» »

Če tole ni potegavščina

Če tole ni potegavščina

klemenSLO ::

Link na bolhi: za prenosnika
po principu loto:D

če tole ni nateg... kako veš da ne bo ižreban njegov prijatelj.....

kaj vse se spomnejo....

mtosev ::

kolk vem to v SLO ni legalno. da sam pripravljal igre na sreco.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

rsroki ::

..ja ljudje ....8-O recesija je, pa se vsak znajde kak se zna pač...:))
rsroki

Matek ::

Kaj pa kazinoji in loto? Nelegalni?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

klemenSLO ::

Legalno verjetno sploh ni -> plačas in ne dobiš ničesar - niti računa da si vplačal (razen enega srečneža 8-))

Hardstyle ::

srečnež pa je od njega brat al pa cimer =)

JJM ::

Da je žrebanje popolnoma prevično, pa ga vedno posnamem in objavim na YouTube-u. :)) ;)

ABX ::

Kaj pa kazinoji in loto? Nelegalni?


Ne sprašuj zadeve izven konteksta, veš da te ustanove imajo ustrezna dovoljenja ki ni lahko pridobit.

Čisto možno je da se bojo policaji oglasili pri njemu, če bo kdo prijavil zadevo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Beli_Zajcek ::

Saj je bilo po televiziji, da take zadeve pri nas niso legalne. Je treba pridobiti dovoljenje za igre na srečo. Prispevek je bil pa nekako 3-4 mesece nazaj, ko je bilo v tujini popularno prodajanje hiš na ta način.

st0jko ::


--Mlad fant, Jakec po imenu, je na podeželju od starega kmeta kupil osla.
Kmet mu je obljubil žival naslednji dan pripeljati na dom. Drugi dan kmet pozvoni pri Jakcu in reče: "Zelo mi je žal, toda osel je ponoči poginil."
Jakec: "No, kaj moremo. Ampak denar mi morate vrniti."
Toda kmet odvrne: "Hja, denar sem pa že zapravil..."
Pa se Jakec odloči: "OK, potem mi pripeljite osla, kakršen že je..."
In kmet mu pripelje mrtvega osla.
Čez mesec dni pa se spet slučajno srečata in kmet vpraša Jakca:"Povej mi, kaj si napravil z mrtvim oslom?"
Jakec odgovori: "Heheh, prodal sem ga na loteriji."
Kmet: "Ampak to ni mogoče - mrtvega osla ponujati za nagrado."
Jakec: "Saj nisem povedal, da je mrtev. Prodal sem 500 srečk po 50 eur, to je skupaj 25 000 eur, in zdaj izračunajte neobdavčen dobiček, če odštejete še, kar sem vam dal za osla."
Kmet zmiguje z glavo in vpraša: "Pa se nihče ni pritožil, ker je bil osel mrtev?"
Jakec: "Seveda se je, vendar samo eden , tisti, ki je kupil "polno" srečko in osla zadel. Njemu sem seveda vrnil kupnino za srečko in možakar je bil zadovoljen. Ostalih 499 pa tako nima pojma, da je bil osel mrtev."

In Jakec je odrasel in zdaj je verjetno direktor kakšne banke, direktor VZAJEMNE, direktor investicijske družbe, kakšnega pokojninskega sklada, sindikata ali pa je politik.


pred nekaj casa dobil po mailu, pa se mi je zazdelo da bi delil... :)
keks?

AnonimkeOP ::

Meni zgleda fant pošten, sem mu poslal email:
Pozdravljeni,

zelo zanimiva in originalna ponudba, upam, da ni zgolj šala :). Rad bi sodeloval in kupil 15 kart, torej bi vložil 300EUR, tako da imam 50% možnost zadetka, tebi je to itak vseeno verjetno. Če izgubim pa jebiga :) Zanima pa me če bi lahko osebno sodeloval pri žrebanju če je možno, lahko tudi pomagam kot snemalec, da ne bom ravn nekoristen :), če se strinjaš seveda. No, če si za, se mi javi in povej kje se lahko dobiva ipd.

