» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
73 / 92
»»

Tilen88 ::

Imam namen uporablajti na planinskem nahrbtniku. Imam naramnico na deuterju med 72mm in 65mm(odvisno al pritrdim capture bol gor ali fol),.. tko, da moram pomirit če stlačim V3 če ne pa v2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

mulc007 ::

V knjigi o fotografi piše da se da takoj po nevihti, ko preneha deževati in sonce pokuka izza oblakov, narediti edinstvene posnetke. To naj bi trajalo le nekaj minut, potem se znova začne nevihta ali pa posije sonce.
Ne razumem zakaj se da takrat ko sonce pokuka izza oblakov narediti edinstvene posnetke. Saj sonce ne mara fotografije...

kuglvinkl ::

Ja kristus božji, saj ne slikaš sonca, pač pa tisto kar sonce osvetli.
Your focus determines your reallity

schurda ::

mulc007 je izjavil:

V knjigi o fotografi piše da se da takoj po nevihti, ko preneha deževati in sonce pokuka izza oblakov, narediti edinstvene posnetke. To naj bi trajalo le nekaj minut, potem se znova začne nevihta ali pa posije sonce.
Ne razumem zakaj se da takrat ko sonce pokuka izza oblakov narediti edinstvene posnetke. Saj sonce ne mara fotografije...


Sej ni potrebno, da ravno vse razumeš: občuduj in slikaj!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

koyotee ::

Fotografiraš ne slikaš :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

no comment ::

mulc007 je izjavil:

Saj sonce ne mara fotografije...

A to pa piše v drugi knjigi o fotografiji?

mulc007 ::

Piše nekaj takega ja....razvidno je čisto na koncu.
........, potem se znova začne nevihta ali pa posije sonce.............

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

schurda ::

koyotee je izjavil:

Fotografiraš ne slikaš :)

:D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mulc007 ::

Vidim da se polarizacijske filtre vrti da se poišče željeno obarvanost.
Kako pa vrtijo filter verjetno ne kar z navojem saj lahko pade na tla. Obstaja kak adapeter za ta namen ali kako to delajo?

skyline ::

Filter se vrti ločeno od navoja.

gddr85 ::

cirkularni se vrti, je iz dve kosov

Okapi ::

Linearni tudi.

mulc007 ::

Mogoče je že kdo fotografiral v mraku. Jaz sem nastavil čas 30 sekund. Do konca odprta zaslonka. ISO100=minimum. Ročno ostrenje. Tip dneva-oblačno vreme.
1. Ko sem hotel sprožit začetek z daljincem, ni šlo. Moral sem ročno na gumb.
2. Rezultat je bil dovolj svetla fotografija, ampak čudno motna....kot bi bil velik ISO.
Zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

Tilen88 ::

Nabolš da zalimaš fotografijo, da vidimo o čem se gre. predvidevam da si imel stativ ?

dottor ::

Nastavi še timer na 5s na sprožilu da preprečiš vibracije ob pritisku gumba.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Duhec ::

mulc007 je izjavil:

Mogoče je že kdo fotografiral v mraku. Jaz sem nastavil čas 30 sekund. Do konca odprta zaslonka. ISO100=minimum. Ročno ostrenje. Tip dneva-oblačno vreme.
1. Ko sem hotel sprožit začetek z daljincem, ni šlo. Moral sem ročno na gumb.
2. Rezultat je bil dovolj svetla fotografija, ampak čudno motna....kot bi bil velik ISO.
Zakaj?

Vseeno se mi 30 sek. zdi veliko za oblačno vreme. Zmanjšaj čas ali povečaj f (bolj zapri zaslonko).
Za tako dolg čas izklopi tudi stabilizacijo!
Jaz tako zajemam strele, drugače bo stabilizacija vseskozi nekaj migala vamo/tamo, dovolj, da bo slika motna/zamaknjena.

Namesto ročnega stiska na gumb ( v tistem trenutku pritiska se ti lahko zamaje fotoaparat) raje uporabi timer 10 sek., če ti že z daljincem ne pali.

http://blackbird.si/

Miptrip ::

Zdravo,

a slučajno kdo ve koliko je realna cena za fujifilm x20 (ne x-t20), na ebayu gre med 300-400€, ampak se mi zdi preveč.

a_borlak ::

Iskan fotič je, v tem je težava. Imaš pa kar nekaj alternative, če kupuješ, recimo Sony X100.

Okapi ::

Miptrip je izjavil:

Zdravo,

a slučajno kdo ve koliko je realna cena za fujifilm x20 (ne x-t20), na ebayu gre med 300-400€, ampak se mi zdi preveč.
Če res "gre" za toliko (se pravi, jih po tej ceni ljudje kupujejo), potem je to realna cena. Realna cena je tista, po kateri ga lahko kupiš, ne tista, ki se tebi zdi primerna.

