» »

Vista SP2 na voljo za prenos

Vista SP2 na voljo za prenos

engadget - Z vso pozornostjo, ki jo trenutno dobiva Windows 7, bi bilo enostavno pozabiti na Visto in njene popravke. Od včeraj naprej je na voljo 2. servisni paket za Windows Visto in za Windows Server 2008 v obliki inštalacijske datoteke (le ena za oba operacijska sistema), za 32 bitne in za 64 bitne inštalacije.

Slej ko prej bo seveda na voljo tudi na Windows Update, a zakaj bi čakali na to?

58 komentarjev

«
1
2

kotnikd3 ::

kdaj bo pa SLO verzija, je pa drugo vprašanje.

BoLhCa ::

Jej že dl-jam :) Pa sm mislil, da bom šel spat, sam teh 577MB bom pa že še počakal :P

borchi ::

let's play 'do u feel lucky today' game...

drugač pa, če me jutr vprašajo zakaj nisem nič naredil za službo, bom mel vsaj dober izgovor. 'ni se več zbutala'...
l'jga

Prospekt ::

Grem nazaj na XPje, v x64 visti mi ne dela winamp, pa after effects & flash mi zajebavata. :(

BoLhCa ::

Evo namestitev potekala brez enga problema (pričakovano) jutri pa kak bench, testk, igro zalaufat :) Zdej pa spat.

Vista FTW !

Griffith ::

To visto so dal lih tolk ven, da sranje delajo z njo. Jaz jo imam sicer samo na službenem računalniku in edini program ki ga uporabljam je CD-X4. Sevede je gor še Mozilla pa tudi winamp. No, priznam tudi to, da mi vsi programi delajo. Bolj me skrbi to, da bodo visto zanemarili ko bo prišla ven Sedemka.

frudi ::

Install Windows Vista™ Service Pack 2

Save your work, close all open programs, and then click install.

The installation might take an hour or more, and your computer might restart several times. You won't be able to use your computer during installation.

Mwahaha, fucking humoristi. A to oni resno mislijo, ali kaj??? Lahko kdo, ki je že inštaliral, potrdi, da mašine med inštalacijo res ni možno uporabljati?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Spc ::

Zanimivo je to, da rabiš SP1 da lahko inštaliraš SP2..
 

mtosev ::

Zanimivo je to, da rabiš SP1 da lahko inštaliraš SP2..

to so ze napovedovali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BoLhCa ::

OMG pa s kje jih pobirate no ? Katastrofa~
@Catal Ja ziher je Vista kriva, da ti winamp ne deluje, ker miljardo folka je pač imelo srečo in nam slučajno deluje winamp.
@frudi Ne vem kaj je tukaj tolko smešnega.. potem je tebi tudi nerazumljivo, kako pri formatiranju oz. nameščanjev OS-ja ne moreš igrati Crysis ?
@Spc ker če nebi potreboval SP1 in bi potem SP2 update znašal 1.3GB, bi bilo tudi zanimivo in bi spet imel nekaj da butastega pripomniš ane?

NoXy ::

Kaj pa če sem že naložil prej SP2 RC ? Kako ga lahko zbrišem.

Good Guy ::

Bolj me skrbi to, da bodo visto zanemarili ko bo prišla ven Sedemka.


lihk tok kot so to naredili z xp-ji.

NIČ
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mrdaco ::

Če imaš SP2 RC poinštaliran, lahko anrediš dvoje:
1. NIČ
2. Za brazveze še enkrat spustiš SP2 skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

frudi ::

Kaj je smešno? Recimo te kozlarije, ki sem jih gori prilepil (kar ti izpiše installer pred začetkom inštalacije).

The installation might take an hour or more
Fuck me, nova inštalacija Viste traja 15 minut, to sranje pa bi kar 4+ krat dlje? Bog jim pomagaj, če bom kdaj moral Visto inštalirati na novo in potem čakati še skozi dva SP-ja po eno uro ali več vsakega.

your computer might restart several times
Microsoft pač, resetiranje jim je že od nekdaj v veselje. Pa že pred začetkom inštalacije hoče po vsej sili resetirat.

