» »

Linksys WRT54GL

Linksys WRT54GL

«
1
2

1tnedel1 ::

Pozdravljeni, sem naročnik Siolovih storitev. Imam njihov modem ki pa mi wifi signal pokrije samo v 1. nadstropju. V ta namen sem dokupil Lynksis WRT54GL Wireless Router in ga priklopil. Stvar deluje nekaj časa OK, potem pa naenkrat ni več internetnega dostopa na Lynksisu. Ko pa ga resetiram deluje spet normalno. Kaj naj storim. Prosim za hiter odgovor.
  • spremenil: bluefish ()

driver_x ::

Zamenjaš v garanciji za novega ali pa naložiš DD-WRT ali kaj podobnega.

GTX970 ::

Kako hitra linija ?
WRT54GL prebavi max 42 mbit wan to lan.
Firmware je stock ?

Han ::

Nastaviš, da se sam poveže nazaj, ko izgubi povezavo (Setup - Keep Alive)...

1tnedel1 ::

Povezava je 30/5 tako da to nebi smel biti problem. Firmware je original.

Kako to nastavim?

Daniel ::

Boš moral napisati še, kako ne deluje, torej ali se lahko tudi takrat ko ne deluje internet še zmeraj povežeš na Linksys in njegovo notranjo stran ali tudi to ne dela?

Bizkit45 ::

mogoče kakšni problemi z IP? ko se določena naprava poveže, potem vrže dol router? naredi vse na dhcp, brez statike, potem pa postopoma naprave na statiko, če potrebuješ seveda ...

1tnedel1 ::

Stvar je taka da ni internetnega dostopa. se pravi da ne morem delat ničesar. Če pa ga ugasnem in prižgem nazaj pa dela normalno.

Yohan del Sud ::

Koliko časa pa deluje potem normalno po resetu? Do naslednje seanse domnevam?
www.strancar.com

1tnedel1 ::

Do naslednje seanse.

Han ::

 Keep Alive

Keep Alive

1tnedel1 ::

zdaj zadeva deluje. Samo se eno vprasanje, kako naj obrnem antene da bo pokrilo cim vecje obmocje z wifi. Bral sem da naj nebi bile obrnjene navpicno.

N4m31355 ::

ja. antena deluje kot zemljino magnetno polje.. v polih precej slabse

klemenSLO ::

GTX970 je izjavil:

Kako hitra linija ?
WRT54GL prebavi max 42 mbit wan to lan.
Firmware je stock ?


Lahko potrdim tole trditev.
Dobil sem optiko 50/20 in speed test je kazal max 35 / 20. Po dvigu frekvence iz 200 na maksimalno 250 MHz dobim 44/20 mbit
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

737 ::

Sam nameščam Tomato. Je vitkejši, hitrejši in preprostejši od ddwrt, nima pa toliko funkcij. Za hitrejši troughput obstaja Tomato raf, z njim nimam veliko izkušenj, uporabim raje Mikrotik 951. Sem pa enega WRT54G že uspešno zabrickal v ddwrt z navijanjem cpu. Še čaka na odrešitev z jtag kablom. Bral sem tudi o skurjenih izhodnih stopnjah zaradi navijanja moči. Pri WRT5GL se ne priporoča dvig moči veliko nad 100 mW, ker izhodna stopnja tega ni zmožna, gre v nasičenje in popači izhodni signal, dometa pa to ne poveča.

Ribič ::

Originalna Tomato verzija je že nekoliko zastarela.
Za WRT54GL priporočam Tomato Shibby's mod firmware.
Najdete ga tule: http://tomato.groov.pl/

klemenSLO ::

Jaz ne govorim o povečanju moči oddajanja brezžičnega radia [v mW], ampak o povečanju frekvence procesorja [v MHz].
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

N4m31355 ::

@737

Moj WRT54GL (verzije ne vem) uspesno dela na 240mW.. res pa je da ima drug napajalec..
signal pa je stabilen.

SaXsIm ::

Poglej packet loss. Sam sem včasih svoje wrt54glje fural na max izhodni moči, pa sem potem ugotovil, da praktično ni razlike, če dam na cca 180mW izhodno moč, razen da je packet loss bistveno manjši.
SaXsIm

zuz3k ::

zdravo

a kdo ve kako daleč oddaja tale router WRT54GL in sicer samo ena antenca (druga bi sprejemala)?
dal bi ga v zgornje nadstropje, a bi oddajal v spodnje nadstropje v sobo ki je na drugi strani glede na router


lp
Life is a psychological game.

