» »

TRIPPLE Logitech Z-5500 PROBLEM

TRIPPLE Logitech Z-5500 PROBLEM

«
1
2

deni87 ::

Pozdrav vsem audiophilom ter ostalim, ki bi mi radi pomagali pri sledečem problemu:

Torej, prejšnji teden sem dobil nov Z-5500 sistem ter zvočno kartico Auzen X-Fi Prelude 7.1 vendar, ker sem si pred tem lastil že slab mesec Z-5500, sem oba sistema povezal v X-Fi Prelude preko spdif out Optike (Digital) ter Toslink splitterjem v DUAL Z-5500 sistem, kar mi ni bilo žal niti enega centa, saj je stvar delovala fenomenalno, 2x močneje ter proizvajala enako čisti zvok kot en sam Z-5500 sistem.

Vendar danes, ko sem prejel še en nov Z-5500 sistem, sem ga povezal skupaj z ostalimi dvemi Z-5500 preko dodatnega toslink splitterja kot produkt TRIPPLE Z-5500.

Torej prvotni optični kabel, kateri izhaja iz zvočne kartice Auzen X-Fi Prelude 7.1 iz Digital Out izhoda, sem povezal v toslink splitter, iz slednjega sem en optičen kabel povezal v 1. Z-5500, drugi optični kabel pa v drugi Toslink splitter. Iz slednjega splitterja pa je bil en optičen kabel povezan v 2. Z-5500 ter drugi kabel v 3. Z-5500.
Kar pa je sledilo, je bilo TOTALNO RAZOČARAJNE. Namreč prišel sem do točke, kjer pomanjkanje denarja ni problem ampak je POMANJKANJE TEHNOLOGIJE.

Vprašal sem se: Kako lahko zmanjka optičnega laserja na ta način, da preko dveh Toslink splitterjev ne proizvaja dovolj energije za poganjanje obeh Z-5500, povezana preko drugega Toslink splitterja?! Pa saj rdeči laser od obeska za ključe dela bistveno svetlejše oz. optične miške. Delal pa je samo 1. Z-5500, ker je bil povezan preko prvega Toslink splitterja. Nameraval pa sem tudi povezati še bratov Z-5500 sistem kot produkt QUAD Z-5500, vendar sem stvar, ob očitnem neuspehu, odpustil.

Pomanjkanje rdečega laserja pa je bilo zelo lepo vidno ob ugasnjeni luči, saj dva optična kabla, ki sta potekala preko drugega Toslink splitterja, sta komaj svetila, medtem kot rdeči laser, ki pa je potekal preko samo enega optičnega kabla iz X-Fi Prelude, pa je svetil bistveno več.

Sedaj me pa zanima, ali je slučajno kakšna naprava, ki bi lahko povečala optično svetlobo? Je kakšna varjanta z receiverji? Kaj pa, če bi nova ter trenutno najboljša zvočna kartica Asus Xonar Essence STX proizvajala močnejši snop laserja ter posledično privedla do delovanja vseh treh sistemov? Na slednjo varjanto sem se najbolj osredotičil, vendar ne dobim nobenega feedback-a, ali deluje laser močnejše, kot na Auzen X-Fi Prelude 7.1 oz. če deluje enako, saj gre verjetno za podobno tehnologijo.

Kaj pravite, kaj bi se dalo narediti? Ste imeli kdaj podobne probleme? Je slučajno kakšna rešitev za povezavo vseh treh Z-5500 sistemov, morda celo štiri preko Optike?

Mislite, da bi se dalo preko tega ojačati zvok?



Če se pa tega slučajno ne da dobiti, bi bilo pametno vzeti podoben converter OPTICAL OUT, COAX OUT, ter converter COAX IN, OPTICAL OUT in ju povežem s COAX kablom, končam pa z drugim toslink spliterjem, da povežem ostala dva Z-5500. Bi bilo pametno?

A veste slučajno, če obstaja slučajno razdelilec, namenjen inputu konzole Z-5500? Tale input oz. začetni del kabla, je podoben priključku od navadnega printerja, če se ne motim. Torej, ali obstaja tak razdelilec z recimo dvemi vtikači, da bi lahko kabel od konzole povezal v input od razdelilca, ter oba outputa povezal s konzolo podobnim kablom v oba Z-5500 sistema? Takole bi rezultat bil DUAL Z-5500 signal, ki ga prikazuje samo ena konzola, čemu sledi enostavna rešitev povezava optičnega kabla s spliterjem (razdelilcem) v Auzen X-Fi Prelude 7.1. Končni rezultat pa je delovanje vseh treh Z-5500 v optičnem načinu preko dveh konzol. Na podoben, celo uspešnejši način, je tale človek povezal vse 3 sisteme v eno samo konzolo.

Še link:


Tale ima tudi na podoben način zvezane Z-5500:

...feature=relate
d

Kaj pravite?
LP
  • zaklenil: Azrael ()

int47 ::

Vprašal sem se: Kako lahko zmanjka optičnega laserja na ta način, da preko dveh Toslink splitterjev ne proizvaja dovolj energije za poganjanje obeh Z-5500, povezana preko drugega Toslink splitterja?!

Čisto enostavno: Sprejemnik za delovanje potrebuje določen minimalni nivo signala. Vsak konektor, delilnik, ali meter kabla vnaša določeno slabljenje.


Mislite, da bi se dalo preko tega ojačati zvok?

http://www.shaxon.com/part_images/10/PT...