You won't be able to use your computer during installation.
Tole je pa sploh mimo. Sej je logično, da glih Crysisa ne bi želel vmes igrati, ampak da mašine sploh ne bi mogel uporabljat? Vsaj tako zveni ta stavek in ker želi prej še resetirat, sem pomislil, da bo inštalacija mogoče celo potekala preden se GUI sploh naloži.
No, je potem lolnub potrdil, da lahko mašino normalno uporabljaš med inštalacijo. Mi niti malo ne diši, da bi eno uro zraven drkal kurac. Nenadzorovane pa inštalacije ne mislim pustit - ko sem to storil s SP1, sem moral na koncu cel sistem na novo inštalirat.

In Bolhca - ja, da med formatiranjem diska in inštalacijo OS ne morem normalno uporabljati mašine, mi je nerazumljivo! Spodobno OS-i to že lep čas omogočajo, lahko pišeš dokumente, brskaš po netu, celo igre lahko igraš. Microsoft pa te po drugi strani opozarja, da še med inštalacijo popravkov ne boš mogel uporabljati mašine. Meni se to pač zdi tragično smešno...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tr0n ::

Ne gre za navadno instalacijo programa, ampak za popravke na samem jedru in coru sistema. Ni ravno isto, kot instalacija recimo Worda.

opeter ::

Angleški SP2 lahko namestiš na SLO Visto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

war-dog ::

Zanimivo je to, da rabiš SP1 da lahko inštaliraš SP2..

saj logično a ne?
enako je bilo pri XP-jih, da je pogoj za instalacijo SP2 bilo potrebno imet SP1, enako je veljalo za SP3...

zakaj bi v novem popravku imeli nekaj not, kar je bilo v prejšnjem popravku? ;)
Object reference not set to an instance of an object.

Mr.B ::

Winamp deluje zagotovo.
Za pro klik, pa moraš nexus 4.10.* namestiti, drugače ti NLBPRo klik ne zna komunicirati z nexusom, neke težave s pravicami...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tear_DR0P ::

wardog - sp2 je bil kumulativen, kolikor se spomnim in si ga lahko brez sp1 dal gor
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

zakaj bi v novem popravku imeli nekaj not, kar je bilo v prejšnjem popravku? ;)


Zato, takrat, ko instaliras nov sistem ne rabis potem se pol dneva, da das gor vse patche. Zato, ker se popravljajo veckrat iste stvari.

Zato, ker je precej bebavo, da najprej dobis Minesweeper 1.0, potem das gor SP1 in imas Minesweeper 1.1 in skupaj z SP2 pride zraven Minesweeper 1.2.

Raje enkrat 400MB kot pa dvakrat po 150MB.

BoLhCa ::

Da lahko traja je seveda mišljeno za navadne PC-je s kakimi potratnimi diski. Pri meni se je SP2 inštaliral v 12min, PC pa se je restartal ENKRET -> razumljivo.
In ker seveda Visto nameščamo na vsake tri dni, SP2 pa na vsake dva dni je vsekakor nelogično in nesprejemljivo, da takrat ne moreš PC-ja uporabljat. :rolleyes:
Madonca ej, daš namestit SP2, greš ven na cigaret, pogledaš kako dekle, se ozreš skozi okno, greš avto posesat, neki boš že našu, da ne boš zijal in štel sekunde in se živciral, zakaj ne moreš zdej filma gledat~ In tudi noben te ne sili, da inštaliraj SP2, to je totalno tvoja odločitev. Res ne vem zakaj je treba iskat res bedno dlako, pri namestitvi service packa, ki se ga bo uporabljalo do formata, kar pa je vsaj 2 leti...

energetik ::

Fuck me, nova inštalacija Viste traja 15 minut, to sranje pa bi kar 4+ krat dlje? Bog jim pomagaj, če bom kdaj moral Visto inštalirati na novo in potem čakati še skozi dva SP-ja po eno uro ali več vsakega.

