» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
52 / 55
»»

Karen ::

Ja, za ta denar že notebooka dobiš (link od zgoraj nekje):
http://www.notebook.de/fujitsu-siemens-...
Pa če vzameš še takega s 3g modemom notri, si pa že zmagal. z 12colarjem se da že noramlno delat.

mattadox ::

Hmmm.. Notebooka že imam in sicer HP 8710 W, ki je težak pol tone:). Zadevo kupujem kot "travel companion netbooka". Ravno sem se vrnil iz potovanja po Floridi, kjer je free wifija kolikor hočeš in če nimaš neke pametne prenosne naprave si z njim lahko bolj malo pomagaš. Internet caffeji s PCji sicer so, samo ti imajo samo embedan IE in nič drugega. Primarno iščem napravo, ki ima vse povezljivosti, je majhnega formata in težka okrog ene kile.

Dober dlančnik verjetno stane več.

Podvprašanje: ali je kdo že testiral tale GPS modul:
http://www.wmexperts.com/reviews/genera...


LPM;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mattadox ()

blue33 ::

Zdej se pa lahko malo pohvalim:

Francoski 901Go



in se famozna francoska tipkovnica:

fuj



P.S.: V ponedeljek dobi slovensko verzijo tipkovnice :p



kaj si nor, kakšna tipkovnica, včeraj sem gledal eno francosko stran, pa se mi je zdelo abnormalno kot romunščina

blue33 ::

EEEPC901W003X - 1.6GHz Intel Atom N270, 1GB DDR2, 12GB SSD, Windows XP, 8.9" LCD Price : €257.00


http://www.syndeck.com/items.php?id=812...

poweroff ::

Jaz sem dobil nalepke z vsemi tipkami - dal mi jih je kolega, ki jih je menda kupil pri Anniju.
sudo poweroff

Kaufmann ::

EEEPC901W003X - 1.6GHz Intel Atom N270, 1GB DDR2, 12GB SSD, Windows XP, 8.9" LCD Price : €257.00


http://www.syndeck.com/items.php?id=812...

NATEG
http://www.had.si/blog/2009/02/11/synde...
ni podatka

Nimkapu ::

Mislim, da najcenejši eee 901:

http://mobilfunk.e-vendo.de/e-vendo.php...

blue33 ::

saj sem bral o tej strani, poleg tega pa mislim, da moj Acer ni nič slabši, pa še lepši se mi zdi od Asusa, čeprav sem njegov pristaš.

robio ::

Zdravo, a je komu uspelo spraviti EEE 904HD preko vga na ločljivost 1929x1080. EEE 1000H gre brez problema.

Lp
Robi

nurmaln ::

Zdravo, a je komu uspelo spraviti EEE 904HD preko vga na ločljivost 1929x1080. EEE 1000H gre brez problema.

Lp
Robi


Za 1000H si sam poizkusil? al si kje slišal?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

robio ::

Imam 1000h in dela. Za 904h pa pri Intel-u piše da chipset 915gm podpira do ločljivosti čez 2000 vendar je v praksi nemorem dobiti.

LP
Robi

xandros ::

Kaksen 2G ram dati v 1000H?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mattadox ::

Od včeraj v lasti črn Eee 901, Xp, 2 GB rama. Naročen še runcore 64 GB disk. Zadeva že sedaj ni slaba, po novem, hitrem, SSD-ju bo letelo.

Še informacija. Ura ja 18:24- radioanteno mi zadeva na polni bateriji streama preko wi-fi že dobrih 7 ur in pol.

LPM;

cryptozaver ::

Si pozabil izklopit napajalo... >:D

Pimoz ::

@robio: lahko daš kšn link alpa samo namig kako si to naredil?

jype ::

Super tema :)

A ma kdo 701 za prodat? Lahko je brez baterije, sam da ma linux gor pa not webcam (pa da dela :).

Če ja - zasebno sporočilo pls.

trnvpeti ::

aspire one, 11.6", 1366 x 768, namesto 11.8w le nekaj vec kot 4w, huh
http://macles.blogspot.com/2009/03/acer...

cryptozaver ::

aspire one, 11.6", 1366 x 768, namesto 11.8w le nekaj vec kot 4w, huh
http://macles.blogspot.com/2009/03/acer...


