» »

Wi-Fi letalskim potnikom bolj pomemben od hrane

Wi-Fi letalskim potnikom bolj pomemben od hrane

TG Daily - American Airlines je opravil anketo, ki je pogoste letalske potnike spraševala po najbolj pomembni ugodnosti na letu. Zanjo so se odločili zaradi napovedi, da bo do leta 2013 na poletih kar 200 milijonov širokopasovnih povezav, kjer bodo najbolj številčni potniki na daljše razdalje. Za vzorec so vzeli 1500 pogostih letalskih potnikov, ki so morali imeti letno zabeleženih vsaj 20 poletov pri vsaj treh različnih letalskih družbah. Trenutno jih najbolj moti prazna baterija prenosnika (oz. mobilnega telefona), ki je ni mogoče napolniti (v prvem in poslovnem ter v nekaterih vrstah ekonomskega razreda American Airlines že ponuja električne vtičnice), saj je takšnih potnikov kar dve tretjini, a le četrtina vseh anketirancev bi na letalih najraje videla vtičnice.

Na prvem mestu želja je namreč brezžična širokopasovna internetna povezava, katere si želi skoraj polovica vseh anketirancev. Zanimivo je, da je hrana najpomembnejša ugodnost na poletu pri le 17 % potnikih. 90 % vseh anketirancev gre na polet z mobilnim telefonom in prenosnikom, od katerih bi jih s širokopasovno povezavo kar 70 % za delo uporabljalo prenosnik, petina pa pametni mobilni telefon (z izključenimi telefonskimi zmogljivostmi).

Kljub temu bo hrana zagotovo ostala v ponudbi.

16 komentarjev

Steinkauz ::

v ponudbi ;)

nekikr ::

Skrajni čas je, da postavijo wifi na vsa letala...

MrStein ::

Ni presentljivo.
Dve-tri ure komot zdržiš brez hrane.
Da pa se tri ure dolgočasiš ali pa se zabavaš na netu, pa je razlika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

Če pa dve tri ure ne moreš zdržat brez kompa je pa tudi že bolno.

squngy ::

Če pa dve tri ure ne moreš zdržat brez kompa je pa tudi že bolno.

Kdo pravi, da ne zdrži? Pač z netom zdrži lažje.

Sicer pa sumim da nisi opazil na koga je to zares ciljano:
Za vzorec so vzeli 1500 pogostih letalskih potnikov, ki so morali imeti letno zabeleženih vsaj 20 poletov pri vsaj treh različnih letalskih družbah.


Sepravi predvsem poslovneže ki letijo na/z sestanka, te pa nucajo internet tudi za kaj drugega kot dolgcajt odganjat...

nekikr ::

No, tudi za avadne smrtnike je to dobrodošla stvar. Pojdi enkrat na izlet v Avstralijo in mi povej, kako zanimivo se ti je zdelo 18 ur gledati čez majhno okence letala...

Valvoline ::

No, tudi za avadne smrtnike je to dobrodošla stvar. Pojdi enkrat na izlet v Avstralijo in mi povej, kako zanimivo se ti je zdelo 18 ur gledati čez majhno okence letala...

Če se okrog sprehajajo luštne stewardese hitr pozabiš na wifi :)

wooted ::

luštne ja (noooT):D

nekikr ::

Sem že kar nekaj preletel, pa sem imel samo enkrat eno luštno za gledat, vse ostalo je bilo pa totalni krš --> dajte nam wireless al pa zamenjajte stevardese :)

Yerpo ::

Mislim, na portalu Slo-Tech, ki se ima za glasnika sodobne digitalne kulture, bi pa res lahko vsaj približno vedeli kaj pomeni licenca Creative Commons. Avtor slike (te tukaj) je Mario Roberto Duran Ortiz, vir je File:777 AA International Galeao RJ.jpg @ Wikipedia in ne "Wikipedia", pa pojasnila da je slika na voljo za prosto uporabo pod določili CC tudi ne vidim nikjer. C c c c.
Mrbit ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yerpo ()

Half-Saint ::

Mislim, da tudi, če bo wi-fi na letalih, ne bo zastonj niti ne bo poceni. Mislim, da sem povedal dovolj. Če imaš prenosnik še vedno lahko kaj špilaš, gledaš filme, poslušaš glasbo ali pa počneš nekaj tretjega.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

noraguta ::

mah glede na tisto hrano katero talajo na letalih , izidi ankete niso povsem nič presenetljivi.nevem kdo sestavlja ter dobavlja tisto svinarijo s katero nas probajo zastrupiti letalski prevozniki ampak stvar je gotovo bolj škodljiva kot wifi sevanje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ziga Dolhar ::

AirFrance FTW!

(Da ne bom brisan: nisem sicer frequent flyer, ampak hrana, ki sem jo bil delezen na kratkih in dolgih poletih z AF, je neprimerljiva s katerokoli drugo. Za letalske razmere skoraj gurmanska. No, ce odmislim ono pomivalno sredstvo, ki naj bi bilo vino.)
https://dolhar.si/

MrStein ::

Brez TV/kina tudi lahko preživiš tri ure, pa vseeno imajo to na letalih.
Brez WC-ja tudi lahko preživiš tri ure, pa vseeno imajo to na letalih.
Hell, brez sedenja tudi lahko preživiš tri ure, pa vseeno imajo na letalih sedeže.

Še dobro, da nimaš ti letalske družbe, saj bi očitno bilo vse v stilu Borata oz. grupe TNT...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ziga Dolhar> ampak hrana, ki sem jo bil delezen na kratkih in dolgih poletih z AF, je neprimerljiva s katerokoli drugo

Ker še nisi letel z Emirates ali s Qatar, verjetno.

Ziga Dolhar ::

Mrbit si ne upam, k oglasujejo legnzice v The Economistu :-).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabinsko osebje izgubilo, elektronika med vzletom ostaja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1512617 (11564) Tody
»

Brezplačen Wi-Fi na letalih Virgin America

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
153244 (2635) techfreak :)
»

Wi-Fi letalskim potnikom bolj pomemben od hrane

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
163383 (2411) Ziga Dolhar
»

Zakaj je lovljenje teroristov z množičnim nadzorom matematično nemogoče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
838060 (5937) Thomas
»

Internet v zraku

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
52536 (2536) Dr_M

Več podobnih tem