Pogoj je, da je na vhodu dovolj močan signal (montiraj recimo za prvim splitterjem).
Z optiko nimam ravno veliko izkušenj. Mogoče bi bilo dobro počakati na odgovor nekoga, ki se je s tem že ukvarjal ali pozna opremo.

bluefish ::

offtopic: bi bilo pa zanimivo videti vse te škatle na kupu v istem prostoru :) .

shark_nm ::

Ahhh bog ti pomagaj.

Meto ::

Pokliči v Eventus, tam pomoje poznajo odgovor, oni vejo vse.
Šola je za neumne.

deni87 ::

Vprašal sem se: Kako lahko zmanjka optičnega laserja na ta način, da preko dveh Toslink splitterjev ne proizvaja dovolj energije za poganjanje obeh Z-5500, povezana preko drugega Toslink splitterja?!

Čisto enostavno: Sprejemnik za delovanje potrebuje določen minimalni nivo signala. Vsak konektor, delilnik, ali meter kabla vnaša določeno slabljenje.


Mislite, da bi se dalo preko tega ojačati zvok?

http://www.shaxon.com/part_images/10/PT...

Pogoj je, da je na vhodu dovolj močan signal (montiraj recimo za prvim splitterjem).
Z optiko nimam ravno veliko izkušenj. Mogoče bi bilo dobro počakati na odgovor nekoga, ki se je s tem že ukvarjal ali pozna opremo.


Sem ravnokar naročil dva taka izdelka, pa da vidimo, koliko ter če bo ojačalo signal za 3, morebiti celo 4 Z-5500 sisteme.


Pokliči v Eventus, tam pomoje poznajo odgovor, oni vejo vse.


Sem poklical in kot ponavadi, niti oni ne vedo.
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

TehDucky ::

Pač možakar je dal 1000€ za komplet treh Z-5500. In kje ti vidiš to kaj retardiranga? http://audio-kontakt.com/index.php?page... Poglej si to in pa pojdi k enem izmed sledečih ljudov in jim reči, da so retardirani. Če ne veš kaj pomeni biti audiofil potlej ne bit glasen. Mogoče je 3x Z-5500 bolj za glasnost kot za kvaliteto zvoka, vendar vseeno človeku se gre za zvok. Moj bratranc, ki je tudi glavni spletne strani audio-kontakt.com , ima doma zvočnikov v vrednosti 10-15k€, ter samo kablov v vrednosti 1-2k€. Ko prideš v tako sobo, lahko rečeš samo VAV. Kvaliteta zvoka je pa kristalno čista + postavitev zvočnikov je v perfekciji.

Še enkrat, če ima človek denar za hobi, ZAKAJ HUDIČA NE BI SMEL LE TO NAREDITI? Eni dajo v hobi teh 1000€ pa je potlej mir, nekateri pa celo bajto zakockajo, zapijejo oz. se zadrogirajo. In ja sem mu "fouš" ker ma 3 Z-5500 in bi jih imel z vsem zveseljem.

Lep pozdrav, Duck_3

M-XXXX ::

Sicer se mi ne zdi vredno poglabljat v debato pa vseeno:
ter samo kablov v vrednosti 1-2k€

In od dejansko misli, da če bo dal za kabl 100€ da bo kaj bolši kot tist za 5€?:D Digitalni signal je nekako tako enostaven, ali dela ali pa ne dela, ni srednje varijante:D

TehDucky ::

Glej tako bom rekel. Verjetno je res razlika med enem in drugim kablom kakih 10% samo, samo kaj naj jaz? Pač človk se je tako odloču. Drugače pa ma pa kar velik kablov in niso tako zlo vredni vsi. Samo pač, meni se po glavi najde beseda samo VAV ko sem pršu v njegovo sobo (bratrančevo) in kej drugač je res težko opisat. Samo ko na koncu vidiš, da ne moreš iz tega biznisa je pa že jeba. Kupiš ojačevalc za 2000€ samo zato, ker je tam pa tam 2600€ in dubiš neki ful ugodno, nuca ti pa vbistvo sploh ne.

Lp
P.s.:Tudi meni se ne da zapenjat, samo glih čas sem mel, pa sem predstavil bratrančev hobi :)

M-XXXX ::

Verjetno je res razlika med enem in drugim kablom kakih 10% samo, samo kaj naj jaz?

Ne 10%, natančno 0:D Saj nič nisem čez tebe rekel, samo omenim...

dukenukem ::

to pa ni res, da ni razlike ,prevodnost je druga, ni takih izgub,boljša kvaliteta,manj šuma itd...isto kot bi reku yugo al pa mrcedes ,ti praviš sj se z obema pelješ :))

M-XXXX ::

to pa ni res, da ni razlike ,prevodnost je druga, ni takih izgub,boljša kvaliteta,manj šuma itd...isto kot bi reku yugo al pa mrcedes ,ti praviš sj se z obema pelješ :))

O ja, posebno pri optičnih kablih je prevodnost in kvaliteta različna:D

Čisto eno praktično vprašanje: Recimo Adsl dela preko bakrenih žic, ki so po nekaj kilometrov oddaljeni pa se nič ne izgubi, pri zvočnikih bo pa po 3h metrih polno motenj?:)

shark_nm ::

hmmm kdo pa pravi da se nič ne izgubi :)? Jah avdiofili so pač poglavje zase, ampak če imaš doma namen zvezat 3x z5500 to ne spadaš med avdiofile... Bo treba po kakšnem bolj kvalitetnem sistemu poprijet.

shark_nm ::

ps: sam sistem z 5500 ima veliko napak, manjkajo srednji toni, bass prednjači. Če bom kdaj dodajal kak sistem, bom dodal z 680, predhodnik 5500, da mi vsaj malo zapolne srednje tone in pojača zvok zadaj spodaj.

deni87 ::

deni, sej ves da si mal retardiran, ane?


