» »

Toshibin prenosnik s polterabajtnim SSD-jem

Toshibin prenosnik s polterabajtnim SSD-jem

The Register - Toshiba je začela prodajati svoj nov prenosnik Dynabook SS RX2 WAJ, ki ga oglašujejo kot prvi prenosni računalnik, ki ima vgrajen polterabajtni SSD. V njegovem drobovju najdemo še procesor Intel Core 2 Duo SU9400 z 1,4 GHz, 3 GB pomnilnika DDR2 pri 667 MHz, povezljivost 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR in gigabitni ethernet. Zaslon ima diagonalo v izmeri 12,1 palca in prikaže največ 1280 x 800 točk, krmili pa ga grafika Intel GMA 4500MHD. Celoten paket vključuje še omenjeni SSD, ki piše s 180 MB/s in bere z 230MB/s, tehta pa 1,1 kg. Prenosnik je za zdaj dobavljiv le na Japonskem in stane 3000 evrov oz. 250 evrov več, če želite še Visto in Office.

31 komentarjev

T0RN4D0 ::

Uuuuu, EEE for Japan! :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

V bistvu edino kar je dobro je disk...

war-dog ::

V bistvu edino kar je dobro je disk...

+1
Object reference not set to an instance of an object.

T0RN4D0 ::

Hm, kaj pa je slabega za 12" mašino? :)

Edino kak podatek o bateriji in avtonomiji bi še pasal zraven :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

Pa en najboljših procesorjev je notri - 1,4GHz ULV. Kaj še hočeš več :)

To je PRAVI prenosnik.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SuperVeloce ::

Pa en najboljših procesorjev je notri - 1,4GHz ULV. Kaj še hočeš več

To je PRAVI prenosnik.

Tako je, ta procesor ima porabo max. 10Watt. Ima pa prenosnik precej zasoljeno ceno.

kixs ::

V bistvu edino kar je dobro je disk...


Potem si pac kupi "prenosni" racunalnik z 2-3kg in dodaj SuperTalent 512GB SSD za $1500. Poudarek je pa na prenosnosti! Cena je pac normalna za Ultra lahke prenosnike. EEE je naredil na tem podrocju revolucijo - seveda na racun performance. Ampak tudi EEE je vec kot dovolj za prenosne namene.

lp

Furbo ::

Dober. Mi je pa vedno zanimivo kako eni popljuvajo vse, kar si ne morejo privoščiti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Hja, 512GB SSD je res morda malo preveč za tako prenosno reč, razen če ga s seboj nosiš kot portable backup za fotografije ali kaj podobnega.

Za ultraportable prenosnike ima Sony Vaio ogromno izbire z odlično avtonomijo in spodobnimi zmogljivostmi:

http://vshop.si/211/podrobnosti/Sony-Va...
http://vshop.si/170/podrobnosti/Sony-Va...
http://vshop.si/181/podrobnosti/Sony-Va...
http://vshop.si/32/podrobnosti/Sony-Vai...

Na vseh modelih z intel grafičnimi vmesniki Linux deluje odlično, ostalih pa še nisem preizkusil.

Niso poceni, lahko pa po 4 letih uporabe samo pohvalim.

Zheegec ::

jype - I second that. En takšen TZ31 s SSD in veliko baterijo je najbrž najboljši ultra-portable prenosnik na trgu, tako kot prejšnji modeli.

Konkurenca je edino kakšen Lenovo X300, pa teoretično Macbook Air.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Al pa moj netbook za 350€.....

Zheegec ::

Tvoj netbook je bil 312€... :)

No, to pa pač ni v istem rangu. Po ohišju, avtonomiji, priključkih (ni FW, optične enote,...), ekranu, zmogljivosti.

