» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
61 / 92
»»

Okapi ::

Velik izrez, ena fotka narejena s "full-frame" DSLR, druga z brezzrcalnim m4/3. Najnovejša modela. Oboje z najboljšimi možnimi nastavitvami.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

Zakaj je druga tako ogabno sharpana?

Tilen88 ::

Brane22 je izjavil:

Ja, fotkič, ki ga dobiš v kompletu s pianistom in pevaljko.

Najbrž je že blo, a vseeno:

Double Exposure: Canon vs. Nikon


Haha dobra :D
Drgač jst nism fanatik nobene znamke,.. sem samo slučajno zasledil tole nikonovo promocijo na youtube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Okapi ::

no comment je izjavil:

Zakaj je druga tako ogabno sharpana?

Po mojem je kvečjemu precej rezervirano. Tako pač pride, če iz 30 megapik narediš pol megapike velik izrez. Nisem je pa jaz delal, tako da ne vem, koliko, če sploh, je bila dodatno ostrena.


Cele slike pa ne znam gor spravit, je prevelika. Mogoče kakšen nasvet, kako se to dela, sedaj ko ne gre več z Dropboxom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

1. fotka ima bolj prave barve. tako da je 1. dslr.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

no comment ::

Okapi je izjavil:

no comment je izjavil:

Zakaj je druga tako ogabno sharpana?

Po mojem je kvečjemu precej rezervirano. Tako pač pride, če iz 30 megapik narediš pol megapike velik izrez. Nisem je pa jaz delal, tako da ne vem, koliko, če sploh, je bila dodatno ostrena.


Cele slike pa ne znam gor spravit, je prevelika. Mogoče kakšen nasvet, kako se to dela, sedaj ko ne gre več z Dropboxom?

Če narediš izrez nič ne pride tako. Če pa hkrati narediš še resample in izbereš slab algoritem, potem pa lahko pride do popačenj, ampak vseeno ne tako velikih. Sedaj zgleda kot da je druga slika narejena z aparatom, ki ima občutno slabši DR in bistveno višji šum (vsaj dva stopa). Toliko pa tudi m4/3 ne more biti slabši. Bolj stavim, da se je nekdo posebej trudil narediti drugo sliko slabo (čeprav zna to bit napačno sklepanje, lahko da gre zgolj za nesposobnost).

Dropbox ne omogoča več direktnega in-line prikaza. Lahko pa daš link, kar je itak boljše, da ne zabremzaš celotne teme s 50Mb sliko (ali celo dvema)...

Okapi ::

Evo, tule je link do originalne fotke.
https://www.dropbox.com/s/zyh44mbe9f0zt...

gddr85 ::

prva je Oly, druga pa 5d IV, vsaj tko piše..

no comment ::

Okapi je izjavil:

Oboje z najboljšimi možnimi nastavitvami.

Zakaj potem gledamo .jpg? A jpg engine v fotoaparatu ima "best" opcijo? :))

Okapi ::

A ti bi tiff ali kaj? Fotka je razvita iz raw.

no comment ::

Okapi je izjavil:

Fotka je razvita iz raw.

Ja, sam še zdej ne vemo al gre za nesposobnost al nekdo nalašč hoče prikazat drugi fotoaparat za slabši.

Seveda, možno je tudi, da je slika posneta z enako dolgim objektivom (in ne ekvivalentom) in gre na m4/3 izrezu še za "pixel binning".

Okapi ::

Objektiva sta bila ekvivalentna - 60 mm na m4/3 in ekvivalent (120 mm ali tam nekje) na Canonu.
Je pa res, da je bil uporabljen način slikanja z visoko ločljivostjo (80 megapik) na Olympusu (in potem zmanjšano na ločljivost Canona). Olympus je zato seveda moral biti na stativu.

Namen je bil ugotoviti, kako se to v praksi izkaže, v primerjavi s "full-frame".

Lahko se pa vsak postavi na začetek Kongresnega trga, pri kužnem znamenju, da na fotoaparat ekvivalent 120 mm objektiva in naredi fotko gradu (pride ravno cel v kader). Bi bilo zanimivo videti še, kaj zmorejo drugi fotoaparati. Najboljša svetloba je pozno popoldan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

no comment ::

Pixel binning torej.

