» »

Router - problem s hitrostjo

Router - problem s hitrostjo

Bicri ::

Pozdravljeni,
Imam problem z routerjem Linksys WRT320N in sicer ne doseže dovolj hitrosti. Imam povezavo SIOL optika 20/20, če se priklopim s kablom direktno na router mi Arnesov test izmeri točno to hitrost, preko wireless pa max 14 download-a in max 10 upload-a. Speedtest izmeri DL podoben UL pa zelo majhen:


Kaj narediti da bo prenos boljši oz. ali je sploh možno doseči cca 20/20 prenosa?

Hvala za pomoč,
lp
Igor

KoMar- ::

Prek običajnega 54 mbit "G" routerja gre v idealnih pogojih tam okrog 22 mbit, torej je vprašanje le, iz kakšne razdalje si meril ;)

Bicri ::

Z neposredne - 1m.

KoMar- ::

Morda ni router kriv, ampak WLAN kartica v odjemalcu. Imaš možnost probat še s kakšno drugo napravo?

Bicri ::

Nimam, imam samo notebook. Pravkar sem pa upgrade-al firmware in ni nič boljše. Kaj pa kaj nastavitve routerja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bicri ()

Invictus ::

Wireless ni full duplex, ampak half dulplex.

Se pravi ti deluje v download ali upload modu, ne v obeh naenkrat kot na kablu.

Poleg tega ne boš nikoli dosegel 20 Mbit/s na wirelesu, ker se precej pasovne širine porabi za kontrolne paketke.

LP I.

Bicri ::

Invictus je izjavil:

Wireless ni full duplex, ampak half dulplex.

Se pravi ti deluje v download ali upload modu, ne v obeh naenkrat kot na kablu.

Poleg tega ne boš nikoli dosegel 20 Mbit/s na wirelesu, ker se precej pasovne širine porabi za kontrolne paketke.

LP I.


Ampak v teoriji bi moral router doseči 150/150 če se ne motim. To je pa dosti več kot tistih mojih 20/20.
Sicer sem včeraj nardil še nekaj testov na Arnesu, in najbolši rezultat je bil cca 18/18 kar je super. Ampak nevem zakaj mi v treh zaporednih testih nameri 18/18, potem 14/13 in potem 11/10. Laptop vedno na istem mestu, cca 4m od routerja.

Pesimist ::

Meni Netgear 3500L zmeri cirka 9.5/6Mbit na laptopu v dve sodbi dalje. Moc signala pa niha med 22-45Mbit na Wirlessu. 3 Crtice menda.
Mam ga pa v 125MBit modu torej b/g/n

Zakaj si pa kupo ruter z internimi antenami ce smem vprasat? Ker ce bi se jaz skrbel za wireless bi kupo ruter z tremi in cim vecjimi antenami. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Bicri ::

Pesimist je izjavil:

Meni Netgear 3500L zmeri cirka 9.5/6Mbit na laptopu v dve sodbi dalje. Moc signala pa niha med 22-45Mbit na Wirlessu. 3 Crtice menda.
Mam ga pa v 125MBit modu torej b/g/n

Zakaj si pa kupo ruter z internimi antenami ce smem vprasat? Ker ce bi se jaz skrbel za wireless bi kupo ruter z tremi in cim vecjimi antenami. :P


Zato ker sem od routerja oddaljen max 5m in v istem prostoru.

glinik ::

Dečki, še niste ugotovili, da vsi samo nabijajo neke HUDE podtke prenosov itd ... ? :)))

Wi-Fi je pač to kar je ...

Ni ga čez kabel, ki je 100% zadeva :)

Saj v teoriji je N standart oh in sploh, v praksi je stanje "malo" drugače.

Zato lepo na kabel in problem rešen.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Wox ::

glinik je izjavil:

Zato lepo na kabel in problem rešen.
Lp

+1
Commodore 64

Pesimist ::

zaj ko sem na dd wrt menjo pamam prenos 17/6.9 na isti lokacijski tocki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

glinik ::

Torej nič kaj drastično boljše ... :)

Ko bodo linije presegale 30M in več, takrat bo še po kablu slabši prenos, ker enostavno routrji ne bodo zmožni takšnih prenosov.

Smo testirali na firmi, kjer smo imeli linijo 100M. Imeli smo WRT54GL, pri kakšnih 30M (downloada) je bilo konec :)

V takem primeru ne pomaga nič drugega, kot da direktno priklopiš PC na modem.

Glede N standarda, so nam na Cisco expo razlagali kakao je to super itd itd ... Morda so kaki pravi Ciscoti na "pravem" N standardu :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

x.sci ::

wrt54g je star in ima ~200mhz procesor. Ze dolgo se ve, da je ~40mbps nekje max. Danes imajo rutercki boljsi hardware in znajo zroutat tudi 600mbps+.

Sicer pa nekaterim ocitno se vedno ni jasno, da je wireless skupen medij. Seveda ne gre nikamor, ce ti 5 sosedov serje po tvojem bandu.

Bicri ::

Torej, po naloženem novem firmware-u, router deluje s hitrostjo 20/20 (bolj natančno nekje 19.8/19.7) izmerjeno na Arnesu.
Hvala vsem za pomoč.

lp

Invictus ::

Wi-Fi je broadcast sistem. Če je gor samo en uporabnik, potem dobi celotno pasovno širino. Če jih je več se razdeli med vse ostale. Ampak ne hkrati. Naenkrat lahko pošilja ali sprejema podatke samo eden, ker imaš na voljo samo ENO radijsko frekvenco. Ostale Wi-Fi kartice detektirajo prenos podatkov in takrat ne pošiljajo podatkov. če pa slučajno pošljejo podatke, pa pride do trčenja in takrat oba izgubita poslane podatke.

Beri sledeče:

http://www.tutorialspoint.com/wi-fi/wif...

Lahko pa še kako knjigo od Vidmarja (FRI)

LP I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021665 (15866) broken/link
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232196 (2005) patriot10
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415452 (13199) neres
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354930 (3289) saxnfeld
»

Kako nastavit ruter da bo delal preklet internet?

Oddelek: Omrežja in internet
382777 (2173) ZGI

Več podobnih tem