» »

Youtube - večrazrednost

Youtube - večrazrednost

1 2
3
4

Shegevara ::

Dostopnost vseh youtube vsebin je pač geografsko omejena.

To je tako, kot bi se pizdil, da kot slovenec nimaš pravice da uporabljaš ameriške avtoceste in da je to diskriminacija. Ja če jih hočeš jih lahko, samo v ZDA se preseli, enako je z YOUTUBE.com

Icematxyz ::

Važna je lokacija in SAMO lokacija.


Neumnost. V pogodbi ki so jo z nekom sklenili ne piše da bodo preverjali geografske koordinate ali karkoli. Ampak izključno IP naslove. In bodo na podlagi tega dovoljevali dostop do vseh vsebin ali bodo pa priredili iskalni niz in vrnili nekaj 10% manj zadetkov. Za to tudi lahko za proxijem iz ZDA si ogledaš vse vsebine. Z IP naslovom iz Slovenije pa dobiš prirejen iskalni niz z manj rezultati. To je diskriminacija na podlagi nacionalnosti. Kot edino merilo zakaj nekdo ima dostop do vsebin drug pa ne.

Sicer pa... zakaj je Youtube kriv, da lastnik avtorskih pravic ne dovoli predvajanja neke stvari v Sloveniji?


To je njihov problem. Kaj bi oni radi dosegli. In kaj ne. To ni moj problem kot njihov uporabnik. Če so pa oni sklenili da bodo sklenili pogodbe z določenimi založbami in bodo izvajali diskriminacijo na podlagi nacionalnosti ker se jim to pač splača. In to prikrivali svojim uporabnikom je to čisto njihova zadeva. In njihova poslovna praksa. Se pravi da do pripravljeni kot "worldwide" servis v zameno za dobiček razlikovati uporabnike glede na njihovo nacionalnost. Takšno podjetje pač so. In taki "servis" svojim uporabnikom ponujajo. Nenazadnje so le podjetje. Kjer edino kar šteje je ustvarjanje dobička. Saj to razumem. Ampak to ni moj problem. Jaz kot uporabnik pač ne bom pristal na to diskriminacijo da na nekem "worldwide" portalu to smem to pa ne ker nisem prave nacionalnosti. Oni naj imajo svoje dobičke in svojo poslovno prakso. Meni pa kot uporabnika njihove storitve (katerega potrebujejo če želijo prodajati reklame in druge zadeve) zaradi tega ker imajo raje denar kot enako obravnavanje vseh uporabnikov ne bodo imeli.

Bodo pa zagotovo imeli še vedno dovolj uporabnikov. Se zavedam. Ampak še enkrat. Tema je nastala z namenom da se prikrito delovanje transparentno prikaže. Ker youtube tega dejstva ne rad pretirano poudarja? Da so "worldwide" servis. Ampak čisto konkretno pa da preverjajo katere nacionalnosti si in prirejajo izpise iskalnega niza. In se odločajo ali lahko vidiš vse ali pa recimo 30% manj zadetkov. Ker nisi prave nacionalnosti.

To je vsa poanta te teme. Kot uporabnik neke "storitve" ki se spogleduje z svetovno dominacijo imaš za moje pojme pravico da veš vso zgodbo. In če ti jo podjetje z takšnih ali drugačnih razlogov raje po defoltu prikriva. Mora pač resnico izpovedati kdo drug. Kaj pa uporabnik z tem spoznanjem naredi pa je za moje pojme ne pomembno. Važno je da ve v kakšen sistem je kot uporabnik vključen in kako deluje.

Je pa tudi treba te poslovne prakse upoštevati ob navzven plemenitih željah podjetja Google da bi postal svetovna zakladnica pisane besede. Da pač veš da to v končni fazi pomeni da oni pobirajo provizijo in določajo kdo bo do česa imel dostop in kaj se splača. In ne gre za neke plemenite ideje že v osnovi.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

V pogodbi ki so jo z nekom sklenili ne piše da bodo preverjali geografske koordinate ali karkoli.

A to zato, ker's ti tko reku?
Najprej najdi kopijo take pogodbe, šele potem se bomo šli tvojo 'nacionalnost'.
Aja, pa IP != nacionalnost.
Pa zanimivo, da še nikoli nisem videl napake "this video cannot be seen by Slovenians/Nigerian", samo "this video is unavaliable in your country".>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Icematxyz ::

V pogodbi ki so jo z nekom sklenili ne piše da bodo preverjali geografske koordinate ali karkoli.

A to zato, ker's ti tko reku?
Najprej najdi kopijo take pogodbe, šele potem se bomo šli tvojo 'nacionalnost'.


