» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
72 / 92
»»

Okapi ::

Moraš malo pogledati, kateri filtri (katera znamka) so. Ker če so kakšni noname kitajski, je 50 evrov veliko. Lahko je pa tudi zelo ugodno, ker dober polarizacijski filter je hitro 50 in več evrov.

no comment ::

Glede na to, da gre za SLR, bo verjetno vecinoma slo za barvne filtre, ki ta na digitalu ne koristijo nic...

Okapi ::

UV, Skylight, polarizacijski, nevtralni, gradacijski nevtralni in še kakšen bi se našel, so vsi uporabni na digitalcih. Vmes je mogoče tudi kakšna predleča za makro.

s1m0n ::

Za UV sploh ni potrebe.

Okapi ::

Kot zaščita prednje leče, če ne drugega. In ni zdaj treba razlagati, da to nima smisla, ker se lahko okoli tega še naslednjih deset strani kregamo.>:D

s1m0n ::

No, če ga že imaš kot zaščito pol mora pa bit kar dober. Vsaj kar se tiče kvalitete stekla :)

mulc007 ::

Ima uporaba silikonske zaščite ohišja kakšne minuse?

Zanima me tudi zaščita displeja.... na internetu se jo dobi že za 2 €.
Nekoč sem kupil zaščitno folijo za pametni telefon ampak je nisem uporabil in stoji v omari. Jo lahko ponucam za displej fotoaparata in se bo kasneje dala odlimat brez madežev ali moram uporabiti drugačno folijo?

dottor ::

Razen če imaš kje kakšne pirsinge po obrazu se mi zdi zaščitna folija na ekranu brez veze, saj ekran imaš ponavadi ob obrazu...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

če že, se splača zaščitno steklo/plastika, npr. če se ti s stojalom slučajno stvar prevrne oz. kakršnikoli drugi udarci/praske, ti zna zaščita rešit ekran..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Duhec ::

2x me je že rešil... :)

http://blackbird.si/

kuglvinkl ::

Ja, teh 50 evrov je cenej kot zamenjava prvega stekla.
Your focus determines your reallity

s1m0n ::

Dokler v objektivu ni "pesek" not :) Maš pol drago ropotuljico!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Tilen88 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dottor ::

"Eksploziven pogled" bi bil tukaj super. Nekaj takega kot so s formulo nardili v enem muzeju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

harmony ::

V eni od tem sem spraseval o nakupu novega smartfona, s katerim bi lahko izdelal boljse slike macke v stanovanju. Trenutno slikam z iPhone 8 in fotke so bolj boge. Enostavno je to kamera za poslikat kaksen landscape, portret zunaj, ki se ne premika za kaj vec pa ni sans.

Imam Canona 70D in na njega bi sedaj rad nataknil dober objektiv, s katerim bom lahko delal boljse fotke. Toliko sem ze imel zamujenih trenutkov v zadnjem casu, da je res skoda. Skoki s prevali v zraku, skoki kjer muc fali celo postljo :)...

Ze kar nekaj casa nisem vec v tem svetu, ampak vem, da dobri objektivi stanejo.

Dva tisocaka tudi ne bi dajal, ampak IMO pod 1500€ bom tezko prisel.
Ma kdo kaksna priporocila?

kuglvinkl ::

Če češ fiksne, potem kakšna Sigma 24 ali 35mm 1.4, če imaš tolk špage.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

schurda ::

24-70?
85/1.8?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jernejl ::

Za APS-C kamero v stanovanju rabiš kaj bolj širokega.
Kaj takega recimo: Canon EF 16-35mm 2.8 L II USM
Ali pa za pol manj denarja tole: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Po kvaliteti fotk ni bistveno slabši od zgornjega. Slabost je, da ga ne moreš uporabiti, če boš preklopil na full frame format.

harmony ::

jernejl je izjavil:

Za APS-C kamero v stanovanju rabiš kaj bolj širokega.
Ali pa za pol manj denarja tole: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Po kvaliteti fotk ni bistveno slabši od zgornjega. Slabost je, da ga ne moreš uporabiti, če boš preklopil na full frame format.