Ti razni ultra-portable prenosniki imajo vse kar imajo večji, samo da so kljub temu še vedno zelo prenosljivi in imajo odlično avtonomijo baterije (Sony okoli 10h z veliko baterijo)... Tole je super stvar, samo malo prehud SSD je notri - Intelov 80GB je popolnoma dovolj. Prenosnik z Intelom SSD se pa dobi že za okoli 1600€ (HP Elitebook).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

No, komentar je bil itaq malo neumesen, bolj sem hotel izpostaviti ceno. 3000€ tak prenosnik ni vreden pa če so tipke zlate. In Furbo, lahko jih kupim mnogo ;)

jype ::

Vreden je tolk, kot so ljudje pripravljeni zanj plačat. Za takega ki cel dan zdrži na bateriji, ima spodobno ločljivost in je lahek, z veseljem dam 3 jurje in še več - ker od njega praktično živim.

nekikr ::

Asus Aspire one z 9 celično baterijo - cel dan zdrži na bateriji (oz. toliko kot Sony iz novice), ima spodobno ločljivost in je lahek. Pa bi plačal 2000€ zanj? Kaj pa 1000€? 500€?

mtosev ::

a samo 3000Eur? ja je za japonsko trzisce po ceni seveda. drugje bi tezko za tako ceno prodali. razen kot v JP.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

nekikr> Asus Aspire one z 9 celično baterijo - cel dan zdrži na bateriji (oz. toliko kot Sony iz novice), ima spodobno ločljivost in je lahek. Pa bi plačal 2000€ zanj? Kaj pa 1000€? 500€?

Ni core 2 duo, ne podpira virtualizacije, nima 4GB pomnilnika, resolucija je zanič.

Še sonyjev atom netbook (ki stane 1300€) ima 1600x768 resolucijo, novejši in večji imajo pa še boljšo (1600x900 za serijo Z, na primer). Manj nočem.

nekikr ::

Ok. Moja napaka. Nisem vedel, da si eden tistih "štemplanih" kozlov, ki hočejo na 8" zaslonu 1600*768 resolucijo. Ni mi tudi jasno, čemu ti bo 4gb pomnilnika in core 2 duo na 8-12" mašini...ampak sem prepričan da gledaš neke hudo napredne spletne strani in sem ter tja napišeš kakšno pomnilniško požrešno .doc poročilo. Za kaj drugega netbooki pač niso (oz. se najde še dosti stvari, pa nobena ni tako požrešna). Če pa že rabiš tako hudo mašino, potem seveda ne boš kupil 3x dražjega netbooka ampak laptop z normalno ceno. Seveda je stvar drugačna, če te starši razvajajo in ubogemu sineku kupijo Sonya za 3000€, zato da bo ja lahko neko hudo pomembno zadevo (ki seveda ne prinaša denarja) probal/se igral z njo.

Rekel si, da daš z veseljem 3 jurje in še več zanj...potem ga boš kupil, ne?

jype ::

nekikr> Seveda je stvar drugačna, če te starši razvajajo in ubogemu sineku kupijo Sonya za 3000€

Hihi :)

Sej komi čakam da pride kšn nov ven, da mi ga mami kup, k ta ma že čist zjebane tipke k včasih tolk popenim med igranjem.

Pa še dodatn SSD za v raid-0, da se mi bojo špili hitrej nalagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Liker ::

Btw, tale stvarca je v bistvu protege R600, z drugacnim nazivom za JP trzisce.
Ga ima sodelavec, in lahko recem samo da pokosi X300 po skoraj celi crti (nekdo je primerjal zgoraj...).
Sicer s samo 64GB SSDjem, vsi ostali spec-i pa so takorekoc enaki, vkljucno z 3G.
Na "default" bateriji, s katero stvar tehta 1,1kg drzi 5 ur recimo predvajanja kakega filma z DVDja.
Na extended pa enkrat vec (baterija je ravno se enkrat vecja).
Edini minus na tejle stvarci je zaslon, ki ima na zgornjem in spodnjem robu kar precej backlight bleed-a, po drugi strani pa je tudi transrefleksiven, kar pomeni da je viden se bolje, ce nanj sije sonce (smo dejansko stestirali...).
Dal je pa novembra za zadevo 1,9k EUR, tako da je tole imho best buy med ultraportabli...
Ko zrihtajo se zaslon, si ga kupim se jaz :P

jype ::

Protege R600 ima odličen zaslon ja, ima pa par zoprnih lukenj - not ni HSDPA/HSUPA modema in ni double-size baterije ki bi trajala cel dan (>8 ur).

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Liker ::

Hummm, R600, ki ga ima sodelavec definitivno ima 3G modul. Glede baterije, pa nisem preprican, vem pa da je bilo, ko je kupil lani jeseni, mozno iz tujine dobiti extended dvojno baterijo.

jype ::

Liker> Hummm, R600, ki ga ima sodelavec definitivno ima 3G modul.

