» »

Zvočna kartica

Zvočna kartica

«
1
2

eVro ::

Kupujem novo zvočno kartico, pa me zanima, katero mi priporočate. Uporabljal jo bom za predvajanje filmov, glasbe (mp3, dts), mogoče v kakšni igri, skratka normalna uporaba.

Creative SB Audigy SE Retail (40 €)
Creative SB Audigy 4 OEM (50 €)
Creative SB X-Fi Xtreme Audio (50 €)
Creative SB X-Fi MX Xtreme Audio (60 €)
Club 3D Theatron Agrippa DTS (70 €)

Zvočniki so priklopljeni direktno na zvočno kartico, zato mi funkcija pretvorbe v DTS pri Agrippi nič ne pomaga. Se pa nekako najbolj k njej nagibam...

A Agrippa ima možnost pretvorbe katerega koli zvoka v DTS in to dejansko v .dts shrant? Kaj pa dekodirati DTS zvok, da ni procesor obremenjen? Kaj pa ostale kartice? Skratka, povejte svoja mnenja.

eVro ::

Ok, malo sem se poglobil, prebral tono reviewov, naredil dve toni primerjav in sedaj sta mi ostala 2 finalista in vas vprašam za mnenje.

Club 3D Theatron DD (40 €)

ali

Creative SB Audigy 4 OEM (50 €)

bluefish ::

V primeru, da boš šel na Visto se izogibaj Audigyja.

GrimReaper ::

Audigy 4 je itak že eno leto iz prodaje. Če si gledal na ceneje.si te pošlje na trgovine kjer majo X-Fi XA.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

eVro ::

Sem se odločil za Club 3D Theatron. Za moj namen (glasba, film) je boljša, X-Fi je bolj za gamerje.

Čeprav me zanima, kako bi zvenela kakšna Auzentech X-Fi Prelude... samo to je spet nekaj, česar v Sloveniji (še) ni. Pa še draga je.

GaS ::

Torej, da si sposodim temo; katero zvočno priporocate za Z-5500? Pa zakaj seveda. Rabil bi pa vecinoma za musko in filme, ter špile občasno. Preko optike.

janez77 ::

Tudi jaz sem si pravkar nabavil Z-5500 pa me zanima isto kot "GaS"-a.

Katera je trenutno best buy zvočna kartica glede na price/performance za zvočnike Logitech Z-5500?

V mislih sem imel tele zvočne:
Club 3D Theatron DD 7.1 PCI - za ca 40€
CREATIVE LABS SB X-FI XTREME AUDIO PCI-E - za ca. 50€
Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1, PCI - za ca 70€

Rabil bi predvsem za filme in musko.

jan01 ::

tema: katero zvočno kartico
->Club 3D Theatron Agrippa DTS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

icemare ::

katero zvočno pa predlagate za tele zvočnike Genius SW-HF5.1 5000? Rabil pa bi jih: 1. Glasba 2. Filmi 3. igre

Hvala za mnenja!

bluefish ::

proračun?

icemare ::

ma tam do 50 €

icemare ::

a to je pa premalo?

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Torej sem pred nakupom nove uvočne kartice in me zanima katero predlagate od teh dveh:
1. http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

ALI

2. http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

Imam pa zvočnike Logitech Z-5500, povezal pa jih bom preko optike verjetno. Cena je podobna , torej katero predlagate? ali naj izberem katero drugo za ta denar?

hvala!

lp __Devil__ ;)

Han ::

Prvo kartico (za PCI Express 1x) lahko dobiš od mene za 30 Eur. Brezhibna, še pol leta v garanciji.

Druga, ki je za navaden PCI, izgleda bolje.

Ozri se še po PCIe SB X-Fi Titanium, če rabiš najboljši zvok za igre (v Avstriji stane 77 Eur). Dobra izbira je tudi ASUS Xonar DX, če si bolj audiofil. Kako je z optično povezavo, pa naj kdo drug pove iz prve roke...