Nikonja ::

Vse je odvisno kaj je na poti, kolk nosilnih sten, kolk metrov razdalje... vklopi pa testiraj. Če ga nimaš in bi ga kupil boljše ne, to je ruter kateri je bil ok 5-10 let nazaj, danes žal ne.

nsa_ag3nt ::

Prestavi iz wifi na B način (11 mbit) (namesto G 54 mbit), B ima večji domet.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

rezator ::

Meni sluzi za WI-FI (oziroma bolj mojim staršem). Imam ga v hisi v zgornjem nastropju. Lovi po diagonali v spodnjem nastropju (kakšnih 10-12m vodoravne razdalje), vendar moč občutno pade. Uporabljajo ga večinoma v zgornjem nadstropju, jaz imam račuinalnik na kabel. Direktno pod ruterjem imam dnevno sobo, kjer je TV, kjer gledam Netflix. Mislim, da je za HD vsebine na limitu. Dvomim, da mi bo delal v novi dnevni sobi, ki jo glih zdaj selimo v prostor, ki je točno po didagonali. Pripravljam, da bom priklopil TV na kabel. Ne vem kako točno je z eno anteno. Je pa prijatelj na isti ruter neke druge antene namontiral in je lovilo kot zmešano. Antene imaš poceni na ebay-u. Samu koliko zafrkancije imaš pa z nastavitvami pa ne vem.
Some people feel the rain. Others just get wet.

zuz3k ::

nimam ga, kupujem router z snemljivo antenco

na eno antenco bi povezal to že kupljeno zunanjo anteno z tem priključkom klik druga (ali dve)
pa bi moral router oddajat (oz. me zanima kateri je dovolj močan, ki bi ga kupil prek bolhe)
da bi oddajal signal v spodnje nadstropje ter na drugi strani spodnjega v sobo in pred hišo



lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

diler515 ::

Ta router je prepočasen za vsako normalno povezavo (nad 100/100)...

Gagatronix ::

Leta 2020 kupovat vec kot 10 let star router je bedarija.

floyd1 ::

Ta model je (v osnovi) star 17 let. Kaj pomeni 17 let v računalništvu pa naj vsak sam razmisli.
Zakaj pa rabiš tisto posebno anteno in kaj bo sploh lovilo njen signal? Ker tudi na drugi strani potem rabiš nekaj močnejšega, da bo signal prišel nazaj do routerja.

hojnikb ::

če nimaš kablov, poveži modem/router in spodnjo nadstropje z powerlinom in daj en poceni wifi router v spodnjo nadstropje.
#brezpodpisa

floyd1 ::

Tako je. Ali pa en rabljen AC router in wireless AP spodaj, kjer ga pač rabiš.

zuz3k ::

ta zunanja antena bi sprejemala wifi signal od zunaj ki je zaznan 8m od hiše, ko se odšravfa antenco na outerju in to priklopi,
preko druge antence pa potrebujem dovolj zmogljiv router, da bi oddajal wifi iz zgornjega v spodnje nadstropje

glede na to da prenosnik ni statičen bi imel wifi, brez kabla, najprej ta opcija
kateri router bi bil dovolj zmogljiv in je z snemljivo antenco da bi oddajal WIFI v dveh nadstropjih?

hitrost linije ni pomembna, dovolj za brskanje, yt itd..

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

floyd1 ::

Ti torej rabiš wl bridge? Tisti wl signal pa prihaja od kod?

hojnikb ::

ce so zgradbi na istem stevcu, pride powerline se vedno v postev, pa nerabis bridge antene.
#brezpodpisa

floyd1 ::

Po mojem ja. Samo fazo poiščeš tapravo.
Za stabilno delujoč bridge bi po mojem moral imeti 2 usmerjeni anteni - po eno na vsaki strani. Tako so včasih uporabljali 54-ke po kakih hribih.

zuz3k ::

Priključek ni isti na obeh zgradbah

Jaz samo rabim če mi svetujete kateri router z snemljivo anteno naj nabavim da bo z to zunanjo anteno sprejemal in z drugi/Ma antencama oddajal dovolj močno in sicer v spodnje nadstropje nasproti routjerja

Anteno že mam
Life is a psychological game.

floyd1 ::

Rad bi nasvet, a žal ne prebereš vsega, kar smo napisali. Čisto možno, da to sploh ne bo delovalo dovolj stabilno niti za čisto navadno brskanje po netu.

8m od hiše, kjer je signal, bi ti postavil to anteno? Pozanimaj se, če je sploh lahko tako dolgi kabel do antene. S tem nimam izkušenj.

