

T0RN4D0 ::

Heh, mi mamo tud na enih 5 računalnikov razdeljen internet. Pa ne optike, ampak mamo tako že od 1024/256 naprej, ker se drugega dobit ni dalo (zadnji sosed ni niti tega mogu dobit). Pol smo počas prlezl na 2 mega, pred kakšnim mescem ali dvema pa na 4. Morajo pa bit 3je routerji, ker pokrivamo celo dolino. Ampak da vsak za dva pira na mesec pa je, torrenti se pa podnevi ne uporabljajo da se zadeva ne zabije in je problem rešen. :)

Pa dobro, jst vem zakaj plačujem internet, sosed pa za tisto uro na tedn ko ga uporabla res brezveze da bi plačeval naročnino.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Spc ::

se pravi (še ne)rabis za video?

Ja da pogledaš ta moj video, ki sem ga uploadal ŽE RABIŠ vsaj 8mbit/s in dual core processor.
Glede na to, da je video 7mbps + 448kbps audio se še vedno vidijo kocke saj ima video 50fps tako, da če bi hotel imeti zadevo brez kock in kolko tolko kvalitetno bi rabil vsaj 25mbit/s samo za video pa še niti hi-def ni ampak je celo majn kot SD WideScreen..

SD WideScreen: 1024x576p
Ta video: 960x540p

Tisto kar pa je na youtube-u pa je tak zmazek.
 

T0RN4D0 ::

trnvpeti, ti prbiješ kr z eno hipotezo ekonomsko popolnoma faljeno, potem pa resno pričakuješ da ti bo kdo utemeljeval zakaj kaj rabi?

Moja hipoteza je da hočejo downloadat internet. Bo kul?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

PrimozR ::

Če bodo predstavili 24/2 paket jaz ostajam na starem ( 12 / 2 ).
Torej pomojem z tem niso nič naredili samo nepotrebne pakete, ki pa jih pametni folk tako ali tako ne bo jemal.


Dejansko naj bi switch naredili že do jeseni, začenši z Ljubljano. *Na DOCSIS 3.0

GbE ruterji pa še vedno 150 € in več. Vsaj spodobni...

Kolko gledam te n routerje piše samo to, da imajo 4 portni gigabitni switch vgrajen.. nikjer pa ne piše, da je WAN port tudi gigabitni:
 Linksys gigabit router

Linksys gigabit router



24/2 ŽE obstaja, pride zraven XL trojčka, ki se nam cenovno ravno pokrije, upoštevajoč stari 10/0,5 paket, analogno televizijo in Telekomovo telefonijo S tem da imamo 2x več kanalov, hitrejši internet in minimalno doplačamo za pogovore.

EDIT: internet sam po sebi, izven trojčka, je v XL paketu celo 24/1,5.

Sicer pa tale tvoj stream lepo zafila linijo, 3 MB/s :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

Kar ima Slovenija odlično je upload, zanesljivost in latency time. Drugje po svetu ponujajo 10/0.5 hitrosti.
Pa še statičen IP je zastonj, drugje ga plačaš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jan01 ::

@spc
Zakaj raje ne kodiraš v mp4(h264+aac)?? Flash player podpira, silverlight pa od verzije 3....
Veliko boljša slika... Itak pa je flash player za video eno največje sranje. Tako zanič kvaliteta...

Spc ::

In kaj mi bo prineso h264 ? nižji bitrate ?? - in posledično slabšo sliko ?
 

Okapi ::

Pri enakem bitratu ti bo prinesel boljšo sliko,
ali pa pri enako dobri sliki nižji bitrate, zdaj pa računaj, kaj se ti bolj splača.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

trnvpeti> evo, prvi, ki zna razlozit :)

Jaz sem v različnih temah že večkrat razložil, zakaj potrebujem 100/100 in zakaj mi je 10/10 minimum.

Poiščeš pa lahko sam.