Pro_moted ::

no comment je izjavil:

Pixel binning torej.


Ne.To ni pixel binning.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

no comment ::

Je. Če resamplaš 80Mp v 30Mp je to pixel binning.

Okapi ::

V bistvu je, ker sem zmanjšal ločljivost. Lahko bi jo pa tudi ohranil in dal drug primer, kjer se z Olympusom vidi precej več podrobnosti kot s Canonom.

Tu se mi je pač zdelo zanimivo, kako čisto, povsem brez šuma pride fotka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

4knative ::

Okapi je izjavil:

V bistvu je, ker sem zmanjšal ločljivost. Lahko bi jo pa tudi ohranil in dal drug primer, kjer se z Olympusom vidi precej več podrobnosti kot s Canonom.

Tu se mi je pač zdelo zanimivo, kako čisto, povsem brez šuma pride fotka.


Olympus je pač najjači. Noben fullframe in medium format mu ne seže do gležnjev.

Pro_moted ::

4knative je izjavil:

Okapi je izjavil:

V bistvu je, ker sem zmanjšal ločljivost. Lahko bi jo pa tudi ohranil in dal drug primer, kjer se z Olympusom vidi precej več podrobnosti kot s Canonom.

Tu se mi je pač zdelo zanimivo, kako čisto, povsem brez šuma pride fotka.


Olympus je pač najjači. Noben fullframe in medium format mu ne seže do gležnjev.



Najjači si ti, z retardiranimi komentarji.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

4knative ::

Jaz sem drugi, ker prvi je že Olympus.

korenje3 ::

a ni hasselblad
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Jerry000 ::

Poznavalci fotoaparatov, rabim vašo pomoč :). Malo firbcam za nakup "prenosnega" fotoaparata. Trenutno imam Nikon D5000 in mi je kar muka ga vzeti za na pot. Nekoč mi je nekdo rekel da so Fujifilm XQ2 odlični fotoaparati z zelo lepo barvo slike. Plus ima še M, A, P, S nastavitve. Vendar pa kolikor vidim, se ne prodaja več...je mogoče kakšen podoben temu Fujifilm XQ2?

Pro_moted ::

Jerry000 je izjavil:

Poznavalci fotoaparatov, rabim vašo pomoč :). Malo firbcam za nakup "prenosnega" fotoaparata. Trenutno imam Nikon D5000 in mi je kar muka ga vzeti za na pot. Nekoč mi je nekdo rekel da so Fujifilm XQ2 odlični fotoaparati z zelo lepo barvo slike. Plus ima še M, A, P, S nastavitve. Vendar pa kolikor vidim, se ne prodaja več...je mogoče kakšen podoben temu Fujifilm XQ2?



http://trgovina.besenicar.si/kompaktni/...

Če denar ni problem , je tole bomba od kompakta. Nima PSAM koleščka, ampak ima P/S/A/M način, tako kot recimo novi FUJI-ji, kjer je AUTO na vsakem koleščku za nastavitev posebej.Ima m/3 senzor, torej kar velik senzor za kompakta. To mu je tudi največja prednost pred večino ostalih.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Jerry000 ::

Iščem nekaj cenejšega, Fujifilm XQ2 je tam okoli 350€ bil se mi zdi...nekaj takšnega bi bil tudi moj budget.

aerox45 ::

Kaj je boljše

Sigma 18-35mm 1.8 nova

Ali

rabljeno

35mm 1.8
50mm 1.8 fx (85mm na dx)
85mm 1.8 (129mm na dx)

Cena za oboje je isto okvirno 600€. Kamera je D7200.

4knative ::

Čisto vseeno. Ko enkrat primerjaš 18mm in 85mm in se odločaš kaj bi vzel, v resnici nimaš pojma kaj rabiš in kaj bi fotografiral.
Vzemi Nikkor 50mm f/1.8G za začetek.

Okapi ::

Za nekoga, ki to sprašuje (se pravi, ne ve), je tisti zum sigurno boljši kot trije fiksni objektivi.

