» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
92 / 92
»
»»

BigWhale ::

polozweii je izjavil:

Kako napredujete s prednovoletnim nakupovanjem nove in prodajo stare foto opreme?


Jaz sem vso staro opremo prodal. Dobesedno vso. Po skoraj dveh letih nabiranja prahu na opremi, sem se odlocil, da prodam in da trezno razmislim kaj narest za naprej. :)

polozweii ::

Jaz ne planiram nič novega, edino en dober rabljen brezzrcalc z objektivom bi še dodal k obstoječi zbirki.

weasel ::

Končno sem si pokril vse goriščne razdalje (11-16, 17-50, 70-300), za nekaj časa bo mir.

schurda ::

Manjka ti še 200-500 ali 150-600.:D

schurda je izjavil:

Manjka ti še 200-500 ali 150-600.:D


Pa obvezno še en svetel 50 ali 85. 1,4 ali 1,8. To je zakon.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Zvezdica27 ::

nimaš 8-16 fish eye (Sigma). Noro. res uporaben objektiv (hribi itd)

a_borlak ::

Raje 360tka ali Gopro, kar ti bolj sede. Uporabnejše in cenejše.

JGandolfini ::

Pa itak je to 12-24mm FF ekvivalent. Se sliši dosti manj impresivno. Pod 16mm se pojavi res velika fisheye distorzija, kar naredi objektiv ne ravno vsestransko uporaben.

nejc_nejc ::

Et65III

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

polozweii ::

https://www.foto-klik.si/sl/baterija-ni...

S pol leta staro baterijo na linku ki ni bila pogosto v uporabi se od včeraj na displeju fotoaprata pojavlja naslednje: This battery cannot be used. Choose battery designated for use in this camera.

Z originalno baterijo ni težav.Takoj ko nazaj vstavim neoriginalno se pojavi zgornji napis.

Je možno da se je baterija pokvarila če sem jo vstavil v vključen ( ON ) aparat?

V navodih še piše da se baterije ne sme do konca izpraznit ker se bo uničila. Ko sem jo pred par dnevi napolnil je še delovala.

Je že imel kdo takšen problem in ga je opravil - kako?

Na bateriji se mi ne dopade lastnost da se v par dnevih sama izprazni - piše tudi v priloženih navodilih.

schurda ::

Enako s polnilcem. Enkrat prime enkrat ne.

Z original baterijami 10 let starimi, nikoli ni bilo težav.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Kvinta ::

no comment je izjavil:

Moj novi "top" (skor tolk velik kot Okapijev)...



Čemu to služi ?
A.C.A.B

Okapi ::

Optično iskalo.

schurda ::

Gremo 100 let nazaj, ko je leica naredila kamero z optičnim iskalom! :D


https://lh3.googleusercontent.com/proxy...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Kvinta ::

Če pa maš lcd zadaj zakaj bi še to mel ,da bolj profi zgledaš :)
A.C.A.B

schurda ::

Pa še paralakso ima. Sicer pa tega SLR nima.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Okapi ::

Lahko imaš pa rdečo piko nameščeno. V določenih primerih pride zelo prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

schurda je izjavil:

Gremo 100 let nazaj...

100?! Prosim, sej nisem neandertalc. Mogoče 60 let...

polozweii ::

Portal dpreview.com se poslavlja
https://www.dpreview.com/news/590114546...

Okapi ::

Se že cel teden spravljam kakšno primerno alternativo najti. A je kje kaj, kjer bi imeli takšna interna fotografska "teknovanja", kot so bila na dpreview?

Duhec ::

Mogoče jih najdeš s tem iskalnikom.
http://blackbird.si/

floyd1 ::

polozweii je izjavil:

Portal dpreview.com se poslavlja
https://www.dpreview.com/news/590114546...

Shit. Ob tej strani sem praktično "gor rastel". Za teste in primerjave aparatov nisi rabil nobene druge strani, resnično temeljito opravljen vsak test. Če pa so že slučajno kaj "zafurali" (se spomnim tudi tega), so hitro priznali in potem tudi ponovno stestirali.
Škoda.

