» »

Črn ekran po 30s igranja...

Črn ekran po 30s igranja...

The_hammer ::

Živjo,

srečal sem se s problemom, ki ga nikakor ne gre odpraviti...
Po igranju manj kot minute se računalnik ne odziva več, enostavno nastane črn ekran in to je to, ne zagrabi nič, niti ctr+alt+del.
Pomaga samo ponovni zagon računalnika... Računalnik drugače dela normalno: filmi, glasba, internet, tudi več stvari naekrat deluje... In dejstvo, da zadeva ne deluje samo pri igrah mi malce najeda...

To se je začelo dogajati pri igri Unreal (Avenged?) Zato sem tudi s prve pomislil na pregrevanje in sem tudi ukrepal tako... Računalnik sem s prva celotnega razstavil na prafaktorje, očistil vse luknje, v glavnem do potankosti... Sestavil vse skupaj nazaj, a napaka se ni odpravila... Zadevo formatiral celo 2x, napaka se ni odpravila... Kasneje testiral še rame z memtestom procesor z orthosom, grafična na dotik mlačna... Mel sem navit procesor, ki sem ga kasneje tudi odvil na privzete frekvence, tudi to ni rešilo napake... Disk sem pregledal z uradnimi orodji... V glavnem nikjer nobenega errorja, kar se mi pa že zdi malce čudno... Aha, ja napajalnik pomojem ne bi smel bit, ali?
Driverji za grafo so novi, Biosi najnovejši (ne beta), edino LAN, čipset in audijo je iz CD-ja, na asusovi strani zajebaval server in nism mogu potegnit nič dol... Bom še dans ostalo updejtal, sam mam občutek da ni to to... Ni mi jasno, kaj bi blo narobe, ker se računalnik ne ugasne, ne resetira, ne dobiva modrega ekrana... Enostavno se nardi samo črn zaslon in nič ne moreš delat, samo še gumbek za reset lahko stisnem pa vržem skoz okno! xD

Asusova plata: P5B
Rami: Kr eni, 667mhz-2gb, mislim da so Transcend...
Grafa: 9600 gt
Procesor: e6420-hladilnik-golden orb II
Še dodatna 5.1 zvočna
Napajalnik: Enermax liberty 500w
Disk: Seagete Baracuda 160 gb

Ta konfiguracija je delovala 1 leto BP. Menjal sem samo grafo.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Pyr0Beast ::

Po vsej vrjetnosti grafična, lahko celo rami.
Testiraj stabilnost in poročaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Valvoline ::

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/
Grafično testiraj z furmarkom opcija stability testxtreme burn mode.
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Proc,ram,plata testiraš z intelburn.
Sam imam zdaj plato p5b in e6400,navit je na 3.2ghz pr 1.45v in dela brez težav.

Zgodovina sprememb…

The_hammer ::

Testiral sem vse, razn grafične... Danes ko pridem domov zamenjam grafo, utaknem drugo not, pa resnično upam, da ni to krivec... Če pa je, garancijo mislim da še imam, se bo dalo zmenit, da zamenjam za 4850 ali pa kaj podobnega? Takrat sem zanjo odštel 170 eur če se ne motim... No vsekakor poročam, ali bo delovali ali pa ne.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Valvoline, hvala za linke, bom sprobal, kolko ciklov naj testiram? Res da za grafo nism mel pojma s čim naj testiram...
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

The_hammer ::

Po dolgih testiranjih in zajebavanjem in menjavanjem komponent sem našel krivca... Vsi testi so šli skoz, kar mi je še bilo bolj čudno... Temperatura grafične je varierala med 73/74 stopinjami ko sem delal test s "fur" in bila je na polno obremenjena več kot uro, pa se računalnik ni ugasnil. Zdejšnjo grafično sem zamenjal z mojo staro 7950 (je fajn met pri roki rezervne dele :P) in trenutno dela vse brez problema. Torej zanima me naslednje, zakaj se je začelo dogajat vse to? Skoraj nemogoče je zaradi pregrevanja, grafična ni bila navita, čeprav sem jo navijal bolj hobijsko kot karkoli drugega in sem jo kasneje tudi odvil na privzete frekvence... In še nekaj me zanima, če grem sedaj po novo grafično oz. nesem to na garancijo, kaj jim naj rečem? Ker drugače dela vse normalno.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

drzni86 ::

Kaj maš naložene zadnje driverje? Probi s kakšno starejšo verzijo!
Probi tudi reinstal directx-a!

The_hammer ::

Ja vse updejtano, vklučno z biosom... Directx sem študiro, da bi tut lahko bil, je pa trenutno naložen iz cd-ja ki je bil priložen k matični 9.0c. Bom še to updejtal, čeprav ne verjamem da bo kaj rešlo... Še vedno me zanimajo vprašanja iz prejšnjega posta, če se zadeva ne bo rešla.

P.S.: Starejše driverje sem že tut probal... Original iz cd-ja, pa zadnje tri verzije.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zgodovina sprememb…

drzni86 ::

jah probi najprej še to grafično (9600) v kakšnem drugem računalniku in če bo isti problem pol nesi grafično tja in povej tko kt je... Pomoje ne bojo komplicirali!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
18877 (686) bluefish
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593449 (2708) boset
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402038 (1048) The Player
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505337 (4385) lordgreg
»

C2D abit p5b deluxe (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523427 (2593) meternich

Več podobnih tem