Upam si trdit, da si ti, saj z multi Z-5500 dobim čedalje večjo zvočno moč kot marsikateri hi-fi istega cenovnega ranga, nemara celo enako dober zvok in to za vse skupaj 720€.

Nosorog to smo mu že zdavnaj povedal na Mn3njalniku, potem je pa skočil na S-T jokat, namesto da bi šel k psihologu.


S takšnimi in podobnimi bedaki nimam in ne mislim imet posla, saj ne znajo drugega kot pa kritizirati in to ideje, ki so nizko cenovno ter hkrati dobro ozvočeno izpeljane.

Pač možakar je dal 1000€ za komplet treh Z-5500. In kje ti vidiš to kaj retardiranga? http://audio-kontakt.com/index.php?page... Poglej si to in pa pojdi k enem izmed sledečih ljudov in jim reči, da so retardirani. Če ne veš kaj pomeni biti audiofil potlej ne bit glasen. Mogoče je 3x Z-5500 bolj za glasnost kot za kvaliteto zvoka, vendar vseeno človeku se gre za zvok. Moj bratranc, ki je tudi glavni spletne strani audio-kontakt.com , ima doma zvočnikov v vrednosti 10-15k€, ter samo kablov v vrednosti 1-2k€. Ko prideš v tako sobo, lahko rečeš samo VAV. Kvaliteta zvoka je pa kristalno čista + postavitev zvočnikov je v perfekciji.

Še enkrat, če ima človek denar za hobi, ZAKAJ HUDIČA NE BI SMEL LE TO NAREDITI? Eni dajo v hobi teh 1000€ pa je potlej mir, nekateri pa celo bajto zakockajo, zapijejo oz. se zadrogirajo. In ja sem mu "fouš" ker ma 3 Z-5500 in bi jih imel z vsem zveseljem.

Lep pozdrav, Duck_3


Več kot tako se stabo ne bi moral strinjati, +10 drugače rečeno. Imam pa idejo: Kaj bi bil tvoj bratranec z idejo, da se pripeljem do njega s Kopra samo za poslušati njegov (doslej najboljši sistem, ki sem jih kdaj spoznal) sistem in to z namenom, da ga plačam z gotovino 20, nemara celo 30€? Menim, da je poslušanje takega sistema vreden vsakega centa.

Sicer se mi ne zdi vredno poglabljat v debato pa vseeno:
ter samo kablov v vrednosti 1-2k€

In od dejansko misli, da če bo dal za kabl 100€ da bo kaj bolši kot tist za 5€?:D Digitalni signal je nekako tako enostaven, ali dela ali pa ne dela, ni srednje varijante:D


Ja kaj si pa mislil?

to pa ni res, da ni razlike ,prevodnost je druga, ni takih izgub,boljša kvaliteta,manj šuma itd...isto kot bi reku yugo al pa mrcedes ,ti praviš sj se z obema pelješ :))

O ja, posebno pri optičnih kablih je prevodnost in kvaliteta različna:D

Čisto eno praktično vprašanje: Recimo Adsl dela preko bakrenih žic, ki so po nekaj kilometrov oddaljeni pa se nič ne izgubi, pri zvočnikih bo pa po 3h metrih polno motenj?:)


Seveda da bo. Glej, prosim te ne smeti s takšnimi izjavami, če se ne spoznaš na zadeve, resno ti govorim.
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

deni87 ::

ps: sam sistem z 5500 ima veliko napak, manjkajo srednji toni, bass prednjači. Če bom kdaj dodajal kak sistem, bom dodal z 680, predhodnik 5500, da mi vsaj malo zapolne srednje tone in pojača zvok zadaj spodaj.


Brat si lasti Z-680 ter Z-5500. Razlika je sicer, da Z-680 proizvaja več visokih tonov z razmeroma slabšim basom, sicer pa lahko ojačaš srednje tone z EQ equilizerjem, s seveda spodobno zvočno kartico tipa X-Fi oz. Xonar. Nevem pa, zakaj bi te motil bass?
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

r5r ::

Srednjih tonov sploh ne potrebuješ bistveno pojačati, saj je že uho preveč občutljivo na tem področju.

Povezati 2 in več kompletov plastičnih zvočnikov med sabo je absurd, raje kupi kakšne line array in povezuj med sabo.

Avdiofili pa itak gledajo samo na ceno, ki po njihovem mnenju odraža kvaliteto, in jih tako trgovec in proizvajalec močno nategne. Potem mečejo denar za pozlačene konektorje in n-krat prepletene kable, do hiše pa pride aluminijast kabel. 8-)

Če že hočete kvaliteto zvoka si zvočno izolirajte sobo, priporočljiv še je plavajoč pod. Zvok iz istih zvočnikov v prazni sobi je bistveno drugačen kot v isti sobi z omarami in knjigami ter predmeti tu in tam.
And it makes me wonder.

nosorog ::

Če ne veš kaj pomeni biti audiofil potlej ne bit glasen.

ti pa si debil #2. z 5500 nekako ne spadajo v avdiofilski rang.

in...ja no, kot sem rekel. s povezovanjem 18-ih zvocnikov bi se resno ukvarjal samo retard.





Upam si trdit, da si ti, saj z multi Z-5500 dobim čedalje večjo zvočno moč kot marsikateri hi-fi istega cenovnega ranga, nemara celo enako dober zvok in to za vse skupaj 720€.

nikakrsne vecje moci ne dobis, niti za 1W ne. prav tako ne pridobis niti malenkost vecje jakosti zvoka.

