» »

Katero zvočno kartico kupiti?

Katero zvočno kartico kupiti?

«
1
2

tade911 ::

Živjo

Razmišljam o nakupu kvalitetne zvočne kartice za moj logitech z5500 sistem. In sicer se odločam med:
Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty PRO Series
Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty PRO Series

Zanima me, če interfence v računalniku zelo vplivajo na zvočno kartico(torej popačijo zvok). Novejša Titanium serija ima za to poskrbljeno s svojim ''oklepom'', medtem ko je prejšnja verzija xtremegamer ''gola''.

Računalnik uporabljam predvsem za poslušanje glasbe (tukaj se moja trenutna integrirana zvočna realtek AC97 ne izkaže dobro),gledanje fimov ter igranje iger.
Poslušanje glasbe je seveda na prvem mestu :D

Če pa poznate tudi katero drugo kvalitetno zvočno kartic do 150€, prosim predlagajte.

Hvala in LP

delfinus ::

Na kaksnih zvocnikih in kaksnem ojacevalcu poslusas ?

lp, D.

tade911 ::

Imam zvočnike logitech z5500 :D

djtyson ::

Jaz mam tudi logitech Z5500 pa sem si kupil creative sound blaster x-Fi Xtreme audio PCIe stala me je 43€! ti povem da že ta kartica rastura!
Če pa se boš odločil za kero drugo pa NUJNO glej da ima OPTIČNI izhod, ta izhod ti da veliko več užitkov.
Na konzoli vzadaj imaš način priklopa Optičnega kabla, 6 chanel direct in coaxialni!
Optični pa zato, ker gre skozi kabel rdeč laser in ti da veliko večjo moč! Meni je ta bolj všeč!
Ajd uživaj v poslušanju glasbe.

jan01 ::

asus xonar dx -80€ oz še boljši asus xonar d2x za 190€
Pogooglaj za reviewi!

tade911 ::

OK hvala za nasvete! :D Še vedno me pa zanima vpliv interfenc v računalniku, torej če popačijo zvok. (ali se sploh to opazi?)

ModriN96 ::

na x-fy zvočnih se teh popačenj ne opazi oz ne sliši nič. sploh pa ne če res clijaš na fatality serijo...sam mam titaniuma pro in loh rečem sam kapo dol!

tade911 ::

ModriN96...kje si kupil Titanium fatality pro? (prek neta?)
Aja pa katere zvočnike uporabljaš. :D

LP

ModriN96 ::

Kupu prek mojga večnega dobavitelja...mam pa z5500 logitech;)

tade911 ::

se splača dati 130€ za Titanium Fatal1ty pro? Sam je prek neta (elektronika.si), tok da glede garancije in tega nwm če to zanesljivo.

tade911 ::

Aja pa kako se obnese ta zvočna pri z5500. Ali je zvok boljši pri digitalnem (torej coax ali optika) ali je zvok pri analognem enak kot pri digitalnem

Lp

ModriN96 ::

Meu sm šanso hkrati poslušat elite pro in pa titanuim fatality na z5500 in men osebno je lepši izhod zvoka pri fatality-ju.

lepši, bol umirjen, in bol povn zvok je. in se splača dat 130€ ja ker je vredna svojga dnarja. suprca je tut kristalizator zvoka k ti nardi še mal bol povn zvok in ti lepo povdar vokale in srednje tone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

tade911 ::

A si jo probal priklopit na z5500 konzoli na Direkt in Optika? No če si, kateri se obnese bolje?
Še vedno se odločam med Xtremegamer Fatal1ty pro in Titanium Fatal1ty pro. Medtem ko ma titanium se optični izhod/vhod, ga xtremegamer nima. Zato me zanima če je res tako zelo bolši zvok prek optičnega kabla.

ModriN96 ::

Za optiko pa ne vem al je al ni...nism še probu...

Vlad Tepeš ::

CREATIVE X-FI Titanium Fatal1ty Professional PCIe + Sennheiser HD595 + originalen CD = zmaga!!!!