Na full frame ne mislim it, tako da tale objektiv ni slab predlog. Seveda bi bil bolj happy z kaksnim do 100mm, da se macku ne rabim tok priblizat.

dottor ::

Tudi 18-35 1.8 bi bil dokaj primeren...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jernejl ::

harmony je izjavil:

jernejl je izjavil:

Za APS-C kamero v stanovanju rabiš kaj bolj širokega.
Ali pa za pol manj denarja tole: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Po kvaliteti fotk ni bistveno slabši od zgornjega. Slabost je, da ga ne moreš uporabiti, če boš preklopil na full frame format.

Na full frame ne mislim it, tako da tale objektiv ni slab predlog. Seveda bi bil bolj happy z kaksnim do 100mm, da se macku ne rabim tok priblizat.

S tem objektivom (17-55 2.8) imam kar nekaj izkušenj in je super. Je pa res, da na daljšem koncu včasih zmanjka milimetrov... objektiv pač ni univerzalen in za fotkanje bolj oddaljenih objektov rabiš posebni objektiv.
Alternativa je še Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM za podobno ceno, tudi kvaliteten, ima večji razpon goriščnic, je pa zato pri zaslonki slabši. Pa tudi malce manjši in lažji je, torej za odtenek bolj prenosljiv.

schurda ::

harmony je izjavil:

jernejl je izjavil:

Za APS-C kamero v stanovanju rabiš kaj bolj širokega.
Ali pa za pol manj denarja tole: Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM. Po kvaliteti fotk ni bistveno slabši od zgornjega. Slabost je, da ga ne moreš uporabiti, če boš preklopil na full frame format.

Na full frame ne mislim it, tako da tale objektiv ni slab predlog. Seveda bi bil bolj happy z kaksnim do 100mm, da se macku ne rabim tok priblizat.


Ma jst mislim, da je 70D zadosti dober, da lahko sliko cropaš, če nimaš 100mm, pa se ne bo poznalo
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

harmony ::

jernejl je izjavil:


Alternativa je še Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM za podobno ceno, tudi kvaliteten, ima večji razpon goriščnic, je pa zato pri zaslonki slabši. Pa tudi malce manjši in lažji je, torej za odtenek bolj prenosljiv.


Ta objektiv ze imam in ni primeren za slikanje v dnevni sobi zaradi slabe svetlobe, zato sem malce v dilemi, ce bo f/2.8 dovolj, da mi ni potrebno ISO imeti v visavah, saj vse kar je nad 3000 je bolj tko tko, ceprav testi pravijo drugace je slika na koncu dneva slabe kvalitete.

Kaj pa tole - Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens ?

Pro_moted ::

harmony je izjavil:

jernejl je izjavil:


Alternativa je še Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM za podobno ceno, tudi kvaliteten, ima večji razpon goriščnic, je pa zato pri zaslonki slabši. Pa tudi malce manjši in lažji je, torej za odtenek bolj prenosljiv.


Ta objektiv ze imam in ni primeren za slikanje v dnevni sobi zaradi slabe svetlobe, zato sem malce v dilemi, ce bo f/2.8 dovolj, da mi ni potrebno ISO imeti v visavah, saj vse kar je nad 3000 je bolj tko tko, ceprav testi pravijo drugace je slika na koncu dneva slabe kvalitete.

Kaj pa tole - Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens ?




Dober review. Slabost je verjetno samo velikost ( če te to seveda moti) in pa ni nekega velikega razpona, čeprav 50 - 100 je uporabno. Pa seveda, ni stabilizacije.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

harmony ::

Sem potem vceraj tudi sam o tem objektivu gledal reviewe in ko sem videl da ni stabilizacije sem enostavno vse zaprl. Sem imel objektiv 50mm 1.8 brez stabilizacije in neee nikoli vec. Ja fajn objektiv za na stativ, okrog skakat z mackom in lovit trenutke je ta objektiv 0.

kuglvinkl ::

50mm 1.8 rabiš stabilizacijo? dej no... :)
Your focus determines your reallity

harmony ::

kuglvinkl je izjavil:

50mm 1.8 rabiš stabilizacijo? dej no... :)

Ja pri meni je bla vsaka slika fuc. Lahko, da sem imel slab objektiv.

no comment ::

Za "cat pics" je dobro le najboljše!