Aha avtorske pravice veljajo za Slovenijo in pol Avstrije in četrt Hrvaške ponavadi. Ne veljajo pa z vrha Triglava? A ne da?

To kaj si zdaj ti rekel da bi jaz tebi mogel pogodbo pokazati da bi dokazal da to drži je neumnost. Preprost test z proxyjem dokaže mojo tr ditev za pravilno.

Če boš šel po temi nazaj boš celo če se ne motim našel slike. Za tiste ki imajo raje "strip". In ne radi berejo.

Pa zanimivo, da še nikoli nisem videl napake "this video cannot be seen by Slovenians/Nigerian", samo "this video is unavaliable in your country".


Need i say more?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Preprost test z proxyjem dokaže mojo tr ditev za pravilno.

Again, proxy != kaj piše v sklenjeni pogodbi.

Icematxyz ::

Preprost test z proxyjem dokaže mojo tr ditev za pravilno.

Again, proxy != kaj piše v sklenjeni pogodbi.



Pa zanimivo, da še nikoli nisem videl napake "this video cannot be seen by Slovenians/Nigerian", samo "this video is unavaliable in your country".



Need i say more? Ali kaj bi rad povedal. Da se gredo eci peci pec? Ali kaj?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Need i say more?

Yes, you do. V poboldanem ne piše nič o "preverjanju tvoje nacionalnosti" in/ali "preverjanju tvojega IPja" in/ali "to delamo zato, ker smo sklenili tako pogodbo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Icematxyz ::

Potem si pač slep?

Drugače pa s tem da so ne-transparenti pa se strinjam s tabo ja. Za to pa sem tudi to temo odprl!

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Potem si pač slep?

Ne. Hočem videt to famozno pogodbo, v kateri piše, da preverjajo "[...]izključno IP naslove" in da bodo "[..] na podlagi tega dovoljevali dostop do vseh vsebin ali bodo pa priredili iskalni niz in vrnili nekaj 10% manj zadetkov."
Samo to.

Icematxyz ::

Evo ti pogodbo. Če že nočeš mojega namiga upoštevati da imaš v ta isti temi že "strip" za tiste ki neradi berejo.

http://slo-tech.com/forum/t355928/p2319...

PaX_MaN ::

Jaz vidim samo dva posnetka zaslona, nobene pogodbe, pod katero bi bila podpisana CEO Jutuba in CEO Velike zalošniške grupe™.

Icematxyz ::

Morda pa ne gledaš dovolj dobro? Ne vem. Jaz sem prvič že videl ko sem pogledal. Zanimivo.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Morda pa ne gledaš dovolj dobro? Ne vem. Jaz sem prvič že videl ko sem pogledal. Zanimivo.

Ne vidim podpisa Chada Hurleya.

Icematxyz ::

Se trudim do neke mere jaz posamezniku odgovarjati. Korektno. Pa naj bodo vprašanja še tako nenavadna. Ampak vse pa ima svoje meje res.

Če ti ne vidiš nečesa pa ti jaz pa ne morem pomagati več z razlago. Beseda in slika mislim da je več kot dovolj z moje strani da vsako razumno bitje potegne pravilen zaključek o neki zadevi. Pa če se strinja potem z tem ali ne. Zaključek se da potegniti iz dokazljivih in vsakokratno ponovljivega testa ki ga lahko v 5 minutah opravi vsak.

Če pa ti ne moreš ob vsem tam potegniti zaključka in trdiš da se to ne dogaja če nekdo ne bo šel na sedež podjetja youtube in tebi po priporočeni pošti poslal neke pogodbe z podpisi vodilnih. Pa to ni več moj problem. In me niti ne zanima če prideš do zaključka ali ne. Tvoja odločitev. Samo ne argumentov spodbijati z neumnostjo.

Ker argumenti bodo še vedno tam. Z vsakokratnim 5 minutnim testom podprti. lahko pa jim sam pišeš da imaš na voljo neke teste pa da ne moreš verjeti da bi oni to počeli. Pa jih vprašaš za uradno stališče pa če lahko kopijo pogodbe dobiš zraven? Morda pa so po pomoti strežnike nastavili tako ali pa je kakšen "hrošč" po pomoti zašel v programsko opremo ki skrbi za njihove uporabnike. Pa jim boš ga pomagal odpraviti? ne vem. Možnosti je ogromno res... A ne da?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Lejga no. TI si prišel ven s temle, citiram:
V pogodbi ki so jo z nekom sklenili ne piše da bodo preverjali geografske koordinate ali karkoli. Ampak izključno IP naslove.

