» »

Sharing omrežja preko wi-fi

Sharing omrežja preko wi-fi

WarMaker ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje glede wi-fi povezave, in sicer situacija je taka, da imam trenutno povezan ethernet kabel do soseda, preko katerega je povezan v moj router. Router, ki ga imam je Linksys WRT54GL (ima wi-fi), vendar problem je v tem, da signal wi-fija ne pride čez dvorišče. Razmišljal sem, da bi kupil dodaten oddajnih, katerega bi priklopil na router, na njegovi strani pa bi rabil access point( je tako?), s katerim bi sprejel signal in ga potem oddajal naprej po hiši preko kablov.

Sedaj pa me zanima, kakšne so možnosti, da bi se povezali preko wi-fi . Moram kupiti dodatno anteno, ki jo priklopim namesto trenutne antene na router? - Nekje sem zasledil, da sta možna 2 priklopa? Torej moram paziti, kateri gre na moj router... ?Obstaja kakšna varjanta, da kupim nek wi-fi oddajnik, katerega lahko priklopim na router z LAN kablom, da ne rabim menjavat antene?

Razdalja je kakšnih 30m. Kaj bi mi predlagali?

Hvala, lp

blackbfm ::

Kupi še en WRT54GL in na oba naloži Tomato firmware, nastavi "WDS", daj router na okensko polico in bi moglo delat. Če pa ne pa dokupiš malo boljše antene.

EDIT: Zadnjič mi je crknil modem pa sem se priklopil na soseda (oba imava wrt54gl), je ravno nekje 30m pa je delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

WarMaker ::

Hm, kaj to potem dejansko deluje na tak način, da se ujameta oba wifi signala? Ali pač tisti drugi router deluje kot wi-fi reciever, torej če ne pride signal prvega routerja do njega, ne bo nič od tega?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550325 (1156) d4vid
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516347 (2702) Senitel
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118280 (6089) Robert
»

Router - problem s hitrostjo

Oddelek: Omrežja in internet
152142 (1819) Invictus
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011795 (9649) Pyr0Beast

Več podobnih tem