» »

Linksys WRT54GL ne dela???

Linksys WRT54GL ne dela???

All ::

V roke sm tale brezžični ruter (nov iz škatle) in po priključitvi zadeva ni špilala...se pravi....brezžična kartica ne zaznna nobenga omrežja. Ko sm se prklopu direktno (prek kabla) na ruter mi je lepo določl ip, prehod...sam zadeva ne špila....ne morem do nastavitev, ne odpre nič (192.168.1.1) ping na ta ip dela.
Ok pomislm neki narobe delam...zaženem tovarniški cd..neki melje...clo praša za geslo (umes se povezava 3x prekine) pa spet nič.
A ga jest kej sračkam, al je ruter za u kanto???

bartmatej ::

Zreseteri ga na tovarniške nastavitve pa še enkrat probi.

LP Matej

amigo_no1 ::

Control panel/Network Connections/ lan povezava -> properties / Internet Protocol(TCP/IP) -> properties

IP Address . . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.3
Subnet mask. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default gateway . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

dns: 192.168.1.1


Logiraj se v router z geslom admin/admin (poglej navodila) (na naslov 192.168.1.1 )
in poglej če je wireless del sploh omogočen.

All ::

zreseteru...isto

ip, subnet, dns...... je tko


sam dela pa ne

amigo_no1 ::

Anteni sta "našravfani" na router ?
Brezžična kartica dela ?
Na kakšni oddaljenosti je brezžična kartica ?
Problemi z enkripcijo (wep ,wpa , ali z napačnim SSIDjem) ?
Lahko pingaš router iz kompa z brezžično kartico ?

Se lahko logiraš v router ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cokolesnik ::

Jaz imam pa malce nenavaden problem za WRT54GL:

router je eden od uporabnikov pomotoma izklopil iz elektrike in se ni več postavil - pravzaprav se je uspešno povezal na internet, kot bi pričakoval (lahko sem ga pingal od zunaj, lahko sem ga pingal od znotraj), a internet ni deloval, četudi je imel v statusu Connected (siol adsl). Moral sem ga dati na factory defaults in vse ponovno nastaviti in potem je začel normalno delovati.8-O Pred tem izpadom je prav tako nemoteno deloval in spomnim se, da sem ga že ob prvi namestitvi testno enkrat ali dvakrat jaz povlekel iz elektrike, pa se je normalno postavil, sedaj po 14 dneh pa takole. :\

Kaj pravite?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

All ::

anteni sta, brezžična kartica dela 100% (sploh ne pokaže novega omrežja)
pingam ga lahko samo preko kabla (to dela ok), logirat na 192.168.1.1 se pa ne morem, sploh ne odpre strani.
jezi me ker se ga da pingat, ostalo pa ne, če tut ping neb delu pol nazaj direkt, tko pa... tut resetiru ga umes, pa pustu brez napajanja 15 minut, sam nobene spremembe.

amigo_no1 ::

Če še ne moreš logirati v router potem je nekaj zelo narobe : ali s samim routerjem , ali z mrežno kartico & kablom ali pa te kakšen firewall blokira.

Jaz bi ga preveril na drugem kompu (žična povezava) in če še tam ne bi mogel priti v router potem bi uveljavljal garancijo.

@Cokolesnik
Še enkrat ga flashaj z zadnjim Linksys FWjem (4.30.9)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

All ::

mrežna je ok...prej biu direkt na modem prkloplen.

polde66 ::

preber natančno navodila, verjetn nis prtisnu gumba ( tistga k sveti ornažno na routarju),
ko boš to naredu ti zna delat kot ruoter. Prej pa dela kot acces point.
polde

amigo_no1 ::

SES (gumb spredaj z cisco oznako) je samo za samodejno nastavitev wifi varnosti pri wifi klientih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mr.B ::

Najprej ga resetiri tako kot treba. In ko boš prišel na WEB stran od ruterja, ti bo delala tudi brezžična povezava.
Še vedno ga nisi resetiral, kot bi ga mogel.
Sej veš tisto, potegneš štrom ven, pritisneš in držiš gumb za reset, vtakneš štrom notri, počakaš 30s, in spustiš tipko reset, pa štrom notri in ven.
Hint Wiki...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

All ::

Tkole :-)

Tadoug reset je pomagu (hvala), pokazu je stran za naložit firmvare. V tretjem poskusu je uspelo, in eureka, pridemo do strani za nastavitve, WiFi dela, ampak!!! :-( , po minuti , dveh brskanja po nastavitvah se zadeva obesi. reset, spet dela minutko dve, frezz, in tako bi se lahko zezal do onemoglosti. Firmvare sm naložu uradn z njihove strani. gre se pa za model GS V6.