Zdaj pa pač hočem, da podaš to pogodbo, ali pa utihneš s temi tvojimi podtikanji kaj so in česa niso podpisal.

Icematxyz ::

Lejga no. TI si prišel ven s temle, citiram:
V pogodbi ki so jo z nekom sklenili ne piše da bodo preverjali geografske koordinate ali karkoli. Ampak izključno IP naslove.

Zdaj pa pač hočem, da podaš to pogodbo, ali pa utihneš s temi tvojimi podtikanji kaj so in česa niso podpisal.


Nič ne bom jaz nazaj vzel. Jaz lahko dokažem zadevo v petih minutah. In sem jo že. Kaj pa si ti do sedaj dokazal?

PaX_MaN ::

Jaz lahko dokažem zadevo v petih minutah.

PDF pogodbe, na kateri lastnoročno podpisani Chad Hurley in vsaj en CEO druge založniške hiše, prosim.

Kaj pa si ti do sedaj dokazal?

Da pojma nimaš, kdaj je kdo kje kaj podpisal in da je tvoja 'razlikovanje po nacionalnosti' kup bikovega dreka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Icematxyz ::

V tej temi zahtevam argumentirano debato. Tukaj je dokaz za moje trditve:

http://slo-tech.com/forum/t355928/p2319...

Kdorkoli trdi da je ta dokaz napačen. Naj ga ovrže. Ali pa mi povejte da je to tema v kateri ni potrebno argumentov. In argumente lahko nadomestijo žaljivke in neumnosti. Pa bom se sam temu tudi primerno obnašal.

Če kdorkoli dokaz ki sem ga priložil ovrže in dokaže da ni pravilen. Bom sprejel resnico takšna kot je. In se lahko tema zaklene ker je temeljila na napačnih dokazih ki so preverljivi z strani vsakogar v 5 minutah. Jaz se resnice ne bojim. Pa tudi če se motim. Motiti se je človeško. Ne maram pa v temi kjer zahtevam argumente in kjer sem priložil dokaz da se pusti ne argumentirano žaljivo in napačno vztrajanje pri nečem ki ne temelji na argumentih. Ampak le na neumnosti.

Ti sploh ne vem če se zavedaš kaj trdiš. Da ti malo spet pomagam.

Alternativo temu da niso podpisali pogodb z založbami. Ki na podlagi diskriminacije uporabnikov glede na njihovo nacionalnost in prirejanja rezultatov iskalnega niza (za katero sem podal dokaz. in se ga naj ovrže ali sprejme. Vmesne možnosti ni).

Veš kaj je alternativa ki jo ponujaš ti? Se sploh zavedaš? Ti bom še to narisal nazorno da boš razumel.

Alternativa je ta da niso na podlagi pravnih omejitev in ekonomskih koristi sprejeli te poslovne prakse oziroma to načelo diskriminacije uporabnikov izključno na podlagi nacionalnosti in prirejanja iskalnih nizov. Ampak so čisto preprosto to storili po neki politični odločitvi. A to ti trdiš ali kaj?

Ali kaj boš še vedno trdil kar tako na pamet da tega sploh ne počnejo? Ali kaj pravzaprav ti trdiš? Sploh kaj trdiš ali samo trosiš ne-argumente? Napiši v enem stavku kaj sploh trdiš?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ali pa mi povejte da je to tema v kateri ni potrebno argumentov.

Še enkrat: PDF pogodbe, na kateri lastnoročno podpisani Chad Hurley in vsaj en CEO druge založniške hiše, prosim.
Dva naključna skrinšota, iz katerih ni razvidno niti kdo je kakšne ljube ti 'nacionalnosti', nista noben dokaz ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Icematxyz ::

Torej če ni takšne pogodbe potem so se namesto zaradi ekonomskih koristi in pravnih omejitev za to diskriminacijo dostopa do vsebin izključno na podlagi nacionalnosti in prikrito prirejanje iskalnega niza odločili po politično odločitvi?

To je tvoje stališče? Da imajo takšno poslovno prakso zaradi politične odločitve?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Ni.

Gandalfar ::

Sploh ne stekam problema. Zalozba je rekla, damo na YouTube ampak ker nimamo pravic za eastern europe jo bomo izklopili.

YouTube pravi .. ni panike, zagotavljamo vam z 99% da eastern europe ne bo mogel gledat. Tistih par proxyjev pa se zmenimo, da se zanemari.

Zalozba je happy, ker lahko dajo gor. YouTube pa tudi, ker dobi vsebine in nekje se se oglasi furajo.

YouTube se pa niti ne trudi pretvarjat da je univerzalen. Pac ti rece, ups sorry, ne smemo pokazat.