S takšnimi in podobnimi bedaki nimam in ne mislim imet posla, saj ne znajo drugega kot pa kritizirati in to ideje, ki so nizko cenovno ter hkrati dobro ozvočeno izpeljane.

pravzaprav si ti ta, ki strelja debilizme, in ne ostali.


se tole: kabli za 100eur+ se uporabljajo pri komponentah katerih vrednost je vsaj nekaj kilo evrov, in samo tam bo tudi opazna razlika.
ne pa pri bednih racunalniskih zvocnikih s se bednejsim frekvencnim razponom, pri katerih bo taksno kablovje stalo tretjino samih komponent. v tem primeru ne bo prav nobene razlike, ce uporabis kabel za 10eur ali pa tistega za 200eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosorog ()

dba ::

To kar tip dela je neumnost... Kot bi zlimal skupej 3 cliote in pričakoval, da boš dobil ferarija... Zvok iz tolikih virov (zvočniki, ne dejanski vir zvoka pred ojačevalnikom) NE more biti kvaliteten... načeloma glasen še, vendar pride že tudi do toliko medsebojnih vplivov, da tudi glasnost več ne narašča bistveno... Da ne govorimo o tem kakšne probleme ima z priklopom... :(
Ne rečem, da sam ne zapravim ogromno za razne hobije, ampak, tole je metanje denarja v kanto za smeti...

Music Man ::

M-XXXX:

Čisto eno praktično vprašanje: Recimo Adsl dela preko bakrenih žic, ki so po nekaj kilometrov oddaljeni pa se nič ne izgubi, pri zvočnikih bo pa po 3h metrih polno motenj?:)

Ti pa tudi strašno pametne mečeš ven :))

tomzzi ::

@deni87

Prvo kot prvo si nekaj zapomni. Pozdravljal si audiofile v prvem postu. Me resno zanima zakaj? Ker audifili nimajo niti malo interesa, da bi videli tale sistem kaj šele, da bi ga šli dejansko preizkušat in nastavljat. To je daleč stran od audiofilstva. To je prvo.

Kot drugo mi pa še vedno ni jasno kaj želiš s tem dosečt? Enostavno si ne predstavljam osebka kateri bi hotel povezat več računalniških zvočnikov za kaj že?

Ampak ok kakorkoli hočeš. Če si se že spravil v to potem bi se moral vsaj pred tem pozanimat kako pa kaj in če je to smiselno... Po moje daleč od smiselnega kajti takemu se audiofili le smejejo. Nima to niti malo veze z audiofilstvom. Prej se bi zgražali kot pozdravljali to "rešitev".

Meni je sicer vseeno. Delaj kar ti paše kljub številnim po večini v tvoje dobro namenjenim postom... Ampak če si se že spravil delat tvoj ultimativni, nadmočen sistem bi se lahko prej pozanimal kako pa kaj.
Vem kako je s temi stvarmi, ker sem velik v tem poslu. Ampak s ta pravimi zvočniki ne pa tile plastični jajčki... Sorry ampak resnica boli.

Še enkrat čisto enostavno vprašanje: čemu vse to? Glasnost? Dvomim da.

Edit: šele dobro prebral vse. Pomanjkanje tehnologije? Fant ti sam pri sebi razčisti komu kaj primanjkuje! Ne se še bolj smešit...

Pa brez zamere. To je bilo moje mnenje in moj pogled na stvar. Ker pa tudi nekaj vem to vzami kot dobronameren skupek besed in ne kot nekaj slabega.

Pa lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

shinko ::

Glede glasnosti: Pred par dnevi sem gledal oddajo Galileo na nemški tv , kjer so delali razne poizkuse z zvokom. Najprej So izmerili glasnost ene kosilnice, ki je bila 60 decibelov, nato so postavili zraven še eno identično kosilnico in kaj mislite kolko sta bli glasni obe skupaj? Natanko 62db. Nato so postavili skupaj 4 identične kosilnice in so dosegle samo 64 decibelov. Ko so vklopili 10 kosilnic pa je namerilo 70db. Kaj nam to pove? DA če povežeš 3 enake zvočnike bojo ti trije le malenkost glasnejši (neopazno za naša ušesa), kot pa en sam.


LP

bluefish ::

saj to je logično. Potrebno si je le ogledati dB skalo in je vse jasno.

pompelmo ::

@ sinko , @ blufiš : LOGIČNO pa je tudi, da iz 60db do 70db se sliši v praksi še NAJMANJ 2x GLASNEJE!
jebeš teorija, PROBAJ v PRAKSI pa boš videl razliko!

p.s.: a je kdo to sploh probal povezat toliko sistemov hkrati? po moje ima možakar PRAV da se povečuje GLASNOST, vsekakor menda ne?