(sej to menda veš, da ti stabilizacija pri premikajočih subjektih pomaga manj kot nič?)

harmony ::

no comment je izjavil:

Za "cat pics" je dobro le najboljše!

(sej to menda veš, da ti stabilizacija pri premikajočih subjektih pomaga manj kot nič?)


Bolj slabo vem to, saj sem do sedaj slikal samo landscape.

kuglvinkl ::

harmony je izjavil:

no comment je izjavil:

Za "cat pics" je dobro le najboljše!

(sej to menda veš, da ti stabilizacija pri premikajočih subjektih pomaga manj kot nič?)


Bolj slabo vem to, saj sem do sedaj slikal samo landscape.


Pri landscape fotografiji, ta pravi (ti so najhujši pixel piperji), na stojalu, se stabilizacija UGASNE...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

harmony ::

kuglvinkl je izjavil:

harmony je izjavil:

no comment je izjavil:

Za "cat pics" je dobro le najboljše!

(sej to menda veš, da ti stabilizacija pri premikajočih subjektih pomaga manj kot nič?)


Bolj slabo vem to, saj sem do sedaj slikal samo landscape.


Pri landscape fotografiji, ta pravi (ti so najhujši pixel piperji), na stojalu, se stabilizacija UGASNE...

To vem. Ampak kot se slika brez stativa je pa dobro imeti stabilizacijo. Ampak to ni sedaj tema.

Torej za nek manjsi denar nimam kaj razmisljat.

jernejl ::

harmony je izjavil:

jernejl je izjavil:


Alternativa je še Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM za podobno ceno, tudi kvaliteten, ima večji razpon goriščnic, je pa zato pri zaslonki slabši. Pa tudi malce manjši in lažji je, torej za odtenek bolj prenosljiv.


Ta objektiv ze imam in ni primeren za slikanje v dnevni sobi zaradi slabe svetlobe, zato sem malce v dilemi, ce bo f/2.8 dovolj

Med 3.5 in 2.8 seveda ni blazne razlike... če že imaš 3.5 in ti je to premalo, potem je vprašanje, če bo 2.8 dovolj.
Jaz bi potem raje razmišljal o svetlobno močnejših objektivih, recimo 1.8 ali 1.4.
Sigma Art so bojda precej dobri (vsaj po testih sodeč), čeprav zgoraj omenjenih 50-100mm pri crop faktorju 1.6 se meni zdi precej preveč za fotografiranje v stanovanju. Morda imaš veliko stanovanje in počasnega mačka, pa bo to zadostovalo... to boš sam najbrž bolje vedel :)
Če že imaš nek "general purpose" objektiv (15-85), je morda opcija tudi kaj takega:
Canon EF 35mm f/1.4L USM

harmony ::

Moras razumeti da je 3.5 na 15 do ne vem kok 20? Potem naprej je do 85 je problematicno. 2.8 je pa pri vseh goriscnicah, tako da ta mogoce ne bi bil slaba izbira. Moral bi stestirati.

koyotee ::

Vzem 70-200 2.8 pa je :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gddr85 ::

ja, maček ti bo hvaležen :P

koyotee ::

Denarnica pa malo manj ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

profdoktor ::

Mački imajo zelo radi Canon EF 50mm f/1.8 STM na crop senzorju. Cena je okoli 100 EUR.

jernejl ::

harmony je izjavil:

Moras razumeti da je 3.5 na 15 do ne vem kok 20? Potem naprej je do 85 je problematicno. 2.8 je pa pri vseh goriscnicah, tako da ta mogoce ne bi bil slaba izbira. Moral bi stestirati.