__Devil__ ::

no sedaj sem si malo premislil vmes :) odločam se za "Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty PRO" (LINK).. IN ali bo kakšna razlika, če vzamem "Creative Sound Blaster X-Fi Titanium" (LINK)

Najbolj gledam na ceno. Torej p/p (price/performance).

No kaj pravite.

Han ::

Fatal1ty je povsem enaka Titanium, razlika je le v kvazi ščitu pred elektromagnetnimi motnjami.

__Devil__ ::

in da ima Fatal1ty 64 X-RAM

Han ::

X-RAM ima tudi Titanium. Če odstraniš s Fatal1ty kovinski ščit, sta kartici povsem enaki...

__Devil__ ::

aha nisem vedel =).. bom vzel 2. verjetno .

Toxic ::

Da ne odprem nove teme...Kaj mislite o tej zvočni?
Creative Audigy SE 7.1 OEM http://www.mimovrste.com/artikel/114044...
Na njo bi pa priklopil logitech G51.Ali bi bila razlika opazna?

hvala

nihče nima ideje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toxic ()

nuclear ::

čisto isto vprašanje... kako se obnese ta zvočna kartica za ventrilo, normalno igranje,.. muska.. čisto normalna uporaba pro gamerja.. ?

bump
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

xtrEeme ::

Tudi sam se odločam za nakup nove zvočne kartice in se nekako najbolj nagibam k Club 3D Theatron Agrippa pa me zanima če kdo ve kje bi jo lahko nabavil, ker iščem po slovenskih spletnih trgovinah in je ne najdem drugje kot v solo.si, tam pa nebi glih rad vzel zaradi vsem znanih težavah s katerimi so se ubadali tudi uporabniki slo-techa :D
Druga opcija za katero bi se mogoče tudi odločil je ASUS Xonar DX tako da če ima kdo izkušnje s to kartico bi prosil da malo napiše če je vredna svojega denarja in če se jo splača kupiti bolj kot agrippo.

Zvočno bi pa rad izkoriščeval predvsem za glasbo pa tudi za filme.
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xtrEeme ()

tuned ::

a se mi splača vzet asus xonar d2x zvočno? Zvočnike imam Genius SW-HF5.1 5000, 5.1 sistem. Zvočna je na matična ena od realteka in se mi zdi da je zelo slab zvok. Zvočno kartico bi uporabljal predvsem za HD filme, glasbo in tudi kdaj igre. Je kakšna boljša od asus xonar d2x in da je v istem cenovnem ranku?

LP =)

RazzorX ::

tuned, a se hecaš?? Ti bi dal več za zvočno kartico kot za zvočnike? Verjemi da ne bo razlike, ker so zvočniki "jajca", ti ni mišljeno da bi izboljšala zvok na nekih Genius sistemih. ;)

tuned ::

kaj nej pol še nove zvočnike kupm :D

__Devil__ ::

Zadnji čas :). ~250EUR v žep pa gremo v avstrijo po Logitech Z-5500. Zadovoljen boš, verjemi ;). Meni ni žal nobenega centa. Sicer sem ga 380EUR, ker sem kupil preko BB strani ampak vseeno so mi super zvočniki.

Nad kvaliteto zvoka v filmih sem zelo navdušen :)

Lp

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Bah niti za Z-5500 ne rabiš te zvočne kartice, enostavno za računalniške zvočnike so integrirane več kot dovolj, če ne pa 40EUR max.

__Devil__ ::

niti za Z-5500 ne rabiš te zvočne kartice


Glavno je, da ima zvočna, pa je vseeno če je intergrirana itd vsaj optični izhod, potem si zmagal :)

Lp

tuned ::

kakšna je pa razlika me asus xonar d2x in asus xonar d2?

