» »

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Na eBayu spet prodali ameriške vojaške skrivnosti

Daily Mail - Ničkolikokrat smo že pisali o prodaji rabljenih trdih diskov, na katerih malomarni uporabniki premnogokrat pustijo svoje podatke. Včasih jih zbrišejo, tako da je za njihov ogled potrebno nekaj računalniške forenzike, velikokrat pa so preleni, da bi storili vsaj to.

Britanski raziskovalci so prek spletnih dražb, računalniških sejmov in na eBayu kupili 300 trdih diskov in na njih odkrili pravo bogastvo informacij. Na 34 odstotkih diskov, ki so izvirali iz VB, ZDA, Nemčije, Francije in Avstralije, so odkrili občutljive informacije posameznikov ali podjetij. Med drugim so našli rentgenske posnetke bolnikov, njihove kartoteke, podatke o osebju in njihovo pošto, slike pacientov in njihovih ran, zaupne podatke z nemške ambasade v Parizu in še marsikaj zanimivega. Zmagovalni podatki pa so last ameriške vojske, saj so našli podrobnosti o protiraketnem ščitu, poskusnih izstrelitvah, varnostnih protokolih, gradbenih načrtih in osebju podjetja Lockheed Martin skupaj z njihovimi številkami zdravstvenega zavarovanja.

35 komentarjev

VolkD ::

Ehhh.. kar so iskali, to so našli. Če bi jaz pregledal vsak disk, ki je šel skozi moje roke, bi se tudi marsikaj našlo.
No za začimbo le dve cvetki:
Iz kontejnerja potegnjen disk je vseboval zapise o kaznivih dejanjih oseb z imeni in priimki.
Povsem "nov" disk kupljen v slovenski zelo znani trgovini, pa je imel gor 107 Mb veliko TIFF sliko, ki smo jo kasneje lahko opazovali na reklamih panojih.


Čudna so pota diskova. :)
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

T-h-o-r ::

nikdar ne prodajaj rabljenega trdega diska, če nočeš, da kdo najde karkoli na njem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Sc0ut ::

Epic fail!
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

filip007 ::

Noben ne dela format na drug file sistem in bil ves problem rešen...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

ozbolt ::

In sedaj naj jim plačajo miljarde ali pa vržejo vse skupaj na Wikileaks 8-)

Keyser Soze ::

Tole bi šlo pa za med nasprotnikom protiraketnega ščita.

IMO bodo dobili kakšen obisk s strani agentov, bodisi FSB al pa CIA.
OM, F, G!

Daedalus ::

Noben ne dela format na drug file sistem in bil ves problem rešen...


Em? NTFS disk, po pomoti formatiran na ext2 - vse podatke sem rešil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

opeter ::

Noben ne dela format na drug file sistem in bil ves problem rešen...


Em? NTFS disk, po pomoti formatiran na ext2 - vse podatke sem rešil.


Mi lahko poveš s čim?
Tudi jaz sem včeraj pomotoma formatiral particijo na EXT3 in namestil Ubuntu, pa bi sedaj rabil dve datoteki.

Hvala za odgovor. Lahko celo na ZS. Hvala!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

-Nevsky- ::

Noben ne dela format na drug file sistem in bil ves problem rešen...


Em? NTFS disk, po pomoti formatiran na ext2 - vse podatke sem rešil.


Mi lahko poveš s čim?
Tudi jaz sem včeraj pomotoma formatiral particijo na EXT3 in namestil Ubuntu, pa bi sedaj rabil dve datoteki.

Hvala za odgovor. Lahko celo na ZS. Hvala!


Problem tu ni v formatiranju ampak v namestitvi Ubunta, s katerim si prepisal del diska.

Steinkauz ::

Še vedno je velika šansa, da ni prepisal tistih dveh datotek.

opeter ::

To razumem, samo prosim vas, če mi lahko poveste s kakšnim programom naj preverim. Hvala!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

darkolord ::

nikdar ne prodajaj rabljenega trdega diska, če nočeš, da kdo najde karkoli na njem
Al pa ga wipaš

mihamedo ::

ali ga pa kar stolčeš z macolo in vržeš v kontejner... zihr je zihr
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Relanium ::

Enostavno formatirat pa z drugimi nepomembnimi stvarmi prepisat.