Mr.B ::

Naj ti ga zamenjajo.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tear_DR0P ::

men je to delal, ko sem ga dvignil na 216 MHz

pa dolgi reset (power + reset) ga vedno zbudi :) iz večine kom
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

boych ::

No jaz pa imam drugačen problem z tem routerjem.
Poskusil sem naložit now firmware, na sredi med updatom firmwara, sem dobil massege ''update failed'' in zdaj se ne morem več nikakor skonectati na router.
Ne pomaga noben reset tudi ''tadolg ne''.

Kaj mi je storiti????

BTW Tale firmware sem nalagal že na en drug isti router in je šlo brez problema.

PLZ HELP!;(
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

OldSkul ::

Ne vem no. Jst sm router enkrat skoraj uničil samo zato, ker sem ga z kurčavim Firefoxom nadgrajeval.
Priporočam IE za firmware upgrade.

ricola78 ::

Večina routerjev se da povrnit na tovarniške nastavitve tako, da prek trivial ftp klienta (tftp) uploadaš firmware. Malo pobrskaj po netu pa bo šlo.Obstajata dve različici, ena za windows ena za dos (command line). Meni bolj odgovarja dos varianta.

Link wiki.

Link solarwinds.

enrique ::

Ali bi mi lahko prosim kdo pomagal, imam omenjni ruter od lynksysa wrt54gl in ga želim namestiti na t-2 modem(ruter), ker bi imel rad poleg še wireless.

priklopim ga tako:utp vtič vtaknem iz t-2 (modema/ruterja prostega porta) v lynksysov port številka 1. Ko imam nastavljen ruter brez zaščite mi zadeva dela, ko pa nastavim wpa (tkip) zaščito pa se mi računalnik noče povezati klub temu da mu vstavim ključ. Ali naj bo omenjeni ruter nastavljen kot gateway ali ruter?

lp k.

dëych ::

Zna bit težava v windowsih zaradi WPA...Probaj instalirat ta hotfix Update for Windows XP (KB893357)...

extr3m3 ::

Samo eno vprašanje/problem.

Doma si lastim že zgoraj omenjen router ( Linksys WRT54GL), vendar me zanima, ali je to 'normalno' da moram router 1x na teden resetirati da deluje internet. Zadnji čas mogoče tudi večkrat na teden.
Res je, da so računalniki prižgani 24/7, vendar menim, da vseeno nebi smelo biti teh problemov.
o_O

jan01 ::

@extr3m3
A si že posodobil firmware na odličen tomato? Priporočam victekovo verzijo tomata http://victek.is-a-geek.com/tomato.html
Pa ne pozabi po uspešnem flashanju narediti hard reset...

extr3m3 ::

Ne, nisem še posodabljal firmwara. Nekje sem zasledil, da če to storiš se izbriše(uniči) garancija.
o_O

bluefish ::

Če slediš navodilom in pravilno izvedeš reset, potem ne bi smelo iti nič narobe.

extr3m3 ::

Pa ima morda kdo vodič, kater firmware izbrati, kako poteka cela inštalacija...?
o_O

polde66 ::

imam tomato in to slovenski: Tomato Firmware v1.21.0010
http://www.polarcloud.com/tomato/
dela odlično
polde

ttommy ::

Obstaja kakšen spor med dvema routerjema,če sta enaka modela?
T-2 modem-router Linksys wrt54GL-router Linksys wrt54GL-PC
Zadnje čase so se začele pojavljati težave pri povezovanju.Bratranec ima od mene potegnjen kabel za internet in zadnje čase je večkrat brez interneta.Jaz imam doma na T-2 modem priklopljen Linksys wrt54GL router in prek routerja so povezani štirje računalniki.Do nedavnega je brez problema delovalo,zadnje čase pa je bratranec večkrat brez linije.No,on si je tudi kupil Linksys wrt54gl router.Če na mojem routerju sveti lučka na njegovem portu,potem pomeni,da je priklopljeno?Na obeh je pa Tomato firmware.
Pa še nekaj-ker se je na mojem kablu prekinila ena žička,imam sedaj povezano brezžično.Ko igram COD2 online,opazim da mi pogosto prekine.Wireless ni dovolj stabilen za tekoče igranje brez prekinitev?
Gamer