Saj lahko testiraš pri 3.5 (15mm) in boš približno videl, kaj lahko pričakuješ pri 2.8.
Tisto, kar boš še dodatno pridobil (2.8 vs 3.5) pa lahko izračunaš v kakšnem kalkukatorju, recimo https://www.scantips.com/lights/exposur...

harmony ::

profdoktor je izjavil:

Mački imajo zelo radi Canon EF 50mm f/1.8 STM na crop senzorju. Cena je okoli 100 EUR.

Tudi na tega sem pomislil. Sem imel starejso verzijo in tle sem res bil nezadovoljen ravno zaradi tega, ker ni imel stabilizacije. Mogoce bi res tega najprej sprobal, ker je res poceni.

profdoktor ::

Ne rabiš stabilizacije, poskrbi samo za kvalitetno svetlobo.

s1m0n ::

Če ni dovolj svetlobe ne bo nobena stabilizacija pomagala, raje dvignit ISO kot pa, da nimaš fotografije ali pa je neostra.

schurda ::

harmony je izjavil:

jernejl je izjavil:


Alternativa je še Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM za podobno ceno, tudi kvaliteten, ima večji razpon goriščnic, je pa zato pri zaslonki slabši. Pa tudi malce manjši in lažji je, torej za odtenek bolj prenosljiv.


Ta objektiv ze imam in ni primeren za slikanje v dnevni sobi zaradi slabe svetlobe, zato sem malce v dilemi, ce bo f/2.8 dovolj, da mi ni potrebno ISO imeti v visavah, saj vse kar je nad 3000 je bolj tko tko, ceprav testi pravijo drugace je slika na koncu dneva slabe kvalitete.

Kaj pa tole - Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art Lens ?


Glede na to, da je ven prišel ven poleti 2013, ne verjamem, da je na ISO 3000 tako slab. Po mojem bi moral komot slikati tudi na 6400. Vzemi en svetel fiksni objektiv 35/1.4, 50/1.4 ali 85/1.8 in bi moral brez stabilizatorja brez težav slikati na 1/125, 1/250 ali 1/500s.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tilen88 ::

Žiw!
A kdo uporablja peak design capture ? Pa ma kako menje iz prve roke DA/NE ?

Hvala.

BigWhale ::

jernejl je izjavil:

Med 3.5 in 2.8 seveda ni blazne razlike... če že imaš 3.5 in ti je to premalo, potem je vprašanje, če bo 2.8 dovolj.


Tehnicno gledano ti na 3.5 na senzor pade skoraj pol manj svetlobe kot pri 2.8.

schurda ::

Kaj menite o tem? Igračka ali resni pripomoček?

Arsenal
https://witharsenal.com/
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

dottor ::

Te pride manj letna naročnina na fotošop...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

LuiIII ::

Zame osebno brezvezna zadeva. Imam raje, da sam kaj poštudiram, sprobam in zafrknem. Če je preenostavno potem ni več užitka.

Torx ::

Tilen88 je izjavil:

Žiw!
A kdo uporablja peak design capture ? Pa ma kako menje iz prve roke DA/NE ?

Hvala.


Imam capture v3 in starejšo verzijo (ne vem ali je v2 ali pro) in sem super zadovoljen.

Tilen88 ::

Torx je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Žiw!
A kdo uporablja peak design capture ? Pa ma kako menje iz prve roke DA/NE ?

Hvala.


Imam capture v3 in starejšo verzijo (ne vem ali je v2 ali pro) in sem super zadovoljen.



Super potem moram do fotoklika, da vidim ali bo starejša v2 ali novejša v3 bol pasla na naramnico od nahrbtnika (gre se glede širine.)

Torx ::

Vzemi kar v3, sploh za nahrbtnik (tanjši profil), komot 70-200 2.8 drži - je nosilnost bolj od nahrbtnika odvisna, morda je v2 bolj priročen, če ga imaš namen uporabljat pretežno na hlačnem pasu (je v celoti nekoliko širši in manj upogiba pas - če ne uporabljas njihove podloge)..

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Torx ()
««
72 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825335 (13600) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624508 (18560) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811955 (9407) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023884 (18735) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425793 (22635) bluefish

Več podobnih tem