Tale je že na seznamu 12" ki se potegujejo za mojih upam da manj kot 500€ :D

trnvpeti ::

kaj se pa imas na seznamu?

cryptozaver ::

Kakšno stran nazaj sem že pisal o tem...

Nekaj zanimivih 12'' iz www.notebook.de :

http://www.notebook.de/fujitsu-siemens-...
http://www.notebook.de/samsung-nc20-g-9...

In pa Style Note pri nas:

http://www.stacuna.si/index.php?_a=view...

Drugih zanimivih pa ni prav dosti...

blue33 ::

Od včeraj v lasti črn Eee 901, Xp, 2 GB rama. Naročen še runcore 64 GB disk. Zadeva že sedaj ni slaba, po novem, hitrem, SSD-ju bo letelo.

Še informacija. Ura ja 18:24- radioanteno mi zadeva na polni bateriji streama preko wi-fi že dobrih 7 ur in pol.

LPM;

ssd ni hiter

Ph4nt0m ::

Da ne bom odpiral nove teme bom napisal kar sem. Resno razmišljam o nakupu EEE PC-ja in sicer nekaj takšnega: KLIK

Ne morem pa se odločit ali bi ga bilo bolje vzeti z Win ali Linux OS. Naj povem še, da za poganjanje zahtevnejših programov že imam laptop. Eee bi bil torej namenjen za pisanje dokumentov, mail, internet... V glavnem nič zahtevnega, je pa zelo priročen za prenašanje, pa tudi baterija je kar zmogljiva... Kateri OS bi torej bil boljpša izbira in zakaj?

P.S. Linux sem že uporabljal, tako da mi ne bi bil popolnoma nov.
www.kartusatoner.si

Brvar ::

Ubuntu naj bi bil glede podprtosti z gonilniki najboljša izbira za linux sistem na netbooku. Komplikacije so ponavadi le z zaznavo wireless kartice. Osebno ti priporočam XPje. Kar se tiče porabe rama in odzivnosti sistema za vsakodnevno delo, praktično ni razlik.

ABX ::

EEE 1000H
Jaz imam XP + razne linuxe. 90% časa sem v XP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

carlito149 ::

Zdravo!

Gledam Ideapad s10e, zanima me kolikšna je tipkovnica v primerjavi z Asusom eee 1000h.

Ali ima kdo izkušnje z Lenovo Ideapadom iz prve roke?

hvala in lp

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

123matej123 ::

Asus eee 701 PC
Mogoče kdo ve, kje bi se dobil kabel za povezavo med LCD-jem in matično ploščo?
V linku je slika tistega konektorja na matični plošči. (konektor na levi, za prikazovanje slike in napajanje) 20 žičk ima kabel. Na LCD-ju je popolnoma enak kabel.



Lp, Matej

Zgodovina sprememb…

roberto1 ::

lp

Malce bom vdrl v Asus prostor, a upam da mi ne zamerite:) Od včeraj si lastim belega MSI Winda U100 Luxury Edition pripeljanega iz Nemčije. Zadeva je všečna, vse deluje kot mora, pravkar pa sem dobil odgovor iz MSI-ja Germany, zaradi česar si lahko sam nadgradim ram brez izgube garancije. Ker se glede te teme pojavljajo raznorazne špekulacije, naši serviserji pa si seveda ne bodo pustili vzeti 32€ koliko računajo za menjavo rama (Acord 92 konkretno), je tule skopiran dopis, ki sem ga prejel včeraj in celo link do grafičnih navodil. Mogoče komu olajša odločitev:) lpt

Sehr geehrte/r XX

danke fuer Ihre Anfrage.

Sie können das Garantiesiegel zum Speicheraufrüsten ruhig beschädigen. Die
Garantie bleibt auch bei gebrochenem Siegel erhalten solange keine
Beschädigung durch Fremdverschulden an dem Gerät verursacht wurde.

Sie können maximal 1GB zusätzlichen Arbeitsspeicher auf der freien
Speicherbank installieren und folgende Speichertypen dafür verwenden.