Miptrip ::

Jaz ga mam in bi ga rad prodal pa ne znam postavit cene, po drugi strani bi ga pa znanec imel za 150€ in pravi, da je to realna cena. Zato pa sprašujem koliko je po vašem mnenju to vredno.

no comment ::

Prodaj ga na eBay-u. Potem ti naj kolega zrihta enga za "realnih" 150 in ponovi vajo...

Miptrip ::

Ahahahaha ja saj to je glavni problem, nisem še nikoli pošiljal nič po ebayu zato mi je tako tako.

a_borlak ::

Na eBayu je treba gledat Sold Items, ne tekoče aukcije, da se dobi realno sliko. Za UK pravijo, da se tak fotič proda v povprečju nad 200€, tam okoli 250€ je realna. Se pravi če odbiješ še njihove procente (eBay in Paypal), ti ostane cca 200€. Malo mu še dvigni ceno, vsaj na 180€, pa bi morala biti oba zadovoljna.

mulc007 ::

Ker se učim raznih funkcij na fotoaparatu se baterija hitro izprazni. Ali se da priklopit napajanje preko napajalnika? Nikon D5300

Okapi ::

Raje kupi en rezerven akumulator, pride vedno prav.

schurda ::

mulc007 je izjavil:

Ker se učim raznih funkcij na fotoaparatu se baterija hitro izprazni. Ali se da priklopit napajanje preko napajalnika? Nikon D5300


Ne verjamem. A je nova? Morda še ni izgrajena. Vsekakor pa nabavi rezervo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mulc007 ::

ni nova ampak mi jo je škoda uničevat na tak način. Poskusil bom najti zunanji napajalnik kitajci imajo navadno vse kar rabiš in še več.

schurda ::

mulc007 je izjavil:

ni nova ampak mi jo je škoda uničevat na tak način. Poskusil bom najti zunanji napajalnik kitajci imajo navadno vse kar rabiš in še več.


Lej, imam 2 bateriji 9 let stari za D90 in 3 baterije 3 leta stare za D750. Nobena še ni crknila. (original seveda):D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mulc007 ::

meni tudi še nobena baterija ni crknila, sem jih pa vseeno zamenjal ker se mi jih ni dalo stalno polniti

Tilen88 ::

Torx je izjavil:

Vzemi kar v3, sploh za nahrbtnik (tanjši profil), komot 70-200 2.8 drži - je nosilnost bolj od nahrbtnika odvisna, morda je v2 bolj priročen, če ga imaš namen uporabljat pretežno na hlačnem pasu (je v celoti nekoliko širši in manj upogiba pas - če ne uporabljas njihove podloge)..

Edit: typo



Sem vzel V3. Top zadevšna. Sem že gnal opremo u hribe brez skrbi, da kaj pade dol. Priporočam!

mulc007 ::

Našel omrežno napajanje za moj fotič za slabih 25 €. Kot zanimivost povem da original stane okoli 200 €.

mulc007 ::

Za probo bi kupil tacenejši ultra slim IR filter pa na internetu piše da ni primeren za vsak DSLR. Mogoče kdo ve če se obnese na D5300? Poleg tega vidim da so na voljo različni in ne vem kakšen bi bil primeren. Od 680, 720...do 950nm.

Zdaj sem našel še to ki pravi da Nikon ni primeren...
https://www.nikonimgsupport.com/eu/BV_a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

fujtajksel ::

IR slikaš tako da odstraniš IR filter, ki po defaultu prekriva tipalo. Ne da ga dodaš ;) Če se hočeš igrat s tem, najbolje da kupiš dodaten poceni fotoaparat, ki je primeren za tovrstne posege.

Okapi ::

IR filter na tipalu filtrira IR in spusti skozi vidno svetlobo. IR filter na objektivu je pa ravno obraten, filtrira vidno svetlobo in skozi spusti samo IR.
In ja, tudi tako lahko slikaš, samo zelo dolg osvetlitveni čas moraš uporabit (30-60 sekund), ker je nepredelan fotoaparat slabo občutljiv za IR (zaradi filtra na tipalu).

mulc007 ::

Moram glede na to da fotoaparat ni predelan izbrati IR filter s čim večjo valovno dolžino ali pa to nima veze s tem?
Ne vem katerega od teh naj vzamem: 680nm, 720nm, 760nm, 850nm, 950nm

Okapi ::

720 ali 760, po mojem. Tam se začne ir.

mulc007 ::

Jaz Nikona na računalnik priklopim tako da fotoaparat najprej prižgem, potem pa priklopim na USB vhod na računalniku. Ko ga hočem izklopit ni tiste možnosti kot pri USB ključu kjer odklopiš najprej softversko v spodnjem desnem delu ekrana. Zato pač enostavno izvlečem kabel in ugasnem.
Delate ostali na enak način?

dottor ::

So čitalci kartic v večini primerov precej hitrejši sploh USB 3.0, pa pri ta dobrih lahko tudi več kartic na 1x kopiraš.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mulc007 ::

Kaj pa v primeru če nimaš čitalca in vztrajaš pri fotoaparatu?

schurda ::

mulc007 je izjavil:

Jaz Nikona na računalnik priklopim tako da fotoaparat najprej prižgem, potem pa priklopim na USB vhod na računalniku. Ko ga hočem izklopit ni tiste možnosti kot pri USB ključu kjer odklopiš najprej softversko v spodnjem desnem delu ekrana. Zato pač enostavno izvlečem kabel in ugasnem.
Delate ostali na enak način?