Icematxyz ::

No seveda se trudi pretvarjati da uporabnike obravnavajo enako.

http://slo-tech.com/forum/t355928/p2319...

A kje piše kot praviš "ups sori" ne smemo ti pokazati 30% rezultatov. Zato ti jih pač ne. In zato pač priredimo malo izpis da te ne bi s tem obremenjevali? Zakaj pa to počnete? Ja ker pač nisi prave nacionalnosti?

In kot sem napisal. Seveda je založba happy. In seveda je youtube happy. Se popolnoma strinjam. Jaz kot uporabnik pa z takšnim "servisom" nisem happy. Kjer so oni pripravljeni zaradi ekonomskih koristi diskriminirati uporabnike na podlagi njihove nacionalnosti. In kjer jaz dobim 30% manj vsebine na iskalni niz izključno zaradi tega kakšne nacionalnosti sem. To je njihov problem. Kaj bi oni radi. In kakšno poslovno prakso bodo izbrali. Jaz kot uporabnik pa tega ne sprejemam.

In ne podpiram da bi takšno podjetje naprimer tudi bilo svetovna zakladnica pisane besede. To je pač potem še en komercialni distributer več. In zagotovo bi bila najbolj škodljiva zadeva ta če bi to postal svetovni monopol na tem področju. En Microsoft na vsakih 100 let bo pa ja dovolj?

Pa še če gledamo striktno "poslovno". Tudi če bi želel plačati kot vsak drug uporabnik ali se obnašati in prispevati popolnoma enako kot vsak drug uporabnik tega "servisa" tega ne morem. Zakaj? Ker nisem prave nacionalnosti. To je edini kriterij za kaj jaz ne morem nekdo drug pa lahko.

Je še milijon drugih skript na internetu kjer lahko naložiš avtorsko ne-zaščitene vsebine v zameno za gledanje reklam. In si obravnavan enako kot vsi uporabniki tega servisa. Res ne vem zakaj bi potem moral biti youtube monopolist na tem področju.

Tisti del youtuba ki pa ga prikrivajo preostalem svetu in ga z takšnih ali drugačnih razlogov izključno na podlagi nacionalne pripadnosti uporabnika skrivajo pred "ostalim" svetom na prikrit in ne-transparenten način pa naj imajo. Samo da ne bi slučajno kakšno "viteštvo" se temu pripisovalo. Kaj youtube nudi uporabnikom. Pa da smo lahko samo srečni saj ga uporabljamo zastonj? Vraga ga. V zameno za uporabo njihovega portala moraš gledati reklame. Čisti posel ki se jim splača. Če ne bi ga ukinili. Do vsebin ki so avtorsko zaščitene pa tako nimaš dostopa. Je pa to del istega portala in sistema katerega uporabnik si. Ampak nimaš dostopa ker nisi prave nacionalnosti. In da seveda so oni srečni. Založbe in youtube. Ampak uporabnik pa kakorkoli obrneš se jih razdeli v 2 skupini. Tisti ki lahko gledajo vse in gledajo reklame in uporabljajo njihove storitve. In tisti ki dobijo manj. In to le za to ker niso prave nacionalnosti.

Ne vem zakaj bi se sedaj uporabnik v tem primeru postavljal v pozicijo založb in podjetja youtube? A ko greste kamorkoli drugam in vam kot uporabniku nekaj omogočajo in nekaj ne omogočajo in uporabnike delijo izključno zaradi tega kakšen nacionalnosti je ste tudi zadovoljni in v tem ne vidite težave? Pa tudi če za to dobite manj?

Če ponujajo svojim uporabnikom in se imajo za "worldwide" servis kjer lahko nalagaš video datoteke v zameno za to da gledaš reklame naj obravnavajo vse uporabnike enako. Pod istimi pogoji in dostop do istih vsebin.

Če pa želijo biti "worldwide" servis v omogočanju dostopa do avtorsko zaščitenih vsebin v zameno za gledanje reklam naj to bodo. In uporabnike obravnavajo enako.

Če pa želijo malo enega pa malo drugega pa malo tretjega. Kaj se pač splača. Pa vse to skupaj zapakirati v nek paket. In nekomu ponujati to, drugemu to tretjemu pa spet nekaj drugega. In to izključno na podlagi nacionalnosti in kaj se njim splača pa si naj lepo prosim ne govorijo "worldwide" servis. Ali pa si naj to rečejo. S tem da na transparenten način uporabniku povejo kaj ponujajo v eni državi in kaj v drugi in kaj v tretji. Da ne bi še kdo res kje mislil da vsem svojim uporabnikom ponujajo popolnoma isto zadevo. In da jim nič ne prikrivajo.