Bellzmet ::

Uf. Tole pa je presenečenje. Bi rekel, da jim gre zelo dobro glede na vse kar je gor in ogromno skupnost okoli te strani.

Bellzmet ::

Je pa verjetno zaprtje strani skladno s prodajo fotoaparatov (zadnja leta prodaja izrazito pada) in postaja že kar nišna zadeva, glede na to, da je za večino fotoaparat na telefonu več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Okapi ::

Dpreview je od Amazona in Amazon po novem na veliko krči stroške in odpušča.

pegasus ::

Mene predvsem preseneča (ne)odziv skupnosti. Kot da vsi nekako razumejo, da se fotografiji v tej obliki bliža konec. Pomeni to, da moramo sedaj kaufnit kak fuji gfx100s, dokler se še da?

KTr1sk ::

Ne morem verjet, da lahko najboljši telefone primerjaš z najboljšimi fotoaparati




Ampak jaz bom še vztrajal na full frame DLSR in objektivi, bokeh je še vedno boljši na DLSR.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BigWhale ::

Ze precej casa vemo, da ljudje vecinoma ne locijo fotke top Hasselblada in random compacta. :>

Okapi ::

Fotoaparati so v glavnem zares potrebni samo takrat, ko potrebuješ močan teleobjektiv ali ekstremen makro. Naravoslovna fotografija, šport in podobno. Tam so telefoni bolj ali manj nemočni.

RedDrake ::

Multi shot stacking + software. Zato je telefon lahko "boljši".

Samo fora fotografije itak ni ostrina, DOF, globina barv, ipd ....
To je za razne korenje3 in podobne kekce.

Fora je v subjektu/objektu, kompoziciji in svetlobi. Za take stvari je pa potrebno imeti oko in ti tehnika bore malo pomaga.
Eden najboljših fotografov, kar jih poznam še vedno skače okoli z 10 let starimi Nikon FX-i.

Že leta 2010-2011 se spomnim sem gledal en "challenge" kjer je nek fotograf z ifonom delal "boljše" fotke kot en random korenje3 amater z najdražjim kitom. Pa takrat so bili telefoni dobesedno potato cam nivo.

Se bi pa s proper SW-jem dalo neskončno izboljšati praktično vsak RAW tudi tiste iz 2004.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Okapi ::

Najboljši fotoaparat je tisti, ki ga imaš v danem trenutku pri sebi, in s tega vidika imajo telefoni veliko prednost pred fotoaparati. Ampak to velja samo za fotografije, ki jih je mogoče delati v razmeroma ozkem razponu goriščnih razdalj oziroma objektivov.

Hodim po gozdu in v krošnji zagledam redko vrsto ptice. Ko imam pri sebi samo telefon grem lahko samo naprej. Če imamo 800 mm teleobjektiv, pa bom mogoče lahko naredil zmagovalno fotko.

Recimo takšnih fotk s telefonom ni mogoče delati.




imgbb nekaj kompresira fotke, originali so bolj ostri.;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

driver_x ::

Poleg tega je pri fotoaparatih še tisti iracionalni faktor, mogoče podobno kakor pri audiofilih, kjer je poleg same vsebine fotografije predmet zanimanja tudi naprava.

nejc_nejc ::

Mah nekaj večjega in težjega moraš v rokah držati. Pa mehanski gumb mora biti....

nejcek74 ::

Okapi je izjavil:

Najboljši fotoaparat je tisti, ki ga imaš v danem trenutku pri sebi, in s tega vidika imajo telefoni veliko prednost pred fotoaparati. Ampak to velja samo za fotografije, ki jih je mogoče delati v razmeroma ozkem razponu goriščnih razdalj oziroma objektivov.

Tole, oboje! Meni osebno pomaga tudi kukalo, da se skoncentriram na kader.

Duhec ::

polozweii je izjavil:

Portal dpreview.com se poslavlja
https://www.dpreview.com/news/590114546...

Nadaljujejo z Gear Patrol...
https://www.dpreview.com/site-news/8298...
http://blackbird.si/

Surikata ::

Pozdravljeni.