Vsaj zame. Pri zvočnikih je vedno popačitev zaradi zasnove prostora in pohištva in vedno so neki zunanji zvoki, ki vdirajo vmes pri poslušanju. Mislm sam sem imel šanso za en dan sprobat te z-5500, samo mi niso bli všeč in sem kupil rajši slušalke. Logitech ima pač dobre zvočnike v kolikor poslušaš razbijanje in špilaš streljačine in podobno.
Rad imam mir in svoj računalnik!

dexterboy ::

@djtyson

kje si pa dobil to zvočno kartico za 43€?
V štacunah se cene začnejo pri 57 ojrih...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jan01 ::

A sploh kdo prebere reviewe asusovega sonar dx in dx2? Veliko boljša stvar od creativovega precenjega *****!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

djtyson ::

DexterBoy
Kupil sem jo v sestavi.si

tade911 ::

Odločil sem se za nakup zvočne kartice xfi Titanium Fatal1ty pro. Po reviewih je zelo dobra kartica in glede na raltekove probleme z driverji za visto, za enkrat uporabljam XP, v prihodnosti pa upam da bodo domnevne težave odpravljene.

Hvala za nasvete :D

jan01 ::

@tade911 si sploh pogledal reviewe za omenjenima asus sonar?

tade911 ::

ja sm ja... sam ju je tezko dobit v slo. Prek elektronika.si pa ne mislm kupovat kr ni vklucen DDV(oz. je use na črno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tade911 ()

jan01 ::

V agt imajo asus xonar

Han ::

Berem ocene in si tudi lastim tako Xonarja DX kot X-Fi Titanium. Slednji je v povprečju precej boljši. Xonar je za avdiofile, ki cenijo dobro reprodukcijo s CD-ja. Če želiš poslušati zvok, prijeten za uho, izboljšati MP3 reprodukcijo in uživati v igrah, Xonar odpade. Poleg tega je Asus povsem zaspal pri gonilnikih zanj, "support" pa že pol leta ne migne s prstom, da bi odpravil kar dolg spisek napak... Navaden PCIe X-Fi Titanium dobiš za manj kot 80 Eur.

tade911 ::

ok hvala :D

jan01 ::

@han pa si za xonar posnel najnovejše driverje iz asusove strani(pa ne povozil, ampak prej odinstaliral, ker drugeče veliko bugov ostane!)?

Han ::

@jan01: nekajkrat. Ni bilo razlike. Za Visto je celo tako super driver, da tisti s spletne strani sploh ne deluje, če nimaš nameščene prejšnje verzije... :\

nokia6310 ::

Še ena pohvala za Sennheiser slušalke. Mam točno ta model že par let in je res super tako glede reprodukcije kot glede kvalitete. Je pa res, da ni poceni. Kar se tiče pa vplivov računalnika na kvaliteto zvoka, seveda so, samo pri boljših karticah je teh vplivov precej manj. Najboljše je imeti kartico, ki ima firewire ali USB povezavo. S tem je sama kartica zunaj ohišja in tako tudi nima računalnik vpliva nanjo. Sam take karte se ne dobi za 80 €, nažalost.

Shkorc ::

Kakšna zmeda s temi zvočnimi karticami ;((

Creative X-FI karticam kariero uničijo slabi Vista driverji. Razni reviewi pohvalijo Xonar, potem pa preberem komentar od Hana pa spet ne vem kaj se splača, jao.

Han ::

Creative se zadnje čase kar trudi z driverji. Največji problem naj bi predstavljala kombinacija PCIe X-Fi kartice in nVidia SLI...

Shkorc ::

Kaj pa kakšna USB zvočna kartica do 100EUR?

Malo sem gledal USB EMU 0404 ampak je previsoka cena (~200EUR).

ASUS Xonar U1 bi bila v tem cenovnem rangu, samo kvaliteta zvoka na enem reviewu ni bila pohvaljena.

Rabljenih 0404 EMU-jev še nisem zasledil.

