» »

Elektrošoker

Elektrošoker

«
1
2

Dejavu01 ::

Razmišljam o nakupu elektrošokerja za samoobrambo in me zanima naslednje:

-je legalno stresti nekoga za samoobrambo?
-kako škodo lah povzročiš drugemu (elektrošoker naj bo minimum moči, le samoobramba je pomembna)
-bo vsakega streslo? tudi močne?
-kje bi ga lah kupu

sm razmišlu tudi u nakupu solzilca, vendar si lahko pametnakovič nadene očala, mi lahko klup temu kdo svetuje za nakup solzilca kje?

Lep pozdrav

Meizu ::

Hmm, tudi sam sem zainteresiran v nabavo takšne in podobne opreme, vprašal pa sm se podobna vprašanja kot se ti zgoraj. Tko da tudi mene zanima kako je kaj s tem.

Edit: Na tole vprašanje ti pa znam odgovorit:
-bo vsakega streslo? tudi močne?


Ubistvu je point ravno v tem, da močnejši ko si, bolj te strese. Ker je večja mišična masa in te močnejše stisne, ko se tok skozi spusti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

steev ::

Je glih zdej en najstnik umrl zaradi elektrošokerja. 24ur.
:|

lambda ::

Če ima nekdo srčni spodbujevalnik, dvomim da se tako srečanje s šokerjem dobro konča. Ni se za hecat s temi stvarmi ...

opeter ::

Če nekoga sovražiš in veš, da ima težave s srcem, potem kar nabavi elektrošoker. Sicer pa se vedno nekje najde besedilo z malimi črkami, kjer piše nekaj podobnega temu "ne odgovarjamo za nastalo škodo ipd.".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ZLOky ::

@Dejavo01: Kaj, kje, kdaj... pa delaš, da potrebuješ elektrošoker? Kakšni so razlogi?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

C_maniak ::

Razmišljam o nakupu elektrošokerja za samoobrambo in me zanima naslednje:

#000000 ::

Ponavad ljudje z srčnim vzpodbujevalcem, parimi bypasi, angino pektoris ali kako drugo težjo koronarno boleznijo, ne iščejo težav, ker imajo sami s sabo dost dela. Tko elektriciraj vsazga ki ti zateži :)

ZLOky ::

@C_maniak: Bravo. To sem videl. Mogoče malo bolj obširen opis zakaj, ne bi škodil.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

bluefish ::

mah, nekateri v vsaki senci vidijo morebitno grožnjo.

blackbfm ::

Kolikor sem bral o tem elektrošoker sploh nima efekta če je napadalec pripravljen na to, oz. kako bi reku.. če je on dovolj razpizden boš ti sam še bolj tepen:) Rajši si kup solzilec, tudi če ga ne boš točno v oko, ni ravno prijetno. Ali pa malo poskrbi za kondicijo, tek je še najbolši se mi zdi..da mu pobegneš ne:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

Na elektrošok se ne morš pripravit. Šus ki ga prejmeš ko te tisto strese, je lahko tako boleč kot če bi te stresla jegulja npr.

Zakaj misliš da ga policija vestno uporablja? Ga ni silaka ki bi se lahko uprl elektrošoku.

blackbfm ::

rokkor1304 ::

Najboljša samoobramba je pest.... Fant v fitnes pa kašno borilno veščino natrenirat pa boš večji frajer izpadu k boš frajerja razsul (pa še preživel bo če ma probleme s srcem). Če maš pa hujše probleme pol pa itak šoker ni dost ;)

blackbfm ::

Jah če se že gremo tko pol je pištola zih bol.

norcuron ::

Jah pol pa itak najbolš "kalaša" na ramo, pa si sploh zmagal.

Ni se ravno za igrat s tem, mogoč človek ni prej mel problemov, pa mu ti "ugotoviš" s tistimi nekaj kV, da je pa le mel "feler" na živčnem prevodnem sistemu.

Zagovarjal se boš pa kako?

"Sej men je zgledu čist zdrav!"
Great are mysteries of the mind ... or not?

Meizu ::

Ja samoobramba pač. Šlo ti je za življenje in si se ubranu.

ginekolog ::

šoker je drek, sem jih par poskusil na sebbi. Definitivno te ne ustavi.

OC PAVA spray si kkupi pa bo. (8-10%)

sicer pa:
http://www.ou.edu/oupd/zappers.htm
Divers do it deeper.