Na TPB naprimer vsaj veš pri čem si. Ne pogledajo najprej pri uporabniku od kod si?

Glavni problem pa opažam da je v tem da se vi sploh ne postavljate v vlogo uporabnika. Ampak v vlogo ponudnika neke storitve ki jo uporabljate. Saj potem pa res ni čudno da vidite vse da je super. In da vam tako odgovarja.

Ziga Dolhar ::

Mi prosim razložiš, zakaj sem, ko sem bil spomladi v Hong Kongu, lahko gledal filmčke, ki jih v Sloveniji nisem mogel?

(Pojasnilo: V vmesnem času nisem menjal državljanstva.)
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Aha to je potem tvoja rešitev. Pot v Hong Kong? Problem rešen? A nisva te iste debate razčistila že 1 stran nazaj?

Ziga Dolhar ::

Ne, nisva.

Sem citiral izvlečke iz enega samega tvojega posta, v katerem si pričel z nacionalnostjo, nadaljeval z nacionalnostjo/lokacijo, in na koncu pravilno pristal pri lokaciji.

Sedaj si spet preskočil ekskluzivno na nacionalnost. No, v svojem zadnjem postu ugotavljaš, da bo dovolj že, če potuješ v Hong Kong. Očitno ti ne bo potrebno spremeniti nacionalnosti.

Tri strani bi te že precej bolj kredibilno lahko jemali, če bi dojel svojo zmoto in nadaljeval s kritiko avtorskega prava, ki sprejema geografske omejitve distribucijske pravice. Bi se ti celo kdo pridružil.

Tako pa do tja niti ne pridemo, ker "kritiziraš" fiktivne nacionalne omejitve, ki v avtorskem pravu redno ne obstajajo. Vsekakor pa ne v primeru YouTuba.
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Da in kaj je bil moj prvi odgovor na post ki si ga sedaj podal? Prvi odstavek?

Torej opravičuješ to diskriminacijo ki se vrši izključno na podlagi "preverjanja" nacionalnosti s tem dejstvom da ne gre za nacionalno diskriminacijo ker pač se lahko preseliš v ZDA. In je s tem problem rešen?


Točno to sem ti odgovoril. Tako da lahko besedo ZDA lahko zamenjaš tudi z besedo Hong Kong.

Ne ne bom se pridružil tvojemu mnenju. Čeprav ne trdim da je napačno in da si ne zasluži v nadaljevanju razprave. Z moje ali strani drugih. Pa veš zakaj bom vztrajal da gre za diskriminacijo izključno na podlagi nacionalnosti? Ker v pogodbi piše Slovenija, Avstrija, Hong Kong, ZDA...

Je tako? In jaz sem Slovenec. In tudi če ni zajetih 100% Slovencev v nekem trenutku ker potujejo po svetu jih pa je zagotovo 90%? Dovolj da rečeš da gre za diskriminacijo izključno na podlagi nacionalnosti. Ali pa diskriminacija do temnopoltih naprimer ni bilo ker je 10% temnopoltih imelo drugačno obravnavo v nekem kraju? In so se lahko peljali na prednjem sedežu na avtobusu ali v določenih krajih spili pivo v lokalu kjer bi naj pili pivo le pripadniki drugih ras?

Pogodba je sklenjena na podlagi nacionalnih omejitev. In gre za nacionalno diskriminacijo uporabnikov če jih izključno na podlagi tega deliš na skupine. Je tako ali ni tako? Pa tudi če to pomeni le 90% točnost. Torej ker ni 100% pač diskriminacije uporabnikov in prirejanja izpisa na prikrit način več ni?

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

"Slovenija", "Avstrija" != "nacionalnost".

Je pa razprava o "nacionalnosti" namesto o "lokaciji" seveda mnogo bolj zanimiva, ker neprimerljivo bolj zaigra na človekova čustva.

Kar, izvoli.
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Ja saj lahko tako obrneš zadevo. Vprašanje je le če ti kot uporabnik nekega "worldwide" servisa v katerega se prijaviš kot uporabnik to tako vidiš.

Da si rečeš nekako tako. Saj pa v državi Slovenija se nahaja tudi 5 turistov iz ZDA ki niso slovenske nacionalnosti pa tudi padejo v isto skupino uporabnikov kot si ti. Tudi njih bo filter razporedil ker so zamenjali lokacijo. Slaba tolažba je to. Posebej če misliš da bo sedaj to odtehtalo za moje pojme da ne bom več zraven imena Slovenija v neki pogodbi videl pripadnikov slovenske nacije. Se pravi Slovencev. Ker pač imaš možnost zamenjati lokacijo v vsakem trenutku in iti v Hong Kong? Ne morem pristati na dejstvo da se govori le o lokaciji če to pomeni da v to postavko razvrstiš 10% uporabnikov.

