» »

SAMSUNG 640GB HD642JJ

SAMSUNG 640GB HD642JJ

1
2
3

Kibby ::

Carsko :)

GrimReaper ::

disk2 navpično

Jebeš to, sem naročil WD6400AAKS.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Pesimist ::

Torej kateri disk se zaj splaca kupit?
SAMUNG 750GB Zaj sem tega gledal a je ok?
Moram pa povdarit da nisme neki freak kaj se tega tice. Nebom dobenih HDtach testov izvajal pa na forum limal ampak rabim za cisto prakticno uporabo. Vista, download, instalacija iger. Naj pa bo cim tisji za download.

Kak pa je priporocena instalacija sistema? Vista in igre na en disk, download na drugega v kolikor 2x750 vzemem. Mam se enega 80GB sata ki ga verjetno nebom bek fukno. IDE 160Gb pa bom odstrano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

M-XXXX ::

Samsung 640BG ali 320GB, ker imajo 320GB plošče (VELIKO hitrejši, tišji, manjša poraba)

Pesimist ::

In kaj pomeni to plosce? Ce particijo razdelim tocno na polovico 320GB delujeta plosci isto dobro kot da bi mel dva locena diska? Ali nej reje te 2x 320 vzemem?

Cveto ::

Ne delujeta kot dva diska, ker sta seveda vpeta na isto os in ker je tudi roka na kateri so glave samo ena. Lahko kupiš dva, bo pa to gotovo dražje...

Pesimist ::

GrimReaper: Kaj mas ti to neki Accelero na 8800GT? Je to kaki kuplen hladilnik in je tih predvsem? Jaz bi rabo nekaj tisjega na moji 8800GTjki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

tilinho20 ::

Ja Accelera ima. Kar kupi ga ker je zelo dober. Stane pa cca. 20 eur. Mamga lahko potem daš še 2x120 fan.

trnvpeti ::

kaksna je oznaka diska 320G samsung, da je ena plosca 320G?

kmetek ::

Samsung SpinPoint F1 320GB 16MB SATA II (HD322HJ)

trnvpeti ::

tega modela HD322HJ nikjer pri nas ne prodajajo

kmetek ::

res je.

GrimReaper ::

Sem dobil WD6400AAKS, performančno malo boljši kot Samsung, HDTach 95.5MB/s 13.1ms proti 93.7MB/s 13.6ms. Temperatura je dost višja, enaka kot pri 5000AAKS, 37°C, Samsung pa 27°C. Tolk da morm met vklopljen spodnji ventilator pred diski, drugače naraste do 44°C.
Zdej mi vsaj lepo deluje v Antec P182 ohišju v navpični postavitvi, to je bil tut razlog za zamenjavo. Ker če ga dam zgoraj morm vlečt iz napajalnika še en kabel z molexi pa še podaljšek za SATA rabim.
Tkole je blo prej.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

kolk denarja za 640 aaks, kje?

GrimReaper ::

Ceneje.si
Jest sm vzel v SOLO.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

sonac ::

Na elektronika.si je 86€.

GrimReaper ::

Ja lepo da je, sej tokrat sem se tut sam hotel prepričat kako je s to Elektroniko in sem disk tudi tam najprej naročil. Dobil sem obvestilo da pridejo šele čez 3 tedne, tako da sm potem v SOLO naročil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kmetek ::

RC14 ::

meni se zdi tale cena prav ugodna.
WD 750GB Caviar SE16 za 111evrov

Zdej pa ne vem, ali tega WD-ja, ali tega tanovega samsunga F1 ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

novinec09 ::

Vzemi raje Samsunga.

bond007 ::

750GB= 88 EUR
JE pa res, da ni tako hiter kot 320 in 640GB verzije, ki majo večjo gostoto plat.

Kibby ::

Sej, ce rabis vec placa in ti hitrost ni najpomebnejsa se pac vzame 750, samo jaz nebi trenutno jemal nic drugega kot pa 640gb diska (vseen al WD al Samsung), ker je hitrost 1a :) Pa sam nevem ce bi kdaj napolnil 600gb placa, no mogoce cez par let ko bojo blurax in ostali mediji vladali, do tecas pa tezko, edin ce si kdo dela "3 tone" zaloge XXX za hude case :D:D

bluefish ::

kje je trenutno najcenejši WD 320GB single platter (Funtech 62€ ?) ?
Na ceneje.si je le prejšen model (če se ne motim).

