» »

Internet ne dela - pomoč prosim!

Internet ne dela - pomoč prosim!

Azzi ::

Pozdrav,
imam problem že več mesecev, da mi internet konstantno prekinja. Sem klical internet operaterja/ponudnika, ampak so mi rekli, da mi dela vse normalno (tudi vse lučke na modemu normalno gorijo) in da je najverjetneje težava v routerju. Stanje se je še poslabšalo in zato sem kupil novi router. Danes sem dobil novi router (Linksys), vzpostavil povezavo, ampak napaka je še vedno tu... in je katastrofalno!!! vsake 5min mi net prekine za neki časa. Finta je tudi, da na stacionarnem računalniku, ki je na router vezan žično, internet deluje. Na laptopu, ki je vezan brezžično, pa ne deluje.
Pomoč prosim, počasi že izgubljam živce s tem internetom.
Lp, Azzi

Azzi ::

Zj sm se na net povezu prek kabla... zaenkrat dela... sam dvomim da bo dlje...
Help plz

bluefish ::

to bi moral narediti že na začetku. Računalnik direktno povežeš z modemom in potem vidiš, če se povezava še prekinja. Če se, potem je lahko kak problem v Win (malo verjetno glede na dva računalnika), drugače pa v sami povezavi.
Če se ti ob taki povezavi prekine, potem poglej še v Event Viewer, če bo kak zapis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Azzi ::

Če res mi ni jasn kaj bi lahko blo narobe...

jan01 ::

Kater router? Pa en znamka!

Azzi ::

-Najprej sm meu en SMC router (1 antenca, manjši...) in se je nekaj mesecev nazaj začela pojavljati ta okvara (na obeh računalnikih prekinjalo internetno povezavo... popravil sem jo lahko z resetom modema in routerja, pa še to ponavadi ni delovalo, popravilo se je samo od sebe).

-sedaj (od danes) imam brezžični router Linksys WRT54GL in je enak problem (ampak na stacionarnem je povezava, na laptopu je ni). Internet prekinja konstantno (dela kakih 5 min in nato spet prekine za 10min ali več). Zanimivo je, da npr. včasih MSN messenger dela tudi kadar ni povezave oz. kadar browser ne dela.
Vglavnem, čudna situacija za znoret!

*stacionarni komp je vezan žično
*laptop je vezan brezžično (če laptop vežem s kablom na router, je isti problem)

jan01 ::

Potem vidiš, da je problem v laptopu. Kater antivirus? -> najbrž kako okužen komp. Poskeniraj s avptool in s superantispyware...

Azzi ::

imam avast

Azzi ::

A je mogoče lahko problem pri nastavitvah? kr mam naštiman, da mi samodejno najde povezavo tam in nimam vpisanih nbenih ipjev, dnsjev...
edit: misliš, da avast ni dovolj dober in je kaspersky boljši?
Lp

Sem popucal s Superantispywarom in zadeva učitno bolje deluje. Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azzi ()

Azzi ::

Da je situacija popolna mi je še dvd player crknu + ugotovil, da je v tanovem kompu napačen disk (proklet BigBang, mi dajo 32gb disk, namesto 320gb) + star stacionarni komp v razsulu, da sploh več tipkovnice ne prepozna.
Hvala bogu, da vsaj internet na laptopu nekako dela z občasnimi prekinitvami.

Apofis ::

Da ni 32 gb SSD?:)

Azzi ::

Kaj to? dj mi razlož plz, kr jutr nazaj nesem.
edit: Sam če piše na računu 320! pa tud tam je pisal tak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azzi ()

rejven ::

nesi vseskup nazaj pa na forum vprasi kak comnp potrebuješ pa kje ga kupit pa bo, bigbang nateguje folk , ki se ne spozna najboljs na tehniko, s svojimi "super akcijami". Glede diska pa res poglej da ti niso kakega dobrega ssd notr dal:>. Drugič če ne vprašaš po forumu rajši kupi kak hofer izdelk ko je v akciji, ker po reklamah, ki sem jih do sedaj gledal, niso nikol kaj nategoval:>

Azzi ::

Sej ta komp naj bi mela mama... jst svojga ne bi v bigbangu kupu :P

Evo, preostalega diska windowsi niso zaznal. Bo treba še enkrat formatirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azzi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563972 (801) c23po
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213436 (6175) AC_DC
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127510 (7102) Leet1337
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011900 (9754) Pyr0Beast
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011554 (9065) Kyou

Več podobnih tem