Ja.

Dokler nisem kupil čitalnika. :D

mulc007 je izjavil:

Kaj pa v primeru če nimaš čitalca in vztrajaš pri fotoaparatu?


Potem delaš tako naprej. :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

s1m0n ::

Čitalci za SD kartice so skoraj, da potrošniški material :)
Solidne dobiš že za 10€+.

schurda ::

s1m0n je izjavil:

Čitalci za SD kartice so skoraj, da potrošniški material :)
Solidne dobiš že za 10€+.


Več kot to ne rabiš.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mulc007 ::

Takšne šare imam že tolk da se izogibam novemu. Ampak ko vštekam in izštekam fotoaparat v/iz PC imam občutek da to ni ok in me kar zaboli.
Tu sem našel en majhen adapterček za 85 centov. Je ta vredu al je preveč poceni?
https://de.aliexpress.com/item/Malloom-...

s1m0n ::

Vzemi kak MobileLite G4 od Kingston-a pa boš imel mir! Mislim, da je nekje 10€ več ni potrebno dat!

dottor ::

Jaz imam tega vedno v ruzaku (le d aje USB 2.0):
https://www.mimovrste.com/citalniki-pom...
In tega vedno na PCju:
https://foto-shop.si/citalci-kartic/543...

Je pa Lexar dober ker lahko istočanso bere SD in CF kartice (uporabljam oboje).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mulc007 ::

V knjigi o fotografiranju ki jo berem je precej popularna odprtost zaslonke F/11. Vem da večja ko je številka, globlje je ostrenje v sliki.
Slikate vi tudi pri f11 ali tudi f10, f12. In kaj se zgodi če daš pri isti zaslonki večji zoom.

profdoktor ::

Če rabiš vse ostro in imaš dosti svetlobe. Pusti knjige, uporabi dobri stari filing.

Okapi ::

V kateri knjigi? f/11 je malce veliko za splošno rabo, f/8 bi bilo verjetno bolje, ali celo f/5,6.

Pri bolj zaprti zaslonki se namreč začne poznati difrakcija, ki manjša ostrino.

Je pa vse skupaj odvisno tudi od velikosti tipala. Številke, ki veljajo za "full-frame", ne veljajo za APS-C in m4/3. Pri slednjem vse deliš z dva (se pravi, splošno uporabna zaslonka bi bila f/4, ne f/8).

Sicer pa je treba uporabiti tisto zaslonko, ki je za določen primer optimalna - bodisi dovolj zaprto, da je ostro vse, kar bi rad, da je, ali dovolj odprto, da lahko uporabiš dovolj kratek osvetlitveni čas in/ali čim manjši ISO.

Vpliv zaslonke in goriščne razdalje na globinsko ostrino si je najbolje ogledati na tem simulatorju. Odlična zadeva.
https://dofsimulator.net/en/

Tilen88 ::

Če hočeš ostro sliko poskušaj najditi sweet-spot od tvoje leče pa slikaj pri tisti zaslonki,.. ostalo pa po filingu

schurda ::

Okapi je izjavil:

V kateri knjigi? f/11 je malce veliko za splošno rabo, f/8 bi bilo verjetno bolje, ali celo f/5,6.

Pri bolj zaprti zaslonki se namreč začne poznati difrakcija, ki manjša ostrino.

Je pa vse skupaj odvisno tudi od velikosti tipala. Številke, ki veljajo za "full-frame", ne veljajo za APS-C in m4/3. Pri slednjem vse deliš z dva (se pravi, splošno uporabna zaslonka bi bila f/4, ne f/8).

Sicer pa je treba uporabiti tisto zaslonko, ki je za določen primer optimalna - bodisi dovolj zaprto, da je ostro vse, kar bi rad, da je, ali dovolj odprto, da lahko uporabiš dovolj kratek osvetlitveni čas in/ali čim manjši ISO.

Vpliv zaslonke in goriščne razdalje na globinsko ostrino si je najbolje ogledati na tem simulatorju. Odlična zadeva.
https://dofsimulator.net/en/


Dobra fora. Simulira tudi difrakcijo!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)
««
73 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825343 (13608) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624508 (18560) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811956 (9408) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023889 (18740) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425814 (22656) bluefish

Več podobnih tem