» »

Asus Eee keyboard

Asus Eee keyboard

Tech Report - Velika večina naših bralcev se spominja starih dobrih ZX Spectrumov, Commodore 64, Amig, Atarijev. Koncept izdelave je bil preprost. Pod tipkovnico so spravili računalnik, vse skupaj si priklopil na televizijo, in pričel z zabavo ali delom. Vse-v-enem-kosu.

IBM je verjetno najzaslužnejši, da je dandanes koncept namiznih računalnikov še vedno podoben tistemu iz leta 1981. Na mizah ždijo škatle, v kateri so matične plošče in razširitvene naprave.

Kot kaže, pa se Asus vrača h koreninam. V vse prisotni vročici netbook/top koncepta, ki temelji na poceni rešitvi, ravno prav zmogljivi za brskanje po mreži vseh mrež in predvajanju multimedijskih vsebin, bodo v juniju predstavili Eee Keyboard.



Vsak računalnik (še vedno) potrebuje nek vmesnik za vnos podatkov. Zakaj torej ne bi spravili komponente Atom platforme pod lično oblikovano aluminijasto tipkovnico (in odkrili toplo vodo)?

Gre za precej običajno zmogljiv računalnik, zgrajen okoli eno ali dvojedrnega Atom procesorja, podatki se bodo shranjevali na SSD, velikosti 16-32 GB, delovnega pomnilnika bo 1 GB. Zraven sodijo še običajni izhodi, kot so 802.11n Wi-Fi, USB, BT in HDMI. Na desno stran so dodali še mini 5 palčen LCD zaslon (800x480), ki ga lahko uporabljate za vse vrste popularne komunikacije prek spleta.

Še cena? Med 400 in 600 ameriškimi dolarji.

Fotografije novinca si lahko ogledate tukaj.

29 komentarjev

bluefish ::

Hm, zanimivo, vendar je cena preveč napihnjena za tisti mali zaslonček.

So mi pa tele Apple style tipkovnice precej všeč. Je kaj podobnega, le da ni od Appla?

kuglvinkl ::

Am, dude, cela kišta je spodaj. Just plug and play.
Your focus determines your reallity

bf4ed ::

To ni več kot 150 EUR vredno!!!

Good Guy ::

super zadeva.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kuglvinkl ::

Po moje tut. En tak družinski PC v kuhnji recmo. Obesiš še LCDTV, pa maš zjutraj zase first news, za ženo vreme (drei Wetter taft pa to), za mulce (pol ko vsi spizdijo) pa Facebook. Zlo nobl.

150 pa ne bo dost. KOlk stane nettop? Vsaj 200 evrov? Prištej fancy keyboard + LCD.

Lahko ga imaš tut v dnevni sobi za mau pogledat na IMDB-ju, ko se odločaš za kratkočasje.

Uglavnem, končno.

PS: samo domišlijo je treba met.
Your focus determines your reallity

opeter ::

To bi bilo super! Končno bi lahko pozabili te brez zvezne škatle. Računalniki prihodnosti si predstavljam v treh oblikah: kot telefon (iPhone), kot tipkovnica (tale zgonji Asus) in kot monitor (all-in-one kot iMac).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

draga igraca.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Če nič ne zaslužiš je kar drago, ja.

Ampak če že maš v dnevni sobi minija, pa apple wireless keyboard, pa LOGITECH bluetooth miško (caps intentional), pol res nima smisla.

black ice ::

draga igraca.

Nisem si mislil da boš kdaj kaj takega izjavil. Je oče ukinil žepnino? :D

Gre za precej običajno zmogljiv računalnik, zgrajen okoli eno ali dvojedrnega Atom procesorja, podatki se bodo shranjevali na SSD, velikosti 16-32 GB, delovnega pomnilnika bo 1 GB. Zraven sodijo še običajni izhodi, kot so 802.11n Wi-Fi, USB, BT in HDMI. Na desno stran so dodali še mini 5 palčen LCD zaslon (800x480), ki ga lahko uporabljate za vse vrste popularne komunikacije prek spleta.

Zgoraj citirano me je malce zmedlo. Samo tipkovnice pa ne bo v prodaji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

nurmaln ::

No pa da še dopolnim...

V novici sicer ni omenjeno vendar bo imela tale tipkovnica vgrajeno tudi baterijo. Avtonomija sicer ne bo prav velika, kakšno urico, ampak še vedno dovolj da se brez izklopa prenaša npr iz enega v drug prostor.
Prav tako bo zadeva imela možnost wireless prenosa video signala (v paketu bo receiver katerega se bo lahko priklopilo na TV/monitor).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Good Guy ::

ma kdo mogoče kj info a un enkranček deluje kot touchpad(da jo uporablaš kot miško)?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mtosev ::

draga igraca.

