» »

Core 2 Quad ali ostanem pri Core 2 Duo ?

Core 2 Quad ali ostanem pri Core 2 Duo ?

mp5 ::

Lep pozdrav!

Ker sem "stručko" za računalnike in vse kar je povezano s tem, vas prosim za pomoč pri odločitvi glede nakupa procesorja. Razmišljam o menjavi procesorja in sicer trenutno imam matično ploščo Abit Quad GT z Core2 Duo E6600 proc., katerega mi je kolega navil na 3,6. Ker računalnik dejansko uporabljam za igranje iger razmišljam o nakupu Core™ 2 Quad procesorja.

Zanima me ali se nakup splača oz. ali bom z Quad procesorjem dejansko kaj pridobil za boljše igranje iger, glede na to da imam procesor že navit na 3.6.

Za vse odgovore se Vam vnaprej zahvaljujem.

Valvoline ::

Zaenkrat še ne. Če bo treba 4 jedrnika nabavit,raje prešaltaj na AMD phenom II,saj za ceno intelovega Quada dobiš spodobn amd ph2 x4,ki se tut navija lepo na 3.5ghz+ in plato skupaj.

dzinks63 ::

Če lahko za sedaj zadovoljivo igraš, potem ne rabiš nobene menjave zaenkrat. Ko pa bo masa siger zahtevala in izkoriščala štijedrnike, boš enostavno nadgradil z Q9550 (cca200€) in ga navil okoli 4GHz. Ploščo namreč že imaš in ti je neumestno jo prodajat in potem kupovat amd ploščo in proc poleg. Navit intelov Q9550 popolnoma nič ne zaostaja za amdjevim quadom tudi navitim, če se že primerja. Bolj kot sama nadgradnja procesorja, ti je pomebna nadgradnja grafične (če seveda že nimaš nekaj za vola ubit), amd je pravkar še dodatno spustil cene (HD4890 cca 190€) in tudi nvidia je že odreagirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bluefish ::

Se strinjam. Za potrebo igranja je trenutni procesor povsem zadosti - sploh navit. Bolj je odvisno od grafične kartice.

mp5 ::

Grafična ni za vola ubit :D ampak je 8800 gts 640.

bluefish ::

Ja, potem raje nadgradi to, ko enkrat ne boš več zadovoljen z detajli.

TOP ::

Najbolj neumna izjava je prešaltaj na AMD in kaj bo pridobil nič,kvečjemu na slabšem boš.Ker tud Intel počasi spušča cene.

bluefish ::

Menjava celotne platforme je res popolnoma nesmiselna.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jan01 ::

Brezveze menjavat procesor. Res raje hitrejšo hd4890 mimovrste 186€.
Koliko rama imaš? Kater disk?

CrDr ::

Ej ns kaj kupi si quad9550...pa ati radeon 4890 pa je pa bos dal 400e...pa bo mir

mp5 ::

jan01:

rama imam 4g ddr2 800, disk pa wd 250g

DaVidQ ::

Ej ns kaj kupi si quad9550...pa ati radeon 4890 pa je pa bos dal 400e...pa bo mir


A zdj si pa že strokovnjak za računalnike?

Mitja358 ::

Ej ns kaj kupi si quad9550...pa ati radeon 4890 pa je pa bos dal 400e...pa bo mir


A zdj si pa že strokovnjak za računalnike?

Nevem zakaj q9550. Kupi amd Phenoma II X4 940BE za 162€ + plata za 90€ pa je ceneje skozi kakor pri Intelu.
In lahko sestavi dve mašini...

DaVidQ ::

Ja, ampak on že ma plato...tako da pride pr Intelu cenej skoz, sam še zmer je naboljš, da menja samo graifčno.