Karen ::

Če gre za silobran potem lahko uporabiš tudi tank (pištolo, nož, puško, škarjice za nohte) - je pa prepovedano ga posedovati (kar recimo škarjice za nohte ni). Definicija: Silobran je tista sila, ki je nujno potrebna, da se od sebe ali koga drugega odvrne istočasen protipraven napad. Na sodišču se ugotavljajo elementi:
1. ali je bila sila
2. ali je bila nujno potrebna
3. istočasnost napada (torej napad in direktna obramba, ne da si tekel za njim ko se je že oddaljeval)
4. protipravnost (npr. upravičena uporaba sile policista - ni protipraven napad)
5. naprejenost prosti sebi ali tretjemu
Potem pa imaš še prekoračen silobran.... spet nova definicija, te ne bom obremenjeval z njo.
Praktičen nasvet: zelooooo težko boš dokazal silobran če boš napadel z orožjem, katerega posedovanje je prepovedano (ti bodo dokazovali da si imel namen ga uporabiti če si ga imel s seboj - šoker ni stvar ki bi jo nosil običajen smrtnik pri sebi kot nek mobitel). Če si žgoljo (domnevam da si najstnik) pejt na kako samoobrambo (sam že leta prisegam na ju-jitsu), bo bolj koristno, pa še razmigal se boš. Al pa doma ostani - če si pripravljen uporabljat orožje je bolje da ostaneš doma, se zapreš v wc in se smiliš samemu sebi - ne pa da komu uničiš življenje. Ali pa hodi ven in se izogni konfliktu - ni vredno niti če te nabutajo niti da ti nabutaš koga - stvar časa je kdaj boš fasal nazaj tisto kar si dal...

blackbfm ::

Zdej pa še povej kok je možnosti da pride zadeva na sodišče.

DeusVult ::

Če si se nesposoben braniti brez orožja, ostani doma.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

Bor H ::

Če si se nesposoben braniti brez orožja, ostani doma.


če je to tvoja teorija potem bi mogle brhke deklice ostajat doma, prav tako vsi upokojenci

imel sem osebno izkušnjo ko so me dve leti nazaj sredi belega dneva na tržnici pretepl, hotl so pretep, nism izzival, če bi takrat imel elektrošoker bi verjetno se mal ustrašl pa zbezlal, solzilc bi bil pa zmaga. Preden me česa obtožš: sm proti nošenju orožja in nisem ljubitelj elektrošokerjev in ne nosim s sabo nič posebnega za samoobrambo, verjetn mam edin ključe mal bližje če bi blo treba komu kej trdega v glavo vržt...

Meizu ::

če si pripravljen uporabljat orožje je bolje da ostaneš doma, se zapreš v wc in se smiliš samemu sebi - ne pa da komu uničiš življenje. Ali pa hodi ven in se izogni konfliktu - ni vredno niti če te nabutajo niti da ti nabutaš koga - stvar časa je kdaj boš fasal nazaj tisto kar si dal...


Ah prosim lepo no. A zdej boš podpiral pa tiste ki napadej tko, denimo zaradi pijanosti, al pa hočejo sam frajerji izpast. In zdej se jim bom jst pustu da me nadlegujejo, ker nočem da jim uničim življenje? Sami so si krivi za svoje neumnosti in nepremišljenosti, naj zdaj še plačajo za to. Boli me k za zdravje nekoga, ki me je kar tako v tjavdan napadel. In to se mi ni enkrat zgodilo.

ZaLoMaT ::

On Topic:
Jaz imam solzilec sm si ga nabavo in sem tole mal poskušal morem povedat, da tut če ga ne zadaneš v oko ga bo kmal začel pečit (sm sprobo na samem seb:))),...

Off Topic:
Ko sem si kupil solzilec sem kupil 2komada, in sedaj še imam enega doma, tako da če ga kdo rabi naj pove (za simbolično ceno mu ga dam) je pa še zaprt in nikoli uporabljem...Sem pa iz Celja

T0RN4D0 ::

A ste prepričani da so šokerji prepovedani brez dovoljenja za nosit okol?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Meizu ::

Ja za šokerja mislim da moš imet neka posebna dovoljenja. Definitivno ni kr tko da ga kupiš pa je...

T0RN4D0 ::

Glede na to da ga lahko kupiš kr tako, ga najbrž lahko tudi nosiš s sabo kar tako, in če ga lahko nosiš s sabo ga lahko v primeru samoobrambe tudi uporabiš kar tako. Konec koncev isto sranje kot kakšen solzilec. (ja madona kaj pa če je kir revež ko te hoče oropat, pretepst al pa posilt alergičn na karkoli je že v spreju? argumenti so bolj slabi)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

Ja za šokerja mislim da moš imet neka posebna dovoljenja. Definitivno ni kr tko da ga kupiš pa je...
edino pravilno, če je tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

T0RN4D0 ::

Ja nič, za nože/sekire in podobne reči ne rabiš ničesar. Ne vem no, šoker je kar prijazna zadeva za samoobrambo če mene vprašate.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

blackbfm ::

Sekire:)) Evo baseball kij sigurno loh nosi8-)

koyotee ::

ne nesme, hladno orožje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

T0RN4D0 ::

Kaj a nobenih topih ali ostrih predmetov nikoli ne smeš met pr sebi al kaj?


