» »

Youtube - večrazrednost

Youtube - večrazrednost

1 2 3
4
»

Icematxyz ::

Počakajmo pa da vidimo kaj bodo uporabniki porekli na to. Pa če delijo tvoje mnenje.

Se pravi uporabniki ki bodo izbirali katero storitev bodo uporabljali zaradi takšnih ali drugačnih razlogov. Se pravi nisem mislil uporabnikov ki sodelujejo v tej temi. Ker mnenje le teh mi je jasno. Vse razumejo in niso diskriminirani. Pač razumejo zakaj se jim rezultat iskalnega niza prireja, zakaj se jih ne diskriminira zaradi nacionalnosti. Ker pač lahko gredo v Hongkong in imajo na voljo več vsebin. Torej je "le" lokacija tista ki uporabnike deli. In to je potem ok. In razumejo da so avtorske pravice tiste zakaj po novem ne bodo mogli plačati za dostop do nekih vsebin na nekem "world wide" servisu V Honkongu pa bi lahko. To je važno. Manjka še samo politična cenzura. Pa še to bodo razumeli. Kako le ne bi.

Takšne uporabnike kapital rabi ja. Ki vse razumejo. In so pripravljeni sprejeti manj. Ker pač oni kot uporabniki razumejo zakaj je tako. Suprca.

Še dobro pa da pri Pokru spet ta isti verjetno navijajo za kapital. Le zakaj bi kapital pri spletnih stavah, pokru in reklamah omejevali na neko lokacijo ki je omejena z državo. Saj pa smo vsi znotraj EU. Kaj ima lokacija s tem? Zakaj bi delili uporabnike. Takšne uporabnike rabi kapital ja. Ki vse razumejo.

Morda pa kapital razume uporabnika. In ne ravno obratno. In je v tem težava? Bravo.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

se pogled iz strani avtorjev: http://okgo.forumsunlimited.com/index.p...

borchi ::

ne pričakovat, da ga bo prepričalo.

ga je pa prepričal google s svojo kitajsko reklamno akcijo. hilarious, res! google se, tokrat popolnoma na svojo pest, nobena založba zadaj etc., odločil diskriminirat kitajce. prazen rezultat iskalnega niza nekega kitajskega šolarčka icematxyz-a hudo veseli...

(no, ja, možnost da vidiš špranjo od spearsove je pač visoko na vrednostni lestvici nekaterih. kdo sem jaz da jih bom sodil...)
l'jga

Icematxyz ::

ne pričakovat, da ga bo prepričalo.


Preden pišeš popolne neumnosti. Si preberi vsaj link.

borchi ::

ni problem, da ne bi prebral. problem je, da ti ne razumeš kaj tam piše...
l'jga

Icematxyz ::

No pa mi ti razloži.

borchi ::

kot da ti ne bi poskušali razložit že celo temo...
l'jga

Icematxyz ::

Bom ti jaz na kratko povzel. Pa se naj vsak sam odloči kdo mora komu kaj dopovedati.

Tisti link ki trdiš da si si ga prebral. V tistem linku so (smo) avtorji in uporabniki na isti strani. In ne podpirajo teh zadev ki jih youtube prakticira.

Lahko pa greš še njim razložiti? Če že meni nočeš. Češ da bojda si mi tako ali tako že. Ali pač kdo drug verjetno v tej temi.

ga je pa prepričal google s svojo kitajsko reklamno akcijo. hilarious, res! google se, tokrat popolnoma na svojo pest, nobena založba zadaj etc., odločil diskriminirat kitajce. prazen rezultat iskalnega niza nekega kitajskega šolarčka icematxyz-a hudo veseli...


Tukaj si pa tudi malo površno zadevi sledil. Avtorske pravice in distribucija avtorskih del in omejevanje svobode govora ni ista zadeva. In če se podjetje postavi na stališče da raje se umakne z nekega tržišča ker ne bo več (verjetno bolj - ampak kljub temu) omejevalo svobode govora za to da bo kovalo dobičke. In za to da bo to nekem političnem sistemu po godu. Bo vedno pridobilo mojo navdušenje in simpatije.

Ampak to ne sodi v to temo. Lahko pa v tisti temi mirne duše o tem razpravljamo če želiš in čutiš to potrebo.

To kaj ti verjetno tu razlagaš in prodajaš. S tem se sodeč po tistem linku avtorji in uporabniki niti približno ne strinjamo. Lahko pa greš in jim razložiš? Še posebej ker sva oba tisti link prebrala pa očitno ne vidima zadev enako!?