RazzorX ::

Sploh ne poslušaš, kupil boš stvari, ki je enostavno ne rabiš. Zaradi mene če kupiš, ampak to je enostavno preveč denarja za zvočno, ki bo potem pošiljala signal v Genius SW-HF5.1 5000. Pa še to ziher prek kakih takih kablov da razlike ne bo nobene med integrirano in to. Razen če boš vključeval kakšne neumne efekte, ki le poslabšajo zvok.

boset ::

Da ne načnem nove teme:
Počas si umišlujem en Hi-fi sistem za PC, ker Realtek HD na Gigabytki ex58-Ud5 mi je totaln ''crap'' (preveč motenj potegne nase)

Zanimam se za Auzentech Auzen X-Fi Prelude 7.1

Uporabljal bi jo za glasbo, Filme in Igre.
Večina tudi za uporabo slušalk Sennheiser 595, ker še nimam nekih pametnih zvočnikov in ampa.
Sicer imam stereo sony amp. 80w na kanal in dva kar velika 5 sistemska zvočnika

Zem zelo zahteven v audifilskem svetu, zato iščem nekaj, s čem bom vsaj minimalno zadovoljen.

Kakšem nasvet z vaše strani, ki že imate kaj od tega, bi bil zaželjen.

Hvala
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

RazzorX ::

boset, če želiš največ za glasbo, potem kupi kak Asus Xonar Essence, katerega bom kmalu kupil tudi sam, če želiš bolj za filme kupi od Asusa kak D2X, za igre pa od Creativa kako Titanium. Torej odloči se, kaj boš največ počel in potem kupi tisto, kar misliš da bi bilo najbolje.

PacificBlue ::

boset, če želiš največ za glasbo, potem kupi kak Asus Xonar Essence


Mislim, da je to trenutno najboljša zvočna kartica na tržišču. Imam jo tudi sam(Essence ST), povezan nanjo HIFi in sem prezadovoljen.

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

Naj ti razblinim utvare: Essence ST ni najboljsa zvocna kartica na trziscu (LOL?!).

PacificBlue ::

Xonar Essence ST is the first soundcard in the world to focus on precise audio clock tuning.


ASUS has delivered a soundcard that is able to reproduce truly pure sounds at an industry-leading 124dB SNR (Signal-to-Noise Ratio). This is 64 times clearer the most onboard audio solutions (85-88 SNR). It also features the ASUS exclusive Hyper-grounding circuitry design that utilizes a PCB design to separate signal and noise--ensuring that only the cleanest signals are passed on to ultra-sensitive components for decoding.


Če že kaj razblinjaš vsaj argumentiraj, ker res ne poznam trenutno boljše PC zvočne kartice, no v tem rangu nkeje so še mogoče Auzentech Prelude In Stx..drugih pa ne vidim. Razen če misliš kake super duper studijske kartice,za katere še nisem slišal.

RazzorX ::

Key Quest, je najboljša za amatersko rabo. ;) Za profesionalno se pa tukaj mislim da ne menimo.

boset ::

RazzorX
VSE so dobre za amatersko rabo!
(malokatera,oz. nobena intergrirana ni kos tem PC sound karticam, ki ste jih navedli zgoraj)

Zdaj sem prišo nekak do zaključka, da z nobeno zvočno(Creative, Asus itd...),
u bistvu ne bi zgrešil z nakupa, sam moram vedit za kakašen namen bo zvočna in kakšn amp. z kvalitetni zvočniki bo vseskupaj gnal.

Preveč je tega danes, da bi lahko reku zdj pa je to to!
nikoli

tako sem še vedno v dilemi
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

RazzorX ::

PacificBlue, mi poveš kako se kaj obnese Essence? Sam imam namen kupiti sicer STX, vendar ni razlike razen v vodilu. Zanima me najbolj za glasbo, si primerjal s kakšno drugo zvočno (ne mislim integrirane)? Imaš povezano preko digitalnega ali analognega izhoda? Malo povej izkušnje s to kartico. Hvala.