Jaz ga pa nisem našel med specsi.

Liker> Glede baterije, pa nisem preprican, vem pa da je bilo, ko je kupil lani jeseni, mozno iz tujine dobiti extended dvojno baterijo.

Od Toshibe? Jaz sem jim mailal, pa so rekli, da ni :(

koyotee> modem za 1€

Štorasto je, če ti ven štrli iz mašine.

Liker ::

Mnja, R600-10W ima 3G ( klik klak), baterija pa kot kaze res ne obstaja.
Tile dynabooki sicer imajo opcijo (baterija ki drzi 6 ur ali taka za 12 ur), precej verjetno pase tudi v R600, ampak izgleda pa da je japan only...

guest #44 ::

IMO...zmogljivi netbooki sami po sebi so nesmisel. zgodba je drugačna če je namenjen kot "primarni" računalnik s tem, da ga preklopljaš na spodoben 22" doma, v službi oz tam kjer ga najbolj uporabljaš. tako imaš ekstremno prenosljiv in relativno močen računalnik. pa danes so monitorji itak tako pocen, da met 2 al 3 sploh ni tok nemogoče.
načeloma bi tako bil sposoben za večino normalnih služb. osebno se mi zdijo še 15 inčneži tečni za prenašat.

jype ::

Jaz zdaj že dobra tri leta nosim s seboj Vaiote (najprej TX, potem TZ, glede na precej uporabnejši zaslon pa zdaj razmišljam, o S in P, drugi z extended baterijo zdrži skoraj 15 ur. prvi pa približno 9), prej sem imel pa 12" powerbooka, ki je bil takrat eden najboljših power/weight/autonomy performerjev.

Zmogljivost je seveda najmanj pomembna, odkar jo lahko dobim pa virtualne mašine za razvoj softvera (večino reči ki jih počnem so tako ali drugače networked) nosim kar s seboj. Dual core laptop je izjemno uporabna reč za programerja. Blazno nobel je, da lahko pridem ob 7h v pisarno, priključim zunanji monitor, tipkovnico in miš, potem pa do petih popoldan delam, pa je baterije še za dobro uro (ker display na laptopu ugasnem). Še bolj fino je, da je not 3G modem, kar pomeni, da kakšen dan lahko grem na kakšen izlet in pisarno za vsak slučaj nesem s seboj.

Zmogljiv netbook, ki ga lahko daš v ruzak (non-laptop ruzak), ki zdrži na bateriji prek 15 ur in ki tehta manj kot kilo, je pa idealna reč za takrat, ko laptopa nočeš nosit s seboj, recimo za v hribe al pa s kolesom na morje.

Na jetra mi gre, da te reči _še vedno_ nimajo displayporta oziroma vsaj DVI, verjetno zato ker je glavni namen priklapljanje projektorjev na predstavitvah, druga kritika gre pa na manjko eSATA porta, ki bi v top notch laptope danes po moje moral biti vgrajen.

R600 je podobna in zelo zanimiva reč, ampak Vaiota z vsemi dodatki mi podjetje lahko kupi tukaj, dobim paket in račun in je reč urejena. Če bi kupoval za zasebno rabo, bi se verjetno potrudil in šel iskat cenejše rešitve, tako pa nima pretiranega smisla.

Matevžk ::

Zakaj pa v pisarni delaš na baterijo?
lp, Matevžk

jype ::

Matevžk> Zakaj pa v pisarni delaš na baterijo?

Ker ni vedno ista pisarna.

nekikr ::

Ko grem s kolesom na morje ali v hribe mi na kraj pemeti ne pride, da bi s sabo vlačil prenosnik...

jype ::

nekikr> Ko grem s kolesom na morje ali v hribe mi na kraj pemeti ne pride, da bi s sabo vlačil prenosnik...

Me veseli. Jaz ga pa po drugi strani rad nesem s seboj in si tako pogosto prihranim pot do doma v nujnih primerih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620189 (2193) hojnikb
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433653 (25792) krneki0001
»

Intel občutno niža cene SSD-jev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10124878 (19070) BaToCarx
»

Intel izdal nova SSD-ja

Oddelek: Novice / Diski
427491 (3851) OmegaBlue

Več podobnih tem