Lahko je lokacija in razprava o njej le en vidik. Nikakor pa ne more biti končna osnova. In ne more zdržati trditev da youtube razvršča uporabnike le na ta način da preveri njihovo lokacijo. Če isto časno veš da v praksi to pomeni 90% razporeditev na skupine izključno na podlagi nacionalnosti.

Se pravi ali si Kitajec ali si Slovenec ali si iz ZDA. Če 90% razporeditev predstavlja izključno ta kriterij potem da bi zgolj na neko lokacijo reducirali vse skupaj in trdili da nacionalnost tu ne igra vloge? To je potem res kar konkretno izkrivljanje resnice. Prekonkretno za moje pojme in okus.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ej model, že DVD (tako ploščki kot predvajalniki) so bili zaprti na REGIJE! (ne bomo rekl lokacijo) In mislim da je obstajal 6 regij (al smo bili pa mi v 6 anyway google it če te zanima)torej je filmska industrija že zdavnej popredalčkala kdo lahko kaj gleda in kdo ne. In isto načelo je uvedla tudi za internet. Tako da so lahko le regijski rasisti in ne državni. Daj si že enkrat dopovedat da youtube nima nič proti Slovencem, tudi Hrvatom ne še manj proti Srbom. Ma sicer probleme z Albanci ampak to je druga zgodba.

Ko bodo postavili model da moreš plačat 10c za ogled bo pa itak druga zgodba tako za Američane ko za Slovence.

ahac ::

In ne more zdržati trditev da youtube razvršča uporabnike le na ta način da preveri njihovo lokacijo. Če isto časno veš da v praksi to pomeni 90% razporeditev na skupine izključno na podlagi nacionalnosti.

Ne boš odnehal dokler ne dokažeš, da so rasisti, a ne?

Pa tudi, če smo ti že razložil, da je Youtube samo orodje. Tisti, ki nekaj naloži, tudi določi kje bo dovolil predvajanje (tam, kjer lahko).
Sem ti rekel že 5x. Če te moti, da nek videospot tebi ni dostopen... vprašaj slovenskega zastopnika zakaj je tako! Ker on pa verjetno ima pravico, da ga naloži na Youtube (seveda z omejitvijo na slovenske IPje).
Ampak ne.... ti boš še naprej nabijal o tem kako te Youtube diskriminira zato, ker si Slovenc...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Icematxyz ::

ti boš še naprej nabijal o tem kako te Youtube diskriminira zato, ker si Slovenc...


Torej trdiš da youtube uporabnika ne razvrsti v neko skupino in mu omogoči ali onemogoči dostop do določenih vsebin. Izključno zaradi nacionalnosti uporabnika? In da je to edini kriterij za razvrščanje? Ker na tezo o lokaciji ne pristajam. Sem napisal višje zakaj. In boš trdil da tega ne počne prikrito z prirejanjem iskalnega niza in na ne-transparenten način? Kar je tudi bil razlog nastanka te teme. To je podati informacijo ki se njim nekam pretirano ne zdi pomembno da bi jo obešali na veliki zvon.

Uporabnika pa v bistvu razlogi zakaj to počne ne zanimajo. Jaz še vseeno naivno verjamem da zaradi denarja. In ne političnih odločitev.

Glede rasizma. Niti ne. To ne trdim. Ne vem od kod ti ta ideja. Morda smrdi malo po nacionalizmu vse skupaj. Samo se mi ne da o tem razmišljati in iskati argumentov in proti argumentov. Niti ne čutim potrebe če sem iskren. In niti ni to namen te teme.

Namen te teme je informacija. O določenih praksah in ne-transparentnosti. In v tem okviru bom tudi informacijo podajal še kje. Če se mi bo to zdelo potrebno. Nekih še globljih zadev pa jaz ne bom iskal. To pa mirne duše lahko kdo drug.

Tody ::

itak da je iskalni niz drugačen, valda ti ne bodo prikazal videov, ki jih itak ne moreš vidit, to nebi bilo user frendly.

ahac ::

Studijo / založba Universal posname film / videospot / whatever. Pravice za slovenski trg naprej proda slovenskemu zastopniku. Zato bi moral biti slovenski zastopnik tisti, ki bi to lahko naložil na Youtube za tiste, ki dostopamo z slovenskih IPjev.
Men se to zdi čisto logično in smiselno.
Karkoli o nacionalnosti je bedarija.