Sicer nič ne vemo, ali ima še kakšne druge objektive, ampak imeti samo 50 mm (85 mm ekvivalent) na fotoaparatu je verjetno najslabša možnost. Razen če slikaš samo portrete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

4knative ::

Verjeno ima človek že kakšen 18-105mm kit objektiv in v tem primeru je 50mm odlična izbira.

aerox45 ::

Trenutno je brez objektivov, jaz bi vzel sigmo sam to so moje želje ker je nisem nikoli sprobal na dx. drugače 35mm je odlična za učenje in vsakdanjo rabo, 50mm za portrete in 85mm za malo daljši doseg. Z drugim kompletom je pokrit za nekaj časa ko se uči. Drugače pride še v upoštev 17-55mm dx vendar bi potem bila samo ena leča. Ali pa sigma 17-50 in 50-150mm sam to je pa predrago za max 600€. Sem odprt za predloge kaj nabaviti.

Okapi ::

Za vsakdanjo rabo je širokokotni objektiv uporabnejši od teleobjektiva. Pri tistih treh fiksnih širokokotnik zelo manjka. 17-55 mm je še bolj uporabno.

4knative ::

aerox45 ::

4knative je izjavil:

http://www.mediamarkt.at/de/product/_ni...


Medtem ko je spodoben objektiv če pride zraven kamere, ga pa posamično nebi kupil, sem ga sam imel in ni ravno top steklo.

4knative ::

Potem vzemi Sigmo če bi se rad malo igral z nastavitvami, kalibracijo in neostrimi fotografijami. Ne pozabi na usb adapter za firmware in kalibracijo - 50 eur.

Okapi ::

aerox45 je izjavil:

4knative je izjavil:

http://www.mediamarkt.at/de/product/_ni...


Medtem ko je spodoben objektiv če pride zraven kamere, ga pa posamično nebi kupil, sem ga sam imel in ni ravno top steklo.

Zakaj pa rabi "top steklo"?

Zstiller ::

4knative je izjavil:

Potem vzemi Sigmo če bi se rad malo igral z nastavitvami, kalibracijo in neostrimi fotografijami. Ne pozabi na usb adapter za firmware in kalibracijo - 50 eur.


Po taki logiki lahko zamenjaš pol 18-105 objektiva pa bo kvaliteta stekla še zmeraj povprečna ergo neumna primerjava.

17-55 2.8 je dober začetek kasneje lahko dokupiš je pa sama leča precej težka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zstiller ()

Jerry000 ::

Pro_moted je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Poznavalci fotoaparatov, rabim vašo pomoč :). Malo firbcam za nakup "prenosnega" fotoaparata. Trenutno imam Nikon D5000 in mi je kar muka ga vzeti za na pot. Nekoč mi je nekdo rekel da so Fujifilm XQ2 odlični fotoaparati z zelo lepo barvo slike. Plus ima še M, A, P, S nastavitve. Vendar pa kolikor vidim, se ne prodaja več...je mogoče kakšen podoben temu Fujifilm XQ2?



http://trgovina.besenicar.si/kompaktni/...

Če denar ni problem , je tole bomba od kompakta. Nima PSAM koleščka, ampak ima P/S/A/M način, tako kot recimo novi FUJI-ji, kjer je AUTO na vsakem koleščku za nastavitev posebej.Ima m/3 senzor, torej kar velik senzor za kompakta. To mu je tudi največja prednost pred večino ostalih.

Vseeno me pa zanima, kaj to pomeni da ima P/S/A/M način? Oziroma razlika med P/S/A/M koleščkom in načinom?

Okapi ::

Imaš en kolešček za nastavit osvetlitveni čas in enega za zaslonke. Če nastaviš čas in zaslonko, je M. Če na obeh nastaviš A, je P. Če nastaviš A samo na enem ali drugem, je A ali S.

s1m0n ::

Eno je mišljeno, da imaš na ohišju fizičen (dial) kolešček za izbiro načina (P/S/A/M) ta drug pa, da je le-te možno izbrati ali spremeniti le preko menija/zaslona...