Nisem si mislil da boš kdaj kaj takega izjavil. Je oče ukinil žepnino? :D

je nikoli nisem dobival tak da mi jo tezko ukine.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

war-dog ::

ma kdo mogoče kj info a un enkranček deluje kot touchpad(da jo uporablaš kot miško)?

da
Object reference not set to an instance of an object.

Good Guy ::

ma kdo mogoče kj info a un enkranček deluje kot touchpad(da jo uporablaš kot miško)?

da


pol je pa tole kr zmaga..

uštekaš na tv pregledaš novice,majle(iz kavča)....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

nurmaln ::

ma kdo mogoče kj info a un enkranček deluje kot touchpad(da jo uporablaš kot miško)?


ubistvu kot touchscreen, ne kot touchpad
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

r5r ::

Tole je pa že skoraj Commodore :P
And it makes me wonder.

Bistri007 ::

To je kot laptop, vendar brez pokrova z LCD ekranom. Ni treba gledat nazaj k ZX & C-64.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kuglvinkl ::

Ti si pa res bister :)

Hočeš rečt, da je tole bolj podobno laptopu, kot pa C64? :)
Your focus determines your reallity

LuGi ::

Hud je ta PC ;)

techfreak :) ::

Takoj bi kupil, če bi bilo ceneje. Ceneje bi lahko bilo, če bi prodajali tudi brez zaslona.

dba ::

vse te igrače se mi zdijo predrage glede na to čemu so namenjene...
eee box je 350€, kolikor stane navedna, dosti zmogljiveša škatla (je pa res bolj fenci)
eee top je 600€, spet cena za katero dobiš komplet računalnik z monitorjem ali pa prenosnik (je pa spet bolj fenci)
ampak največji problem pri obeh se mi zdi da na račun izgleda izgubiš tako na zmoglivosti kot na nadgradljivosti
Ne trdim, da so predragi glede na to kaj nudijo glede na zmoglivost + izgled, ampak če bi bili pa polovico cenejši bi se pa prodajali kot vroče žemljice... eee box kot mali htpc, eeee top kot "brskalnik" za mularijo... To bi bilo res odlično ;)

|SNap| ::

Vsak računalnik (še vedno) potrebuje nek vmesnik za vnos podatkov. Zakaj torej ne bi spravili komponente Atom platforme pod lično oblikovano aluminijasto tipkovnico (in odkrili toplo vodo)?

Vsak računalnik potrebuje tudi vmesnik za izvoz podatkov. In če že združujemo naprave, a ni mogoče bolj pametno dat računalnika v monitor, a la iMac.

Je več prostora, pa še nevarnosti, da kavo poliješ čez ali se ti kaj mehansko pokvari, ni.

kuglvinkl ::

Ne, v tvojem primeru si za uporabo na kavču preveč omejen in zadeva ne doseže namena. Kapiš? Wi-Fi video signal pa to? ;)
Your focus determines your reallity

tigrr ::

Volltreffer.

MrStein ::

kuglvinkl:
Hočeš rečt, da je tole bolj podobno laptopu, kot pa C64? :)

Je C64 imel vgrajen ekran ? Disk ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

Dej nehi no...
Your focus determines your reallity

Bistri007 ::

Če rečeš, da se z EEE Keyboard vračamo nazaj v 80. leta - potem so članki bolj brani in EEE Keyboard dobi nekaj brezplačne publicitete.

>Je C64 imel vgrajen ekran ? Disk ?
Spectrum in C-64 tudi nista imela vgrajene baterije 8-)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PaX_MaN ::

Kurac pa Mavrica pa Kapitan, zaradi takih nostalgijarskih herojev (640 kilo je dost, lajk, evah!) so EEE in podobni gizmi še v povojih, mi pa mora(e)mo trpeti ob gromozanskih, tulečih in dragih škatlah.
Pizdontarji!

G-man ::

Zadevščina izgleda fajn in prednosti take PCkovnice so več kot očitne. Po drugi strani pa se sprašujem, če ta poplava EEE-PC-gadgetov naznanja konec obdobja klasičnih PC-jev, ki se mi zdijo kar se tiče fleksibilnosti/modularnosti in posledično bolj popravljivi. Pri takih zadevščinah ne bo kaj dosti popravljat, razen a) dat na uraden servis ali b) kupit novo. In po moje bo bolj b varianta, glede na gadget-faktor, ki ga imajo take naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Druga, moderna inkarnacija Commodoreja 64 razkrita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5614288 (11700) driver_x
»

Asus Eee Keyboard končno, dejansko pripravljen

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
143571 (2734) 823483
»

Commodore se vrača

Oddelek: Novice / Ostale najave
3111860 (9884) Matako
»

Kopije Eee Keyboard še pred njenim izidom

Oddelek: Novice / Diski
124479 (3765) LordPero
»

Asus Eee keyboard

Oddelek: Novice / Ostale najave
294503 (2957) G-man

Več podobnih tem