Slučajno menjavaš gumo in ti nekdo pride z nožem grozit. Po tvojem moraš spustit montirajzn in se branit z rokami? Al kaj? Poklicat policijo in jih prosit če se lahko v roku treh sekund zglasijo pr tebi? Ne vem no, ne sliši se ravno logično da v samoobrambi ne smeš uporabit ničesar. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

V primeru samoobrame lahko uporabiš vse od vilice do tanka - samo ne smeš nevarnih predmetov stalno nositi s seboj, vsaj velike večine ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T0RN4D0 ::

Hm, elektrošokerji so relativno sila nenevarni proti vsem orodjem ki sem jih mel danes v roki. Kladivo, sekira, pnevmatsko kladivo, nož, madona še tavelik cvek (3ocm) je bolj nehvaležna stvar kot pa EŠ.

Sicer pa tud če ne smeš met vedno pri sebi ostrih/topih/elektro pripomočkov, kdo ti bo dokazu da zadeve nisi mel po slučaju pri sebi? Sej vsak dan te pa tud ne napadejo no. Elektrošoker je lahko potencialno nevarna zadeva, ampak če si v vlogi žrtve bi blo meni osebno čisto vseeno tudi če napadalec umre. Ga pa lahko ubiješ tudi z malo po(ne)srečenim udarcem s pestjo, kamnom ki ga pobereš na tleh, ali pa če mu vržeš v glavo vrečko arašidov in enega pogoltne, pa je ravno alergičen na njih.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

Tebi bi bilo vseeno če umre, sodišču pa ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T0RN4D0 ::

Nekdo te zvečer napade z nožem, ti mu vržeš v glavo arašide in umre. Kaj si potem, obtožen umora? Kaj bi reklo sodišče? Da nimaš kaj arašidov nosit okol po ulici al kaj? Ali pa če ga pokončaš z roko...

Ne vem, sej najbrž komplicirajo, ampak če lahko jasno dokažeš da si se le branil, tudi z ubojem ne bi smelo biti težav. (jasno, dvanajstkrat ne boš nobenega zaštihal v samoobrambi).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tear_DR0P ::

najboljša obramba pred napadalci je tek :) sam če te nekdo začne iskat, te bo slej ko prej našel.
za solzilec vam pa lahko takole povem, sam sem ga že parkrat fasal, pa prvih par minut ni tako zelo hudo, da ne bi mogel človeka še ofocat - ker ti ga vsi pršijo v oči, večina solzilcev pa deluje na vdihovanje. aja pa do sedaj sem bil s solzilcem vedno napaden - so me poskušali neki mulci izsiljevat za denar in sem dobil solzilec v oči, yay
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

imagodei ::

ALIEn> "V primeru samoobrame lahko uporabiš vse od vilice do tanka"

To seveda ne drži. V primeru samoobrambe je najpomembnejše načelo sorazmernosti.

IOW, če te nekdo napade s pestmi, ne smeš ti kar tako potegnit pištole in ga 12x ustrelit v telo.
- Hoc est qui sumus -

ZLOky ::

Dejavu01 še vedno ni povedal, kakšni so razlogi (bolj obširno)!
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

T0RN4D0 ::

imagodei, to da ga ne smeš dvanajstkrat smo že obdelal. Kaj pa enkrat v nogo? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gregor P ::

Enkrat v nogo smeš npr. poznam primer nekega detektiva, ki je torej imel dovoljenje za nošenje orožja, a ga običajno ni nosil s seboj (čeprav to z dovoljenjem pravno gledano pri silobranu kot že rečeno sploh nima oz. naj ne bi imelo nobenega pomena); nekega dne pa so podivjani pijani huligani napadli skupino ljudi, v kateri je bil tudi on praktično takoj iz službe, zato je imel pištolo pri sebi; najprej je ustrelil v zrak in eden od huliganov je zakričal ostalim oz. kolegu napadalcu, da je to zagotovo kakšna plinska nenevarna pištola in da naj kar napade, zato ga je detektiv nato ustrelil v nogo, a ker je bil napadalec tako pijan (očitno povsem anesteziran od alkohola), strelne rane sploh ni čutil in nadaljeval z napadom, zato ga je ustrelil znova v nogo; nekje v vsem tem kaosu je prišla policija in huligani so začeli kričati, da nek norec strelja, zato so detektiva aretirali in ga za dva dni pridržali na policiji. No, na sodišču pa je šlo sicer za las, ker je on človeka le ustrelil dvakrat v nogo, samo na koncu so bili mnenja, da je le šlo za silobran.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

ALIEn> "V primeru samoobrame lahko uporabiš vse od vilice do tanka"

To seveda ne drži. V primeru samoobrambe je najpomembnejše načelo sorazmernosti.

