» »

Samsung Spinpoint F1 HD753LJ 750Gb disk - Zabijanje glave ob branju in piskanje

Samsung Spinpoint F1 HD753LJ 750Gb disk - Zabijanje glave ob branju in piskanje

TRIROG ::

Sedim zvečer v sobi poslušam muziko in shufflam med mp3ji.

Prestavim med dvema komadoma, vendar se ne prestavi, komad teče dalje, ob enem slišim čudne piske.
Ker jih v tem komadu še nisem slišal - hočem zavrteti komad nazaj - računalnik se ne odziva.

Ugasnem zvočnike in slišim ... dolg pisk - klik - lučka za disk gori/utripa, ponovno pisk in klik - kot da bi zabijalo glavo ... lučka za disk ugasne, začne se naslednji komad, prestavim nazaj dela normalno; probam kar en komad ... normalno dela ... prepričam se da se je gotovo nek program malo zacilkal in zagotovo ne gre za umiranje diska...

a glej ga zlomka čez cca 20 minut se zadeva ponovi, ponovno ob kliku na nov komad pisk-klik ... če bi moral opisati pisk je bilo kot da bi kovina podrgnila ob kovino- glava na ploščo?

Zaženem ESS- ki mi pri surface scanu javi malo morje napak - poiskanje se ponovi - odprem kišto vzamem disk ven da bom malo bolje slišal za kaj gre, disk na otip vroč - ugotovim da je nosilec za disk ravno nad hladilnikom za čipset-vmes samo pleh.

ko se disk malo ohladi ponovim test - nobene napake več...

Je res "pregret disk" lahko vzrok za opisane napake ( v narekovajih zato, ker dvomim da je pregret, kvečjemu malo bolj vroč - definitivno nima 60 stopinj)

SMART ni pokazal nič resnega...mi pa ni všeč da je zadeva nezanesljiva

Je kdo že imel podobne simptome?

Za vse nasvete bom zelo hvaležen!

aja zadeva ni stara niti dobro leto dni, in teče 24/7
  • spremenil: TRIROG ()

ST-777 ::

Izmeri temperaturo diska s HWMonitor. Stalna temperatura diska nad 50 stopinj mu lahko precej skrajša življensko dobo. Če je disk prevroč, je morda takšen zaradi vroče notranjosti v ohišju in slabe ventilacije.

jan01 ::

Uveljavljaj garancijo.

amigo_no1 ::

ES-Tool (The Drive Diagnostic Utility) for Samsung HDD
http://www.samsung.com/global/business/...



Preveri tudi v "Event viewer/System" če je zabeleženo kaj čudnega.

start meni/run/
%WINDIR%\eventvwr.msc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

TRIROG ::

Izmeri temperaturo diska s HWMonitor. Stalna temperatura diska nad 50 stopinj mu lahko precej skrajša življensko dobo. Če je disk prevroč, je morda takšen zaradi vroče notranjosti v ohišju in slabe ventilacije.


Speedfan(S.M.A.R.T) sporoča temperaturo diska 39 stopinj

ES-Tool (The Drive Diagnostic Utility) for Samsung HDD
Preveri tudi v "Event viewer/System" če je zabeleženo kaj čudnega.


Ko sem omenil ESS tool sem mel v mislih ES tool, event viewer nima nobenih posebnostih zabeleženih v nobenem od 3 logov.

Uveljavljaj garancijo.


Saj bi, vendar imam raje ponovljivo napako-no tako da vem kako jo lahko izzovem, ne pa da ga bo na mizo dal nek serviser sprobal in rekel:"Pa sej dela ...ne menjam..."

Toliko za zdaj ... upam da mi bo v kratkem uspelo posneti zvok - bo vsaj bolj predstavljivo ...

Aha še tole ... SMART sporoča, da ima disk 6 pending sectorjev - po opisu sodeč ne gre za nič dobrega "...Those are sectors that couldn't be properly read and that the hard disk logic is waiting for a write operation to try to remap to a spare sector..."

Valvoline ::

Naredi low level format in naloži xp na novo.
DL si programček hdtune.
http://www.hdtune.com/
Ta ti pove vse o stanju diska,temperatura delovanja itn. Poglej v menuju health če je kaj markirano rdeče. Če je kaj rdečega je disk kaput oz bo v kratkem.

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

Oj!

Evo update... danes sem ponovno nekaj delal, in voila zvok se je ponovil, no posnel sem ga s telefonom, vendar očitno zaradi visoke frekvence piska ni posleno, se pa sliši hitro klikanje ... kot kaže gre za okvarjene glave ... jutri se probam zmenit za zamenjavo...

S HD tuneom sem pogledal smart in ni nič v rdečem, je pa ko sem naredil tisti benchmark zadeva spet začela tuliti ...

Ga bom pustil čez noč da se pohladi in potem ponovno poskusim ...

TRIROG ::

Aja še tole sem pozabil dodati ... HDTune je v benchmarku v polju minimum pokazal 0,4 MB/S kar verjetno ni najbolj zdravo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Daedalus ::

Podatke dol, pa uveljavljaj garancijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje sprednjih zavor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15926228 (15390) FireSnake
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144428 (4288) clovk
»

Disk problem

Oddelek: Strojna oprema
10961 (852) lebang1
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616970 (12132) e-marko
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442648 (1825) Mr.B

Več podobnih tem