PacificBlue ::

Primerjal niti nisem(sem zaupal raznim testom po spletu). Sem pa pred časom že imel Audigy 4,za katero mi je bilo skoraj žal denarja, ker skorajda ni bilo razlike med njo in integrirano.Pa še strela mi jo je skurila, tk da res ni blo kaj prida od nje:) Preden sem imel HiFi sem uporabljal Genius 5.1 zvočnike in integrirano realtek zvočno. In ker mi v visti in win 7 niso delali vsi zvočniki(slabi driverji) sem kupilt Essence St in že takrat sem začel razmišljati če bi si sploh kupil HiFi:) Že na takih ubogih zvočnikih je bila razlika v zvoku ogromna. Kot noč in dan. Drugače pa imam povezan ojačevalec Cambridge Audio 550A preko analognega vhoda(nima optičnega izhoda-kot vsi entry level ojačevalniki). Bi pa bilo zanimivo priključit kak recevier gor(ti majo digitalni izhod) in poslušati razliko. Samo sem kupil amp predvsem zaradi poslušanja glasbe..zanima me predvsem čisti zvok in ne rabim tistih prostorskih učinkov.

Zvok je pa predvsem zelo čist,jasen,tudi na višjih frekvencah ni popačenj, nejasnoti..tudi gledanje filmov je prav pristno, zvok je jasen in predvsem zvok govora je neverjento podroben,v bistvu ti kr težk opišem vse skupaj, bi moral sam poslušati:) Res pa je, da nisem primerjal zvoka s cenovno podobnimi produkti, mislim pa da tole pove dovolj:


Jan 2010 Stereophile magazine:

The Xonar ST and STX are by far the least expensive way of turning a PC into a genuine high-resolution audio source that I have encountered.



Essence Control Panel:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

RazzorX ::

Hvala, sam imam zaenkrat preko SPDIF na receiver, tako da bom imel tudi potem preko digitalnega izhoda. No zgleda mi že super stvarca, komaj čakam da jo dobim domov. :)

boset ::

OK sem se odločo za ASUS Xonar
Sam nevem kero; ST ali STX

je kakšna specifična razlika; razen vodila?
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

PacificBlue ::

Hm niti ni razlike, razen da pri ST verziji se še da dokupiti dodatno kartico, ki ima gor analogne izhode(7.1):

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

RazzorX ::

PacificBlue, kaj praviš, bolje da vzamem ST, saj Essence nima prave podpore PCIe vodilu, zato ima STX čip, ki prevaja med PCIe in PCI. Pa še STX potrebuje dodatno napajanje, pomojem bolje da vzamem ST.

boset ::

ja to mene tudi zanima, pa še neki,
kje se splača kupit? Katere spletne trgovine?

STX je bolši, ker ma externo napajanje!
(manj šumov od ostalih računalniških komponent)
To mene jebe na Realtekovovi HD
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

RazzorX ::

To že, kaj pa latence zaradi čipa?

bluefish ::

Na hitro sem gledal in imajo tele kartice pri mylemon.at

boset ::

sem mislo bolj za Slovenijo :)
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

RazzorX ::

Dinokomp. :)

PacificBlue ::

Jaz sem jo kupil pri sestavi.si. V petek naročil v ponedeljek dobil.

Razzorx

ST potrebuje tudi dodatno napajanje.V bistvu sta po kvaliteti zvoka zlo podobni kartici, čeprav eni pravijo da je opazna razlika v korist ST, samo jaz ti tega osebno ne morem potrditi:). ST ima manjši "jitter" zaradi audio clocka. Samo nevem če boš to razliko sploh opazil:) In dodatno se da dokupiti še razširitvena kartica z analognimi priključki. STX pa menda malenkost boljša pri snemanju zvoka. Tak da odločitev je tvoja.

boset ::

js sem naroču STX, upam da mi nebo žal!
Poročam ko dobim :D
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384743 (1159) KTr1sk
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018173 (10509) sash69
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455198 (3513) jRk0
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292437 (1853) cinkaCR7
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161955 (1334) __Devil__

Več podobnih tem