@ tomzi : pomanjakanje tehnologije: selektivno branje je selektivno! preberi še 1x denijev komentar pa boš izvedel, da mu PRIMANJKUJE ŽARKA iz ZVOČNE KARTICE posledično mu 3je sistemi NE ZAZNAJO ---> pomanjkanje tehnologije 1A! skratka, švoh optični signal proizvaja zvočna kartica...
p.s.s.: cele dneve delajo na grafičnih karticah, kjer porabiš 2000€ za 3xSLI, a pridoboš pa RESNIČNO komaj 200% od prvotne, v PRAKSI je pa to le par FPS-a, KOMU MAR? da boš lepše se GEEKAu v single player CRYSIS? pol itak naslednji emsec je že grafična za v smeti, kjer pride že novi DIRECT X, posledično 3x močnejše grafične, a porabil si že 2000€ za 1 mesec???

uglavnem: možakar deni ima prav, kajti porabil je po mojem mnenju pod 1000€ za 3 sisteme + najboljša zvočna kartica, kjjer jih bo lahko uporabljal do 5let komot (ni vržen denar stran, sploh ne!), da ne omenjam spet grafične kartice, denar ZAPALJEN!
skratka, zakaj se inženirji ne lotijo boljših zvočnikov ter DOSTI boljših zvočnih karticv?? kajti šoferji so dokaj za smeti za grafične kartice! EQ so zanič, pomnjka štelava posamičnih HZ ter boostov, dosti stvari bi se lahko dodalo! Skratka, biznis je biznis, zato raje investirajo v grafične kartice inženirji, ker VEJO DA OBSTAJAJO GEEKI KOT STE VI KI KUPUJEST RAJE smeti od GRAFIČNIH KARTIC!

@ deni: SVAKA ČAST! pusti tukaj ostale debile, ki niti najmnaj niso pomislili na to zadevo, kaj šele probali ter stestirali da bi se prepričali v praksi, ne pa tukaj ti nakladajo bedne teorije, češ da nič ne pridobiš....pusti stat bedake...resno!

Lep pozdrav vsem,
vaš Pompelmo GUIZZA

bluefish ::

No, bodimo realni. S tovrstnim sistemom vsekakor ne dobiš kvalitete zvoka, temveč le glasnost in bobnenje, koristi pri tem glede na ceno ni, saj že en tak sistem povsem zadostuje.
Če mu je to všeč, potem naj to dela, vendar pa je sem brezveze mešati pojmovanje avdiofilstva, kjer je poglavitna želja čim boljša kakovost.

Oddin ::

Kar počne avtor teme, z hi-fijem nima nobene zveze. Namen hi-fija je čimbolj približati kvaliteto zvoka živi izvedbi glazbe. To lahko dosežemo samo z izbiro kvalitetnih komponent. Zelo pomembna komponenta za dober zvok je prostor. Priklop toliko zvočnih sistemov razumem, če gre za ozvočenje več sob, ali pa ene velike. V nasprotnem primeru pa se mi zdi to traparija. Logitech Z-5500 je dober sistem za igre in filme, sam po sebi pa nima veliko skupnega z hi-fijem. Če pa kdo želi da mu v prostoru grmi do neraspoznavnosti, pa je to njegova izbira, ki gre na njegov račun.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

mihec87 ::

Za tak denar se že dobi konkreten sistem. Res pa je da potem ko bo gdo prišel ne bo reku vau kok zvočnikov maš(it is all about that). Ne pa tuki mešat avdiofilije ker tole ni niti blizu temu, tole je samo zlaganje malo boljših plastičnih jajčk skupaj.

P.S. deni87 na avtoakustika.com ni bilo uporabnih odgovorov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dba ::

v teoriji (v praksi zaradi inteferenc žal ne) ob podvojitvi moči ali ob podvojitvi površine zvočnikov pridobiš 3db... skoraj neopazno, dobro opazna razlika je šele pri 9db...

da je kupil dobro zvočno kartico - ok, to je osnova, pa glede na to da ne bo poslušal 128kbps mp3, mu bo dejansko nekej pomenila...

amapak investicija v 3 ali 4 komplete računalniških zvočnikov (pa čeprav logitech Z, ki so odlični za svoj denar) pa je zgrešena... ker pri 3 ali 4 kompletih prideš do cene, za katero bi lahko kupil resen sistem 5 zvočnikov, ojačevalca in subwooferja, kateri bi tako kakovostno kot glede glasnosti bil mnogo boljši od teh kompletov...

Sej v osnovi ni problem koliko denarja je zapravil - problem je da ga je narobe;)

shark_nm ::

se podpišem pod tole

Azrael ::

Kar se digitalnih prenosov tiče, ima uporabnik M-XXXX povsem prav. UTP kabli za par centov in enako dolgi avdiofilski UTP kabli za par 100€, so eno in isto s*anje. Narejeni v istih fabrikah, na istih strojih in iz enakega materiala.

Ampak, ker se z nekaj magičnimi besedami isti izdelek lahko proda 1000x dražje, zakaj pa ne? Kot je rekel Canada Bill Jones: Moralno nedopustno je bedaku pustiti, da obdrži svoj denar.

Trije plastik sistemi nimajo nič skupnega s kvalitetnim zvokom, zato pa toliko več s kovačnico ali mlinom za kamenje, kar se zvočnih učinkov tiče.

Ampak, komur je všeč zvok, ki spominja na karambol dveh šleparjev, katerih je bil eden naložen s prašiči in drugi s praznimi sodovi, bo tak miks vsekakor prava izbira.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Music Man ::

UTP kabli v avdiofilstvu? :|

tomzzi ::


@ tomzi : pomanjakanje tehnologije: selektivno branje je selektivno! preberi še 1x denijev komentar pa boš izvedel, da mu PRIMANJKUJE ŽARKA iz ZVOČNE KARTICE posledično mu 3je sistemi NE ZAZNAJO ---> pomanjkanje tehnologije 1A! skratka, švoh optični signal proizvaja zvočna kartica...
p.s.s.: cele dneve delajo na grafičnih karticah, kjer porabiš 2000€ za 3xSLI, a pridoboš pa RESNIČNO komaj 200% od prvotne, v PRAKSI je pa to le par FPS-a, KOMU MAR? da boš lepše se GEEKAu v single player CRYSIS? pol itak naslednji emsec je že grafična za v smeti, kjer pride že novi DIRECT X, posledično 3x močnejše grafične, a porabil si že 2000€ za 1 mesec???