Torej še enkrat - kateri router je na drugi strani? Kateri FW je na njem? Za bridge, kot si si ga ti zamislil, ne škodi, če sta routerja na podobnem firmware-u, idealno pa je, če imata podobne čipsete oz vsaj istega proizvajalca. Med level one in linksys mi bridge ni nikoli deloval, med wrt160n in wrt160nl (oba flashana na ddwrt) pa je delal stabilno, razen hitrosti. Tudi med 160nl in E3200 je delovalo, čeprav slednjega sploh nisem dal na ddwrt. Ampak tu je malo loterije.
Tako da - malo več podatkov bo treba od tebe, če si zares želiš pomoč.

Na ddwrt wiki strani imaš "repeater bridge", tam najdeš veliko podatkov o nastavitvah in možnih konfiguracijah. In tisto opisano dejansko dela, če imaš pravi hardware. Tvoj router s to anteno bo v tem primeru secondary.

Če pa bo tista druga antena zadostovala za wl v hiši, ti tukaj nihče ne bo mogel z gotovostjo povedati. Ima pa wrt54gl precej dober signal. Vsaj z dvema antenama.

Ogromno če-jev imaš tu.

nsa_ag3nt ::

diler515 je izjavil:

Ta router je prepočasen za vsako normalno povezavo (nad 100/100)...

Nimajo vsi take povezave (optika).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

floyd1 ::

Sploh ni samo to, da je za prepočasen za optiko. Za vse je. Zadaj ima za "žično" mrežo le 100MB priklope, glede wl ni dual band, nima "ac", še "n" ne.
Za neko bolj specialno, a nezahtevno (v smislu hitrosti) uporabo, kot npr. OP, pa še gre skozi. Oz. težko najdeš karkoli boljšega.

zuz3k ::

@floyd1

8m od hiše je zaznat signal z navadnim telefonom/prenosnikom, če pa dam to zunanjo anteno ob hišo bo pa sprejela
ta signal ker je močnejša ane
(sem že imel enkrat priklopljeno to zunanjo anteno na signal pred hišo ki je bil švohnejši
kot je zaznat za hišo in kar iz te zunanje antene na USB kartico in sem lahko browsal)

router na drugi strani je od telemacha, kot jih dobiš pri tem ponudniku, ki jih imamo vsi

glede samega delovanja zadostuje samo da lavfa recimo 2 mb linija oziroma za browsing, youtube

za router sprašujem ker ga ima mogoče kdo, pa ga je imel v zgornjem nadstopju in bi povedal kako je
oddajal signal v spodnjega

kateri router, z snemljivo antenco, ki ni tehnološko zastarel bi opravljal to nalogo?

kaj pa tale TP LINK TL-WR1043ND

lp
Life is a psychological game.

floyd1 ::

Če veš, da bo tak bridge delal, pol po mojem kar kupi in naredi z wrt54gl. Tak rabljen ruter verjetno danes dobiš za drobiž. Če ti ne bo zadostoval, pač iščeš dalje - neke škode si sigurno ne boš naredil.

Edino glej, da bo res GL, ker so ene G serije bile z njihovim zaklenjenim OS, ki se niso dale flashat na ddwrt. In delali so slabo.

Wrt54 je meni skozi eno ploščo (iz nadstropja v pritličje) in eno steno vlekel kar dobro. Seveda samo z eno anteno nisem nikoli testiral. Z drugimi routerji (s snemljivimi antenami) nimam izkušenj glede signala skozi ploščo. A to je itak od hiše do hiše drugače. Sta pa moja level1 in TP link imela za antene neke drugačne (dosti manjše) konektorje kot wrt54.

zuz3k ::

sej ne vem, kako pa se kliče naprava ki je namenjena da bi tako oddajala eno drugo ime ima ne router

če že bi delovalo, bi potem raje kupil tega ki sem dal v zgornjem linku
Life is a psychological game.

floyd1 ::

To je sicer router, ampak ti ga boš uporabil kot "WL repeater" oz. WL Acess point (AP). To narediš z zgoraj omenjenimi nastavitvami. Pribliiiiižno tako kot delajo današnje mesh mreže.

Tistega TP linka pa ne poznam. Poglej na netu, če ga kdo uporablja za kaj podobnega. Neke opazno večje hitrosti pa verjetno tudi prek njega ne boš imel.

V vsakem primeru se zavedaj, da boš (za današnji čas) počasno wl povezavo naredil s tem AP še počasnejšo. Hitrost se praktično prepolovi, ker bo tvoj AP moral komunicirati tako z routerjem, priklopljenim na net, kot s klientom.

zuz3k ::

glede routerja je meni pomembno samo doseg se mi zdi da bi s tem routerjem zadeva oddajala bolj močneje signal
hitrost mi ni važna

in če bi dal dve napravi eno za sprejem iz te antence in drugo ki bi oddajala wifi v prostor nižje drugo
nadstropje kateri napravi bi moral kupit

ker če tudi bi router TL-WR1043ND
sprejemal signal od drugega routerja in oddajal hitrost po prostoru si na istem kot če v en router povežem zunanjo
antenco, ali če bi dva routerja iz enega v drugega bila povezana se povezava ne bi upočasnila kot praviš da bi se z
enim

lp
Life is a psychological game.

floyd1 ::

Pri varianti, da bi imel pri sebi 2 routerja (enega samo za bridge, potem pa kabel do drugega, ki je samo za wl mrežo), bi v teoriji lahko delalo hitreje, v praksi pa žal ne vem. Nisem imel nikoli tako narejeno. Najprej poskusiš z enim (10 eur na bolhi) in potem vidiš, če sploh rabiš kaj več.