Obstaja tudi programčič, imenovan vLite, če še nisi slišal. Lepo integriraš oba SP v prvotno inštalacijo, zapečeš na DVD in ti ni treba nič več čakati ob novi inštalaciji...

nejko8 ::

hja, tole piše:
If your system has additional languages please use the All Language Standalone for x64-based systems to install SP2.


vendar žal link ne dela: Oprostite, za poizvedbo nismo našli rezultatov: downloads details aspx FamilyID 8ad69826 03d4 488c 8f26 074800c55bc3 displaylang en
bah, kaj če mi angleški update...

war-dog ::

wardog - sp2 je bil kumulativen, kolikor se spomnim in si ga lahko brez sp1 dal gor

mogoče, ne pomnim več tako daleč nazaj, ampak vseeno mi je bolj smiselno da moraš imet že neki popravek nameščen, preden novega dodajaš
Object reference not set to an instance of an object.

r0ker ::

AFAIK je najprej bil obvezn SP1 za SP2. Šele pozneje so naredli "komulativen" SP2

Ciklamen ::

LMAO, sem se pa nasmejal ob enih postih:

Fuck me, nova inštalacija Viste traja 15 minut, to sranje pa bi kar 4+ krat dlje? Bog jim pomagaj, če bom kdaj moral Visto inštalirati na novo in potem čakati še skozi dva SP-ja po eno uro ali več vsakega.

OMG, kaj tebi ni jasno? IT MIGHT take an hour or more, torej ti predpostavljaš da bo dejansko trajalo toliko? To je mišljeno okvirno, nihče ni zapisal koliko bo oz je trajalo, je pa pač napisano za to, da veš kako si splanirat...Btw, če še ne veš, Might pomeni Mogoče po slovensko.

Microsoft pač, resetiranje jim je že od nekdaj v veselje. Pa že pred začetkom inštalacije hoče po vsej sili resetirat.

Lol...No comment res..

Tole je pa sploh mimo. Sej je logično, da glih Crysisa ne bi želel vmes igrati, ampak da mašine sploh ne bi mogel uporabljat? Vsaj tako zveni ta stavek in ker želi prej še resetirat, sem pomislil, da bo inštalacija mogoče celo potekala preden se GUI sploh naloži.
No, je potem lolnub potrdil, da lahko mašino normalno uporabljaš med inštalacijo. Mi niti malo ne diši, da bi eno uro zraven drkal kurac. Nenadzorovane pa inštalacije ne mislim pustit - ko sem to storil s SP1, sem moral na koncu cel sistem na novo inštalirat.


Hja, zato pa so drugi OSji takšni kot so, in Windows je takšen kot je ;)
- End of the Post ->

barocco ::

ko sem bral to temo sem pogladal v start na vindows update in že je bila pripravljena VISTA SP2 na inštalacijo! bom videl kako bo KO SE BO INŠTALIRALA
lp

Jst ::

Bral včerej na eni novici na google news, da je priporočljivo po inštalaciji cleanup narediti, kar storiš z cmd ukazom. Sedaj pa na technetu tega ne najdem, anyone?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spock83 ::

In kaj je novega v SP2? Pohitritev česa?

sajmon ::

še moja izkušnja: Namestil zjutraj SP2 na službenem računalniku. Namestitev trajala cca 10 - 15 minut, potreben pa je bil en reset. Zaenkrat vsi programi delujejo, na prvi pogled pa ni opaziti kakšne pretirane pohitritve in izboljšave.

Tr0n ::

Tezave so baje z NOD32.

mihec87 ::

Ma kakšna 1 ura, na laptopu ko nima glih najboljšega diska zadeva traja nekje 30min.