TOP ::

Mitja358 kaj da kupi plato kot ti potle bo pa jokal kot ti,da se ne da bolj naviti.Pa daj preberi prej mal kaj človek sprašuje pa potlej piši neumnosti.On ma že plato,če že želi bolši proc naj si ga kupi,bo ceneje skoz prišel,kot da kupuje AMD.In kot berem je že mel proc navit,sepravi bo tud naprej še navijal.Potle če kupi AMD so z plato za 90e nima kaj dosti pomagat pri nekem bolšem navijanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Mitja358 ::

Mitja358 kaj da kupi plato kot ti potle bo pa jokal kot ti,da se ne da bolj naviti.Pa daj preberi prej mal kaj človek sprašuje pa potlej piši neumnosti.On ma že plato,če že želi bolši proc naj si ga kupi,bo ceneje skoz prišel,kot da kupuje AMD.In kot berem je že mel proc navit,sepravi bo tud naprej še navijal.Potle če kupi AMD so z plato za 90e nima kaj dosti pomagat pri nekem bolšem navijanju.

1.) Meni je zadosti 3.25Ghz + stock voltaža + C&Q.
2.) Če je procesor BE plata nima skoraj dosti veze.
3.) Mi je prav vseeno kaj bo kupil. Sem povedal svoje mnenje. Kaj ga mogoče ne smem?

bluefish ::

No, bistvo je, da se mu samo zaradi iger na dovolj spodobni konfiguraciji ne splača menjati celotne platforme.

ABX ::

To tudi jaz razmišljam, trenutno imam E4300@3.2Ghz. Če grem na AMD ali i7 more vse na novo kupit, kar finančno nima smisla.

Upam da bo Intel izdal kak poceni quad core ki se bo dal navijat na 4Ghz, vendar nisem preveč optimističen.
Potem imamo še problem vodila, namreč novi procesorji delajo na 1333 Mhz, kar pomeni da je navijanje bistveno težje.

Jaz bom počakal, ker se mi ne da zapravljat denarja. Vsekakor pa ne bi šel v nakup novega 2 jedrnega CPU, quad je prihodnost. Če pa bi danes kaj kupil bi vzel Q8400 za 170E lahko dobiš 4Ghz quad CPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

klinker ::

Kot so ti ze rekli....grafo menjaj...ostalo je za zdaj cisto vredu ;)

ABX ::

Kot so ti ze rekli....grafo menjaj...ostalo je za zdaj cisto vredu ;)


Ja in ne, odvisno od igre. Poleg tega upam da je dovolj pameten in preveril porabo CPU ko igra igre.
Če ima obe jedri nad 90% obremenitve, menjava grafične ne pomaga.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

TOP ::

Ne je že uredu da poveš svoje mnenje,sam moraš mal upoštevat,da on ma že neke komponente,ki so nadgradljive in gleda čim ceneje skoz pridet.Tebi vem da je dovolj 3,2 sej kaj dosti več pa tud ne boš iztisnil s to plato ne.

ABX ::

Ne je že uredu da poveš svoje mnenje,sam moraš mal upoštevat,da on ma že neke komponente,ki so nadgradljive in gleda čim ceneje skoz pridet.Tebi vem da je dovolj 3,2 sej kaj dosti več pa tud ne boš iztisnil s to plato ne.


Ma ni nikoli dovolj, samo ko vidim cene mi postane jasno da se morem malo kontrolirat. Drugače moja plata je Asus P5K in je dovolj primeru na netu da vem da Q8400 na tej plati lahko pride do 4Ghz.

Če seveda si govoril meni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Bolj Mitji.

Valvoline ::

To tudi jaz razmišljam, trenutno imam E4300@3.2Ghz. Če grem na AMD ali i7 more vse na novo kupit, kar finančno nima smisla.

Upam da bo Intel izdal kak poceni quad core ki se bo dal navijat na 4Ghz, vendar nisem preveč optimističen.
Potem imamo še problem vodila, namreč novi procesorji delajo na 1333 Mhz, kar pomeni da je navijanje bistveno težje.

Jaz bom počakal, ker se mi ne da zapravljat denarja. Vsekakor pa ne bi šel v nakup novega 2 jedrnega CPU, quad je prihodnost. Če pa bi danes kaj kupil bi vzel Q8400 za 170E lahko dobiš 4Ghz quad CPU.

Če je res 170e potem se še splača. Nazadnje k sem gledal manj k 200-210e ga ni bilo nikjer.
Torej so le mal znižal cene.

mp5 ::

evo test Q8400 http://www.anandtech.com/cpuchipsets/in...


