» »

SkyDSL kot ADSL?

SkyDSL kot ADSL?

punisher16 ::

mene zanima če je pri satelitskem internetu(skydsl-http://www.mobisat-sp.si/) možno stalen priklop na internet,ali more biti tud ta povezava ki jo mam zdej(dial-up) uklopljena??a je tud kšna taka finta da ko začneš downloudat kjr fajl,lahko izklopiš povezavo pa ti prenaša podatke samo preko satelita??
white trash hero

harvey ::

Na spletni strani imaš pod faq vse razloženo:

Za uporabo skyDSL morate biti ves čas povezani v internet, ker je potrebena komunikacija v obe smeri, torej tudi tudi upload. Posledično pa ste manj časa na internetu, ker v zelo kratkem času prenesete ogromno podatkov.


Rahlo sem skeptičen o teh 16.000 kb/s v praksi. Če bi pozorno prebral, bi videl, da je to le za tiste s prioriteto 6, ki pa stane ohoho. Papir pa tud vse prenese, kar se potem v praksi rahlo drugače izkaže. Tko da je ADSL ali pa kabel glede price/performance zaekrat še najbolj.

punisher16 ::

Ja že da je ADSL bolši,samo js nimam možnosti ga met k ni še pokrito na našem območju!pa nekje sm slišu da rabiš svojo povezavo samo do začetka downlouda prek satelita!!a pol to ni res al kaj??
white trash hero

gumby ::

za "normalen" satelitski internet rabis nonstop povezavo v obe smeri... tudi med downloadom. drugace server nima informacije o tem, kaj se pri tebi dogaja.

po drugi strani pa imas programe, ki prestrezajo celoten promet na satelitu... ampak o tem ne bi tule, ker bo tema hitro sla pod kljuc. google

HyperKiller ::

Menda ponudniki satelitskega interenta itak vsako datoteko ki jo hočeš, najprej potegnejo na svoje strežnike, potem pa jo le-ta pošlje tebi.
Če sem pravilno razumel, ko sem se zanimal za to, je itak to priročno samo za dol-vleko fajlov, igrce ipd pa naj nebi prišle v poštev, ker ni direktna povezava. (v bistvu je lag.) Torej samo za download res velikih fajlov se splača.

Nevem če bi dobil to kar hočeš. Škoda ker kabelska/adsl ni možen/a.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

punisher16 ::

gumby a mi poveš kšn tak program??K na guglu ne najdem
white trash hero

gumby ::

Tovaris Stalin ::

Nekaj me zanima: A delajo P2P programi na sat-netu?

EDIT: Sem že našel v FAQ-ju
11. Ali s skyDSL delujejo P2P programi in surfanje po internetu?

Surfanje in uporaba P2P programov (eDonkey, eMule, Kazaa, IRC, DC++, ...) poteka nemoteno, kot pri ostalih povezavah.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaksno TV anteno

Oddelek: Zvok in slika
91429 (1297) Phoebus
»

Za vse željne satelitskega interneta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
374150885 (105787) amigo_no1
»

Možnosti televizije

Oddelek: Loža
172043 (1345) SkIDiver
»

Vse o satelitskih sprejemnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5982 (882) Gogo
»

satelitska antena analogna

Oddelek: Loža
174252 (3889) Tody

Več podobnih tem