Tam to lahk traja zelo dolgo

c0dehunter ::

Wipe z Gutmannovo metodo (35 pass) should do it :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

poweroff ::

Opeter:

sudo apt-get install testdisk
sudo photorec /dev/sda1

malo klikanja...

...in čakanja

sudo su
cd recup.dir
ls


Pa po možnosti z livecdjem.
sudo poweroff

BALAST ::

Kaj a EMP bombe pa nihče ne pozna?
To bo definitivno izbrisalo!

opeter ::

Opeter:

sudo apt-get install testdisk
sudo photorec /dev/sda1

malo klikanja...

...in čakanja

sudo su
cd recup.dir
ls


Pa po možnosti z livecdjem.


Super! Hvala ti Matthai. Bom poskusil, pa poročal, če je uspelo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

war-dog ::

Object reference not set to an instance of an object.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: war-dog ()

Ktj ::

Kaj a EMP bombe pa nihče ne pozna?
To bo definitivno izbrisalo!


Mislm da ne, ker skuri čipe za podatke pa močno dovmim da jih zbriše. Za zih je pa biax varjanta (z šajbo za želez ofc).

Dr_M ::

Brezvezni extremi. Pa se brez diska ostanes.
12+ ur random prepisovanja, pa ti ziv bog ne sestavi vec podatkov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SodVina ::

Gutmann za brisanje diska s svojimi rentgenskimi slikami, bancnim ipd. pomoje ni smiselen, saj bi recimo ze simple 1x prepis cele particije z nakljucnimi podatki onemogocil unerase podatkov standardnim unerase programom. Kaksne hude_agencije, ki pa imajo tehnologijo za advanced recovery, pa verjetno tvoje osebne podatke/zapise lahko (in lazje) dobijo po drugih poteh kot z "obdukcijo" diska.

Torej any secure erase method will do. imho.

lp,
SodVina

MrStein ::

Samo photorec ne recovera ime fajla, tak da je muka pol iskat željeni fajl med tidoči najdene krame.

Secure erase: cat /dev/zero > /dev/tvoj_disk

Gutmann je sam rekel da je 35 kratno prepisaovanje izguba časa. Oz, če ste pranoični: "a few passes of random scrubbing is the best you can do"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daedalus ::

Mi lahko poveš s čim?
Tudi jaz sem včeraj pomotoma formatiral particijo na EXT3 in namestil Ubuntu, pa bi sedaj rabil dve datoteki.


Večinoma uporabljam r-studio. S tem, da je tvoja situacija malo bolj zafrknjena. Jaz sem takoj po (lastnem) zafuku nehal uporabljat tisti disk, tako da si nisem prepisal podatkov, ki si ostalo po formatu na ext2 (tud format ne odstrani podatkov z diska, tako kot navaden delete ne). Zdaj, mogoče lahko dobiš še kaj nazaj, sam je vrstni red tak:

TAKOJ, ko kaj zbrišeš/formatiraš po pomoti, ampak TAKOJ moraš nehat uporabljat dotični filesystem/particijo/disk. TAKOJ. Če tega ne narediš, se ti lahko izbrisani podatki prepišejo - v tem primeru so še kr zgubljeni.
Pol je pa najbolj ziher, da si narediš kopijo diska/particije z npr dd, če si na lunixu, al pa kak ekvivalen za ostale operacijske sisteme.

Ko maš byte-kopijo zafurane particije/diska, se lotiš reševanja podatkov. Vsi recovery programi znajo delat s takimi slikami particij/diskov. Ker lahko kako skeniranje traja zeeelooo dooolgo, ti tak pristop omogoči uporabljat svoje računalo naprej, obenem maš pa natančno kopijo neprijetne situacije v imagu. Ki ga, če ga, mountaš vedno read-only.