@pompelmo

Zakaj sem pa ponovno omenil pomanjkanje tehnologije? Sem si dobro prebral njegov post. In verjemi, da imam izkušenj na področju audio sveta. Mislim, da se strinjaš, da to ni nič drugega kot zapravljanje denarja.
Oziroma jaz vidim njegovo situacijo tako, da ne ve kje bi se zadeve konkretno lotil. Kje je point? Človek se je zadeve lotil popolnoma napačno... Ta sistem ni bil namenjen temu in zato ima tudi toliko problemov. Kot drugo je pa to čisti nesmisel iz vidika kvalitete. In ja za ta denar se da sestavt že soliden sistem kateri prekosi skupek 3 ali več Z-5500 . Gledano iz vidika kvalitete.
Če pa hoče samo surovo moč je pa to tako ali tako zgrešeno že v štartu. Razlagal zakaj je tako pa zdaj ne bi.

Meni ni potrebno tega razlagat, ker se dovolj dobro spoznam na te stvari in v tem ne vidim drugega kot "naivnost" in čisto neznanje... Izkušnje že prinesejo svoje. Pač videl je, da je to že nekdo naredil in si rekel zakaj pa ne? To pa ja more "sekat"!

Pa še nekaj. Zakaj ni dobil konkretnega odgovora? Zato, ker tega nobeden pri zdravi pameti ne gre delat. Zakaj ne? Čisto enostavno je. Temu tudi niso nikoli bili namenjeni in tudi ne bodo!

Edit:

@pompelmo

vidim, da nisi ravno doma v audio področju a ne? Lej ko boš ti enkrat toliko sistemov testiral kot sem jih jaz in imel toliko na razpolago ti bo morda malce bolje jasno vse skupaj... Ni vse moč. Imam kar nekaj izkušenj na tem področju...

Lahko pa povprašam za nasvet kolega audiofila (precej znanega pri nas in v svetu) kaj bi on naredil v tem primeru. Samo recimo, da že vem kaj bi bil odgovor.

Lep pozdrav, Tom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

Azrael ::

Music Man

>UTP kabli v avdiofilstvu?

Tako saj je kup avdiofilske robe digitalne, samo proizvajalci te "malenkosti" preveč ne razglašajo, pa so vsi srečni.

Seveda je potem treba precenjene piksne tudi povezati med seboj in tako dobiš tudi Avdiofilski UTP kabel.

Nakladancija in cena 100% avdiofilska. Kvaliteta? Avdifilska, jasno kaj pa drugega. 24 karaten klump.
Nekoč je bil Slo-tech.

Music Man ::

Heh, prvič vidim kaj takega, sploh pa za tako ceno :)

dba ::

glede UTP: sam ga pogosto uporabim za zvočniški kabel, pa tudi interkonekt kar utp, poceni, pa večinoma precej dobra rešitev...
ampak ta audiofilski denon kabel je pa verjetno res odličen... za tako ceno garantirano mora biti... zanima me, če bi nekomu, ki ta kabel kupi, "pomotoma" kabel zamenjal z navadnim patch kablom - bi opazil?

Azrael ::

Seveda bi, patch kabel nima narisano v katero smer mora teči signal in potem je zvok jasno čisto zanič...

Če seveda verjameš napisanemu v Owners Manual za ta kabel.

Kot, da LAN in UTP ne pozna duplex....
Nekoč je bil Slo-tech.

Okapi ::

UTP kabli v avdiofilstvu?

Natanko tako. Če hočeš za male pare dobiti odličen zvočniški kabel, uporabiš Cat5. Poguglaj za cat5 speaker cable.

Avdiofili se le v podrobnostih ne morejo zediniti - a je bolje uporabit celega, eno samo parico ali iz več kablov splesti debelo kito, a je boljši UTP ali FTP, cat5, cat5e ali cat6, solid core ali stranded ... Če imaš veselje (in čas), je veliko možnosti za iskanje najboljšega zvoka:P

O.

deni87 ::

@deni87

Prvo kot prvo si nekaj zapomni. Pozdravljal si audiofile v prvem postu. Me resno zanima zakaj? Ker audifili nimajo niti malo interesa, da bi videli tale sistem kaj šele, da bi ga šli dejansko preizkušat in nastavljat. To je daleč stran od audiofilstva. To je prvo.

Kot drugo mi pa še vedno ni jasno kaj želiš s tem dosečt? Enostavno si ne predstavljam osebka kateri bi hotel povezat več računalniških zvočnikov za kaj že?

Ampak ok kakorkoli hočeš. Če si se že spravil v to potem bi se moral vsaj pred tem pozanimat kako pa kaj in če je to smiselno... Po moje daleč od smiselnega kajti takemu se audiofili le smejejo. Nima to niti malo veze z audiofilstvom. Prej se bi zgražali kot pozdravljali to "rešitev".

Meni je sicer vseeno. Delaj kar ti paše kljub številnim po večini v tvoje dobro namenjenim postom... Ampak če si se že spravil delat tvoj ultimativni, nadmočen sistem bi se lahko prej pozanimal kako pa kaj.
Vem kako je s temi stvarmi, ker sem velik v tem poslu. Ampak s ta pravimi zvočniki ne pa tile plastični jajčki... Sorry ampak resnica boli.

Še enkrat čisto enostavno vprašanje: čemu vse to? Glasnost? Dvomim da.

Edit: šele dobro prebral vse. Pomanjkanje tehnologije? Fant ti sam pri sebi razčisti komu kaj primanjkuje! Ne se še bolj smešit...