Ima Samsung morda boljši model, če je sploh na voljo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tilen ::

Pa sam nevem ce bi kdaj napolnil 600gb placa

Ko sem pred parimi meseci zamenjal iz 120Gb na 320GB sem bil cisto enakega mnenja. V bistvu je vecji disk samo razvada. Prej sem imel urejeno in sem sproti brisal. Zdaj pa nalagam bedarije, katerih sploh ne rabim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pesimist ::

torej kaj nej vzemem Samsung 750GB bo vredu to?

Kaj ve kdo ce disk tocno particioniras na fizicnih platah. Deluje kaj hitreje te?

GrimReaper ::

Manjša particija -> nižji dostopni čas. Jest mam 60GB pa imam 8ms. Sam dobr, particijo daš tolk velko kot jo rabiš, sicer nad 60GB vseeno nebi šel.

Odgovor na tvoje vprašanje pa je bil nekje v tej temi, ni razlike drugače, tudi ne vem kako bi ga točno lahko sploh razdelil:
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Jaz tudi nevem. Sem pac mislo da tocno 290,blabla GB fizicna particija. Anyway.

Kak fejst je pa predpomnilnik vazni? 32 ali 16MB? Jaz mam drugace like C:windows, D:igre E: downloadsi.
Trenutno mam igre na locnem disku sej je samo 80GB Sata samsung. Pomoje bi bilo bolse meti downloadse(torrent...) na loceni ampak je premali zato. Novi bi sicer isto bil 25GB Vista, ostalo pa downloadsi.

bluefish ::

sam imam podatke razdeljene med tri diske - na enem je sistem skupaj z vsemi programi, igrami,..., na drugem dokumenti, arhiv in podobno, tretji (skorajda najtišji) pa je zadolžen za torrent promet.

Volta ::

Jaz sem tega Samsunga dans naročil, tako da verjetno v petek prispe. Poročam kako se obnese, če bo še koga morda zanimalo.

LP

Antares88 ::

Ja Volta, poročaj... =)

Volta ::

Včeraj je disk končno prispel. Disk sem zmontiral in spravil v delovanje brez problema. Moram povedati da je to za denar prava zverina, saj zmore brati s hitrostjo kar 96 Mb/s, kar je precejšnja razlika proti mojem prejšnjem Maxtor-ju 250Gb Sata II. Vendar pa sta mi danes obe particiji kar na lepem izginili - izgubil sem pomembne podatke, Partition magic pa mi javlja I/0 napako. Bom videl, če bom stvar lahko spravil v delovanje ali ne.

pozitron ::

Zanima me kolk prostora vam kaže vista z samsungom HD64JJ. Pravkar kupil disk, dal ntfs format in dobil 596gb free (disk je še prazen), pa se mi zdi nekam malo. Total commander pa 625gb.

kmetek ::

čist prav je no.

bluefish ::

da, je pravilno.

pozitron ::

Ok, pol. Hvala obema.

pozitron ::

 samsung

samsung



 seagate

seagate



Pričakoval sem malo boljši samsungov access time okol 13ms oz. vsaj boljše od seagate-a. Disk je postavljen horizontalno. Je pa precej hladen, pri prenosu podatkov z prejšnjega diska z commanderjem cca. 1.5h je bla temp 25-27C.

Os vista x64 sp1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

kixs ::

Preveri, ce imas vklopljen AAM. Saj v tem primeru se dostopni cas obcutno poslabsa.

Tistih 25-27stC pa js vzamem ZELO z rezervo, razen, ce imas 2 ventilatorja, ki direktno pihata po disku!

lp

MTm2H37rqt7B ::

Jaz imam vklopljen AAM (Silent) pa sem testiral z HDTach in je random access time 13.7 ms. (HD642JJ)

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Everest pravi, da je automatic acustic management supported, ampak disabled. Ja imam pa pred diskom-a en 92mm ventilator na 1000rpm.