Spc ::

@Spc ker če nebi potreboval SP1 in bi potem SP2 update znašal 1.3GB, bi bilo tudi zanimivo in bi spet imel nekaj da butastega pripomniš ane?

Hmm kdo je zdaj tukaj butast?
Windows XP ni zahteval prejšnjih SPjev ampak če si inštaliral SP3 preko SP1 je normalno updatealo tako, da je to novost.

Zgleda da Vista loverji ne morete niti vprašanja slišati kajti potem je že nekdo budala za vas.
:\
 

SebaR ::

frudi in kaj ti NADZOROVANO počneš ob računalniku ko ti inštalira SP2? tiščiš sendvič v dvd-rom? poleg gumba next ti ni treba čisto nič drugega naredit zato ne bodi neki wannabe james bond
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Jeremias ::

Jst :
Bral včerej na eni novici na google news, da je priporočljivo po inštalaciji cleanup narediti, kar storiš z cmd ukazom. Sedaj pa na technetu tega ne najdem, anyone?


To narediš z ukazom compcln.exe. Ta fajl pa se nahaja v direktoriju C:\Windows\system32. Predvidevam da pač imaš standardno inštalacijo in nisi spreminjal windows direktorija. Po tem ko narediš ta cleanup, ne moreš več deinštalirat SP2.
Lp
Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jeremias ()

Veron ::

kdor ma slovenian language patch, potem mu tale update ne bo palil, takoj na začetku zamori, da ne podpira tega jezika in da ga zbriši in nato nadaljuj.

Hardstyle ::

Na laptopu je inštalacija potekala cca 30-35min vključno z ponovnim zagonom in konfiguracijo ob samem zagonu. Pa ne rabim pravit, da ima laptop disk z 5400rpm,a ne?

Jaka83 ::

Uspešno opravljen update na laptopu ... cca. 20min. Grem pa poiškat kaj dejansko naj bi bilo izboljšano in pa seveda potrebujem nov uxtheme.dll za x64 SP2, da bom lahko svoje custom teme naložil nazaj.

BlueRunner ::

Verjetno bo največ ljudi zanimalo, da je MS po ne vem koliko letih od SP2 za Windows XP v SP2 za Windows Vista končno odpravil blesavo omejitev največ 10 sočasno TCP sej v fazi odpiranja - šele sredi drugega koraka rokovanja od treh. T.i. half-open povezave.

Kdor je s tem imel težave, bo že vedel, zakaj je to dobro.

frudi ::

OMG, kaj tebi ni jasno? IT MIGHT take an hour or more, torej ti predpostavljaš da bo dejansko trajalo toliko? To je mišljeno okvirno, nihče ni zapisal koliko bo oz je trajalo, je pa pač napisano za to, da veš kako si splanirat...Btw, če še ne veš, Might pomeni Mogoče po slovensko.
Weather forecast for tomorrow - 'might be sunny, might be rainy, maybe even hell freezes over'. Blazno uporabne, takšne napovedi...
Če tu vsi poročajo, da se zadeva inštalira ~15 minut, potem naj nekaj takega tudi napišejo. Vraga, naj napoved naredijo dinamično, glede na windows performance index, bo vsaj enkrat za kaj uporaben. 'The installation will probably take about 20 minutes, but might take up to an hour or more, depending on your system configuration'... nekaj takega recimo.

Microsoft pač, resetiranje jim je že od nekdaj v veselje. Pa že pred začetkom inštalacije hoče po vsej sili resetirat.