5er--> ::

Routerja, se "kregata", ker imaš zelo verjetno na obeh vklopljen DHCP.

ttommy ::

IN kaj naj nastavim na drugem linyksu,ki je priklopljen na tistega,ki je priklopljen v t-2 modem?
Gamer

5er--> ::

Za začetek naj bosta povezana preko lan portov, na drugem pa izklopi dhcp.

ttommy ::

Torej dam tam ko je sedaj DHCP na disabled?
Gamer

amigo_no1 ::

DHCP Server moraš izklopiti.

ttommy ::

Zadeva deluje tako,da smo vsak router posebej vklopili v po en port na T-2 modemu.
Ni pa bilo povezave,ker en port na modemu ne dela.Ko je router vklopljen v tisti port na modemu,ko bi naj bil po mojem pokvarjen,lučka za povezljivost na routerju utripa.Ko pa vklopim v drug port,takoj zagori.
Imam pravico poklicati T-2 servis,da mi zamenjajo modem?
Gamer

ttommy ::

Nekaj me še zanima-ker še nisem popravil lan kabla,uporabljam samo wireless.Ko igram COD2 online,je zelo pogosto izgubljena povezava-zelo moteče....
Imam tomato 1.25
Je sploh možna stalna neprekinjajoča povezava preko wireless?
WRT 54GL
Gamer

bluefish ::

Je sploh možna stalna neprekinjajoča povezava preko wireless?
Jasno.

ttommy ::

Je sploh možna stalna neprekinjajoča povezava preko wireless?
Jasno.



Kratek in jedrnat odgovor,brez obrazložitve kaj naj naredim,da mi ne bo prekinjalo.??
Gamer

black ice ::

Poveži preko kabla.

bluefish ::

Lahko je krivih en kup dejavnikov in takole na daljavo je res težko povedati kaj bolj pametnega. Pa "težji" p2p promet deluje brez prekinitev?

Kyou ::

Ok tud jaz mam en problem in res je da niti nimam pojma o teh routerjih in teh zadevah.
Ok mam MacBook Pro ki mi je do zdej vedno delal na kabel, zdej pa da ne rabim vlačit tega kabla po stanovanju sem se odločila za wireless.
In v Bigbangu kupim router, linksys WRT54GL, povežem tako kot piše in zaženem tisti ip, ki ga je treba vpisat v brskalnik. Enkrat par dni nazaj mi je ratalo prit gor, sem vpisala stvari tk ko piše, in potem ko prideš do tam kjer moraš shranit nastavitve sem kliknila shrani in zadeva se ni premaknila nikamor (kot da ignorira da kliknem shrani). In takrat sem potem zaprla brskalnik in še enkrat, in od takrat naprej mi tega ip-ja več noče odpret.
Na safariju mi piše da pač nemore odpret ker ni povezave, v operi mi pa odpira odpira odpira in potem po nekej časa napiše da se nemore povezat. Zakaj mi je enkrat odprlo zdej mi pa ne več?
Resetirala sm router tako kot ste napisali prej pa še vedno ne dela.
Mogoče je problem v tem, ker smo pri amisu dobil poleg modema še tako mejhno škatlico na kateri piše Linksys phone adapter with router.
Tale router, hja, tukej v sobi mi wireless dela prek njega potem ko grem ven iz nje pa ne.
Kaj je možno da mi ravno zato ta tanovi router ne dela ker je že tisti tamal Linksys z phone adapterjem zraven? Ta je povezan v enega od 4 portov v modem in v telefon.

Lp.

brodul ::

Tega tanovega, ki si ga kupila izklopi iz modema (drugače se, po domače, "stepeta") in ga vkluči direktno v MacBook). Pa povej kaj se zgodi, če napišeš 192.168.1.1
Če bo kaj življenja boš morala po vsej verjetnosti router skonfigurirati kot access point, in ne kot router.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Kyou ::

Nič ne odpre...
Kaj pa zdaj? :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252790 (1393) SaXsIm
»

Postavitev domačega omrežja z 2 routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
101556 (1361) ziu
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418282 (11219) Hayabusa
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142108 (1821) floyd1
»

[Nujno] Bridiging Modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201596 (1423) zanjan

Več podobnih tem