Shkorc ::

Zanima me, kje bi se dalo dobiti tole kartico: Auzentech X-FI Prelude

Če jo mogoče kdo ima, kakšne so vaše izkušnje?

svetetko ::

Mene pa zanima če je tale zvočna kaj boljša od integrirane na asus p5q pro: http://www.mimovrste.com/artikel/114044...
zvočnike mam pa creative t6060, ki so nekaj v stilu logitech x-530. a se mi splača nabavlat?

Shkorc ::

Mogoče ve, kje bi se dalo kupiti sledečo zvočno kartico: Asus Essence STX .

Pri nas je nisem našel? V tujini, v kateri trgovini, ki pošilja v Slovenijo?

Han ::

Boš moral počakat še kakšen mesec.

Shkorc ::

Han, kartice pride v Slovenijo?

V tujini se jo baje že lahko kupi.

Han ::

Slovenija je zelo vprašljiva zaradi visoke cene, v Avstriji in Nemčiji pa bo na voljo čez kakšen mesec.

Shkorc ::

To mi delaj 8-)

Že naročena. Upam, da pride čim prej wooot!

Pohvale trgovini, da so jo tako hitro uvrstili na stran.

__Devil__ ::

Kaj pravite o tej zvočni kartici za glasbo: http://www.mimovrste.com/artikel/288001... ? Dobim jo namreč za ~40-50EUR pa me zanimajo vaša mnenja. Prednost je seveda poslušanje glasbe.
Ima pa optiko tale zvočna ne?

bluefish ::

Ima pa optiko tale zvočna ne?
Glede na specifikacije in priključke jo ima.

tade911 ::

Če ti tu resnu, da jo lahk dobiš za 40-50€, pol nwm kaj še čakaš :P ... Jst jo mam, pa že jst sm jo dokej pocen dubu; za 130€ ... Drgač pa vrhunski sound!! :D
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

@tade911@ Popolnoma isto imaš? Kako pa imaš priključeno?

tade911 ::

jp čist isto...prek optike in prek analog (3 banance) jo mam prklučeno...
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

Ja, verjetno bom jo vzel pa da sprobam zadevo in vidim kako to igra =).
Hvala za odgovore.

tade911 ::

ja np =)
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

Jao, čist sm zamešo tole. V bistvu sem imel v mislih tole: Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty. Ampak ok. Pomoje ni velike razlike :).

tade911 ::

No sej jst sm se isto med Xtremegamer Fatal1ty pa Titanium Fatal1ty odločou. Pomojm ni neke vlke razlike, edin kar ma Xtremegamer prklučk za navadn PCI pa nima optike..
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

__Devil__ ::

Kako nima optike?
priključki: / Digital Out / Digital I/O via shared 3.5mm mini jack
Pomoje je to optični priključek ali kako?
Edit: Na sliki res nima optičnega priključka vidnega. Mogoče pa je poleg kak "konektor" oz. converter za optiko? Če jo ima kdo?
http://www.mimovrste.com/artikel/288001...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Digital out je lahko tudi električen, s koaksialnim kablom. V bistvu je vseeno, samo pazit moraš, da ima receiver ali kamor boš pač to priključil, tudi električni digitalni in.

O.

__Devil__ ::

Ja priklopil bom na zvočnike Logitech Z-5500. Najraje preko optike, ker že imam kabel.

Drugače pa se da kje dobiti zgoraj omenjen "optični converter" ? Pri ASUS XONAR DX bi naj bilo nekaj takega poleg.

tade911 ::

Na tej zvočni ni nobenga coaxialca al pa optike...ma sam analogn prključk za tri banance...za unu kar ti pa tam piše (Digital I/O via shared 3.5mm mini jack ) je pa treba dokup še posebno enoto, k je pol v sprednji reži compa in se poveže po računalniku do zvočne kartice.
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510563 (2688) Machete
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455209 (3524) jRk0
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292440 (1856) cinkaCR7
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231737 (1355) Nevihta
»

Creative ali Asus zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
282373 (1937) __Devil__

Več podobnih tem