Kar se tiče tega drugega je pa Tody zdle lepo napisal. Zakaj bi userju prikazoval stvari do katerih nima dostopa? Lepo se mu pokaže samo tisto, kar je za njega relevantno.

Sej na Slo-Techu tudi ne vidiš privat oddelkov foruma, če nimaš pravic, da do njih dostopaš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Icematxyz ::

Torej kot uporabnik youtube nisi razdeljen v skupine izključno na podlagi nacionalnosti? In youtube ti ne prireja prikrito rezultata iskalnega niza?

Da ali ne?

Ziga Dolhar ::

Torej kot uporabnik youtube nisi razdeljen v skupine izključno na podlagi nacionalnosti?


Si že sam ugotovil, da ne ...
https://dolhar.si/

Icematxyz ::

Ne jaz sem ugotovil da ja. Sem tudi napisal za kaj. Ker bi drugače preveč izkrivljal resnico če bi trdil da nacionalnost ne igra tukaj vloge.

Jaz še vedno trdim da nacionalnost igra tukaj večinsko vlogo. In tega mnenja ne bom spremenil. Vsak pa ima seveda tudi pravico do tega da je drugače opredeljeni. In sicer da po drugi razlagi izključno vlogo igra le lokacija. Ki pa je omejena na posamezno državo?

Bom pa za voljo tiste druge strani še postavil isto vprašanje drugače:

Torej kot uporabnik youtube nisi razdeljen v skupine izključno na podlagi lokacije? In youtube ti ne prireja prikrito rezultata iskalnega niza?

Da ali ne?

Jaz v bistvu se z obema trditvama strinjam. A je kdo ki se pa z nobeno?

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Torej kot uporabnik youtube nisi razdeljen v skupine izključno na podlagi lokacije? In youtube ti ne prireja prikrito rezultata iskalnega niza?

si. in ti.

ampak se ne slepimo več, da ne boš čez dva posta spet klobasal o rasizmu ipd. bedarijah...

(ni mi pa jasno kako so recimo philips in podobni ušli iz Icematyxzovih gaug?! pomoje zato, ker nima pojma...)
l'jga

Icematxyz ::

Če bi bral razpravo bi videl da so rasizem omenjali drugi. Tako da preden govoriš o bedarijah. Pometi pred svojim pragom.

borchi ::

pardon, pometam, nacionalizen.

kar je, priznam, velika razlika.

(to, da je med nacionalnostjo in lokacijo VELIKA razlika, ti ne boš NIKOLI priznal. dokaz je tale tema.)
l'jga

Icematxyz ::

Ne tale tema je dokaz nečemu čisto drugemu. In mislim da mi je kar lepo uspelo v le 3 straneh to dokazati. In podati to informacijo komurkoli bi ga to zanimalo na transparenten način.

Sem pa napisal tudi višje da razprave o golobjih ozadjih me ne zanimajo. To lahko počne kdo drug. Tudi ti zaradi mene.

Nikoli pa ne bom pmnenja da če v pogodbi piše Slovenija ali Kitajska da to nima nič z nacionalnostjo. Ampak tudi izraz lokacija omejena na državo me ne moti.

Sam se strinjam načeloma z obema trditvama. Ti pa če trdiš da nacionalnost nima nič s tem pa OK. Tvoje prepričanje. Filozofirati o tem se mi več ne da. Sem višje pa že napisal zakaj bi za moje pojme bilo preveliko izkrivljanje resnice če bi trdil da nacionalnost tukaj ne igra nobene vloge. Zdaj pa če se strinjaš s tem ali ne je tvoja odločitev. Sam se strinjam. Ti pa se ne rabiš.

borchi ::

evo, en post je bil vmes pa je že nazaj na nacionalnosti.

(jaz sem sicer stavil na dva posta. sem ga precenjeval.)
l'jga

Icematxyz ::

Kdo je spet pri nacionalnosti. Ti ali jaz? Jaz se strinjam z obema trditvama. Tvoja pravica pa je da se z obema, eno ali nobeno.

Zdaj pa verjetno se strinjaš s to. Youtube te kot uporabnika razvrsti v skupine na podlagi lokacije ki je omejena na državo. In zdaj če te to osrečuje. Zavračaš pa popolnoma tezo da nacionalnost tukaj ne igra nobene vloge. Potem pač zagovarjaj to tezo. Jaz zagovarjam obe tezi. Ker če ne bi. Bi preveč izkrivljal resnico. Je pa smešno da mi očitaš da govorim o nacionalnosti. A sam pa postavljaš vprašanja in trditve ravno na temo nacionalnost. Jaz sem mislil da želiš odgovor na to temo? Bom drugič torej namesto o tem kaj si vprašal govoril o čem drugem. Si bom zabeležil.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Torej brez "čustev" kot ste želeli. In nekih globljih razmišljanj ampak le dejstva:

Zraven vsega kar youtube je. Je tudi:

Youtube je spletni portal kjer se uporabnike razporeja v skupine na podlagi njihove lokacije.