IOW, če te nekdo napade s pestmi, ne smeš ti kar tako potegnit pištole in ga 12x ustrelit v telo.

Ja, se opravičujem, moral bi napisati sorazmerno :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

imagodei ::

TORN4DO> "imagodei, to da ga ne smeš dvanajstkrat smo že obdelal. Kaj pa enkrat v nogo? :) "

Dvomim, da kar takoj. Verjetno bi znal imeti na sodišču probleme, sploh če bi ga zadel v stegensko arterijo in bi v 2 minutah izkrvavel.

Če bi pred tem nanj samo nameril s pištolo in ga opozoril, da boš v samoobrambi streljal; če bi pred zaresnim streljanjem v nogo ustrelil 1x ali 2x v zrak, pa bi norec še vedno napadal... Potem bi pa verjetno že šlo skozi. Spet pa odvisno od tega, kako bi ga zadel.

Stvari so namreč precej delikatne. Ko enega ubiješ, ga ni več in ga ne bo nazaj. Če ti je on želel samo malo popravit nos ali pa zmajat kakšen zob, to precej težko odtehtaš z odvzemom življenja.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

rokkor1304> Najboljša samoobramba je pest....

Malo morgen. Najboljša samoobramba je tek (ne, ne tisti, ki ga imaš pri jedi)!

Meizu ::

ALIEn> "V primeru samoobrame lahko uporabiš vse od vilice do tanka"

To seveda ne drži. V primeru samoobrambe je najpomembnejše načelo sorazmernosti.

IOW, če te nekdo napade s pestmi, ne smeš ti kar tako potegnit pištole in ga 12x ustrelit v telo.


Hja, to že če te s pestmi napade. Če te pa z nožem poskuša napast, pa mislim da lahko streljaš v napadalca ampak ne v trup. Samo v ude, da ka "kao" onesposobiš.

nurmaln ::

Enkrat v nogo smeš npr. poznam primer nekega detektiva, ki je torej imel dovoljenje za nošenje orožja, a ga običajno ni nosil s seboj (čeprav to z dovoljenjem pravno gledano pri silobranu kot že rečeno sploh nima oz. naj ne bi imelo nobenega pomena); nekega dne pa so podivjani pijani huligani napadli skupino ljudi, v kateri je bil tudi on praktično takoj iz službe, zato je imel pištolo pri sebi; najprej je ustrelil v zrak in eden od huliganov je zakričal ostalim oz. kolegu napadalcu, da je to zagotovo kakšna plinska nenevarna pištola in da naj kar napade, zato ga je detektiv nato ustrelil v nogo, a ker je bil napadalec tako pijan (očitno povsem anesteziran od alkohola), strelne rane sploh ni čutil in nadaljeval z napadom, zato ga je ustrelil znova v nogo; nekje v vsem tem kaosu je prišla policija in huligani so začeli kričati, da nek norec strelja, zato so detektiva aretirali in ga za dva dni pridržali na policiji. No, na sodišču pa je šlo sicer za las, ker je on človeka le ustrelil dvakrat v nogo, samo na koncu so bili mnenja, da je le šlo za silobran.:)


Ne verjamem. Link? Številka kazenskega spisa? Imena vpletenih da preverimo?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

T0RN4D0 ::

Ja pa še številka osebnega dokumenta in rojstni datumi vseh prič in vpletenih. Poišči si če te zanima, če ne pa pusti stat. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nurmaln ::

Ja sej vem da bom mogu pustit stat, sam mal sm že naveličan da se v vsaki podobni temi najde nekdo, ki pa sigurno pozna nekoga, ki ve za enga tipa ki je slišu od najboljšega prjatla, da so njegovga bratranca pa.......
Pravljic sem naveličan pa bi rad da jih kdaj kdo podkrepi, sej taka stvar bi bila sigurno v cajtngu al pa na 24ur.com, tko da kako referenco dobit ne bi smel bit problem.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

T0RN4D0 ::

Ja u žurnalu je ziher razplet sodbe. Če bi ti kdo nalepu link od žurnala bi blo pa spet- najdi mi en resen netračarski link.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BigWhale ::

Opozorilni strel v zrak ne obstaja. Obstaja pa opozorilni strel v tla. Tisti opozorilni strel v zrak lahko (in je ze) koga ubije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216189 (9383) kr3ten
»

Elektrošokerji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19221473 (10265) SeMiNeSanja
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021694 (17916) solatko
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321235 (19485) PaX_MaN
»

Samoobramba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
839732 (7228) Daliborg

Več podobnih tem