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Tisti link ki trdiš da si si ga prebral. V tistem linku so (smo) avtorji in uporabniki na isti strani. In ne podpirajo teh zadev ki jih youtube prakticira.


Če avtor nima podpirane pogodbe z založbo, potem lahko naloži kar hoče, za kogarkoli hoče.
Ampak oni so podpisal pogodbo in posledica tega je, da založba (in ne youtube) določa, kje in kako se tiste stvari prikazujejo.
Mogoče bi jih pa moral vprašat zakaj so to podpisal.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Icematxyz ::

Youtube (in seveda ostali veliki "world wide" ponudniki) naj prinese spremembe ki si jih želimo uporabniki in tudi po tistem linku sodeč avtorji. Ali pa naj bo neki lokalno omejen distributer avtorsko zaščitenih vsebin. Zraven velikega števila drugih. Eno ali drugo.

Založbe pa naj se odločijo ali hočejo TPB ali kaj več in naj se prilagodijo.

Po 50 let starih poslovnih praksah pač uporabniki in avtorji na internetu ne bomo delovali. To mislim da je vsem jasno. Pa ne glede na to kako se internet spremeni zaradi kapitala. Tako močno ga ne bodo mogli spremeniti da ne bi kot uporabnik interneta imel možnosti:

Ali spremembe ali pa TPB.

Mogoče bi jih pa moral vprašat zakaj so to podpisal.


Ja saj. Čas bo tudi za bolj pogumne avtorje. Ki bodo v tem omejevanju s strani velikih založb dejansko videli priložnost. Tudi kak založnik z dobro idejo bi lahko malo na ta način spodkopal ta velike. Dovolj da ima hrano na mizi?

Interneta uporabniki in določeni avtorji ne damo v roke 50 let starim poslovnim praksam. Ali pač?

ahac ::

Tudi kak založnik z dobro idejo bi lahko malo na ta način spodkopal ta velike. Dovolj da ima hrano na mizi?

No, saj nekateri to delajo. Lady Gaga pa pač ne, ker hoče bit na MTV.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

borchi ::

Lady Gaga pa pač ne, ker hoče bit na MTV.

eh, icematxyz hoče pa ravno tiste luzerske umetnike gledat, ki ga vlečejo založbam.
l'jga

Icematxyz ::

Shakira mi je všeč ja. Priznam.

GeForce ::

Torej zanima me kako bi prišel do tega da bi si lahko pogledal tele posnetke? Napiše mi takole "Uporabnik, ki je prenesel video, ni omogočil, da se predvaja v vaši državi.". Se da kako mimo tega?

Tody ::

Torej poleg tega da odpiraš 3 leto staro temo... Proxy? :)

CaqKa ::

GeForce je izjavil:

Torej zanima me kako bi prišel do tega da bi si lahko pogledal tele posnetke? Napiše mi takole "Uporabnik, ki je prenesel video, ni omogočil, da se predvaja v vaši državi.". Se da kako mimo tega?

piši uporabniku da se ti zdi to butasto, da je to nastavil.

jaz pišem vsem onim, ki so nastavli da video ni dosegljiv za mobile device...
ni mi jasno čemu sploh služi da zadevo onemogočiš iz takih razlogov...

Shegevara ::

CaqKa je izjavil:



jaz pišem vsem onim, ki so nastavli da video ni dosegljiv za mobile device...
ni mi jasno čemu sploh služi da zadevo onemogočiš iz takih razlogov...


En izmed mojih videov, ki sem jih jaz objavil tudi ni na voljo na mobilnih napravah. Pa nisem jaz nič spreminjal nastavitev.

To ti youtube sam onemogoči, takoj, ko dobi zahtevek od originalnega avtorja v mojem primeru tega videospota. Nevem pa zakaj original avtor tako želi.

CaqKa ::

Shegevara je izjavil:

En izmed mojih videov, ki sem jih jaz objavil tudi ni na voljo na mobilnih napravah. Pa nisem jaz nič spreminjal nastavitev.

To ti youtube sam onemogoči, takoj, ko dobi zahtevek od originalnega avtorja v mojem primeru tega videospota. Nevem pa zakaj original avtor tako želi.

kak to misliš originalni avtor? sej pa samo svoje izdelke gor nalagamo.

Shegevara ::

CaqKa je izjavil:

Shegevara je izjavil:

En izmed mojih videov, ki sem jih jaz objavil tudi ni na voljo na mobilnih napravah. Pa nisem jaz nič spreminjal nastavitev.

To ti youtube sam onemogoči, takoj, ko dobi zahtevek od originalnega avtorja v mojem primeru tega videospota. Nevem pa zakaj original avtor tako želi.

kak to misliš originalni avtor? sej pa samo svoje izdelke gor nalagamo.