Pa dober backup ponavadi pomaga v takih situacijah.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

poweroff ::

Če tega ne narediš, se ti lahko izbrisani podatki prepišejo - v tem primeru so še kr zgubljeni.

Pa dober backup ponavadi pomaga v takih situacijah.


V bistvu so popolnoma izgubljeni. Razen če najdeš backup. :D
sudo poweroff

R-H-O ::

Če bi se ljudem dalo kliknit "Full format" in ne samo "Quick format", se to gotovo ne bi zgodilo.
Quick format je nepotreben, če hočejo ljudje podaljšati dobo med formatiranjem. Sploh pa se da s recovery dobiti vse podatke nazaj.
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

jan01 ::

@R-H-O
Razlika med full formatom in quick formatom je le, da pri full se pregleda cel disk, da se označijo slabi sektorji. No, od viste naprej se pri full prepiše vse z 0 ..

Lawler_ ::

@R-H-O
Razlika med full formatom in quick formatom je le, da pri full se pregleda cel disk, da se označijo slabi sektorji. No, od viste naprej se pri full prepiše vse z 0 ..


Jp.

R-H-O ::

@R-H-O
Razlika med full formatom in quick formatom je le, da pri full se pregleda cel disk, da se označijo slabi sektorji. No, od viste naprej se pri full prepiše vse z 0 ..


Pri visti in pri XP-jih v formatiranju skoraj ni razlike.
Pri obeh se disk pri full formatu popolnoma izbriše. Quick format pa samo izbriše "lokacijski" predel diska, ki kontrolerju na matični plošči pove, kje je katera mapa/datoteka. Ko se tisti predel diska izbriše, pa je možno zagnati recovery in dobiti nazaj vse datoteke. To je vsa razlika.
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R-H-O ()

jan01 ::

@R-H-O
Od kje tebi to? Kar pogooglaj, če ne verjameš oz sam poskusi...

R-H-O ::

To pa iz šole

Kateri del
Vista in xp oba sučeta glavo gor in dol po disku med vrtenjem, dokler niso vsi podatki izbrisani.
Če spremini vse 0 v 1 ali obatno računalnik tako ali tako ne bo mogel prebrati ničesar.
Tudi sam sem poskusil.
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

ALT ::

ja ti ze ne dobis nazaj.. v preiskovalnih labaratorijih pa vse dobijo lepo nazaj..

res mi ni jasno kdo je v ameriski vojski toliko neumen da taksne diske prodaja ali vrze stran..
vse taksne diske bi v eni vlki posiljki odpeljali tja kjer unicujejo orozje in jih spremenil v en vlki kup neuporabne plocevine, ne pa kar tako na ebay z njimi... :))

R-H-O ::

ja ti ze ne dobis nazaj.. v preiskovalnih labaratorijih pa vse dobijo lepo nazaj..

res mi ni jasno kdo je v ameriski vojski toliko neumen da taksne diske prodaja ali vrze stran..
vse taksne diske bi v eni vlki posiljki odpeljali tja kjer unicujejo orozje in jih spremenil v en vlki kup neuporabne plocevine, ne pa kar tako na ebay z njimi... :))


Kakšen postopek pa uporabljajo?
XBOX 360 in en švoh comp.
Rabš kej vč!?

McMallar ::

Plavž.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Lawler_ ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epilog Playpena: 30 let zapora za kolovodjo, 900 aretiranih

Oddelek: Novice / Tožbe
238475 (7182) poweroff
»

NSA vgrajuje prisluškovalne naprave v strojno opremo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12136579 (29589) Iatromantis
»

Novozelandsko sodišče: zaseg diskov Kimu Dotcomu nezakonit, policija jih mora vrniti

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
196741 (4407) St235
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921733 (18431) RejZoR
»

Mnogo rabljenih diskov z eBaya vsebuje zaupne podatke

Oddelek: Novice / Varnost
146980 (6120) Tomay

Več podobnih tem