Lol...No comment res..
Jaz sem tudi bil brez komentarja, ko mi je, naprimer, pol ure po inštalaciji Word 2007 Viewerja (25MB aplikacija), Windows Update ponudil za 100MB popravkov za Office 2007, na koncu pa še zahteval resetiranje.
Nima veze s SP2 za Visto, ampak samo za demonstracijo Microsoftovega veselja do resetiranja... :P

Hja, zato pa so drugi OSji takšni kot so, in Windows je takšen kot je ;)
Vsi OSi so za en drek, samo da ti nekateri ta drek še zaračunajo...

frudi in kaj ti NADZOROVANO počneš ob računalniku ko ti inštalira SP2? tiščiš sendvič v dvd-rom? poleg gumba next ti ni treba čisto nič drugega naredit zato ne bodi neki wannabe james bond
Z enim očesom gledam, kaj se bo vsulo, da bom imel vsaj kakšno idejo, kako zadevo nato popraviti.
Nočem pač ponovitve SP1, ki sem ga dal inštalirati, preden sem šel spat, zjutraj pa me je pričakal črn ekran, Vista se pa več ni zagnala.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Jaka83 ::

Da se ne boš razpočil frudi. Saj ti Linux tudi ne napiše koliko časa bo trajal dist-upgrade ali samo enostaven upgrejd paketkov, pa se zato tudi ne sekiraš. Sploh ne vem kaj te to tukaj tako muči, pač inštaliraš v ozadju, ko si pripravljen restartat pa restartaš in je. Vmes brez problema pišeš ljubavna pisma v Wordu ali OpenOffice ali pa gledaš svoj priljubljen pr0n.

A bi bil kdo tako prijazen in mi na mail poslal naslednje tri fajle (Vista x64 in nameščen SP2):

uxtheme.dll
themeui.dll
shsvcs.dll

Nahajajo se v Windows/System32

Hvala

jaka(at)fejker(dot)net

zk_eu ::

Jst bom na nekaj vprašal, upam, da ne kršim pravil, a če sem snel sp2 že kak mesec nazaj z partisa in piše na updatu isti št. popravka in tudi da je rtm final verzija, a je OK, sicer se mi zdi da delja bolje, le da ta sp2 je velik 450MB, mislim, da pravil nisem kršil...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Hanzo ::

SP 2 mam naložen že kkšna 2 tedna in nisem opazil kkšne blazne pohitritve. OS deluje normalno. ;)

BoLhCa ::

@Jaka83 željene datoteke imaš na mailu.

Jaka83 ::

@BoLhCa
Hvala, ampak sem zadevo že drugače rešil.

Jst ::

Jeremias: Hvala, a imaš mogoče link na technet?

nx7400: Če je verzija enaka (ukaz winver), potem si miren, imaš namreč SP2. Verjetno si snel RTM (Release To Manufacturing), kar omogoči trgovcem (Dell, HP, Lenovo,...), da imajo računalnike ob public releasu na svojih policah updatane in pripravljene za prodajo.

Načeloma je RTM vedno Final. Ne vem, če se je kdaj zgodilo, da bi v Final prišlo še do kakšne spremembe v primerjavi z RTM. Če se je, me res zanima link.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jeremias ::

Jst:
Jeremias: Hvala, a imaš mogoče link na technet?


Nažalost tega nisem našel na technetu, ampak na eni drugi strani. Link
Lp
Jernej

D3m ::

Inštaliral SP2, zaenkrat vse vredu. Programi delujejo normalno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejko8 ::

Tole me zanima že dalj časa: ali je pravzaprav potrebno če imaš vključene avtomatične posodobitve windowsev, inštalirati service pack-e, če so ti pravzaprav zbirka vseh predhodno izdanih popravkov (ki sem jih že dobil z storitvijo automatic updates)?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome prispel do verzije 50

Oddelek: Novice / Brskalniki
96049 (4229) ZigaZiga
»

Gonilniki za Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
81029 (894) listje123
»

Pravkar izšel Internet Explorer 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7420378 (15767) techfreak :)
»

Gonilniki za 64bit windows

Oddelek: Programiranje
71031 (953) McNato
»

ne zazna 3 G ramov ampak 2558 zakaj ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
282868 (2330) Zheegec

Več podobnih tem