Wl repeater pa sem uporabljal nekaj let in je vedno stabilno delovalo. Občasno se je moja boljša polovica sicer pritoževala nad hitrostjo, ampak to je bilo v bloku, kjer je bilo še precej drugih omrežij, ki so motila najinega. Pri tebi to (upam) ne bo tak problem.

zuz3k ::

ja in kako bi dobil drugi router signal od prvega?

če na enak način z antencami sprejemanje oddajanje potem je isto kot če kupim router tp-link in eno odšravfam
ker je močneje kot en slabši pa dober router
Life is a psychological game.

floyd1 ::

Pri varianti, da bi imel pri sebi 2 routerja (enega samo za bridge, potem pa kabel do drugega, ki je samo za wl mrežo

Torej - preko kabla.
Glede ostalega pa ne vem.

zuz3k ::

aja da bi bila oba routerja pri anteni mislil sem da je en router pri anteni en pa potem spodaj
v spodnjem nadstropju. potem je možnost samo še poverline
Life is a psychological game.

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

nimam ga, kupujem router z snemljivo antenco

na eno antenco bi povezal to že kupljeno zunanjo anteno z tem priključkom klik druga (ali dve)
pa bi moral router oddajat (oz. me zanima kateri je dovolj močan, ki bi ga kupil prek bolhe)
da bi oddajal signal v spodnje nadstropje ter na drugi strani spodnjega v sobo in pred hišo



lp


zdravo

jaz bi te zadeve kupil, a se pravi če

iz zunanje antene povežem na router WRT54GL, ki bi sprejemal signal in iz tega
preko podatkovnega kabla na router TL-WR1043ND bi verjetno moralo delovat. Je ta router
dovolj močan da oddaja v spodnje nadstropje ali kerega naj vzamem

lp
Life is a psychological game.

zuz3k ::

Ok, pomeril sem zadevo

kot že napisano rad bi z zunanjo anteno sprejemal signal iz navadnega rotuerja, ta signal
bi šel na router, ta router bi z upt kablom povezan na drugi router, ki bi signal
oddajal po prostoru 100 m

zunanjo anteno imam tole:



tik za bajto sem izmeril signal in sicer z tole zunanjo anteno + TP LINK usb zunanja antena

pokazalo je samo 2 povezavi in sicer
- Unifi, ki se ne želi povezat je prešvoh
- Drugo omrežje ki bi bilo ok, gre povezat, 2 črtice, moč signala srednja

prvo vprašanje ki se poraja, ali bi če bi na tole zunanjo anteno sprejemal signal
router zaznal omrejžji z boljšim ali enakim signalom?

in pa katera rabljena routerja naj kupim, rabim enega
- ki bo sprejeml signal iz zunanje antence in potem preko utp na drugi router
- drugega, ki bo oddajal sprejet signal na 100m2 površine

lp

anyone?

anyone?

anyone?
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

FrancaT ::

Mene zanima ena stvar. Imam namen kupit Mikrotik Lhg 4g kit anteno. Antena ima modemm ze vgrajen, napajanje pa ima preko ethernet kabla (poe).
Doma mi lezi linksys wrt54gl pa me zanima ce se da to priklopit skup da bi antena preko poe dobila napajanje od wrt-ja. Podpira sploh wrt tole? Antena je ze sama po sebi draga tako da nebi rad potem se kupoval razne druge pizdarije.
V nasprotnem primeru bom moral nabavit huawei b525 in kaksno yagi anteno. Ce ma kdo kaksnega viska iz stajerskega konca se priporocam ?

hojnikb ::

bo treba kupit namenski poe injektor, glej da bos kupo pravega, ker obstaja vec vrst. wrt tega seveda nima
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187443 (899) Zvezdica27
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586363 (5342) ...:TOMI:...
»

WiFi signal do 300m??

Oddelek: Omrežja in internet
183890 (3416) NeMeTko
»

Wireless od soseda

Oddelek: Omrežja in internet
173524 (3081) mat xxl
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011777 (9631) Pyr0Beast

Več podobnih tem