Passende Riegel:

Eingesetzt werden können z.B. SO DIMM 200-polig, DDR II, 667 MHz / PC2-5300,
CL5 wie dieser hier von

---> Kingston 1GB Ram
oder
---> Corsair DDR2 1GB
oder
---> Transcend DDR2 1GB

Eine genaue Anleitung wie sie dieses Ram Upgrade vornehmen können finden Sie
unter dem folgenden Link:
http://www.computerbild.de/artikel/cb-R...

Ihr MSI Tech. Support Team
Metin Demir
Someday never comes!

ABX ::

Če imaš 1GB ram je to dovolj. Razen če nimaš kakšen zalo poseben program.

CPU ni dovolj dober za programe ki rabijo 2GB Rama za delovat.

Trenutno imam odprtih ene 8 programov in mi kuri 500Mb rama.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

janezf ::

Če ma kdo kakšnega poceni Asus EEE 701 za prodat se naj javi!

samek ::

Ola!

Kupujem SDHC kartico za svojga eeepc 701. Nagibam se k karticam velikosti 16GB in classom 6. Vse kartice, ki imajo te specifikacije, imajo ceno okoli 100EUR. Dokler nisem našel tele: http://www.mimovrste.com/artikel/258004...

Ker je kr ena nemška XYZ ferma me zanima, če ima kdo izkušnje s to kartico oz. katerokoli kartico iz te ferme.

Drugače pa nameravam na kartico inštalerat Windows XP. Bi to zadovoljivo delal tudi na kartici class 4?
/dev/null

mtosev ::

sem bral ga genericne kartice niso eno hitre kot SanDiskove.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

5er--> ::

Ampak, če piše da je class 6, mora imeti vsaj 6 MB/s.
Več

bjelakrez ::

je to res to? kr pocen. povezava na uradno stran je na 1000h.

nurmaln ::

ja to je res to, povezava je napačna
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bela01 ::

A je kdo slučajno kaj gledal tale prenosnik oz. ga nabavil, ki je v ponudbi Mobitela?

Asus Eee PC 1000H GO
Zaslon: TFT 10''
Intel Atom N270 (1,66 GHz)
pomnilnik 1GB
Trdi disk 160GB
bralnik pom. kartic, 3×USB, bluet., wlan, kamera 1.3

Za 50 eu, ob 30 eu naročnine za internet.

Kakšen se vam zdi tale prenosnik?

kmetek ::

če že tako rabiš surfanje itd, se uber splača.

Bela01 ::

Prenosnik bi bil za tako bolj osnovnošolsko rabo: referati, projektne naloge, malo surfanje, ...

nurmaln ::

Ja če se nameravaš naročit na mobilni internet potem je super rešitev
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

roberto1 ::

Če imaš 1GB ram je to dovolj. Razen če nimaš kakšen zalo poseben program.

CPU ni dovolj dober za programe ki rabijo 2GB Rama za delovat.

Trenutno imam odprtih ene 8 programov in mi kuri 500Mb rama.



lp

Se popolnoma strinjam glede programov. Sicer ne vem kako je z Asusi in Acerji, vendar na Windu si z 1gb rama omejen na 128mb grafike, če pa dodaš še 1gb rama, pa se le ta meja skoraj podvoji. Ker je grafična najbolj problematična je upgrade zame smiseln. Po upgrade-u mi zelo dinamične sekvence v mkv in divx laufajo res brezhibno, prej pa je bil na vsake toliko časa kak glitch. Ni bilo sicer full moteče, ampak pri ceni 10€ na palčko 1gb ddr2 rama zame ni bilo dvoma. Malce sem bil v dvomu, ker sem moral cel netbook odpret da sem prišel do rama, ampak na koncu se je izkazalo da je bila panika odveč, celoten poseg pa je zahvaljujoč youtube-u trajal 5 minut.

lpt
Someday never comes!

