» »

Nakup Netbook-a

Nakup Netbook-a

MajaT ::

Pozdravljeni.

V naprej se opravičujem, če je bila ta tema že začeta. Sem študentka kemije in me zanima sledeče. Rada bi kupila prenosni računalnik manjšega formata, vendar moje znanje ni tako podkovano zato vas prosim za pomoč.
Rabila bi ga za office, internet (pregledovanje pošte,msn…)
Do sedaj sem pogledala naslednje računalnike:

- Netbook Acer Aspire one 1,68GHz (AOD150-1B-B, LU.S620B.061)
- Netbook Acer Aspire one 1,68GHz (AOD150-1B-W, LU.S550B.045)
- Netbook Acer Aspire one 1,6GHz (AOA150-Bw, LU.S040B.058)
- Netbook MSI U90X-037EU 8,9"
- Netbook Asus Eee PC 1000H 1,6GHz
- Netbook Acer Aspire one 531 1,6GHz (AO531, LU.S750B.053)
- Netbook HP Mini 2140 1,6GHz

A bi mi lahko prosim svetovali?
Hvala.

mtosev ::

jaz bi vzel asusa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Najprej se malo usedi, premisli in zapisi svoje pogoje in potrebe (pomembno, nepomembno...)

Da ti malo namignem:

1. teza
2. zmogljivost baterije
3. velikost ekrana
4. velikost prenosnika
5. zmogljivost
6. cena

Ali bos doma uporabljala dodaten vecji ekran ali drugi racunalnik?
Kolikokrat ga mislis prenasat (dnevno, tedensko...)?
Potrebujes internet on-the-go (mobilni internet HDSPA)?
...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Zheegec ::

Asus ali Aspire One z 6-cell baterijo. Drugače poglej še Lenovo, mislim da je oznaka novega modela S10e.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hotlips ::

Živjo MajaT
Jaz bi ti priporočil novo revizijo Samsunga NC10 ali pa NC 20 z 12" diagonalo in VIA procesorjem. Problem pr teh modelih je da se ji ne da dobit v nobeni štacuni v Sloveniji. Mora pa bit glede na izkušnje z prvotnim NC10 najboljša izbira, no ja vsaj po mojih kriterijih. Po hardwareskih zmogljivostih so vsi netbooki tm tm. Torej izbiraš med kvaliteto izdelave, designom in avtonomijo baterije (pa pomožnostjo tišino delovanja).
Kakor se spomnem imajo novi asusi do 9 ur avtonomije, to je vsekakor zadeva, ki bi jo dal jaz na + stran. Zdej če boš kupovala v Sloveniji bi bla to to zame optimalna izbera.
Po drugi strani, jaz ta post pišem na samsungu nc10 (prvotnemu), ki sem si ga naročil iz Anglije in je za moj estetski občudek lepši, poleg tega pa je zelo kvalitetno nareje, če omenim samo tipkovnivo, ki je med največjimi med 10" in je bolša kot na toshibi tecra r10, vem, ker si jo je par dni nazaj nabavil brat (pa to je 1200€ laptop).

Zdej med tistimi, ki si jih ti naštela bi jaz izbral
Netbook Asus Eee PC 1000H 1,6GHz
HP mini je aluminijast, če se ne motim in izgleda zelo kvalietno, samo se mi zdi da zna bit tud kakšnih 100 - 150€ dražji, kar pa se mi zdi da ni vreden. Poleg tega po 8-9 urne avtonomije asusa jaz nebi mogel spregledati.

Glede velikosti pa ti vsekakor svetujem da si vzameš 10". 10" se mi zdi ravno na meji, da ostane netbook uporaben še za kaj več kot le za občasno brskanje po netu.


lp.hl

5er--> ::

Jaz imam oba AA1, pa mi je v bistvu bolj všeč starejši 8,9", ravno ker je manjši. Zaslona imata itq oba isto resolucijo, tako da na delovni površini se ne pozna nič, tiste razlike do 10" v velikosti pa nisem nikoli opazil. Tipkovnica je na obeh iste velikosti, še baterija in napajalnik so isti in ju lahko izmenjavaš.

Pyr0Beast ::

Najlažja je izbira po bateriji. 3-cell delujejo okoli 3 ure. S časom baterija slabi ter tako na koncu leta deluje le še okoli 2h ur, čez eno leto mogoče uro, uro in pol. Razlika med 3 in 6 celično pa je mogoče 30€ v ceni.