Nekaj let imam fotoaparat Nikon D3500 in ga nekaj časa nisem uporabljala.
Včeraj ga vklopim, pogledam katere slike so gor in ga odložim.

Danes hočem narediti fotografijo in se zgodi sledeče:
- Najprej mi ne zazna SD kartice
- Jo vstavim v računalnik, deluje
- Dam parkrat noter in ven, isto z baterijo, jo zazna
- Nato mi prične ven metati error - press shutter release button again
- Parkrat "šklocne", ne naredi fotografije, ne morem pogledati v SD kartico, mi napiše "Cannot display this file"
- Stiskam na sprožilec in preneha delati fotografije in več ne deluje
- uporabim tale nasvet
- Ugotovim, da se ogledalo ne obrne, ko pritisnem na sprožilec

Ne vem a je fotoaparat uničen? Glede na to, da ga nisem uporabljala kakšno leto in da je potem bila še dodatna škoda narejena zaradi ročnega popravljanja ogledalca? Enkrat v preteklosti sem že popravila ogledalce na takšen način in je delovalo, sedaj je fotoaparat očitno odpovedal?

Če ima kdo podobno izkušnjo? Potem je še zadnja možnost, da ga nesem na servis, ampak ne vem ali se sploh izplača...

a_borlak ::

Poizkusi z drugo kartico.

Barko ::

Gledalo se včasih zatakne. Se mi zgodilo pred leti na D610 med takrat, precej pomembnim fotkanjem. Sem potem ročno premaknil ogledalo in je bilo potem OK. Sem pa malo potem kupil nov apaprat, ker nisem hotel tvegati ponovne odpovedi.

Zaklop se lahko menja, verjetno pa ni smiselno glede na vrednost fotoaparata.

KTr1sk ::

Je mogoče tukaj kakšen mojster za popravilo DSLR aparatov? Tole bi moral zamenjat
Canon 5D3 5D Mark III Joystick
https://vi.aliexpress.com/item/40004064...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

skyline ::

Smoki19 ::

Bom kar tukaj vprašal, priporoča kdo kakšno trgovino v bližini Slovenije, ki ima širok nabor fotoaparatov, da jih dejansko lahko vzameš v roko? Se bojim, da bo v Sloveniji zaradi majhnosti tržišča vsaka imela zelo omejen nabor aparatov. Iščem pa kompromis med zmogljivostjo in velikostjo, torej definitivno mirrorless izvedba.
V Sloveniji pa verjetno Beseničar?

Okapi ::

Modelov je v bistvu malo, lahko večino v Ljubljani v roke vzameš, samo v 5-6 trgovin boš moral. Beseničar, Fotoformat, BigBang, Harvey, 3A, Foto Klik....

KTr1sk ::

Odkar so "popularni" brezrcalni so DLSR postali malo zastareli, sam imam 350d, 70d in 5d-mk3 in tudi nekaj L objektivov. Mika me, da bi kupil rabljen R brezrcalni fotoparat, po drugi strani sem pa tako navajen na svoje Canone DLSR, da bi me vsaka novost verjetno motila. Sem gledal R model in eye-focus dela samo na "one shot", Ai focus in Ai servo baje ne dela..to kar največ sam uporabljam :(
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

nejc_nejc ::

Dokler ti aparat ne vrne vloženega gnara je škoda nove nabave, če se pogovarjamo o L serijah ter enomestnih cifrah aparatov pri canonu. Za domač album so pa omenjeni že itak strupeni.

a_borlak ::

Novi brezzrcalci imajo kar nekaj zanimivih možnosti, včasih ti to odtehta nakup. Pač vsak sam o tem razmisli, kako in kaj. Mene recimo blazno matra ostrenje na oko, vsi novi to zelo dobro obvladajo, jaz pa z A7II mečem fotke stran na ta račun, ker mi ostri malo prej, malo za ...

nejc_nejc ::

Tle te pa ne razunem,...ostrenje na oko...

Okapi ::

nejc_nejc ::

Ok stekam...
««
92 / 92
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825153 (13418) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811852 (9304) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023727 (18578) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425550 (22392) bluefish

Več podobnih tem