Youtube je spletni portal kjer se uporabnikom prireja rezultat iskalnega niza na podlagi njihove lokacije.

Youtube je spletni portal ki svojim uporabnikom ponuja dostop do različnih vsebin na podlagi njihove lokacije.

I can live with that!

S tem minimumom če bo večina uporabnikov seznanjena sem jaz zadovoljen. Vse ki pa jih še bolj zanima ozadje pa bodo tako ali tako še bolj poglobljeno vse skupaj razdelali v glavah. In potegnili takšne ali drugačne zaključke in jih zagovarjali.

To je namen te teme z moje strani. Podati to transparentna informacijo uporabnikom youtube ki bi jih to utegnilo zanimati.

borchi ::

no vidiš.

temo pod ključ in prepovedat icematxyzu novo podobno odpret!

(ja, sej vem, da se vse novoletne želje ne uresničiljo, ampak poskusiti ni greh :)))
l'jga

Icematxyz ::

Ja saj to ja. Prepovedat ali prirediti iskalni niz... Pa smo že spet tam. Pri teh besedah v tej temi...

Drugače pa brez skrbi. To informacijo bom oznanjal vedno ko se mi bo to zdelo primerno tudi v prihodnosti. Ne le tukaj. Ampak povsod. Ko pa bo kaj drugače (če bo kdaj) pa toliko bolje!

Zgodovina sprememb…

borchi ::

jah, jebat ga, očitno nisem bil priden, da bi dobil to darilo. dedek mraz očitno res vse vidi...

torej, icematxyz, v 2010 ti želim še veliko odkrtij tople vode (četudi bo tebi prišlo kot eureka) in dobrega glasu (jesihar brez močne štime je bol mal prodal)...
l'jga

Icematxyz ::

Če bi bral temo bi ugotovil da nisem odkril tople vode. Ampak spet. ČE bi bral temo. To pa če jaz komu to informacijo prodam in za njo ni vedel ali je vedel pa naj presodi vsak sam. Ne pa en uporabnik. Pa še takšen ki mu je tako ali tako vse jasno. Tudi če ne bere teme.

Ampak vsaka tema (tudi če zahtevaš argumente) ima tudi ljudi v njej ki mislijo da gre za IRC. To je pač za pričakovati. Tudi sam se vrjetno v kakšni tako obnašam. Kaj češ. Včasih pač enega bolj zanimajo argumenti drugi pa ker mu je dolgčas se zabava. Drugič pa ravno obratno.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Že ta konec tedna bo You Tube, ki zaenkrat velja za največjo brezplačno videoteko na svetu, za določene vsebine zahteval plačilo. Gre za filme, ki so sodelovali na znamenitem filmskem festivalu Sundance. Cena posameznega ogleda naj bi se gibala znotraj 5 dolarjev, končna vrednost pa bo določena v sodelovanju z avtorji filmov. Ob tem je ogled menjnenih vsebin v določenih državah celo onemogočen, med drugim tudi Sloveniji.


Vir

Se pravi niti če bi želel plačati si ne boš mogel ogledati vsebin izključno zaradi tega na kateri lokaciji se nahajaš.

Važno da pa ne gre za diskriminacijo na podlagi nacionalnosti. In da ko se reče Slovenija ne bo imela dostopa do teh vsebin. Da ne moreš reči da gre za neko nacijo. Ampak moraš zraven štet še vse turiste in delavce iz tujine. In seveda gre za avtorske pravice. Silly me.

Kot kaže se ne bo izšlo to. Neki world wide komercialni ponudniki brez nekih omejitev posebnih za uporabnike. Daleč od tega. Denar pač potrebuje meje. In uporabnike je treba deliti. Pa tudi če nekaj prodajaš. Je treba pogledati od kod je kdo. Preden mu to prodaš.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

In seveda gre za avtorske pravice.

točno tako!

Silly me.

točno tako!
l'jga
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024752 (22999) tekkkno
»

Universalove čeri v varnem pristanu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
149631 (7788) BaToCarx
»

Kako poteka hitro skeniranje knjig

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
105068 (3912) opeter
»

youtube in US only content

Oddelek: Omrežja in internet
121024 (758) nuclear
»

Kitajci popustili

Oddelek: Novice / Zasebnost
334127 (3153) poweroff

Več podobnih tem