Baterijo lahko uporabljaš kolikor hočeš (popolnoma sprazniš vsaki dan) pa ji to ne bo škodilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Runnagain ::

Vsekakor vzemi taksnega, ki ima 6 celično baterijo.
Sam sem lastnik Acer Aspire One, prvega na tvoji listi. Z njim sem zadovoljen, saj dobim nekakšnih 6 ur delovanja, je tudi dizajnersko lep, lahko pa bi mogoče bil nekoliko bolj robustno narejen.

Glede na listo bi sam dodal še ASUS 1000HE in Lenovo IdeaPad S10e 1,6GHz, in se potem odločal med temi tremi (Acerjem, Asusom ter Lenovo).

energetik ::


Ali bos doma uporabljala dodaten vecji ekran ali drugi racunalnik?
Kolikokrat ga mislis prenasat (dnevno, tedensko...)?
Potrebujes internet on-the-go (mobilni internet HDSPA)?
...

LP


Tudi jaz bi ti to svetoval najprej. Če ga ne boš prenašala, raje nabavi stacinonarca s kakšnim Athlonom X2 in integrirano grafično, pa zraven še kakšen 22" monitor. Boš skoraj za enako ceno bolj zadovoljna.
Če ga pa misliš vsak dan okoli prenašat, potem pa seveda netbook..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MajaT ::

Pozdravljeni.

Najprej bi se vam vsem zahvalila za vaše odgovore.Bili so mi v veliko pomoč.Po podanih informacijah razmišljam o nakupu Netbook Acer Aspire one 1,68GHz (AOD150-1B-R, LU.S560B.040) ali pa Netbook Acer Aspire one 1,68GHz (AOD150-1B-B, LU.S620B.186).

Lep pozdrav,
Maja

Pyr0Beast ::

Najbolje bi bilo da se malce sprehodiš po trgovinah pa si ogledaš zaslone ter občutiš tipkovnico in trackpad. Nekateri imajo smešno postavljene 'miškine' tipke (recimo 7.8" AAOne)

Razlika med 1.68 in 1.6 GHz procesorjem je minimalna, tako po hitrosti kot po varčnosti.

Zelo dobra izbira je tudi EEE 1000HE z nekaj boljšo baterijo ter N brezžičnim standardom, kateri pa sicer trenutno ni najbolj aktualen.

Poglej tudi za operacijskim sistemom. Nekateri imajo WinXP, nekateri pa linpus linux.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

gerhardk ::

Ziv,
sam sem bil v enaki dilemi.Kar nekaj casa sem potreboval, da sem razcistil zakaj potrebujem malo zverco.Mali je vedno drugi,tega ne smemo spregledati. Prvi je doma, drugi je mobilni, in ce je mobilni, je smiselno, da ima dostop do interneta.Zato je padla odlocitev HDSPA v kombinaciji z wireless. Odlocitev je osebna in ni namenjena vplivati na druge.
G.

trdoreh ::

Jaz sem tudi še vedno v dilemi, se pa močno nagibam k Samsungu N110, ki je naslednik NC10 in morem rečt, da je veliko boljši od predhodnika. Ker je baterija pri netbooku zelo pomembna, naj omenim, da je na testu baterija N110 zdržala 7 ur in 54 min. Torej ima Samsung najboljšo baterijo med netbooki. Druga stvar je izdelava, ki je res odlična. Sem imel Acerja za primerjavo zraven in N110 je daleč spredaj. Na izbiro je tudi Samsung NC20, ki ima 12" zaslon, baterijo pa isto kot N110, ta zdrži nekaj več kot 4 ure, kar ni lih najboljše. Pa z 12" netbookom izgubiš mobilnost. Pomoje je Samsung daleč spredaj pred vsemi netbooki, imel sem ga v roki in lahko samo potrdim vse pozitivne lastnosti, ki jih ima in s katerimi več kot konkurira ostali ponudbi. Problem je ta, da se ga v Slo. težko dobi, zato moreš pogledat v tujino, kjer ga dobiš po zelo dobri ceni.

Pyr0Beast ::

1. Tipkovnica je relativno ista kar se tiče n110 in aa1 d150
2. Baterija na testih je skoraj vedno višje kapacitete, kot ta ki jo boš dobil v prosti prodaji
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

trdoreh ::

1. Meni se ne zdi tako.
2. Baterija na testih je natančno definirana, saj pri teh prenosnikih 90% kupcev pogleda prvo to. Samsung N110 ima 6 cell baterijo, ki zdrži skoraj osem ur. N110 v prodaji ima 6 cell baterijo. Namigovanja, da bi podjetje testerjem v škatlo dalo močnejšo baterijo, ki bi jo razvilo posebej za to priložnost, se mi zdijo smešna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

Leks ::

To bi bilo zavajanje končnih potrošnikov, ki je sankcionirano. Resnično dvomim, da bi si upali privoščiti kaj takšnega.
Oz. bi morala biti pri vsaki objavi testa zraven napisana popolna konfiguracija, da se potem stranka lažje odloči. Nekako
podobno avto testom.