Verjetno ne bom menjal glede na napisano in prebrano. Sem pregledal test in opazil, da dejansko Core 2 Duo prednjači v večini iger.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/in...

ABX ::

evo test Q8400 http://www.anandtech.com/cpuchipsets/in...


Verjetno ne bom menjal glede na napisano in prebrano. Sem pregledal test in opazil, da dejansko Core 2 Duo prednjači v večini iger.

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/in...


Tako, vendar če boljše pogledaš boš opazil da ko je dual core dovolj hiter govorimo o 80-100FPS, ko pa ni dovolj dober (Far Cry 2) pa dual core pade na 30-40 FPS, to je razlog zakaj nekateri bi radi imeli boljši CPU.

P.S: Sem testiral moj cpu z Far Cry 2 z istimi nastavitvami kod Anadtech, imam 34FPS. Od oka bi verjetno prišel na 70-90 FPS z Quad Core @ 3.5-4ghz. Nič kot počakat da postanejo malo cenejši. Sem probal tudi 800x600, pridobil sem 1 FPS, lol.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mp5 ::

To tudi jaz razmišljam, trenutno imam E4300@3.2Ghz. Če grem na AMD ali i7 more vse na novo kupit, kar finančno nima smisla.

Upam da bo Intel izdal kak poceni quad core ki se bo dal navijat na 4Ghz, vendar nisem preveč optimističen.
Potem imamo še problem vodila, namreč novi procesorji delajo na 1333 Mhz, kar pomeni da je navijanje bistveno težje.

Jaz bom počakal, ker se mi ne da zapravljat denarja. Vsekakor pa ne bi šel v nakup novega 2 jedrnega CPU, quad je prihodnost. Če pa bi danes kaj kupil bi vzel Q8400 za 170E lahko dobiš 4Ghz quad CPU.

Če je res 170e potem se še splača. Nazadnje k sem gledal manj k 200-210e ga ni bilo nikjer.
Torej so le mal znižal cene.


Sedaj sem pa spet v dilemi, ker so cene dejansko padle. Q9550 je padel za 50 eur in je sedaj 200, ampak bodo verjetno še padle:)

ABX ::

Če pride na 100E, bom nehal razmišljat. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DaVidQ ::

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/in... Slučajno ima kdo link od strani, na kateri si lahko pač izbrav dva proca, pa ti je spodi razultate pokazalo, zgledlo je pa tako kot na tem linku.

Ignorirajte, sem že našel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DaVidQ ()

Valvoline ::

Če pride na 100E, bom nehal razmišljat. :)

Če men vprašaš,več k 100e itak ni vredno,če je c2q,i7,ali phII. Le folk je zmešan k tolko keša meče za 20g silicija :)

amacar ::

ja itak da bojo cene padle, ka kdaj še niso, sam najboljše je da kupiš takoj po tistem, ko cena pade, ker potem veš, da se ne bo tak ohitr spet znižala ( lahko preteče par mesecev)

TOP ::

Ja pardon tisto prej sem napisal za Mitja.Če misliš sam igre nabijat in nič drugo potle ne kupuj 4jedrnika edino v GTA4 se pozna,ker zna uporabljat vsa jedra,tam bi pridobil.Moj nasvet je kupi bolšo grafo,boš več profitiral kot pa z procom.Če pa bi se3 ukvarjal še ščim drugim potle pa je 4jedrnik dober nakup.

CrDr ::

kupi neki ba bo zee
ce bos dal za proc cez 250e je ziher dober enako za grafo

edit:ju re horses

bluefish ::

ce bos dal za proc cez 250e je ziher dober
Tako kot nekateri primerki P4, kajne? Heh, logika na vrhuncu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

intel I5 (LGA1156), I7 (LGA 1366)

Oddelek: Strojna oprema
51416 (1360) jest10
»

Transcend začenja novo serijo SSD trdih diskov

Oddelek: Novice / Diski
125184 (4093) Dr_M
»

Menlow na CESu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
103464 (2766) Matko
»

intel penryn quad release date preložen

Oddelek: Strojna oprema
15965 (965) Dr_M
»

Santa Rosa je tu

Oddelek: Novice / Procesorji
103516 (2593) Matko

Več podobnih tem