S katerim programom se pa uravnava AAM. Na ultimatbootcd je kej tazga gor uporabnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

pozitron ::

Sem pogledal še z ES TOOL. Isto kaže AAM disabled. Sem dal na FAST sam za probo, pa je blo isto 16ms access time.

Volta ::

Tudi jaz imam disk na okoli 27 stopinjah skoz, res pa je, da je zgoraj kar "vetrovno" ;) Disk je drugače čisto hladen na prijem.

e-marko ::

Samsung F1 640GB mi je nenadoma začel odpovedovati. Kupljen aprila letos (elektronika.si). Vista nenadoma javila, da bo disk crknil, nato še Active SMART (Raw Read Error Rate in Soft Read Error Rate padla na 1), in tudi ES Tool je že pri 1% našel polno napak. Malo razočaran. Sedaj ne vem ali naj menjam za enakega ali naj raje vzamem WD6400AAKS? Ampak to je Caviar Blue serija, ki je slabša od Black serije (WD6401AALS), ki bi naj bila primerljiva s Samsung F1. Kako torej?

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Volta ::

Pri taki količini izdelanih trdih diskov se zgodi, da kaj tudi crkne. Ti disti so pomoje dobri in zanesljivi diski - sklepam po tem, da ni bilo zaslediti dosti težav z njimi na tem forumu, tako da vzami istega.

e-marko ::

Tudi ti si imel neke težave s particijami? Si Samsunga menjal ali ni bilo potrebno?

LP
...somebody, somewhere...

Voip ::

Kolega je imel tudi probleme s tem samsungom, isto particije. So mu ga zamenjali in zdaj je ok.

Res pa je, da očitno ti diski le niso najboljši oziroma tako priporočljivi kot se je tukaj pisalo.

e-marko ::

Ali imajo ti Samsungi kakšen sistem za odpravo napak ali kaj? SMART javlja izboljšanje stanja in sedaj je Raw Read Error Rate že na vrednosti 93... Ko bom disk nesel v menjavo bo po možnosti že vse ok. 8-O Na koncu mi ne bodo sploh priznali, da je kaj narobe. Na ta disk pa vsekakor ne upam več kaj pomembnega zapisati...

Se dobi pri nas kje sploh ta WD caviar black 640GB?

LP
...somebody, somewhere...

jan01 ::

e-marko, a si sprobal s najnovejšo verzijo es toola? Daj v garancijo(po možnosti zdraven dopiši napako, ki ti o javi es-tool)

e-marko ::

Ja, sem poskusil takoj po tistem, ko je javil SMART težave, z najnovejšo verzijo. Polno napak. Sem si zapisal oz. poslikal ekran takrat. ;) Moram pa še sedaj enkrat testirati, ko je stanje boljše, da vidim spremembo, če je. Čakam drug enak disk, nato pa gre ta vsekakor nazaj prodajalcu. Javim kako in kaj.
...somebody, somewhere...

Sandi1987 ::

Imam SAMSUNG 640GB.

Moti me vibriranje trdega diska. Rad bi ga obesil na gumice. Kakšne gumice potrebujem?

Uporabil kolesarsko zračnico. Disk ne vibrira več in je tih.

Slika:

 null

null

Zgodovina sprememb…

brkt ::

Včeraj sem kupu tale disk pa ga bom zgleda mogu vrnt ker v hdtune/hdtach doseže samo ~65 mega average read-a med tem ko so dostopni časi primerljivi z rezultati k jih folk posta po forumih. A je kdo slučajno mel tak problem?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572610 (30010) hariscorale
»

Problem z trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
51204 (1090) Planetarium
»

za 10 MB/s prepočasen Samsung HD642JJ ???

Oddelek: Strojna oprema
172043 (1615) MrStein
»

Samsung F1, kateri so tahitri ?

Oddelek: Strojna oprema
272262 (1700) MrStein
»

Manjši trdi diski samsung

Oddelek: Kaj kupiti
262182 (1380) Glodko

Več podobnih tem