» »

Canonical proti Microsoftu, vojna za netbooke

Canonical proti Microsoftu, vojna za netbooke

the VAR guy - Pisali smo že o raziskavi, katere ugotovitev je, da kar 96 % netbookov danes uporablja Microsoftov operacijski sistem, kar je velika zmaga za Microsoft in njegov Windows. Podobno kot Microsoft je tudi Canonical, razvijalec Linux distribucije Ubuntu, spisal blog prispevek (priporočamo branje), v njem pa med drugim trdi, da Microsoft širi neresnice, da bi prevladal na trgu Netbookov. Članek je, zanimivo, naslovljen Microsoft, FUD in trg netbookov.

Avtor novice, the VAR guy pa je izpostavil večji problem tega trga. Lepo je, da se z bojem izboljšujejo operacijski sistemi in postajajo bolj prijazni uporabnikom, večji problem teh malih in poceni prenosnikov pa je prav poceni oprema, npr. podstandardne tipkovnice, ki samega uporabnika prizadanejo precej bolj, kot uporaba sistema, ki mu ni popolnoma po volji. Ti prenosniki so namreč namenjeni za pregledovanje interneta in elektronske pošte na poti, kjer slaba tipkovnica pride še veliko bolj do izraza, kot drugačna postavitev ikone za Firefox v glavnem meniju.

17 komentarjev

nekikr ::

Tipkovnica na mojem Acer Aspire One se obnese ravno tako dobro kot Ultrax ki jo imam na mizi doma...

jlpktnst ::

Ja itak je FUD najboljši marketing sploh. Razširiš da itak imajo vsi windows, pa potem ljudje sploh ne razmišljajo več in kupijo tisto kar imajo vsi.

nekikr ::

Jp. Ker tako nimajo problemov s kompatibilnostjo in tudi morebitne napake lažje odpravijo (ker je baza ljudi večja). Win-win situacija. Vse to za 20$, kolikor znaša licenčnina za XP Home na netbookih ;)

CWIZO ::

jlpktnst: ni treba preveč razširjat, je več ali manj kr dejstvo to...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

ABX ::

20$ je Win licenca ker se bojijo Linuxa.

Konkurenca je vedno odlična za potrošnika.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nekikr ::

Mislim, da se MS boji Linuxa toliko, kot jaz velikega afriškega slona - če mu uspe priplavati do sem, najti slovenijo, najti mene in me pohoditi, potem se mi ne piše dobro :)

PaX_MaN ::

Mislim, da se MS boji Linuxa toliko, kot jaz velikega afriškega slona - če mu uspe priplavati do sem, najti slovenijo, najti mene in me pohoditi, potem se mi ne piše dobro :)

Torej se ga ne boji? Čemu potem petina cene?

BigWhale ::

Mislim, da se MS boji Linuxa toliko, kot jaz velikega afriškega slona - če mu uspe priplavati do sem, najti slovenijo, najti mene in me pohoditi, potem se mi ne piše dobro :)


Ce se MS linuxa ne bi bal, bi ga ignoriral. In ne bi pametoval na vsakem koraku koliko je MS boljsi.

nekikr ::

Pax_Man:
Mi lahko prosim razložiš, od kje si dobil petino cene? Ker če bi HP, Acer, Toshiba...šli v Big Bang in tam kupili retail licence še vedno ne bi bil na petini cene? Najbrž ti je pa jasno, da velikan kot je HP ne gre v Big Bang, niti ne naroči windows OSa preko Mimovrste. Zadaj so pogodbe za stotisoče računalnikov in zato je cena tako nizka. Res je, da so sedaj malo pocenili (tudi zaradi "velike grožnje" Linux OS), samo prej ta licenca ni bila 100$, če me spomin ne vara je bila okoli 27$? (ne izključujem moje napake, ni pa razlike več kot kakšen dolar). Pocenitev je treba postaviti tudi v kontekst, da MS ne nudi več podpore (oz. jo nudi proti doplačilu - razno svetovanje ipd.). To je tako, kot da bi pocenil kruh, ki je uporaben samo še nekaj ur, tvoja konkurenca bi pa rekla da si ga pocenil zato, ker se jih bojiš (ok, ni ravno najboljša primerjava, ampak vemo kam pes taco moli).

MrStein ::

Zanimivo, da na tem MS blogu nitienkrat ne omenijo besede "XP" ali "Vista" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

> Zanimivo, da na tem MS blogu nitienkrat ne omenijo besede "XP" ali "Vista"

niti ne, sej si ne drznejo niti v reklamah več omenit XPjev, kamoli Viste...

to je tako kot da bi letalske družbe v svojih oglasih prikazovale posnetke 50 let starih letal ali pa razbitine strmoglavljenih letal z njihovimi logoti na repih.
l'jga

PaX_MaN ::

Mi lahko prosim razložiš, od kje si dobil petino cene?

Redna cena 105€.

nekikr ::

5er--> ::

@nekikr: +1
Od kje ljudem, da so mrežoplovčki nekaj najbolj neuporabnega in izhiranega na tem svetu?

jype ::

Če ne bi blo Linuxa bi bla redna cena 5998,99 evrov.

ThinMan ::

Pozabla sta še na Slovensko svinjsko visoko maržo :)
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

filip007 ::

To je to...Ubuntu Netbook Remix
http://www.canonical.com/projects/ubunt...

In pomeni, če delam reklamo za Linux bo M$ spustil cene...:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlov operacijski sistem pozno jeseni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4514343 (12529) Bor H
»

Kategorizacija netbookov zahteva Intela, na suhem ostali VIA in nVidia

Oddelek: Novice / Procesorji
223591 (2511) CX20RE
»

Windows 7 s podporo ARMu?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
384799 (3234) Senitel
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811796 (9367) poweroff
»

Android na netbooku!

Oddelek: Novice / Android
296701 (4333) jest10

Več podobnih tem