Pyr0Beast ::

Ena 6cell baterija ni nujno enaka drugi 6 celični bateriji. Kar je velika razlika je tudi kapaciteta celic ki je pri High-capacity modelu 2950mAh, medtem ko so 'navadne' in pogosto uporabljene celice ostale pri 2200mAh.

99% folka ne bo opazilo razlike.

In da, take stvari se dogajajo. V Si imamo z d150 nizkocenovno baterijo z 4.4Ah, v sosednji italiji se prodaja ta z 5.2Ah, testerjem pa je bila na voljo 5.8Ah baterija. Od tu tudi teh '8 ur' z aa1. Cena pa je povsod skoraj enaka, v Si celo najvišja med vsemi. Je bilo kar nekaj razburjanja glede tega.

Tipkovnice
AA1



N110

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Indeed, the larger Aspire One’s battery performance comes with a sting in the tail. Laptop Mag’s review unit, as with that which featured in the video preview over the weekend, shipped with a 6-cell 5,800mAh battery, which lasted for an impressive 7 hours and 57 minutes. However according to Acer, only the very first stocks will use this power pack: future shipments will revert to a 4-cell 4,400mAh battery.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Sicer tu nekdo prodaja AA1
Klik

~100€ ceneje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

trdoreh ::

No, ampak je to natanko definirano in noben ne zavaja nobenega, to je važno. Kar se pa tipkovnice tiče...mislil sem na dotik, ne na izgled! Meni videz tipkovnice nič ne pomeni, kakovost izdelave pa veliko.

Ana88 ::

Jaz bi tudi imela eno vprašanje glede nakupa netbooka... Kupujem ga za na fax in zato, ker bi rada imela nekaj, kar se bo dalo prenašati na okoli. Doma imam namizni računalnik, torej bo ta dodatni. Zanima me, če se vam kateri od naslednjih zdi ok (2 sta itak že omenjena v tej temi) oz. katerega izmed teh 3h bi vzeli vi?
Prosim za pomoč, ker sem totalni laik na tem področju :)

http://www.mimovrste.com/artikel/275016...
http://www.mimovrste.com/artikel/275016...
http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Sem malo preverila po internetu pa so različna mnenja, nekateri nap. Eee ful hvalijo, drugi ne itd. Sedaj mi pa ni več jasno kaj bi :)

ABX ::

Asus, zaradi kvalitete izdelave ki pokaže z vsakim produktom.

Acer je samo marketing.

Vsi netbooki imajo zelo podoben če ne isti hardware. Acer je cenejši ker špara na izdelku, ko kupiš Asus veš da vse štima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

TgT ::

Osebno imam Asus EEE901. Starsa sta v BigBang trgovini videla notebooka od Acerja in MSI in pohvalila mojega da je najlepsi... Sam sem tudi taksnega mnenja, enostavno so mi Asus notebooki najboljse kar lahko dobis... :D
Hit'N'Run

bauci ::

Nabavil sem notebook Dell Inspiron mini 9 - Simobilov paket 1€ + 30€ naročnine + 10 GB prometa. Zadeva deluje brez problema. Če je v območju Wifi se poveže brezžično, drugače preko priložene sim kartice. Ima 8 GB prostora (ni diska, zato ga lahko malo bolj premetavaš) in naložen Win XP + MS Works. Je idealna zadeva za prenašanje, pregledovanje e-pošte in brskanje po internetu. Povezavo sem preizkusil na različnih mestih. V Ljubljani deluje brez problema in hitro, zunaj je pa odvisno od signala Simobila - se da preživeti. Tipke so bolj majhne ampak ko se navadiš gre OK. Ekran majhen, zelo ostra slika. V bistvu ima vse kar imajo večji - za povprečnega uporabnika seveda.

Alamar ::

Kaj pa tale nova ion platforma in pa GN40? Kaj je kdo bolj na tekočem, kdaj bodo začeli netbooki s temi nabori ven kapljati. Tole bo v navezi z HDMI izhodom čudovita zadeva za predvajanje HD vsebine.

__Devil__ ::

kdaj pride nova platforma GN40 ven?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271313 (91871) MrStein
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704223791 (32657) hojnikb
»

Netbook s integriranim HDSPA/UMTS modulom

Oddelek: Kaj kupiti
81743 (1151) Picero
»

Asus pripravlja 11,6-palčni Eee PC

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
304392 (3158) nurmaln
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928683 (6641) MKC00

Več podobnih tem