Tilen88 ::

Zstiller je izjavil:

4knative je izjavil:

Potem vzemi Sigmo če bi se rad malo igral z nastavitvami, kalibracijo in neostrimi fotografijami. Ne pozabi na usb adapter za firmware in kalibracijo - 50 eur.


Po taki logiki lahko zamenjaš pol 18-105 objektiva pa bo kvaliteta stekla še zmeraj povprečna ergo neumna primerjava.

17-55 2.8 je dober začetek kasneje lahko dokupiš je pa sama leča precej težka.


Sigme so mal težje jap,.. opazim pri moji napram drugim lečam. Je pa build quality na otip zelo vredu

dottor ::

Višji razred Nikonov nima fizičnega koleščka za P/S/A/M ampak imaš tipko MODE in pol s enim od koleščkov izbereš P/S/A/M.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dejan87 ::

Pozdrav,

pred dvema letoma sem šel v tujino in zaradi tega prodal svoj d7000 in objektive. Zdaj sem nazaj in sem spet dobil hrošča, da bi malo šklocal:D. Izbranega sem imel že d7200 in objektive potem sem pa v Italiji zagledal d750 za 1200€ v trgovini. Trenutno sem imel namen dati 1300 vse skupaj in bi za to ceno dobil samo rabljeno nifty fifty, kar je ok na d7000 sem največ uporabljal 35mm objektiv. Malo me skrbi, ker ima d750 toliko težav in ima že 3 vpoklice. Če ga kupim v Italiji se bo smatral kot sivi uvoz in bo garancija tako tako. Prosim za mnenja za ali proti, da se lažje odločim. Več glav več ve:)

bauci ::

Jaz imam Nikon d750 že dobri dve leti. Na začetku je res bil vpoklic, potem pa še 2x upgrade firmware. Dela BP in sem zelo zadovoljen z njim. Cena 1200€ je super cena.

dejan87 ::

Super to slišat:).

s1m0n ::

Čakte, a ni že tretji vpoklic za d750? Za enako napako? (drugi proizvodnji meseci)

dejan87 ::

Je ja:(

Okapi ::

V bistvu je, ker sem zmanjšal ločljivost. Lahko bi jo pa tudi ohranil in dal drug primer, kjer se z Olympusom vidi precej več podrobnosti kot s Canonom. Tu se mi je pač zdelo zanimivo, kako čisto, povsem brez šuma pride fotka.


Evo, za popestritev in kot zanimivost, še primer, kjer do izraza pride ločljivostjo. S tem, da sem pri Olympusu zmanjšal ločljivost iz 80 na 30 mp, za lažjo primerjavo.
Canon 5D IV


Olympus E-M1 II

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

4knative ::

Upam, da dobro izkoriščaš 100% crop vsakodnevno. Good job!

Okapi ::

Tako rekoč nobene zmogljivosti fotoaparata ne izkoriščam vsakodnevno. Kakšna pride prav 1x na leto, in takrat sem vesel, da je.

4knative ::

Ti si že slišal za lowpass/aa filter? Primerjaš dva aparata, en z in drugi brez filtra. Če imaš fetiš na detajle in ostrino vzemi za primerjavo Canon EOS 5DS R, in uživaj v merjenju ostrine in detajlov na 100% cropu še naprej.

Lp, Albin

Brane22 ::

ZAto mi je všeč K-1 med drugim. Ima aa filter narejen genijalno. Ni v fizični obliki filma, ki rahlo megli sliko ampak aktuatorji zatresejo senzor za časa škljoca za tistih pol piksla.
On a journey of life I chose a psycho path...

s1m0n ::

Brane22 je izjavil:

ZAto mi je všeč K-1 med drugim. Ima aa filter narejen genijalno. Ni v fizični obliki filma, ki rahlo megli sliko ampak aktuatorji zatresejo senzor za časa škljoca za tistih pol piksla.


Še nisem potreboval ali uporabil te funkcije :) moiré še ni bil problem...
««
61 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825349 (13614) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624509 (18561) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811957 (9409) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023893 (18744) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425826 (22668) bluefish

Več podobnih tem