Spc ::

Pri enakem bitratu ti bo prinesel boljšo sliko
ali pa pri enako dobri sliki nižji bitrate, zdaj pa računaj, kaj se ti bolj splača.


To bi rad videl ja.
MPEG-2 HD 4:2:2 ima za mene še vedno najboljšo sliko .. daleč boljšo kot 264ka pri istem bitrate-u.
Celoten EuroVision Song Contest je bil prenašan v MPEG-2 HD 1080i 4:2:2 37mbit/s - oni že vejo zakaj, jaz pa tudi.
http://www.youtube.com/watch?v=j69Y3j27370
:)


MPEG-4 je bolj za prenosne naprave / telefone / mini tvje.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jan01 ::

Zakaj uporabljajo še mpeg2, ne pa h264? Ker je potrebno vložit kr nekaj denarja-nakup nove opreme, licence,...
h264 je veliko boljši, tudi nj nobenih komplikacij s dekodiranjem....

Spc ::

Seveda je lol.
:))

Isto je mp3 pri 128kbit/s boljši kot PCM Wave Uncompressed.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jan01 ::

mpeg2 ni lossless. Primerjaj mp3 s aac+

Spc ::

O tem smo se že pogovarjali ..



Oboje isti bitrate, ista slika isti source.
MPEG-2 meni zgleda boljše.



ORF HD MPEG-4:



MPEG-2 HD:



Direktna slika iz dekoderja.
MPEG-2 ima boljši per pixel sharpness in bolj kvalitetno ter ostro sliko.
 

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Okapi ::

Takšne primerjave IMHO ne povedo čisto nič, ker ni vsak MPEG-4 pri istem bitratu enak. Imaš milijon nastavitev, ki vplivajo na kakovost slike. Dober MPEG-2 je sigurno boljši od slabega MPEG-4, ampak dober MPEG-4 pa je AFAIK boljši od še tako dobrega MPEG-2 pri istem (primerno nizkem) bitratu, ali neločljiv pri višjih bitratih.

O.

jan01 ::

Potem pa kar dajmo s primerjanjem: http://mirror05.x264.nl/Dark/website/co...

Zakaj kar nekaj posplošujej na mpeg4. O katerem mpeg4 govoriš? Jaz o mpeg4 part10/h264/avc


2 slikici, nobenih pa informacij
-kateri dekoderji
-kateri output colorspace in grafična kartica
-s čim in kake nastavitve pri encodu videa.

Še enkrat:
http://mirror05.x264.nl/Dark/website/co...


//youtube ima tudi boljšo kvaliteto, recimo ena zbirka http://www.hv20.com/showthread.php?t=19...

r0ker ::

trnvpeti> evo, prvi, ki zna razlozit :)

Jaz sem v različnih temah že večkrat razložil, zakaj potrebujem 100/100 in zakaj mi je 10/10 minimum.

Poiščeš pa lahko sam.

daj ne nakladaj kaj ti "rabiš" doma

jype ::

r0ker> daj ne nakladaj kaj ti "rabiš" doma

Če ste nekateri nepismeni, to seveda ne pomeni, da smo takšni vsi.

Če nekateri potrebujete pasovno širino samo za zaugat filme, jo drugi morda potrebujemo za kaj drugega.

Tako jaz kot moja deklica potrebujeva veliko pasovno širino, da lahko normalno delava od doma.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela hiša: ukinitev nevtralnosti interneta prinesla 50 milijard dolarjev

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84861 (3618) zavajon
»

Internet v Sloveniji cenejši, dostopnejši kot v Kanadi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10828410 (25915) BlueRunner
»

T-2 scenarij ( stečaj itd)- je možen odkup/najem vlakna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
905852 (4051) Okapi
»

Širokopasovni internet se cení

Oddelek: Novice / Ostale najave
375747 (3852) techfreak :)
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849802 (6475) pupsi1984

Več podobnih tem