Odvisno, recimo tist video slučajno zgleda ni bil original moj in namesto da so ga popolnoma odstranili, so ga samo za mobilne naprave. Zakaj, nevem.

opeter ::

Ravno zaradi takih, ki nalagajo videje drugih avtorjev, postaja Youtube in cel Svet takšen kakršne že.
Kaj ne morete razumeti, da tisto, kar avtor ne dovoli, se ne sme?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ahac ::

opeter je izjavil:

Ravno zaradi takih, ki nalagajo videje drugih avtorjev, postaja Youtube in cel Svet takšen kakršne že.
Kaj ne morete razumeti, da tisto, kar avtor ne dovoli, se ne sme?


Še bolj butasto je, da avtor recimo naloži nekaj gor in potem se najde cel kup folka, ki to na novo naložijo pod svojimi accounti...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

CaqKa ::

opeter je izjavil:

Ravno zaradi takih, ki nalagajo videje drugih avtorjev, postaja Youtube in cel Svet takšen kakršne že.
Kaj ne morete razumeti, da tisto, kar avtor ne dovoli, se ne sme?

Vredu... zdaj pa dajmo primer ki je dokaj sličen...

V okviru plesnega društva smo imeli kabare, na katerem je normalno da bodo ljudje pripravili različne plesne produkcije, ponavadi na že znane pesmi. Ker gre za avdio vizualni izdelek imamo prelivanje dveh avtorskih del... eno je plesna koreografija, drugo je glasba v ozadju, brez katere je koreografija nič vredna.
in potem se pojavijo blesavi algoritmi, ki javijo, glej v ozadju je ta in ta pesem in avtor, se opravičujem! Založba se je odločila da te pesmi ne smemo predvajati slovenskemu občinstvu youtuba. Rezultat:


Kljub temu da se na youtube pisal, da je njihov algoritem zmotno prepoznal pesem, in zraven obrazložil da poanta ni v pesmi, ki je ozadju, ampak da je v plesu, ta video sedaj ni dosegljiv.
bil je takoj za tem, ko sem poslal kontra zahtevek, tudi še kak teden kasneje... ampak zdaj spet ni dosegljiv (sem opazil 10 minut nazaj, ko sem prispevek iskal da ga tukaj postam), brez bilokakšnega dodatnega obvestila...

vprašanje časa je kdaj bomo prišli do tako bizarne stvari, da bomo dali na youtube posnetek nekega družinskega dogodka... in mimogrede se bo za 15 sekund iz radia zaslišala kakšna znana pesem, video pa bo deležen takedown zahtevka. Bolano.
Ni drugega za rečt kot pa da avtorsko pravo več ne služi svojemu osnovnemu namenu:

ter da pravo nasplošno več ne služi svojemu namenu:

Shegevara ::

opeter je izjavil:

Ravno zaradi takih, ki nalagajo videje drugih avtorjev, postaja Youtube in cel Svet takšen kakršne že.
Kaj ne morete razumeti, da tisto, kar avtor ne dovoli, se ne sme?


Sploh ne veš zakaj se gre. Gre se za glasbo, ki sem jo dal v svoj amater video 5 let nazaj, ko sem bil še mulc. Avtor je pa tako neprepoznaven, da nima niti enega videa na youtube.

Ne posplošuj, če maš na voljo eno drobtinico podatkov.

GeForce ::

Hvala za nasvet...na to da bi kontaktiral direktno uporabnika sploh pomislil nisem :D
Sicer pa nevem zakaj bi bili Bundesliga Highlightsi zaklenjeni? Saj se teh videov ne prodaja?

Bellatrix ::

Meni niso še nikoli blokirali videoposnetkov, pa stalno objavljam klavirske izvedbe zelo znanih pesmi.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

chucki ::

Videoposnetek vsebuje vsebino partnerjev Be Yourself Catalogue BV, SME, Black Hole Recordings, Kontor Records, BMG_Rights_Management, NewStateEntLtd, Armada Music, Anjunabeats (Base79), Spinnin' Records in ELLO, od katerih ga je nekdo v vaši državi blokiral zaradi avtorskih pravic.

Ne razumem, zakaj bi pri nas to blokirali?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024650 (22897) tekkkno
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149584 (7741) BaToCarx
»

Kako poteka hitro skeniranje knjig

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
105061 (3905) opeter
»

youtube in US only content

Oddelek: Omrežja in internet
121021 (755) nuclear
»

Kitajci popustili

Oddelek: Novice / Zasebnost
334102 (3128) poweroff

Več podobnih tem