Pa brez zamere. To je bilo moje mnenje in moj pogled na stvar. Ker pa tudi nekaj vem to vzami kot dobronameren skupek besed in ne kot nekaj slabega.

Pa lep pozdrav.


Nevem, kaj te moti, če povem pozdrav vsem audiofilom. Pa kaj naj povem? Pozdrav vsem geekom? Pozdrav vsem bedakom?

Morda za povečano moč? Kaj ti lahko pride drugo na pamet? Pomanjšanje moči slučajno? Le zakaj bi recimo človek dal v avto več sistemov ter subwooferjev? Za pridobitev kvalitete?

Na podoben način lahko rečem, le zakaj bi človek vgradil ne en, ampak twin turbo. Za povečanje kakovosti zvoka motorja? Lahko, zakaj pa ne. V glavnem pa se mu gre za povečanje moči. Isto Bugatti. Le zakaj bi dodal v Veyron-a dva V8 motorja skupaj za pridobiti W16? Kaj ni lažje dodati W12 ter mu povečati moč? Enako za Quad turbo. Vsak ima svoje želje, katere se ob konkretni pomoči izpolnijo ter doežejo svoj namen. Kaj ti pol vsakem podjetniku na tem svetu kritiziraš njegove bedne ideje? Vsaka ideja, pa če tudi je tako bedna, je na koncu lahko genialna, zapomni si to.

Pridobitev glasnosti, še da poudarim, DA! Ni dovolj logično? Ali pa moram zapraviti najmanj 4k€ za pridobitev podobno glasnega sistema v svetu Hi-Fi? Res pa je, da bi imel Hi-Fi dosti lepši zvok, kakor imam sedaj, vendar ne mislim zapraviti toliko denarja za spodoben Hi-Fi sistem, kaj šele high-end Hi-fi sistem.
Za teh borih 700€ ti garantiram da ne dobiš boljšega.

Pomanjkanje tehnologije, tako je, sicer ne bi imel problemov, kot jih nisem imel pri DUAL Z-5500 preko enega spliterja, ali pač? Da bi stvar imela tako močno svetlobo, kot recimo miška, ne bi sploh imel problema, vendar tako ali drugače ga bom rešil s pridobitvijo optičnega repetitorja.

Govoriš, da naj ti odgovarjam na tvoja vmesna vprašanja. Sedaj pa te jaz vprašam: Zakaj pa ne odgovarjaš na moja, katerih tema je bila namenjena?

Seveda da seka, razlika med mono in tripple z-5500 sistemom je po moji oceni okoli 1.8X glasnosti. Ne razumem pa določene ljudi, kateri menijo, da multi sistemi ne proizvajajo nobenega dodatnega dB. OK, bi razumel, da ima 5 let, ne pa 18+. Kako si lahko to upa trditi tisti, kateri multi Z-5500 sistem ni probal, nevem. Pač, samo da nekaj zine med publiko, ali pač?

Seveda da sem dobil konkreten odgovor in to na avtoakustiki. Pač sem že pričakoval na forumih tipa Joker, Slo-Tech, itd., da ne bo normalnega odgovora.

Nekaterim se gre za moč, nekaterim za kvaliteto, nekaterim za oboje. Kje je tukaj problem? Ga ti vidiš kje drugje, razen v denarju? Jaz ga ne.

Če misliš poslušat kvaliteto zvoka vse tam do 80 ali 100dB, voljno. Tukaj rabim nasvet za povezavo zvočnikov skupaj za dosego vsaj 130dB, čene več.
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deni87 ()

bluefish ::

Offtopci verjetno, tako kot večina te teme. In kaj boš dosegel s tem, ko boš imel domnevno 130dB? Verjetno kvečjemu eksponentno poslabšanje sluha.

deni87 ::

Nismo še rešili mojega problema, pa smo že začeli z izgovori?
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

nosorog ::

pa ti sploh ves kaj pomeni izraz twin turbo, retardiranc? ena turbina deluje v obmocju nizjih obratov, druga se vklopi sele ko dosezes doloceno stevilo le teh.

3 x 344eur + kup dodatnega sranja =/= 700eur
in ja, za "700eur" se definitivno dobi kaj precej boljsega od kupa neuporabne plastike.
poleg tega tile usrani zvocniki niti v sanjah niso sposobni predvajati jakosti 130db, debilko.
nikakor noces razumeti da je 1 + 1 v doticnem primeru se vedno 1, retard. ce mas dva jugota mas se vedno dva jugota, in ne passata. jakosti zvoka se ne sestevajo.

pompelmo ::

@ nosorog: opiši deniju, kateri sistem bi si lahko kupil za 700€ ? seveda skupaj z receiverjem in vsemi kabli in podobno. prosim te, mogoče bo zamenjal mnenje.

Lp

deni87 ::

To tudi mene zanima že 1 teden.
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

Balandeque ::

Seveda da sem dobil konkreten odgovor in to na avtoakustiki.

Hehe, jaz sem šel pogledat na avtoakustiko; človek je tam zatežil v treh ločenih temah in dobil iste odgovore kot tukaj. Naj proda vse skupaj in kupi kaj pametnejšega.

Pa ne vem zakaj se mi zdi, da se je danes še kot Pompelmo registriral tule.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

bluefish ::

pa naj ima tisto svojo prekleto moč, ko ne bo razločil niti tona v vsej kakofoniji, ki ga bo obdajala.

Azrael ::

@blueFish
To ni pomembno. Poba nima razčiščenih osnov in še huje, nima namena poslušati kaj se mu piše.