Kleemen ::

Sam sem lastnik asusa eeepc 1000h in imam trenutno gor original 1 gb rama, kar je absolutno premalo. Že ko sem na internetu (ie 7) in imam odprta naprimer 2-3 zavihke že dela zelo počasi, predvem pa če je povezava malo slabša, da ne govorim. Razmišljam o nadgradnji na 2gb rama, kar je če se ne motim max. z dokupom 2gb rama, ki se ga lahko brez problema dokupi in montira v laptop. Sicer pa mi IE 7 pobere zelo veliko rama, tako da mislim, da prav zaradi tega računalnik omejuje, ker naprimer na namiznem kompu imam 2gb rama in dela ie 7 in ostalo brez problema, tako da mislim da bo tudi na laptopu z 2gb rama delovalo brez problema. Ima kdo tukaj že vgrajen 2gb rama v 1000h? Mnenja? :)

clix ::

Zamenjaj ie7 z Opero! Pa start-run-msconfig-startup, pa skensli vso navlako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

ABX ::

Osebno nisem šel nikoli čez 800Mb porabe, ponavadi pa z vsemi programi mi niha med 400Mb in 600Mb. Verjetno je razlika v optimizaciji WinXP, glede na to da imam dolgoletne izkušnje.

Divx film, Firefox & Chrome (Facebook, slo-tech, gmail, slashdot, ... vse odprto na obeh), Anti-virus, Skype, OpenOffice. Vse odprto in poraba je 550Mb Rama, CPU 50-90%.

Optimiziraj XP ali kupi še 1GB rama za 10E.

Vsekakor se splača upgrade za 10E.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

JanK ::

In kako naj bi vecji RAM prispeval k hitrosti? Vsem ki se pritozujte nad pocasnostjo priprocam da si najprej ukinete swap file. M$ Windoze imajo to slabo lastnost, da zacnejo "preventivno" swapati programje na disk, tudi ko za to se sploh ni potrebe. Na vseh svojih racunlnikih z XPji, vkljucno z EEE 901, imam swap izklopljen.

ABX ::

Ne priporočam izklop swap file. Windows rabi ta swap file da dela pravilno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JanK ::

Ce "pravilno" pomeni pocasneje, se s tem strinjam. Drugace pa prosim za razlago. Da sam ne trobezljam, tale tip dovolj dobro pove tudi moje stalisce:

I routinely disable the pagefile for all of my computers and fresh installs, even for machines with as little as 512Mb of memory.

*Theoretically*, Windows should move pages to the swapfile only when needed, but the apparent reality is that Windows will move pages from applications that have have been unused for a while, even if memory isn't scarce.

You can try this yourself: open up a bunch of applications, then walk away from your computer. Return after a few minutes and then click each taskbar icon in turn. Watch Windows thrash.

On the other hand, disable the page file, and your computer will remain responsive at all times. And, being a power user, I'd rather have an "Out of memory" error, telling me that I'm overloading my system, which I shouldn't be able to get away with even if I can't see it because of the pagefile. Not that I ever got that message -- I haven't had a single problem yet since running without page file, and that's for about a year now.

Bottom line: I'd rather have a more responsive computer, so no pagefile for me.
RiX0R on October 20, 2005 09:52 PM

ABX ::

Swap file je stara debata. Rajši ostanemo ontopic.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MrStein ::

To, da nisi podal argumentov za "obveznost pagefileja", lahko štejemo kot "OK, saj res ni nujen" ?
(če je stara debata in ima zaključek, bi lahko preprosto podal link nanj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

janezek67 ::

Sam sem lastnik asusa eeepc 1000h in imam trenutno gor original 1 gb rama, kar je absolutno premalo. Že ko sem na internetu (ie 7) in imam odprta naprimer 2-3 zavihke že dela zelo počasi, predvem pa če je povezava malo slabša, da ne govorim. Razmišljam o nadgradnji na 2gb rama, kar je če se ne motim max. z dokupom 2gb rama, ki se ga lahko brez problema dokupi in montira v laptop. Sicer pa mi IE 7 pobere zelo veliko rama, tako da mislim, da prav zaradi tega računalnik omejuje, ker naprimer na namiznem kompu imam 2gb rama in dela ie 7 in ostalo brez problema, tako da mislim da bo tudi na laptopu z 2gb rama delovalo brez problema. Ima kdo tukaj že vgrajen 2gb rama v 1000h? Mnenja? :)


1Gb bi za XP-je načeloma moral zadostovati. 2Gb ne bo škodilo, me pa skrbi, da imaš na XP-jih toliko navlake, da bi bilo najeostavnejše zadevo še enkrat naložiti.
««
52 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819181 (11799) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254829 (3881) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928691 (6649) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
373987 (2850) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349917 (6190) grmek

Več podobnih tem