lep pozdrav,
Roman


... in mi je poslal odgovor:

zdravo!
heh hvala, ni šala brez skrbi :) ja men je uredu, ni problema, lahko sodeluješ. Zdej denar bom pobiru k se vs bo dost nabral pa k bo žrebanje 100%, ne še takoj zdej k ni lih praktično pol vsakmu vračat, če slučajn odpade. Boste pa o vsem vsi obveščeni. Pa še to da ne bo pomote, če kupš 15 kart ni nujno da maš 50% možnosti, ker je lahko naprimer 40 folka prjavlenih (30 folka je najmanj, lahko jih je več), aja pa še to karta je 25€ tko da je 15 kart 375€ :)

lp, Kristjan



... po moje ni nateg. A kdo sodeluje?
www.anonimke.com

lonz ::

Kako boš pa vedel da ni tipson še kakih 300 "kandidatov" na svoje v žreb zraven vrgel? S tem se ti procent možnosti dobitka močno zmanjša, tipu pa verjetnost da izžreba "svojega" kandidata poveča, s tem, da obdrži ves denar od sodelujočih...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Beli_Zajcek ::

"30 folka je najmanj, lahko jih je več" No tole pa že smrdi. Se pravi zgornje meje na število udeležencev ni. Več jih je bolje zanj, slabše za sodelujoče. Pri loteriji je določeno, koliko denarja se mora vrniti nazaj v obliki nagrad.

Aljaz1980 ::

Ta oglas ne obstaja>:D

al ga sam men ne kaze?

KandazaR ::

... po moje ni nateg. A kdo sodeluje?


Sam ne potem jokat tukaj po forumu da se ti je zgodila krivica da so te okol prnesli...

klemenSLO ::

verjento bere slo-tech in vidi da ne bo šlo na tako lahek način :D

AnonimkeOP ::

KandazaR, mene še nikol niso okrog prenesl. Pa tud jokal po forumu ne bi če bi me, za razliko od tebe k prosjačiš po forumu za pomoč, ker ti po travci letajo sosedove čebele. Zeeeeeeeeeh. Mi je pa simpatična fora od tega tipa. Sej sodelovat ne mislim, ker ne rabim taksnega laptopa, ampak sicer pa ce dovoli da sodelujem in sem zravn, zakaj ne ....
www.anonimke.com

SodVina ::

Pravzaprav so pogoji sodelovanja znani. Zadeva sicer verjetno ni legalna, je pa res, da tip nikogar ne nategne. In ja, zasluzil bo vec, kot je laptop vreden, vsi, razen enega, pa bodo vrgli stran 25€. To se ve ze vnaprej in nikomur ni potrebno sodelovati. Jaz ziher ne bom :)

lp,
SodVina

LapD ::

A ni ena ženska (bilo na tv iz avstrije ali italije) na tak način prodala hišo in zaslužla blizu miljona?

Kolk je možnosti da se naredi npr. alternativa Loteriji Slovenije in se na podoben način prodaja listke? Začetnega vložka praktično ni, saj vse pokrijejo vplačila. Verjamem da je kakšna velika blokada pri zakonodaji ampak vseeno se mi zdi zanimiva debata :)
web&motion designer

Bellzmet ::

Hmm....tole tudi v Sloveniji že obstaja in povrh vsega je čisto legalno.

Več si preberite TUKAJ!

lp

SodVina ::

Mnja, legalno je, ce imas vsa potrebna dovoljenja. Ce zmagovalec placa davek, ce gre dovolj velik procent vplacanega denarja nazaj v dobitke, itd...

AnonimkeOP ::

A morda kdo že ima kakšne izkušnje s pogoji za pridobitev takšnega dovoljenja? A to lahko kakršnakoli prava oseba, kaknšni so predpogoji ipd. ? Sklepam da je precej težko pridobiti dovoljenje glede na relativno majhno število loterij v slo ...
www.anonimke.com

Bellzmet ::

Ja seveda, legalno je v primeru, da je izpeljano, prijavljeno, zadzorovano, kot za stvar na mojem linku.

lonz ::

Če ni zraven uradno zapriseženega notarja, ki denar in srečke hrani pri sebi, nato pa prisustvuje žrebanju je potem vse skupaj lahko nateg. Kako pa se zagotovi poštenost žrebanja? Kamera na youtube ni vredna počenega groša.
...arrrrrr, shiver me timbers...