Hoče hrup. Veliko hrupa za nič.

Podobno kot tisti mulčki, ki sanjajo o par kW frešterku (skopiran ali ukraden iz plastik fantastik PC zvočnikov), v kombinaciji s cigu migu mikro zvočniki, potem pa se čudijo moči 25W lampaša, ko ta, ni niti na 50% moči v nekaj sekundah skuri te njihove par 100W zvočnike...

Sem pred leti z velikim veseljem enemu takemu, na njegovo zahtevo, naredil točno to, na lampaša sem mu priklopil njegove super duper zvočnike in mu jih zakuril v nekaj sekundah.

Ni šlo drugače, saj prej ni hotel razumeti, da ne rabi PMPO kW, ampak samo kvalitetne zvočnike in ojačevalec, ki zmore nekaj Wattov po DIN standardu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Scorpia ::

Deni87 če misliš iti na 130 db, kar pozabi s temi zvočniki. Najboljši primer ti je avtoakustika. Za doseganje toliko db rabiš veliko moči. Prvo te zvočniki niso namenjeni temu, nizkotonec igra solidno kolikor sem uspel slišat, za srednje in visokotnce je obup. Tukaj zvočniki samo sikajo, ne odigrajo prave frekvence. Po domače ne razločiš kaj igrajo visoki toni. Ampak pustimo to, ne vem koliko ima rms-a ta wofer, recimo da je na 150 rms-a. Kljub temu da imaš še en zvočnik zraven in dodaten ojačevalec si še vedno pri 150 rms-ih. Glasno se zdi, ker je soba boljše pokrita. Če bi dal zvočnike v vsak svoj kot, bi vedel o čem govorim.
Če bi bilo kot pri žarnicah ko jih skupi daš močnejše bi bilo za akustičarje svet lepši, nad 100 db rabiš skoraj 2x če ne 3x večjo moč, kot če bi dosegal 90db.
Če hočeš dosegat 130 db boš moral iti kupiti zvočnike za diskoteke, ali pa cenejša varianta da kupiš ojačevalec in zvočnike za v avto. Sam tukaj se pojavi problem kako napajati ampe, ker so napajalci dragi. Glede na to koliko si denarja porabil, bi lahko tudi v tej smeri kaj naredil. Sami smo sicer uspeli to izvesti in lahko povem da dobesedno strese bajto če maš 400 rms-a v sobi.
////

deni87 ::

Pozdrav scorpia. Sam imam kar nekaj izkušenj na področju avtoakustike. V avtu imam dva subwooferja po 500RMS, katerih eden zmore 138dB, oba hkrati pa 143dB. Nevem pa, zakaj se mi zdi moja ter tvoja dB skala različna. Namreč vsak najslabši subwoofer za v avto, zmore malce več kot 110dB. Sem si pa lastil pred dvemi leti subwooferja s ceno do 160€, katera so zmogla celo 134dB. Avzpuh pa mi je izmerilo 133.1 dB. Torej ponavljam, tvoja dB skala se mi zdi tuja. Vsak sistem pa sem si šel izmerit na dB DRAG na EMMA avtoshow-ih, kateri so potekali po Sloveniji vsako leto. Po oceni sodeč, imam po svoji znani dB skali sedaj doma cca. 125-128 dB, celo več, če bi hotel vse subwooferje po 188 RMS iztisniti do konca, vendar mi jih je seveda žal. Glede srednjih in visokih tonov: s svojo zvočno kartico sem več kot zadovoljen kar se tiče zvoka, saj proizvede odličen zvok. Razlika je kot noč in dan z X-Fi Xtreme gamer Fatality PRO, katero sem si jo prej lastil. Če slučajno nisi poslušal sistema z vsaj konkretno zvočno kartico, potem bi bila že razlika.

Kar se pa tiče subwooferja od avta v hišo, se mi zdi odlična poteza, nekako že vem, kaj vse potrebujem, vendar bi me kar dosti € stalo, poleg vseg pretvornikov. Zato sem raje pristal na cenene Z-5500.

LP
Q U A D ---> Logitech Z-5500 + Auzen X-Fi Prelude 7.1
GTX 280

dba ::

Za meritve dB pač obstajajo različni standardi in načini meritev, zato prihaja tudi do 10-20 dB razlike pri meritvah istega signala na različne načine... S tem se je pač potrebno sprijaznit in pač meriti vse po istem standardu, da lahko primerjaš.

Glede računalniških zvočnikov za ozvočenja, avtoakustike za v hišo in podobnega:
- Računalniški zvočniki naj bodo za računalniške igre in nezahtevno poslušanje glasbe ob delu - temu so tudi namenjeni.
- Avtoakustika se naj uporablja v avtomobilu - zato tudi ime AVTOakustika.
- Za v hišo, za resnejše poslušanje glasbe in gledanje filmov uporabljaj hišne komponente in zvočnike.
- Za zabave in "pribijanje" uporabljal opremo za ozvočenja.

Saj ne rečem, da se ne da kake zadeve uporabit tudi za kaj drugega, ampak če v osnovi stvari uporabljaš za namen za katerega so narejene, potem ne prihaja do takšnih problemov, ki jih imaš ti...

Ziga Dolhar ::

deni87, pompelno, po zadnjem izbrisu se bo nivo kvalitete vajinega sodelovanja drastično zvišal. Vsaj na tem forumu.

Opozorilo.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510540 (2665) Machete
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048301 (16795) Matej_K
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455198 (3513) jRk0
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526164 (4736) __Devil__
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911770 (7786) Seky

Več podobnih tem