LapD ::

Kolikor sem zdej na hitro pobrskal moraš za prirejanje iger na srečo pridobiti koncesijo, ki pa je samo ena in to ima Loterija Slovenija.
web&motion designer

AnonimkeOP ::

Z A K O N
O IGRAH NA SREČO
uradno prečiščeno besedilo
(ZIS-UPB1)


3. člen

Prirejanje iger na srečo je izključna pravica Republike Slovenije, razen če s tem zakonom ni drugače določeno.
Igre na srečo se lahko prirejajo le na podlagi dovoljenja oziroma koncesije pristojnega organa.



jap .... imaš prav
www.anonimke.com

Tody ::

no ta je bosta da je samo ena licenca. Vsak kazino ima licenco za igre na srečo, ali pač misliš da so vse v lasti Loterije Slovenije?

Sicer tudi dvomim da je tale zakon kakorkol preverjen če ne že neveljaven, ker potem bi mogli za vsak portal ki dela nagradne igre imeti licenco, ker tudi to so igre na srečo, pošlješ odgovor/mail pa če maš srečo boš izbran. Potemtakem majo vsi mobiteli, simobili, tušmobili, merkatorji in špari licenco za igre na srečo oz so v prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

LapD ::

Mislim da je ta enkratna koncesija mišljena za stave. Pomojem je razlika med nagradno igro kjer moraš nekaj vložiti da sodeluješ in pa med igro kjer se lahko brezplačno prijaviš. Kazinoji so pa pomojem spet tretja stvar.
web&motion designer

bluefish ::

Saj v navedenem členu ni nikjer izrecno zapisano, da lahko igre na srečo prireja le Loterija Slovenije.

AnonimkeOP ::

@Tody: kolkr se mi je dal preletet zakon je neka razlika med kazinoji in loterijo tako kot je LapD rekel, ne da se mi spet brat tistih črev, samo je izrecno nekje omenjeno ... evo link
www.anonimke.com

AnonimkeOP ::

@blueFish: ne zapsano je to da je država lastnica => moraš pridobiti koncesijo, pogoji pa niso ravno izi, glej zakon ki sem ga polinkal
www.anonimke.com

KandazaR ::

KandazaR, mene še nikol niso okrog prenesl. Pa tud jokal po forumu ne bi če bi me, za razliko od tebe k prosjačiš po forumu za pomoč, ker ti po travci letajo sosedove čebele. Zeeeeeeeeeh.


Pa ne da sem te tok prizadel, da si šel brskat za 2 leti staro temo. Se mi kar malo smiliš :))

AnonimkeOP ::

hehe, sej sm se te takoj spomnu po nicku .... k je bila to ena od tistih tem, k smo se po moje vsi po tleh valjal od smeha :))) no pa sej brez zamere. upam da so te sosedove cebele zadnji dve leti pustile pri miru in da sobivate v sozitju.

PS
a niso zadnje mesece neki masovno umirale cebele v sloveniji? Ce ne druzga je verjetno to slednje resilo tvoj problem :)
www.anonimke.com

KandazaR ::

Če bi bil ti alergičen na pike oz na kaj drugega se jaz nebi valjal po tleh od smeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Okapi ::

V resnici igre na srečo lahko prireja tako rekoč vsakdo. Niste bili še nikoli na nobeni gasilski veselici, kjer so imeli tombolo, ali na brucovanju, kjer so imeli srečelov?

Zadeve so lepo zakonsko urejene.

Za prireditev tombole oziroma srečelova, ki se prireja v okviru kulturnega ali zabavnega programa prireditelja, ni potrebno dovoljenje iz 16. člena tega zakona, če skupna vrednost srečk ne presega zneska, ki ga določi ministrstvo, pristojno za finance in če vrednost posameznih dobitkov ne presega zneska, od katerega se plačuje davek na dobitke od iger na srečo.
Prireditelj iz prejšnjega odstavka mora upravni organ, pristojen za notranje zadeve, obvestiti o prireditvi takšne igre najpozneje osem dni pred prireditvijo.
---
Dovoljenje za prireditev tombole oziroma srečelova ni potrebno, če skupna vrednost srečk ne presega 5.000 EUR.
---
Dobitek od klasičnih iger na srečo se ne obdavči po tem zakonu, če je vrednost dobitka manjša od 300 eurov.


Se pravi, da lahko organiziraš piknik (da je zabavna prireditev), na Bolhi prodaš za 5000 € srečk za 300 € vreden rabljen prenosnik. Na pikniku potem izžrebaš dobitnika nagrade in vse je po pravilih in zakonito.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AnonimkeOP ::

@Okapi, tnx
www.anonimke.com

KoMar- ::

Meni zgleda fant pošten, sem mu poslal email:
Pozdravljeni,

zelo zanimiva in originalna ponudba, upam, da ni zgolj šala :). Rad bi sodeloval in kupil 15 kart, torej bi vložil 300EUR, tako da imam 50% možnost zadetka, tebi je to itak vseeno verjetno. Če izgubim pa jebiga :) Zanima pa me če bi lahko osebno sodeloval pri žrebanju če je možno, lahko tudi pomagam kot snemalec, da ne bom ravn nekoristen :), če se strinjaš seveda. No, če si za, se mi javi in povej kje se lahko dobiva ipd.

lep pozdrav,
Roman


... in mi je poslal odgovor:

zdravo!
heh hvala, ni šala brez skrbi :) ja men je uredu, ni problema, lahko sodeluješ. Zdej denar bom pobiru k se vs bo dost nabral pa k bo žrebanje 100%, ne še takoj zdej k ni lih praktično pol vsakmu vračat, če slučajn odpade. Boste pa o vsem vsi obveščeni. Pa še to da ne bo pomote, če kupš 15 kart ni nujno da maš 50% možnosti, ker je lahko naprimer 40 folka prjavlenih (30 folka je najmanj, lahko jih je več), aja pa še to karta je 25€ tko da je 15 kart 375€ :)

lp, Kristjan



... po moje ni nateg. A kdo sodeluje?

Ti si pripravljen zastavit 300€ za 0.5 šans? Si pa bogat zgleda...

Okapi ::

Ti si pripravljen zastavit 300€ za 0.5 šans? Si pa bogat zgleda...

To lahko narediš vsak dan. Greš v najbližjo igralnico, kjer imajo ruleto, in daš 300 evrov na rdečo.

O.

bluefish ::

samo je velika razlika, koliko lahko dobiš z žetoni za 300€ in med tole zadevo.

KoMar- ::

Ja, ampak zmeren človek ne stavi 300 € na rdečo...

c3p0 ::

Kako pa veš da ne bo dobitnik "kolega od bratranca" ?

T0RN4D0 ::

Ne veš :) Sam sistem ni nujno da je scamm, ker ma tip že zastavljeno tako da če vse po reglcih nardi profitira. Prvo comp ni vreden 750€, drugo če mu uspe dobit kakšnega več kot 30 gre vse v čisti profit.

Tretje pa seveda da ma še ogromno manevrskega prostora za razna nategovanja :)


Je manj tvegano it v kazino in ruknit 25€ na eno cifro, šanse maš malo manjše, dobiček malo višji, pa še kakšno brezplačno pivo dobiš zraven =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575652 (19606) cen1
»

LOTO (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
982152819 (58222) krneki0001
»

Nateg s spletnimi igrami na eLoterija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615826 (13465) msjr
»

Igre na srečo - eloterija.si

Oddelek: Loža
3810668 (8145) msjr
»

V ZDA zasežene domene največjih pokeraških strani

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4213054 (9853) amigo_no1

Več podobnih tem